Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek az eutanáziáról? fórum

Mi a véleményetek az eutanáziáról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
203. Szelavi
2010. szept. 9. 07:21
Ja, akkor annyival vagy különb az állatoknál, hogy ki tudod számolni, hogy mikor jön a busz, ha a végállomásról félkor indult?! Ja, nem... Budapesten mások a táblák, ott eléd van rakva, hogy ODA mikor ér :D
202. 3265084553 (válaszként erre: 201. - Szelavi)
2010. szept. 3. 16:52
Ezt tesszük, hasonlóan az állatokhoz. Ami egyedi, és leginkább kiemel bennünket, az a gondolkodás képessége.
201. Szelavi
2010. szept. 3. 16:44
Együnk, igyunk, szaporodjunk - mint az állatok.
200. 3265084553 (válaszként erre: 199. - Szelavi)
2010. szept. 3. 13:41
Az evolúcióé.
199. Szelavi (válaszként erre: 198. - 3265084553)
2010. szept. 3. 12:28
Okozat? Az ösztön okozata?
198. 3265084553 (válaszként erre: 197. - Szelavi)
2010. szept. 3. 12:04
Illetve hogy szaporodj. Ez sem cél, inkább okozat.
197. Szelavi (válaszként erre: 196. - 3265084553)
2010. szept. 3. 11:27

Nem lehet leszámítani. Mert nem vész el a halállal a lélek :)


"Egyes keleti vallások szerint az újjászületések sorozata mindaddig folytatódik, amíg az egyre tökéletesebb életek során az egyén meg nem szabadul a karmájától, és el nem éri a nirvána állapotát."


Ezért baj!

Ha valaki azt mondja, hogy az agyam és az idegek közti pályán áramló anyagok, elemek irányítanak, és ha az agyam leáll, elbomlik, akkor többé nem vagyok... Akkor annyit mond, hogy nincs lélek, nincs más feladatom, csak annyi, hogy éljek, ameddig élek.

196. 3265084553 (válaszként erre: 193. - Szelavi)
2010. szept. 3. 11:07
Mi a baj ezzel? (Leszámítva hogy a halállal elvész)
195. Jasmine24 (válaszként erre: 1. - 4912cc9864)
2010. szept. 3. 11:06

Ez egy bonyolult dolog. En oszinten szolva egyet ertek vele. Mi ertelme szenvedtetni embereket, gepekkkel, mestersegesen eletben tartani es feleslegesen fajdalmat okozni? Az ember a sajat haziallatat nem hagyja szenvedni, inkabb elaltatja, ha mar nincs remeny a gyogyulasra.

Persze ez nyilvan nem ilyen egyszeru az embermnel. Sok kerdes felmerul ebben az esetben. Pl. Mi az az allapot amikor mar eutanaziat lehetne alkalmazni, mik a hatarok? Nyilvan visszaelesek miatt es az egyhaz miatt nem vezetheto be a legtobb orszagban. Csak azt nem tudom az egyhaz miert szol bele mindenbe!

194. Szelavi
2010. szept. 3. 11:01

"A menetrend törvénye

A menetrend a törvényünk, és nem az a cél, hogy megváltoztassuk, hanem az, hogy beteljesítsük. Elkerülhetetlenül eljutunk a végállomásra, tehát az a legjobb, ha megpróbáljuk megérteni a menetrend törvényét. Megvan rá a lehetőségünk, hiszen a menetrend ott van a vonatban. Az út előre meg van tervezve, az útirány adott, és még senki nem látott olyan vonatot, amely nem síneken robogott volna. Ebben a tekintetben előre meghatározott a sorsunk. De a vonatban szabadok vagyunk! Beléphetünk minden kocsiba, táncolhatunk, nevethetünk, sírhatunk, azt tehetjük, amit csak akarunk. Minél jobban megismerjük a vonatot, azaz önmagunkat, annál jobban látjuk az irányt. Végül megértjük, hogy miért pont oda kell eljutnunk.”

193. Szelavi (válaszként erre: 192. - 3265084553)
2010. szept. 3. 11:01
Mert azt mondja ki, hogy nincs lelke az embernek (sem állatnak), csak fizika, biológia az egész élet. Ez egy elmélet, ami ütközik azzal, amiben hiszek.
192. 3265084553 (válaszként erre: 191. - Szelavi)
2010. szept. 3. 10:52
Miért utasítod el?
191. Szelavi (válaszként erre: 190. - 3265084553)
2010. szept. 3. 10:50

Kimásolok én is egy cikket, jó? Inkább nem.

Magamat nem kell győzködnöm, másokat meg minek, ha taszítják az információt. Az emberi kapcsolatok is az elfogadáson múlnak, ha nem fogadod el a másikat, csak az az igaz, amit te hiszel/mondasz, akkor bukott vagy. Én olyan ember vagyok, aki kiáll a maga "igaza" mellett a maga szavaival, gondolataival. És nem mondom azt, hogy "Amit te mondasz, az nincs úgy." Lehet, hogy úgy van, de én másképp gondolom.

Amit elutasítok határozottan az a "gép elmélet".

190. 3265084553 (válaszként erre: 189. - Szelavi)
2010. szept. 3. 10:40

A szabad akarat neodarwinista megközelítésben


A tudomány manapság jutott el arra a szintre, amikor megkísérelhet természettudományos magyarázatot adni a kérdésre, vajon cselekedeteink előre determináltak-e vagy sem.


Tekintettel rá hogy természettudományos alapon állva az „éntudat” az, amit azonosíthatunk a lélekkel, s az éntudat lényegében egy olyan modell agyunkban, melyben szerepel önmagunk képe is, emiatt levonható a következtetés, miszerint „szabad akaratunk” tulajdonképpen csak egyfajta illúzió! Ezen illúzió abból a tényből fakadhat, hogy egyetlen organizmus idegrendszere sem képes lemodellezni önmaga 100%-ig tökéletes mását, hiszen semmibe sem reprezentälhatja teljes egészében önmaga modelljét. Emiatt a modellel végzett gondolatkísérletek soha nem lesznek teljesen tökéletesek. Sőt, ha elfogadjuk, hogy az agyunk egy nemlíneáris, komplex rendszer, akkor a káoszelmélet szerint pedig egy kicsit hibás közelítés kaotikus rendszerekben akármekkora hibát jelenthet a jóslásban. Ebből pedig következik, hogy nincs olyan élőlény, mely képes lenne tökéletesen előrejelezni saját viselkedését egy későbbi időpontban. Vagyis, mégha cselekedeteinket tökéletesen determinálja is a környezet, valamint saját korábbi emlékeink, e determináltságot képtelenek lennénk felhasználni a tudatos előrejelzésre, s ebből fakadhat a „szabad akarat” illúziója, az tehát hogy azt hisszük, az adott pillanatban, amikor döntési helyzetben vagyunk, valamiféle „pillanatnyi szándék”, „hirtelen elhatározás” alapján döntünk. Tulajdonképpen tehát, amit a „szabad akarat" fogalma alatt értünk, amögött valójában egy autodeterminizmus, és egy modellezési bizonytalanság húzódhat meg. Helyesebb volna tehát „szabad akarat" helyett ezekkel a pontosabb fogalmakkal jellemezni az emberi viselkedést: „önálló egyéniség" azaz autodeterminizmus, és komplex, nemlineáris viselkedés.


Az utolsó gondolatod nem értem miért cáfol bármit is. Az természetes hogy érzelmi folyamatok fizikai hatásokat váltanak ki. Mivel ezek az érzelmi folyamatok maguk is fizikaiak, ezeket is az öt érzékünkön keresztül bevitt információ váltja ki az agyban.

189. Szelavi (válaszként erre: 188. - 3265084553)
2010. szept. 3. 10:19

Gének - attitűd

- külső tulajdonságok


Gondolkodásmód

- szociális háttér (eleinte, kisgyerekeknél döntő)

- kamaszkorban azért "bolodul" meg a gyerek, mert elkezdődik kifejlődni a SZABAD AKARATA - és ezek nem a gének játéka legfőképp, hanem a külső hatásoknak az észlelése, felmérése.

Igaz, fontos mindehhez az agy. De azok az elméletek, hogy a minket motiváló dolgok mind-mind fizikai-biokémiai eredetű, kössz nem kérem.

Nekem ne mondja senki, hogy ha csokit eszek, olyan, mintha szerelmes lennék, mert ugyanolyan elemek szabadulnak fel a testemben.


Most jöhetne egy jó kis Freud csemegének, de nem volt hülye ő sem. Ego, Szuperego, stb...


"A környezeti impulzusokra, azaz fizikai behatásokra, stresszre, emóciókra megváltozik az izomerő, a reflexek, az immunműködés; ezek a hatások ma már bizonyítottan elkülöníthetők és mérhetők." Na akkor hogy is van ez? :D

188. 3265084553 (válaszként erre: 186. - Szelavi)
2010. szept. 3. 09:51

A gének nagyon is meghatározzák a személyiséget is, nem csak a külső tulajdonságokat. Ennek számtalan bizonyítéka van, függetlenül attól hogy mi a te hited, ez tudományos tény.

A gének mellett természetesen a külső hatások, környezet, neveltetés is döntő.

187. a14deb9047 (válaszként erre: 172. - Kiscsiri)
2010. szept. 3. 09:48
Amikor pénzzel dolgoztam, azt mondták, hogy amennyiben rablás történne, szó nélkül adjuk oda a pénzt, és csak akkor nyomjuk meg a riasztót, amikor már ajtón kívül van. Mert a pénzt lehet pótolni, de az emberi életet nem.
186. Szelavi (válaszként erre: 184. - 3265084553)
2010. szept. 3. 09:46

"Én is lehetnék a hajléktalan, az elitélt, vagy a drogos, ha nekem lennének olyan génjeim, és ha én kerültem volna az ő élethelyzetébe." GÉNEK?? Naneee, az a szemem színét befolyásolja max.


"Ha megértjük, hogy milyen faktorok alakítanak minket, és miért viselkedünk úgy, ahogy..."

---> ennyi, értelek. Vitázni veled felesleges, ezekkel a mondatokkal azt vallod, hogy nincs lélek, gépekként működünk. Filozófia órákon is felháborodtam, de elfogadom ha valaki ezt vallja - csak akkor ne vitázzon velem, mert én (sőt, még a kutyám sem!!) nem vagyok italautomata. :)Mert : "Sors alapja - a lelki motiváltság."


Helvétius és barátai sosem hatottak meg

185. 40163fd81d (válaszként erre: 184. - 3265084553)
2010. szept. 3. 07:34
.
184. 3265084553 (válaszként erre: 166. - Kiscsiri)
2010. szept. 3. 00:34

Pontosan.

Ez attól is függ hogy mit nevezünk szabad akaratnak, meggyire mélyre ásunk. Nem lenne célravezető ha teljesen kívülről szemlélnénk önmagunkat, de döntéseinket igenis befolyásolhatja.

Az a felismerés, hogy következmények vagyunk – nem saját magunk okozói – azt jelenti, hogy nem vállalhatjuk magunkra és nem is háríthatjuk másra a végső felelősséget vagy elismerést. Ez elvezethet egy megértésen és könyörületességen alapuló erkölcshöz, mind magunk, mind mások viszonyában. Én is lehetnék ő. Én is lehetnék a hajléktalan, az elitélt, vagy a drogos, ha nekem lennének olyan génjeim, és ha én kerültem volna az ő élethelyzetébe.

Ha megértjük, hogy milyen faktorok alakítanak minket, és miért viselkedünk úgy, ahogy, akkor a következményeket is jobban láthatjuk előre, és sokszor jobban tudjuk irányítani sorsunkat. Ahelyett, hogy azt hinnénk, hogy az emberek szimplán akaratukkal másokká válhatnak, arra koncentrálhatjuk energiánkat, hogy olyan körülményeket alakítsunk ki, amelyek előremutató személyes és társadalmi változásokat hoznak. A könyörületesség tudományos tapasztalatokon nyugvó hatékonysággal párosul.

183. Szelavi
2010. szept. 2. 21:07

Csütörtök van?? Nemsokára megasztár!!!


Jóéjt

182. Kiscsiri (válaszként erre: 180. - Szelavi)
2010. szept. 2. 21:05

szerintem helyesen tetted...

de elég ennyi filozófia egy csütörtök estére, már zsong a fejem :D jóéjt phuszi

181. Kiscsiri (válaszként erre: 178. - E1bda839cd)
2010. szept. 2. 21:03

átgondoltam.

hülyeséget írtam :D


SOHA NEM HAGYNÁM


de mivel nekem normális családom van, ezért nem kerülhetek soha ilyen helyzetbe hhá 8)

jóéjt mindenkinek :)

180. Szelavi (válaszként erre: 178. - E1bda839cd)
2010. szept. 2. 20:58

Szerintem ez is egyfajta segítség, ha rosszul döntünk, annak is van következménye...


Tőlem már kért segítséget egy kiszolgáltatott lélek, engedtem elmenni. Mai napig nem tudom, helyesen tettem-e, később talán kiderül.

179. e1bda839cd (válaszként erre: 177. - Szelavi)
2010. szept. 2. 20:58
Ne is tudd meg soha! És senki sem dönthet más élete felett, kizárólag saját maga. Amikor meg megtudjuk, mi is volt a Sorsunk, már nem mondhatjuk el senkinek:) Olyankor csak saját magával vet(het) számot az ember:) Neked is jó éjt! :)
178. e1bda839cd (válaszként erre: 176. - Kiscsiri)
2010. szept. 2. 20:55
No comment..... Inkább gondold át! Jó éjt! :)
177. Szelavi (válaszként erre: 173. - E1bda839cd)
2010. szept. 2. 20:55

Így érezhet egy anya, én nem tudom milyen lehet, majd egyszer talán kiderül.


Ez a nehéz kérdés pedig, hogy magamról én is el tudnám dönteni, hogy mi legyen az eutanázia-dologgal. De ha valamelyik szerettem, felem lenne olyan helyzetben.... Soha nem akarom megtudni, milyen helyzet az.

Majd kiderül az is, nekem mi lesz a Sorsom.

176. Kiscsiri (válaszként erre: 170. - Szelavi)
2010. szept. 2. 20:52

A szeme azt mondaná, hogy Anya, ne hagyd, hogy tovább szenvedjek...

Én elengedném. Ha nulla százalék esély lenne a legkisebb javulásra is.

175. Szelavi (válaszként erre: 171. - 40163fd81d)
2010. szept. 2. 20:52
Van, mikor nincs más megoldás sajnos.
174. e1bda839cd (válaszként erre: 172. - Kiscsiri)
2010. szept. 2. 20:51
:)))))))))))
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook