Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit vigyek magammal egy hurghadai utazáshoz, ha egy 5 éves gyerek is jön? Gyógyszerek, ruhák, stb... fórum

Mit vigyek magammal egy hurghadai utazáshoz, ha egy 5 éves gyerek is jön? Gyógyszerek, ruhák, stb... (beszélgetős fórum)


28. Kata1230 (válaszként erre: 27. - Cbe267d9cf)
2010. ápr. 20. 12:20

Teljesen igazat adok bobomamának!


Lehet mikor leszáll a gép csak nevetni fogsz rajta, hogy ezen féltél ennyire :) és nem lesz semmi gond repülés közben


Az én bátyám is rettegett a repüléstől alig mert neki indulni a nyaralásnak aztán mikor odaértek csak nevetett rajta, hogy lehetett ilyen félős és még az út alatt sem pánikolt végig aludt :)

27. cbe267d9cf (válaszként erre: 24. - Anita0810)
2010. ápr. 19. 11:56

Nehéz helyzet, de szerintem jó úton haladsz a megoldáshoz. Magad írtad az imént, hogy gyerek korod óta beléd nevelt dolog, hogy a repülés halálos. Tehát nem a TE véleményed és érzésed, hanem valakik által kívülről rád tukmált félelem. Ez nem a TE félelmed, hanem a családodé. Az más kérdés, hogy mint egy rendes gyerek, próbálsz megfelelni neki. Viszont tök jó, hogy tudod, hogy beléd nevelték. Szerintem egyáltalán nem biztos, hogy nem fogod élvezni az utat. Csak folyamatosan tudatosítani kéne magadban, hogy nem a saját félelmedről van szó, hanem a családodéról, amit te átvettél, és akkor lehet, hogy a végén még tetszeni is fog a repülés. Ami mellesleg sokkal biztonságosabb, mint pl. kocsiba ülni nap mint nap.

A család sajnos sok félelmet nevel belénk, én pl. ezért figyelek nagyon oda arra, hogy ne neveljem bele a gyerekembe a saját félelmeimet. Ha valami veszélyesebb dolog felé megy, nem azt mondom neki, hogy pl. "ne csináld mert meg fogod égetni a kezed", hanem azt, hogy " kérlek, óvatosan csináld, mert anya fél,hogy megégetheted a kezed". Különbség.

Ne hagyd, hogy ezek a félelmek irányítsanak, amik mellesleg tök alaptalanok. Ezzel egy csomó jó dologtól zárhatod el magad (pl. mi van ha a gyereked külföldön fog élni? soha nem látogatod meg, mert anyukádék szerint a repülés veszélyes???)

26. zizabella (válaszként erre: 24. - Anita0810)
2010. ápr. 17. 18:02
Ha ennyire félsz a repüléstől akkor jobb ha nem is vágsz bele mert végig azon fogsz hezitálni, hogy még haza is kell érni. Egy ismerősöm is így nyaralt és azt mondta soha többet nem megy repülővel sehova, nyugtatókon volt végig és itthon jött ki rajta a pánik, azóta is szenved tőle.
25. anita0810 (válaszként erre: 22. - Kata1230)
2010. ápr. 17. 17:58
Köszönöm szépen a jó tanácsokat!
24. anita0810 (válaszként erre: 23. - Csanett)
2010. ápr. 17. 17:51
Szia. Junius végén július elején. Nagyon nagyon félek a repülő uttól. Még soha nem repültem. Gyerek korom óta belém nevelték, hogy a repülés "halálos". Nincs a rokonságomban olyan ember aki föl merne ülni a gépre, pedig anyának 5 testvére van. Ez olyan "családi mumus". Attól félek, hogy nem is tudom majd élvezni a nyaralást mert végig bennem lesz, hogy még haza kell repülni.
23. csanett (válaszként erre: 16. - Anita0810)
2010. ápr. 16. 16:46

Mi is ott voltunk!:)Én imádtam!Iwiw-en fent vagy Anita?Ha igen privibe elküldöm a nevem és ott van fent egy jó pár kép!NAgyon sok program van!Az első nap a magyar idegenvezetőtök tart egy kis gyűlést és lehet jelentkezni a programokra!A kaja isteni és nagyon gyerekbarát az összes program!Érdemes megnézni a Kairo-t!Nekem a piramisok nem tetszettek nagyon pofátlanok az emberek!Voltunka beduinoknál egy szafari túra keretében!Giftun-sziget nagyon szép !

De rengeteg program van!Ha gondolod és ha megtalálom a programlistát átküldüm e-mail-be!Ha sikerül !Nem vagyok egy zseni a géphez!Mikor mentek?

2010. ápr. 16. 15:29

Én 2éve nyáron voltam Hurghadán juliusban akkor olyan szintem forróság volt, hogy éjszaka is ütötte a 30 fokot nekünk semmi szükségünk nem volt még egy vékony kardigánra sem, szenvedtünk a melegtől. Mondjuk barátnőm már 3éve kint él, de ő is mondta hogy ez a nyár nem úgy indult kicsit hűvösebb van fúj a szél, de ki tudja még hogy alakul. A biztonság kedvéért vigyetek valami hosszút inkább készüljetek hűvösebbre mint hogy nem visztek semmit és fagyoskodtok.


A többieknek igaza van hasmenésre itthonról felesleges vinni nem hat csak a kint vásárolt, de az is olyan biztonságos mint az itthoniak.


Mondjuk mi a csajokkal utcai beülős helyeken kajáltunk minden nap de nekem semmi bajom nem volt még hasmenésem sem, de egy 5éves gyermek biztos érzékenyebb és úgyis látjátok melyek az igényesebb helyek.


Ami 100%, hogy csap vizet ne igyatok palackozott vizet vegyetek és azt fogyasszatok mindenféleképpen. Gyümölcsöket nem ettem arról nem tudok tanácsot adni.


Ami nagyon fontos a lehető legnagyobb faktorszámú naptejet vigyétek a kis faktorúval semmit nem fogtok érni.


Ha van lehetőségetek és a picúr is bírja a hajózást mindenképp menjetek el egy hajóútra, amely búvárkodással egybekötött valami hihetetlenül gyönyörű.


Ne izgulj, ha ezekre odafigyelsz minden rendben lesz. Érezzétek jól magatokat, jó nyaralást kívánok és ha hazajöttetek egy kis élménybeszámolót mindenképp írj nekünk :) puszi

2010. ápr. 16. 09:38
Pulcsit vagy kardigánt érdemes vinni,a hajnalok elég hűvösek és a szél is nagyon fújt mindig. Viszont a zöldséggel meg a gyümivel tényleg óvatosan kell bánni,én nagyon beteg lettem tőlük,pedig egyáltalán nem kényes a gyomrom. Az Antinal nevű gyógyszert érdemes megjegyezni mert csak az használ,itthonról hiába viszel. Mindenképpen Al-os ellátással mennék.
20. anita0810 (válaszként erre: 19. - Cbe267d9cf)
2010. ápr. 16. 08:59
ok. köszönöm.
19. cbe267d9cf (válaszként erre: 14. - Anita0810)
2010. ápr. 15. 21:45

csak európainak az. ők isznak belőle, és semmi bajuk. Mi nem bírjuk az ő bacijaikat. Ha hosszabb ideig kint vagy, megszokod és nyugotdtan ihatod. Nekem van ismerősöm aki évekig élt kint, semmi baja nem volt a csapvíztől az első pár hónap után... :)

Meleg ruhát akkor vigyél, ha éjszakai kirándulásokra akartok menni. Pl egy Mózes hegy kiránduláson júliusban is vacogtunk hajnali 3kor a polár pulcsiban a hegytetőn. Amúgy elég egy - két sima pulcsi.

18. punku1 (válaszként erre: 17. - Anita0810)
2010. ápr. 15. 21:33
Ma napközben 37-39 fok volt kint:)
2010. ápr. 15. 21:15
Meleg ruhát vigyek e egyáltalán, vagy fölösleges?
16. anita0810 (válaszként erre: 11. - Csanett)
2010. ápr. 15. 21:13
Nincsenek véletlen képeid? Mi palm Beach-re megyünk.Milyenek a programok, mit érdemes megnézni,
2010. ápr. 15. 21:12
Jobb félni. mi nemvoltunk betegek de az idegenvezetö 1 szelet paradicsomtól fetrengett,ennek ellenére szép nyaralás volt.Nekem Törökország jött be ott mindent megehetsz az emberek kedvesek stb.A vöröstenger azért szebb.
14. anita0810 (válaszként erre: 10. - Cbe267d9cf)
2010. ápr. 15. 21:12
Miért ennyire gáz ott az ivóvíz? Ez már-már félelmetes attól rettegni,hogy nehogy véletlen igyál.Amugy is rettegek magától a repülő uttól, de a párom "meg akart lepni". Köszönöm a sok jó tanácsot. Tényleg sokat segít mert legalább nem érnek váratlanul a dolgok.
13. cbe267d9cf (válaszként erre: 12. - Anita0810)
2010. ápr. 15. 21:08
A medence vizét ott is klórozzák, semmi bajotok nem lesz, ha lenyelitek. :)
12. anita0810 (válaszként erre: 9. - Judyt640)
2010. ápr. 15. 21:06
Komolyan. Én is gondoltam,hogy bármennyire is vigyázunk, akár a medence vizéből is nyelhetünk.
2010. ápr. 15. 20:47
Gyomorfertőtlenítő tablettát itthonról tudsz venni !Minden nap vegyétek be akkor is ha nincs panasz!Csak palackos víz mindenhez!A hivatalos pénzük az egyiptomi font!Csak ott tudsz váltani euró-t vigyetek!Mi tavaly voltunk és elmondhatatlan milyen jó volt!
10. cbe267d9cf (válaszként erre: 1. - Anita0810)
2010. ápr. 15. 20:44

Szia,

Én eddig négyszer voltam, imádom az országot. Az nem igaz, hogy feltétlenül rosszul leszel a gyümölcstől, zöldségtől, szerintem ez alkati kérdés. Én mindig ettem, soha semmi bajom nem volt. Zöldségből minimálisat, gyümölcsökből azokat, aminek a belsejét eszed (pl. dinnye). Igaz, mi minden alkalommal bedobtuk a "felest" kaja előtt. :) Mégis, azt mondom, gyerekkel ne kockáztass! Ne csak a gyereknek ne hagyjátok, hanem ti se egyetek gyümit és zöldséget, mert lehet, hogy ő megússza, de ti megbetegedtek. Egyébként a szállodákban mindig találsz európai kaját, nagyon alkalmazkodnak a turistákhoz. Az édességek pedig egyszerűen isteniek. Amit semmilyen körülmények között ne: utcai kajáldák és árusok. Felejtsd el. Lehetőleg csak a szállodában egyél. A kicsinek vigyél magaddal itthonról minden napra néhány darabot a gyerek kedvenceiből, amiből ha éhes, ehet és egy időre csillapítja az éhségét(pl. müzlis szelet, csoki), pl. kiránduláson. Előre készítsd fel, hogy bármilyen vonzó kajákat lát majd maga körül, abból nem fogtok venni, mert megbetegít (rengeteg az utcai gyümölcsárus, gyönyörű gyümölcsökkel). All Inclusive jobban megéri menni, mert a víz nagyon drága ha nincs benne az ellátásban akkor kábé annyit kifizetsz érte mintha all inclusive mentél volna. Ha nem AI mentek, akkor akárhol kell vizet venned, alkudj. Biztos, hogy minimum fele annyiba kerül minden mint amit mondanak, ha nem az 5-10 százaléka. :) Egyáltalán, mindig mindenhol alkudj, pofátlanul (a szállodán kívül). Ha baj van, a helyi gyógyszertárban vegyél gyógyszert. Az idegenveztő biztosan segít, de a szállodában is nagyon készségesek szoktak lenni.

Érkezéskor legyen a bőröndödben egy üveg ásványvíz, mert ha hajnali charterrel érkezel, nem fognak bekészíteni AI sem. Vagy számíts arra, hogy a hotelben aranyáron kell majd venned egy üveggel, különben se fogmosás, se ivás egészen a reggeliig. Fogmosni tényleg ásványvízzel, és zuhanyozás közben is szigorúan zárt száj. :)

Helyi egység az egyiptomi font, de csak ott tudsz váltani. Dollárt vagy eurot vigyél. Én minden esetben csak minimális egyiptomi fontot váltottam, mert mindenhol tudsz fizetni euroban/dollárban, és az országból nem viheted ki a fontot. Vigyél a gyereknek tengeri mamuszt (műanyag cipőcske), vagy vehetsz kint is. Naptej, a bőr érzékenységétől függően, de mindenhogyan sokfaktoros, jó minőségű és sok. Nagyon erős a nap, már most is. A napra menés előtt fél órával kenjétek be magatokat, tényleg nagyon hamar leégsz! Sokkal erősebb a napfény, mint bármilyen erős nyárban itt nálunk. Épp ezért a 11-15 órás nem napon tartózkodást is komolyan kell venni. Vigyél magatoknak fejfedőt, esetleg nagyon könnyű hosszúujjú fehér pólót (nem véletlenül járnak ám ők földig érő hosszúujjú fehér cuccban), napszemüveget, olyat, ami tényleg védi a szemedet. Alkoholt csak az első napon vehetsz, spéci boltban. Ha szeretnétek kortyolgatni néha, érdemes itthonról vinni egy üveg "kimitszeret" italt (legnépszerűbb a pálesz vagy a jager/unicum). Az első 24 óra után már csak helyi alkoholokat vásárolhatsz. Ha szeretitek a sört, a helyi sört kóstoljátok meg, szerintem nagyon fini. Ja, és ha teával kínálnak a bazárban vagy bárhol, akkor bajban vagy, :) mert illik elfogadni, viszont ha jég van benne, akkor necces meginni. Ha nem jeges, akkor nyugodtan ihatod, felforralják, semmi bajod nem lesz tőle. A hibiszkusz tea nagyon finom.

Na, hirtelen elsőre ennyi, így is jó dagályos voltam. Kérdezz nyugotdan, ha valamire kíváncsi vagy.

2010. ápr. 15. 20:17
Szia mi 5* szállodában voltunk.SEhol szállodán belül sem lehet enni egy falat nyers zöldséget vagy gyümölcsöt sem mert gyomor görcs ,hasmenés.Valo igaz hogy csak a kinti gyógyszer használ.Magán vélemény Én nemmennék ki pici gyerekkel,ha felnött benyal valami kinti bacit azis borzaszto gyereknek még veszélyesebb.MI akkor voltunk mikor Bocskorék a sláger rádiotol Ök 2 hó utan is f..tak
2010. ápr. 15. 19:48

Szia!

Pár tanács ha elfogadod: Hasmenésre itthonról semmit ne vigyél ,mert nem fog használni . Kint a gyógyszertárban lehet kapni ANTINALT amit nyugodtan megelőzés képpen is be lehet venni .

Amit még érdemes beszerezni az a DETOL nevü fertőtlenitő . Akár a wc -ülőkét vagy a kádat, stb is fertőtlenítheted vele .


Én sokat jártam kint és igen csak kényes a gyomrom mindenre ,de soha nem kaptam el semmi féle fertőzést. Igaz nem szállodában laktam,de ittam csapvizet és ettem bőven gyümit is .

2010. ápr. 15. 19:38

nézd, ezt olvasd át

[link]

2010. ápr. 15. 19:37
amúgy neki köszönhetem, hogy nem is kívánkozok oda...nem azért, amiket mesélt, hanem azért, amiért ö olyan, amilyen...grrrr
2010. ápr. 15. 19:36
nem jártam, a volt fönököm onnan való, töle tudom ezeket. Egyiptomi font...a nagykövetség honlapján elég sok jótanáccsal szolgálnak, amiket jó betartani!
4. anita0810 (válaszként erre: 3. - 7c1de072c3)
2010. ápr. 15. 19:34
Már jártál ott? Mi a hivatalos fizetőeszközük?
2010. ápr. 15. 19:30
ott csak papckozott vizet igyatok, és azt használjátok fogat, gyümölcsöt mosni is! Ott is van patika, és olcsóbbak jóval a gyógyszerek, de azért jobb az, amit ismersz...
2010. ápr. 15. 19:28
hashajtó, hasfogó (pl. széntabletta), lázcsillapító, fenistil (a medúzacsípésre is nagyon jó!), calcium pezsgötabletta (szintén csípések után, de azonnal), ragtapasz
2010. ápr. 15. 19:25
Mit javasoltok mit vigyek magammal feltétlenül egy egyiptomi utra főleg ha gyerek is jön velünk. Minden ötletet elfogadok, mert tapasztalatom nincs, még nem jártam külföldön.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook