Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor fog már beszélni? fórum

Mikor fog már beszélni? (tudásbázis kérdés)


2010. ápr. 21. 09:42
hát igen...bár azóta tisztáztuk ezt velük is, előadtam h mire gondolok én képességfejlesztés és gyermekgondozás-foglalkozás-nevelés címén, végülis megbeszéltük.
26. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 22. - E71ef36f21)
2010. ápr. 16. 15:48

Ez bosszantó! Milyen hozzáállás az, hogy egy két éves manótól elvárnak valamit? A gondozónők feladata, hogy feloldódjon a gyerek, és nem fordítva.

Amikor a lányom bölcsibe került, sokszor eszembe juttott, hogy nem találja majd fel magát, egyébként is nehezen barátkozott idegenekkel. A bölcsi vezetője akkor azt mondta, ha a gondozónők ebben nem tudnak neki segíteni abban, hogy beilleszkedjen, akkor bennük van a hiba.

Igenis az ő dolguk, hogy bevonjak a kis srácot a játékba és tegyek érte, hogy bízzon bennük. Ha egy kisgyerek új környzetbe kerül, természetes, ha visszahúzódó és szótlan lesz...nekik ezt tudni kellene.

Ha valami nyomja a bögyödet, és úgy érzed, jól csinálod, ne hagyd sem magadat, sem a manót, állj ki magatokért!

25. e71ef36f21 (válaszként erre: 14. - 95a0f7ade3)
2010. ápr. 16. 10:25
igen, ez segít, mármint a mondókák, dalok. :)
24. e71ef36f21 (válaszként erre: 18. - 95a0f7ade3)
2010. ápr. 16. 10:24
csönd...na az nincs most se, folyamatosan hallom a hangját :)
23. e71ef36f21 (válaszként erre: 20. - Judit0625)
2010. ápr. 16. 10:24
ezen a kacifántoson nagyot nevettem :)
2010. ápr. 16. 10:19

most múlt hónap végén lett 2 :)

köszi, picit megnyugodtam. Tegnap miután kiirtam a kérdést, felhúztam magam. A bölcsiben közölték, hogy sokkal többet várnának el tőle, ő a legnagyobb a csoportban, mégis kevesebbet tud a többieknél. Hiába mondtam, h pl otthon egyedül kanalaz, rengeteget dumálgat, nagyon ügyes és cserfes kissrác, a bölcsiben állítólag nem kommunikál velük, ezért nem is próbálják pl biliztetni, merthogy felesleges, úgysem hallgatna rájuk, nem szólna ha kell pisilni, kakilni. Meg hogy az egyéves kislány is eszik egyedül, ő meg nem, bár mondom, itthon megeszi azt, amit szeret, amit nem azt sajna meg se kóstolja, de ez csak dac. Szomorú vagyok most. Biztos én rontottam el vmit szerintetek? Pedig azt hittem sokat foglalkozom vele, sokat mondókázunk, egész nap beszélek hozzá, próbálom önállóságra szoktatni, stb...

21. epic marathon (válaszként erre: 9. - E71ef36f21)
2010. ápr. 16. 10:16
Amikor pici volt a fiam, a forróra azt mondtuk, hogy zsizsa. Tegnap a nagypapa azt mondta a fiam másfél éves unokatesójának, hogy vigyázz, zsizsa a leves, a majdnem 4 éves gyerekem kijavította, hogy nem zsizsa, hanem meleg! Pedig nem direkt hagytuk el ezt a szót, ez csak úgy magától jött. Ne aggódj, nem valószínű, hogy az érettségin vau-vaunak mondja a kutyát :-)
2010. ápr. 15. 18:01
A lányommal már 2 éves korában hosszú, összetett mondatokban lehetett társalogni. Ezzel szemben a fiam, aki most 4 éves, 3 éves koráig szinte semmit nem beszélt. Aztán egyszer csak elkezdte, és azóta úgy kell lelőni.A szókincse észbontó, minden napra jut valami új, amin halálra röhögjük magunkat.Ma közölte, hogy ő most nem tud felöltözni, mert nem ér rá, és egyébként a zokni felhúzása "eléggé kacifántos". Úgyhogy ne aggódj, nem vagytok elkésve.
2010. ápr. 15. 15:56

mindennek eljön a maga ideje!

ha négy évesen sem beszél akkor kell aggódni!

18. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 16. - 57aa4ea1e8)
2010. ápr. 15. 15:42
Ismerős helyzet!:) Néha olyan jó lenne pár perc csönd...
17. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 10. - Zsanci79)
2010. ápr. 15. 15:40

Cáfolom :) A lányom full pösze :D És két évesen kezdett csak beszélni.

A fiam meg még egy éves alig volt, és már beszélni kezdett, 15 hónaposan összes is fűzte, két éves korára folyékonyan beszélt, és tisztán, érthetően.

16. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 4. - E71ef36f21)
2010. ápr. 15. 15:38

addig örülj, amíg nem beszél :D A miénk is későn kezdte, most 3 éves, és folyamatosan mondja, megállás nélkül, még álmában is. Néha jó lenne 5 perc szünet, de nincs. Fossa a szót! Visszasírom a régi szép, csendes napokat :D


De ne aggódj, fog beszélni.

2010. ápr. 15. 15:22

Sziasztok!

Kiarám 2,5 éves, már képes 5-6-7 szavas mondatokat is összerakni, mégis van, hogy halandzázik! A ragozással is egész jól áll, bár mond néha zöldeket. :D De ettől olyan aranyos. :)

Tényleg ne piszkáld emiatt, hanem motiváld!

Newkönk pl. akkor kezdett gyorsabban fejlődni, mikor már meséltettem vele. Ezt úgy kell elképzelni, hogy mikor az apja hazajött, mondtam Kiarának, hogy mondja el, hol voltunk?

Eleinte az volt a válasz, hogy "boltba". Én ilyenkor mondtam, hogy "igen, boltban voltunk".

És hasonlók. Következetesen a nevén kell nevezni a tárgyakat, még akkor is, ha olyan édes, ahogy elnevezi őket. Mert még így is lesz, amit nagyon nehezen fog kimondani. Neki pl. nem sikerülnek a dolgok, hanem kiesülnek. Meg ciacancin volt sokáig a Cvitamin is. :DDD

Ha kér is valamit, szerintem ne csak odaadd neki, hanem, mikor mutatja, akkor kérdezd meg pl. hogy "almát kérsz?" Várj valami reakciót, már akkor is jó, ha csak bólint. Akkor add oda neki és mondd, hogy mittomén "tessék, itt az alma". Így kommunkiációra is neveled, meg a neveket is megtanítod vele. De ha eddig már eljutottatok, akkor "lövöldözd körbe" a kért cucc körüli tárgyakat. :D Ideges lehet az elején, de szerintem hosszú távon be fog jönni. De persze nem azt mondom, hogy kínozd! Ha látod, hogy már frusztrált, akkor "véletlenül" jusson eszedbe, hogy AZT a holmit kéri. :D És mikor odaadod neki, mondd, hogy "de ha mondtad volna, hogy ezt kérded, már rég odaadtam volna".

2010. ápr. 15. 15:04

Lili lányom 25 hónapos koráig bőszen halandzsázott babanyelven. Mindössze kb. 30 szót volt hajlandó használni, de mindent megértett és megértette magát (ez a lényeg). Ekkor került bölcsibe és szinte két hét után látványosan beszélt. Ma már le sem lehet "lőni".:)

Zsófi viszont már 10 hónapos korától rohamos tempóban mondta a szavakat, másfél évesen olyan szinten beszélt, mint a nővére, viszont teljesen másképpen fejezi ki magát a mai napig is.

Sokat segítenek a mondókák és a rövid dalok. Nálunk a Megy a gőzös, és a Mókuska volt a nagy kedvenc.:)

Minden babának vannak kedvencei, amiket szívesen hallgat, ezekre gyorsan meg lehet tanítani őket és kedvet kapnak a többihez is.

Fel a fejjel!:) Semmiről sincs lemaradva a manód.:)

13. e71ef36f21 (válaszként erre: 12. - Zsugabubus007)
2010. ápr. 15. 14:45
na igen, nekem ilyenkor lesz mérges :)
2010. ápr. 15. 14:43

Az Én Somám 20 hónapos és egyre több szót tud!

DE! amikor csak mutogat, vagy "nyökög" , hogy kell neki valami, akkor szólok, hogy nem értem mit akar és mondja rendesen.....megérti és akkor mond is valamit.


DE szerintem is gyerekfüggő.

egyik barátnőm kisfia 2 évesen folyékonyan nyomta a szöveget, a másik most 3és fél és még annyit sem tud, mint az enyém....

11. tündér74 (válaszként erre: 9. - E71ef36f21)
2010. ápr. 15. 14:43
Szerintem ne javítsd ki állandóan, hanem beszélj hozzá sokat, és előbb-utóbb ő is úgy fogja kimondani a szavakat, ahogyan te.
10. zsanci79 (válaszként erre: 8. - Tündér74)
2010. ápr. 15. 14:42
Igen nekem is azt mondták, hogy minél később kezd el beszélni, annál könnyebben és szebben fog menni. Mondjuk ez érthető is, hisz fejlődnek rendesen....
2010. ápr. 15. 14:40

szóval tök egyéni. Ez oké, csak mi az a jel, amiből esetleg tudhatom, hogy nemsokára elhagyja a haladzsát? :) kijavítsam? pl a kutyát vau-vauként tanulta meg, akkor tök jó volt így, de már minden más állatot a nevén mond, csak a kutya maradt vauvau. Próbálom mondani ilyenkor, hogy nem vauvau, hanem kutya, de vitatkozik velem :)

Azt is hallottam már, hogy tegyek úgy, mintha nem érteném mit akar (pl ha kér vmit) és így rá lesz kényszerítve, hogy mondja, de ha ezt csinálom felmérgesíti magát és nem érti, miért lett retardált az anyja h nem érti amit eddig értett :))

8. tündér74 (válaszként erre: 4. - E71ef36f21)
2010. ápr. 15. 14:40

A gyerkőcöd tök jó úton halad, szerintem már nagyon ügyes.

Ezekből a halandzsákból fog nemsokára kialakulni a rendes beszéd.

Az én kisfiam 2,5 éves koráig úgy értette meg magát, hogy elmutogatta. És egyik napról a másikra hirtelen elkezdte mondani a szavakat, most 2 éves és 8 hónapos, de rendes mondatokat mond, úgyhogy csak azt tudom mondani, hogy türelem:))

7. zsanci79 (válaszként erre: 4. - E71ef36f21)
2010. ápr. 15. 14:37
Akkor a mi korunkat már elhaladtátok :))
2010. ápr. 15. 14:36

Az enyém 17 hónapos és nemigazán akaródzik neki beszélni.

Mindent megért és megérteti magát már 1 éves kora óta, amit fél füllel hall, vagy azt hisszük, h megsem hall, azt is elraktározza a kis agyában.

Más ügyből kifolyólag pár hete volt neurológiai vizsgálatunk, és a doki is megerősített abban, hogy mivel szavak nélkül is megértjük egymást (vagyis az ő szavi nélkül)így nincs rákényszerülve a beszédre, ezért valószínű később fog kezdeni beszélni többet...

Amúgy a szomszéd kislány 3!!! évesen kezdett beszélni, már vitték mindenhova a szülők, de nem találtak semmit.

Ott meg az volt, van egy cserfes kis nővére, és minden kérdésre válaszolt helyette amit kérdezett vagy kérdeztek tőle, a kicsi meg csak bólogatott...sztem ezért volt ott később a beszéd kezdés. Amúgy azóta be sem áll a szája :)))

2010. ápr. 15. 14:33
bocs, nem írtam első hozzászólást :)
2010. ápr. 15. 14:33

Tudom, hogy butaság sürgetni a csemetét, persze neki nem is mondom, hogy fiam, mikor beszélsz már rendesen :)

A kisfiam 2 éves, rengeteg szót tud, következetesen használja őket, de mondatot nem rak össze. Maximum megszólítás + valami (pl iszlá anya! = viszlát anya) mutogat arra, aminek a nevét nem tudja vagy nem akarja mondani, vagy ami még gyakoribb: kitalál neki vmi új, saját gyártású halandzsaszót. Ha kérdezni akarja egy dolog nevét, valami kugyliugylukurjiká? félét mond minden egyes dologra. Próbál ragozni, az egyre gyakrabban jó is, de mikor lesz már ebből rendes beszéd? :)) Mikor nő ki a halandzsanyelvből? Amúgy be nem áll a szája egész nap, csak hát keveri a magyar szavakat a budzsumburaival :)))

bölcsis, sokat beszélünk, énekelünk neki, nagyon okos.

2010. ápr. 15. 14:31
hehe..lehetne kicsit bővebben? egyébként gyerekfüggő.
2. Ekka
2010. ápr. 15. 14:30
Mennyi idős?:)
2010. ápr. 15. 14:28
Mikor fog már beszélni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook