Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kamillás gőzölés fórum

Kamillás gőzölés (beszélgetős fórum)


1 2
31. gerb (válaszként erre: 30. - FormáSan)
2010. ápr. 15. 18:41
Neked is:-))))
30. FormáSan (válaszként erre: 29. - Gerb)
2010. ápr. 15. 14:21
Rendben:-) csak megijedtem, hogy már is a szúrás! Valóban igy van gyulladást csökkenteni, további szép napot nektek:-)
29. gerb (válaszként erre: 26. - FormáSan)
2010. ápr. 15. 14:05

Szerintem közös nevezőn voltunk itt mindahányan: nem nyomni, nem piszkálni, gyulladást csökkenteni.

Ha már nincs gyulladás egyáltalán és maradt egy kis csomó a bőr alatt, akkor kell a kozmikushoz menni.....,mert hát az már nem fog magától elmúlni. Sajnos.

28. gerb (válaszként erre: 25. - Flasch)
2010. ápr. 15. 14:02

Én most utoljára búzafű levet ittam. Nem az üvegeset, hanem kis tasakokban kapható, tiszta frissen préselt búzafüvet. Napi 1 tasak reggel éhgyomorra és nem kell éhezni mellette. Én 2 hónapig ittam és elmúlt az ekcémám, és azóta sem jött vissza.(ez tavaly nyáron volt, de most márciusban is ittam).

A búzfűlé még lugosít is, így egyszerre méregtelenít és lugosít is:-))Ha érdekel priviben részletesebben is írok róla. Ja! és nem vagyok forgalmazó sem semmi ilyesmi, egyszerűen a tapasztalatomat írtam le:-)))

27. flasch (válaszként erre: 26. - FormáSan)
2010. ápr. 15. 14:01

megfogadom a tanácsod, nem lesz gőzölés, se nyomi...

holnapot meg csak túlélem valahogy, de mondjuk jobb lenne szép arccal!

:)

köszönöm a tanácsod!

2010. ápr. 15. 13:58

kiszálltam, nem tudunk közös nevezőre jutni! KIvánom, hogy holnapra valahogy összeszedjed, ha nem akkor egy kis kozmetika segíteni fog!

Az biztos a diéta és a sok folyadék!

25. flasch (válaszként erre: 24. - Gerb)
2010. ápr. 15. 13:57

és nálad mi vált be a méregtelenités terén? anyu pl. állandóan gyógyteákat iszik, szép a bőre, de én azt meg nem birom inni izesítés nélkül...

sokat hallok erről a lugosításról is, de igazából ezt sem tudom, hogy kell csinálni.

azt tudom, hogy fűszeres ételről le kell mondani, de úgy kivánja a szervezetem...hmm...

nő létemre imádom a chilis ételeket, aztán meg ugye győzzek tükörbe nézni :S

24. gerb (válaszként erre: 23. - Flasch)
2010. ápr. 15. 13:53

Méregtelenítés!!!! Mármint belső méregtelenítés. Nagyon sok féle módszer van és is kipróbáltam már nagyon sok fajtát, az éhezőstől kezdve a nem éhezősig.

Sok folyadék!!! Lehetőleg tiszta víz, legalább 2 liter naponta, de lehet több is.

Lugosítás!!!

És kevés zsíros, fűszeres étel:-)))

23. flasch
2010. ápr. 15. 13:48

sajnos alapból sem gyönyörű, hibátlan bőrrel vagyok megáldva, és bár már jóval túl vagyok a tínédzserkoron, mégis többször van ilyen pattanásbeli problémám....

esetleg arra tudnátok valamit irni, hogy mit tesztek annak érdekében, hogy ne legyen pattanásotok?

mit esztek(pl. én imádom a csipős-fűszeres ételeket, és gondolom ez is baj) hogy tisztitjátoka szervezeteteket, hogy ne legyenek méreganyagok?

egyszóval, mit tesztek a bőrötök szépsége érdekében?

(a kozmetikuson túl :):)

22. gerb (válaszként erre: 19. - FormáSan)
2010. ápr. 15. 13:42
NINCS HEGESEDÉSE, HIDD EL:-)))) HA SZAKÉRTŐ CSINÁLJA!!!! Ő TUDJA, HOGY HOL ÉS HOGYAN KELL CSINÁLNI. AZ ÉN ARCOM TÖKÉLETES PÉLDA ERRE:-)))
21. gerb (válaszként erre: 18. - Flasch)
2010. ápr. 15. 13:41
Most tényleg nincs más teendőd, mint hogy valahogy csökkentsd a gyulladást. Ha már túl vagy ezen és nem piros és gyulladt, akkor jön a kozmikus és gőzöl egyet,a mitől megnyílnak a pórusok és akkor tudja megnyitni. Bizony néha tűt használ hozzá, de nem fáj, cak így tudja megnyitni, DE TE MOST NE TEGYÉL ILYET!!!!!! CSAK CSÖKKENTSD A GYULLADÁST!!!!!
20. flasch
2010. ápr. 15. 13:40

nálam is volt már, hogy tűhöz kellett folyamodni, de olyannál nem, amikor csak a bőr alatt, gyulladás nékül bújkált a búbom :)

akkor azt mondta, nem nyúl hozzá, mert lehet csak rosszabb lesz, ha megpiszkálja,

csak ezért kérdeztem.

2010. ápr. 15. 13:38
gondolom tűvel utat csinál aztán, kiszúrja! Aminek majd lesz egy heggedése!
18. flasch (válaszként erre: 16. - Gerb)
2010. ápr. 15. 13:37

de a bőr alatti buklit, hogy nyitja meg nálad?

én azt hittem ilyet csak már félig kifejlett pattanásnál lehet csinálni?

olyan, ami még nem is piros csak bőr alatti bukli, azt is lehet felnyitni?

ezt nem tudtam...

17. FormáSan (válaszként erre: 16. - Gerb)
2010. ápr. 15. 13:37
értelek, de van amelyik teljesen visszahzódik már másnapra, mintha ott sem lenne! Ezért irtam amit irtam! Ha madj kezelést igényel azt jelezni fogja az a pukli, de most még csak piros pukli, ahogy jött úgy vissza is húzódhat! Nálam általában igy zajlott le! De nem vagyunk egyformák és nem is biztos hogy jó tanácsokat adunk, de nekem ezek jöttek be!
16. gerb (válaszként erre: 13. - FormáSan)
2010. ápr. 15. 13:34
Általában nem fakadnak ki,egy idő után elmúlik a nagy pukli és a pirosság, de megmaradnak a bőr alatt egy kis csomóban. Na ezt szokta nekem kitisztítani a kozmikus, és utána tuti szép és tiszta az arcom. Nem lesz utána sem gyulladt, sem kráteres az arcom.
15. FormáSan (válaszként erre: 14. - Flasch)
2010. ápr. 15. 13:34
Igy van, hütsed és nyugi:-) elmúlik csak ne piszkáld kérlek, mert aztán attól tud ám úgy begyulladni, hogy aztán az hetekig is eltart! Szesz és puder, hütés után!
14. flasch (válaszként erre: 12. - FormáSan)
2010. ápr. 15. 13:32

hát igen, ilyenkor azt érzem, mindenki aki szembejön csak azt látja a fejemen, és szinte nulla az önbizalmam...:S

igy menjek állásinterjúra...plussz, hogy az idegeskedés ugye csak tovább ront a helyzeten.

2010. ápr. 15. 13:31
nem kell megnyitni, ha akar lesz közepe, de általában ezek visszahúzódnak, csak türelem kell hozzá!
12. FormáSan (válaszként erre: 10. - Flasch)
2010. ápr. 15. 13:30

hideg borogatás és semmi vakarás és nyomogatás, uborka ha van otthon!

Elhiszem, ilyenkor az ember még maga elől is elbújna!

Pont amikor fontos dolga van akkor, jön ez is?

11. gerb (válaszként erre: 8. - Flasch)
2010. ápr. 15. 13:30
Ha nem hormonális változás miatt vannak, csak kozmetikus tudja kitisztítani. Néha nekem is van, hogy csak piros és puklis, de nincs közepe, így nem is tudna kifakadni. A kozmetikus mindig meg tudta nyitni és kitisztította:-)))
10. flasch (válaszként erre: 9. - FormáSan)
2010. ápr. 15. 13:29

a paradicsomos megoldást nem merem, mert azt régebben csináltam(rendes pattanásnál) és úgy előhozta mint a fene.

most eltüntetni kellene mihamarabb, mert holnap állásinterjúra megyek, dehát ilyen fejjel.....:S

biztos lejön, hogy nem érzem jól magam a bőrömben, akkor meg már minuszból indulok...:(((((

9. FormáSan (válaszként erre: 7. - Flasch)
2010. ápr. 15. 13:26
ne, kérlek ne tedd! Mert nem külső gyuladás! Ha nem belső és csak ártani fogsz! Hideget tegyél rá, ha csak olyan belső duzzadás és körös kivülről és piros, de nincsen közepe!
2010. ápr. 15. 13:24

regeteg ásványvizet iszom ma, talán az is segit kitisztitani a szervezetet, nem?

bár, a hormonális változásokra nem hinném, hogy hatással van.

de már kinomba nem tudok mit kipróbálni. :)

7. flasch (válaszként erre: 4. - FormáSan)
2010. ápr. 15. 13:22

nem, épp félidőben vagyok, úgyhogy még nem jön meg.

azt meg, hogy ne nyúljak hozzá, nagyon nehéz kibirni, mert irtóra zavar, ilyenkor még emberek közé se szeretek menni :)

de talán a gőzöléssel nem ártok....

6. FormáSan (válaszként erre: 4. - FormáSan)
2010. ápr. 15. 13:21
hideg uborka karika, vagy paradicsom csodákra képes, ha van otthon próbáld meg!
2010. ápr. 15. 13:20
Szerintem is inkább jó erős, meleg kamillás főzettel borogasd. A gőzölés inkább felpuhítja a bőrt és a miteszerek könnyebben eltávolíthatók.
4. FormáSan (válaszként erre: 3. - Flasch)
2010. ápr. 15. 13:19
akkor talán pedig ne is nyúlj hozzá, esetleg valamivel hütsed! Mert ha hormonális akkor szépen visszahúzódik, de ha hozzá nyulsz attól fog begyulladni! Nincs összefüggésbe a menszessel, hogy az közeleg, mert akkor is szokott ilyen jelentkezni!
3. flasch (válaszként erre: 2. - FormáSan)
2010. ápr. 15. 13:18

Köszönöm! Ezek lehet, hogy nem is igazi pattanások, mert olyan, hogy belülről érzem(mmint a bőr alatt) a fájdalmas buklit, de kivülről annyi, hogy piros.

Tehát nem ugy néz ki mint egy igazi pattanás, hogy másnapra "kifejlődik" hanem olyan, mint egy csomó a bőrben.

De fáj, és csúnya is, hiába próbálom eltűntetni nem megy.

Talán valami hormonváltozás lehet, vagy nem tudom, mert ilyen csak nagyon ritkán jön ki szerencsére.

Kenem mindenféle száritóval (teafaolaj, stb) de a bőr szárad ugyan, viszont a fájdalmas pirosság megmarad.

2010. ápr. 15. 13:14
Én tapasztalatom szerint nagyon jó a gőzölés, de még javaslom azt is amilyen melegen csak birod, a pattanásokat egyenként forró kamillában mártott vattával áztassad! Ezt egy sebésztől tanultam, hamarabb kifakadnak és ez által hamarabb gyógyulnak is!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook