Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mióma embolizáció fórum

Mióma embolizáció (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
381. Ninak (válaszként erre: 380. - Xyeszter)
jan. 16. 10:17
Nem is tudod mennyi erőt adsz 🥰. Elég depis tudok lenni már alapból a dokiktól. Elég ritkán jövök fel ide, de sokat segít a kommented. Szerdán megyek vérvételre és 24-én lesz az embolizációm.
380. Xyeszter (válaszként erre: 378. - Ninak)
dec. 4. 21:38

Szia,

Nagyon drukkolok neked ,légy pozitív , Dr.Harmath minden lehetőséget elmond, és őszinte. Szuperul vagyok , januárban kell visszamennem , műtét után 2 hónappal . Egyedül a kezem amire szorító kötést kaptam gyógyul picit nehezebben, de ez csak esztétikai szempontból emlékeztet arra hogy volt egy beavatkozásom.

Embolizációt követően érdemes várni a megtermékenyítéssel 4-6 hónapot. A környezetemben már szinte mindenki szült , 38 leszek lassan, de egyáltalán nem feszülök majd sikerül amikor itt az idő és Ő jönni akar!

379. Ninak
dec. 4. 11:09
Sziasztok, van itt valaki aki embolizacio utan lombikozott? mennyi idot kellett varni? bocsi nincs ekezetem. :))
378. Ninak (válaszként erre: 375. - Xyeszter)
dec. 4. 11:07
Xyeszter. koszonom az irasodat most ez nekem sokat segitett en penteken megyek Dr Harmathoz es nagyon felek, az en utam eleg kalandos a mioma teren mar 6 orvosnal voltam senki nem csinalt semmit. Azt szeretnem kerdezni hogy hogy vagy most? kellett azota visszamenned kontrolra?
377. Xyeszter (válaszként erre: 376. - Ágio8405)
nov. 17. 20:43
Köszönöm szépen, már itthon vagyok és továbbra sem fáj, enyhe barnás pici folyás van, de ezt mondták teljesen normális, legalább tisztulok. Újak úgy gondolom, hogy nem alakulnak, ezeket elzártuk. Hormonálisan pl ha teherbe esek majd, elképzelhető vagy később, mert nekem erős a gyanúm hogy ez genetikai ( illetve lelki is lehet) nekem azt hiszem mindkettő , no meg a hajlam. Az életmódom miómát illetően kiváló, ezért mondom biztosra a személyes kiváltó okaimat. Amit megtanultam ebből, hogy mostmár rendszeresen fogok járni ultrahangra, mert életem során, ha újra megtörténne ez, akkor bizony elfogom kapni időben mert az én testem és én vagyok a főnök :).
376. Ágio8405 (válaszként erre: 375. - Xyeszter)
nov. 17. 20:02
Mielőbbi teljes gyógyulást. Újak nem alakulhatnak ki?
nov. 17. 19:51

Sziasztok!

Tegnap volt embolizációm Budán, magán klinikán.Dr.Harmat végezte , kíváló szakember, emberileg is top10!

Nagyon utána jártam minden lehetőségnek és mindenkinek kizárólag gondolkodás nélkül Őt ajánlom! Kevés friss fórumot találtam, ezért is írok ide, hàtha segítek vele. Nekem a nőgyógyász úgy hogy volt egy vetélésem pár hónappal ezelőtt, azt mondta van pici mióma de nem kell vele foglalkozni. De nem hagyott nyugodni és sok jelet kapva addig, elmentem a klinikára egy ultrahangra. Rögtön kiderült van 5 mióma göböm. 3,8 cm ,illetve 2cm-ek. Pécsen is felajánlotta doktor úr, hogy TB alapon megtudjuk csinálni, csak az várólistás és 2-3 hónapot bizti kell várni. 2 hetet se gondolkodtam, mert rengeteget olvastam és kutattam az ügyben ,és nem akartam kockáztatni! 1 testem van 1 életem…és ami most “nem nagy göb” az bármikor (hiába diétázom+d vitamin+sport tehát mindent megteszek) eltud kezdeni növekedni. Erre sehol nincs tudományos magyarázat hogy mitől függ, valakinek évekig stagnál,vkinek indokolatlanul elindul a növekedés…tehát kértem időpontot ,nem feszülve sem az anyagiakon sem a fájdalom majd milyen lesz! Mert amikor késő akk hiába a pénz meg a sírás! Gyerekem még nincs és nagyon szeretnék, fiatal vagyok hogy eljussak odáig h akkora a göb ami már nem embolizálható! Édesanyámnak kivették a méhét anno, neki lehetősége sem volt erre a műtétre!

Persze rettegtem, nagyon féltem a műtéttől! Túl vagyok rajta és volt már pár műtétem de ez messze a legjobb élményem volt! Senki ne féljen! Teljesen fájdalmatlan ,sőt nem is kellemetlen! Végig tündéri volt mindenki az orvossal az élen! Nagyon nagyon örülök hogy nem sz*roztam és nem is adtam esélyt a növekedésnek, ugyanis a műtét előtti ultrahang már minimális növekedést mutatott(ennyire kis idő alatt is) jól éreztem belül…sajnos nekem rohamosan beindultak volna…de csak volna, mert szuperul sikerült a műtét viszlát göbök! Azt követően voltak nagyon minimális enyhe menstruációs görcseim, de nekem egyébként sem szokott lenni csak pici,illetve hiszem hogy ha időben elvan kapva a dolog talán kisebb a görcs is. De ez lehet hogy butaság és inkább az ér elhelyezkedése számít. A fájdalomcsillapítók biztosan sokat segítettek de én nem kértem egy picit sem, infúzióba ami lement az sem feltétlen kellett volna, de legalább jót aludtam. Kimondottan jó éjszakám volt, 9 órát aludtam egyben . Akinek nagyobb görcsei vannak , azt is kezelik mondták a nővérek, hogy soha nem engedik a fájdalmat 4es fölé, mondjuk 10es skálán. Azért így már nem is olyan félelmetes. :) remélem tudtam segíteni ha csak egy Nőnek sikerült, akkor megérte leírnom a tapasztalataimat. :)

374. jakabka (válaszként erre: 332. - Tabuc)
2023. aug. 7. 15:41

Kedves Tabuc!

Érdeklődnék, hogy mennyi idő után múltak el a vérzési tünetei?

373. jakabka
2023. aug. 7. 15:15

Sziasztok!

Én is túl vagyok az embolizáción. A gondom, hogy most, a 11. napon ismét erősebb és darabos vérzésem lett. Van ezzel valakinek valamilyen tapasztalata?

372. Nilcsi
2023. júl. 5. 17:58
Sziasztok! Én június 29-én voltam embolizáción. Nekem semmilyen fájdalmam nem volt utána. Eddig teljesen elégedett vagyok. Mezeszem azóta még nem volt, remélem azzal is minden rendben lesz. A miómám belső fali 3,5 cm-es volt, erős vérzést és görcsöket okozott, ezért szántam rá magam. Dr Harmat végezte.
371. anikam (válaszként erre: 369. - Kata800525)
2022. febr. 14. 22:32
Szia megirnád, hogy hol voltál helyileg? mennyire fájdalmas?
2021. jan. 27. 07:39

Sziasztok


A segítségeteket, véleményeteket szeretném kérném hogy milyen vérvételi vizsgálattal tudják megállapítani hogy a mióma nem fog kiújulni az embolizáció után?

Genetikai vizsgálatra gondoltam, de pontosan mi a neve?


Köszönöm előre is a segítségeteket

369. Kata800525 (válaszként erre: 368. - Nitus36)
2020. nov. 2. 16:57
Szia. Én szoktam olvasni. Múlt csütörtökön voltam embolizáción
368. Nitus36
2020. okt. 20. 09:42

Sziasztok,

Él még ez a fórum?

367. viva70 (válaszként erre: 366. - Pillango2004)
2020. márc. 13. 18:35
Ez fura. Pécsen soha, senkinek nem kellett hozzá nőgyógyász. Ha mindenáron szeretnél embolizációt, akkor menj el másik városba. Azt nem mondom, hogy Pécsre, mert az neked eléggé távol van, de Budapestet pl. meg lehetne nézni. Szerintem ott sem kell nőgyógyász.
366. pillango2004 (válaszként erre: 365. - Viva70)
2020. márc. 13. 11:28
Itt Miskolcon kell sajnos!
365. viva70 (válaszként erre: 364. - Pillango2004)
2020. márc. 12. 20:48
Ahhoz nem kell nőgyógyász. Nekem már két embolizációm is volt, de egyikhez sem kellett. A radiológus adta a javaslatot, hogy elvégezhető, a háziorvos pedig a beutalót hozzá. Vagy felétek ez nem így működik?
364. pillango2004 (válaszként erre: 363. - Viva70)
2020. márc. 12. 19:41
Embolizációt! A méhem megtartom amíg lehet!
363. viva70 (válaszként erre: 362. - Pillango2004)
2020. márc. 11. 18:42
Bocs, de ezt nem egészen értem... Te most akkor embolizációt, vagy méheltávolítást szeretnél? Mert embolizációhoz nem a nőgyógyász fektet be a kórházba. Ahhoz neki semmi köze sincs.
362. pillango2004 (válaszként erre: 361. - Viva70)
2020. márc. 11. 15:42
Igen, csak azért kell mert ő fektet be a kórházba.
361. viva70 (válaszként erre: 360. - Pillango2004)
2020. márc. 10. 18:43
A mióma embolizációhoz nem kell nőgyógyász. Az csak akkor kell, ha méheltávolítást akarsz.
360. pillango2004 (válaszként erre: 359. - Viva70)
2020. márc. 10. 14:33
Radiológust már találtam, sajnos nőgyógyászt még mindig nem. De ő kell elsősorban, hogy befektessen a kórházba!
359. viva70 (válaszként erre: 358. - Pillango2004)
2020. márc. 10. 08:51
Szia! Nőgyógyászok ritkán szokták ajánlani, mert nekik az nem üzlet. Na meg egyszerűbb kivenni a méhet, mert utána már tuti nem lesz rá gond. Én azt javaslom keress fel egy mióma embolizációval foglalkozó radiológust és beszélj át vele mindent. Látom miskolci vagy. Ott is csinálnak ilyen beavatkozást.
2020. márc. 10. 04:20
Sziasztok! Van olyan, hogy nem ajánlja a nőgyógyász az embolizációt? Nekem azt mondta a doki, hogy inkább a méh eltávolításon gondolkodjak! De 40 éves vagyok! Nem gondolom, hogy ez a megoldás!
2020. febr. 28. 14:04

Sziasztok!

Meg van a szövettan. De dokim csak hétfőn lesz!

Valaki segít mi van ebben leírna?

356. pillango2004 (válaszként erre: 354. - Íródeák)
2020. febr. 24. 11:01
Szia! Én is miskolci vagyok! Túl vagy a műtéten? Ki volt az orvosod?
355. viva70 (válaszként erre: 354. - Íródeák)
2020. jan. 17. 16:35
Persze írj csak nyugodtan.
354. Íródeák (válaszként erre: 353. - Viva70)
2020. jan. 17. 15:03
Köszön a gyors reagálást. Miskolcon lesz, a Megyei Kórházban. Lehet privát üzenetet írnom? Köszönöm szépen előre is.
353. viva70 (válaszként erre: 352. - Íródeák)
2020. jan. 17. 14:47
Szia! Én már kettő embolizáción is túl vagyok. A második tavaly decemberben volt. Az embolizáció utáni fájdalom teljesen egyénfüggő. Nekem egyik alkalommal sem voltak görcseim, nekem a kezem sínylette meg jobban, de másodszor már az sem volt annyira vészes. Volt viszont olyan szobatársam, akinek nem győzték a fájdalomcsillapítót hordani. Sőt nála durvább esetekről is hallottam már. A beavatkozást végző személytől egyáltalán nem függ kinek, milyen görcsei lesznek utána. Hol lesz az embolizációd? Ha van még kérdéses írj nyugodtan.
2020. jan. 17. 14:34
Sziasztok! Azokhoz fordulnék a kérdésemmel, akik mióma embolizáción már túl vannak. Nekem február elején lesz méheltávolításom (bő vérzés, megnagyobbodott méh, sok mióma, a vérzés miatti súlyos vashiány, vérszegénység miatt), ami már elkerülhetetlen a fentiek miatt (50 éves leszek a nyáron). Az orvos azt mondta, mivel nagy a miómám, el kell végezni az embolizációt, hogy minél kevesebb vérveszteségem legyen a műtétkor. Olvastam róla jót, rosszat. Kinek milyen tapasztalata van az embolizációval? Olvastam olyat is, mikor kimegy az érzéstelenítő hatása olyan nagy fájdalom is lehet, amit nem igazán tudnak csillapítani. Nem vagyok penye (2 sima szülés, két 3,5 órás visszérműtét),csak szeretném tudni, mégis mire készüljek. Vagy attól is sok függ, hogy ki végzi a beavatkozást??? Előre is köszönöm a válaszokat!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook