Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek a gyermekemmel amikor nem akar elaludni? fórum

Mit tegyek a gyermekemmel amikor nem akar elaludni? (tudásbázis kérdés)


2007. szept. 28. 22:45

Sziasztok!

Az én kislányom 11 hónapos. Az esti elalvással nincs gond - berakom a kiságyába (olyan 8 - fél 9 körül), betakarom és otthagyom, szépen elalszik magától. (6 hónapos koráig mellettem aludt el) Viszont a napközbeni elalvás elég nehézkesen ment, ha beraktam a kiságyba, rögtön nyomta magát négykézlábra, és állt fel, bármit is csináltam vele. Mióta megkapta a szobahintáját, napközben, amikor már látom, hogy álmos, belerakom, kb. 5 perc, és már alszik is, aztán gyorsan becsempészem a kiságyába. Nálunk ez vált be.

2007. szept. 28. 22:15
Napközben mi sem alszunk, viszont az estét illetően nálunk bevállt a Johnson masszázsolajos fürdető. Ha nyűgi akkor az összebújós ringatás és dúdolás hatásos.
12. Minya
2007. aug. 23. 13:11
Nálunk is van néha olyan hogy hajnalban felébred és 2-3 óra hosszat fent van aztán nagy nehezen elalszik és csak fél 9 körül ébred,de van hogy már 6-kor fent van olyankor de-őt is alszik lehet hogy ez a baj mert du-án akkor sokkal nehezebben alszik el.Szerintem fontos hogy rendszert alakítsunk ki a babáknak nálunk fél 8-kor fürdés van aztán vacsizik és utána alvás legkésőbb fél 9 és alszik is igaz mellette vagyok utána beteszem a kiságyba és kész.Du-án ebéd után megy aludni de akkor beteszem a kiságyba én meg az ágyra fekszem és néz engem és úgy alszik el,ezt kb.9 hónapos kora óta csinálom és szerintem így jó.
2007. aug. 23. 11:34
Nekem csak szopizás közben alszik el a fiam. Esetleg, ha sétálunk,akkor a kocsiban.
2007. aug. 18. 16:34
A napirend kb.6.30kor ébresztő,irány a Mama /én pedig dolgozní/majd du.4-től együtt főzünk takarítunk stb.Este fél 7-7 óra fürdés,vacsi és feküdní kb.8óra és alvás mégis csak 10-11 óra körül.Lassan kidölünk mellette.
2007. aug. 18. 15:59
Meleg tej, mese, meg vannak nyugtató teák is...Szerintem fontos a napirend is.
2007. aug. 18. 15:44
A mi lányunk okt.elején lesz 5 éves,napközben nem alszik,mégis sokszor csak este 10-11 órakor alszik el.Sokszor még a tv-t sem kapcsoljuk be hátha elöbb elalszik,de akkor is képes 11-ig dumální a sötétben.Mit javasoltok?Teljesen kifogytam az ötletekből!...
7. b11a46e73c (válaszként erre: 2. - Jolly78)
2007. jún. 29. 23:05
én is kézben ringatom napközben,este ritkán van rá szükség,ha mégis ringatás közben dudolok neki,a kisfiam 8honapos és nálunk is voltak ilyen gondok,de a dudolás bejött,ö közbe el kezd morogni olyan édi,és elnyomja az álom,kitapasztaltam hogy birka türelem kell az altatáshoz,megérzi ha közben felidegesedsz!
2007. jún. 4. 09:51

Sziasztok!

3 hónapos koráig az én fiam is mellettem aludt, aztán kicsit sűrűnek tünt az éjszakai 2-3 óránkénti szopizás és úgy dötöttünk, hogy kipróbáljuk a kiságyban alvást. Nagyon féltem tőle és felkészültünk apával egy-két álmatlan éjszakára, de nem kellett virrasztanunk. Mára már csak egyszer szopizunk éjjel. Amúgy én is többnyire kézben altatom a picúrt, bár már néha leszakad kezem, derekam. Most próbálunk (4 hónapos) áttérni arra,hogy az ágyában alszik el, miközben simogatom. Néha sikerül is :-)))

2007. máj. 29. 23:11
Magam mellé vettem. Kell az a kis anyai biztonság.
2007. máj. 29. 23:02

Hát én kb:1 hónap után már nem bírtam a fent létet,és magam mellé fektettem.Kettőnk közé.

Aztán már annyira jó lett a helyzet,hogy már arra keltem fel,hogy szopizik. :)

3. Hoxa
2007. máj. 29. 22:55

Ugyanezt csináltuk mi is, amikor a lurkó néhány hónapos volt. Idővel javulni fog, bár vagy kemény szokásrendet kell kialakítani, vagy oda kell figyelni, mikor álmosodik el és akkor letenni. De fél éves korban még a nappali alvások sem rendszerben történnek, ezért nehezebb az esti altatás is.

Esetleg az altatási idő előtt 3-4 órával már ne hagyd szundizni, ilyenkor kell bevetni az ébrentartó játékokat. :)

2007. máj. 29. 22:47
Van egy 6 hónapos kislányom és időnként kegyetlen nehéz elaltatni. Ilyenkor kézben ringatva sétálok vele a lakásban. Ti mit csináltok / csináltatok amikor a gyermeketek csak sírdogált és nagyon nehezen aludt el?
2007. máj. 29. 22:45
Mit csinálsz / csináltál a gyermekeddel amikor nem akart elaludni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook