Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Önképzőkör amatőr festőknek fórum

Önképzőkör amatőr festőknek (beszélgetős fórum)


1 2
56. tedin (válaszként erre: 54. - Judita79)
2009. dec. 7. 22:41
Sztem olajfestéket használj, én legalábbis azt szoktam feszített vászonra. Véleményem szerint a legjobb kasírozott vászonra olajjal festeni.
55. szika
2009. okt. 12. 22:10
A tempera szét fog töredezni amikor kiszárad, vagy ha "megmozdul" a vászon... én nem ajánlanám. Nem túl drágán már lehet akrilfestéket kapni. Szerintem érdemes beruházni néhány alapszínre. A többit pedig kikevered belőle. Kísérletezz bátran. :)
2009. máj. 25. 14:21

sziasztok!


Tudnátok segíteni egy festős kérdésben! Kaptam feszített vásznat, és a kérdésem az lenne, hogy mivel lehet rá festeni?? pl tempera?? Csak kezdetleges absztrakt képet szeretnék belőle csinálni, egyszerű színátmenetekkel, másolás útján... :D csak nemtudom mivel csináljam, tudnátok tanácsot adni???

2009. máj. 25. 13:33

Mindig irigyeltem azokat, akik tudnak (szépen) festeni...

Én csak rajzolgatni szoktam, ahhoz értek egy csöppet, van, hogy jól sikerül a munkám, van hogy nem. Viszont én csak képekről/fényképekről tudok dolgozni, élő személyről például már nem kifejezetten... :-S :-(

52. 9cea3ab90a (válaszként erre: 37. - Szika)
2007. jún. 8. 19:44

Köszi szépen ,hogy felraktad a képeket.Ugy látom ,szereted magad minden területen kiprópálni.

HÁT IGEN,A TÁNCOS KÉP A PÉLDA RÁ,HOGY AMI SZÍVBŐL JÖN ABBAN VAN ÉLET,ÉS SZÉPSÉG.

ÉRDEMES TOVÁBBRA IS A SZÍVEDRE HALGATNI.

Sok sikert a továbbiakban,és remélem sok örömöt fogol találni a művészet ezen ágában!

51. szika (válaszként erre: 50. - 'szti)
2007. jún. 7. 19:17

:)))

Én sem szerettem soha különösebbena kéket... és valahogy ha festek, rajzolok mégis megtalál. :)


A táncost nagyon szeretem... nem nálam van már, ez kifejezetten eladásra készült egy nagyon kedves barátnőmnek.


a dinamizmus jó szó... a táncosra mondja mindenki, ahogy várja, mikor fordul meg. :) élőben ez még jobban süt belőle... hetekig piszkált egy dal, és azt festettem meg, amit érzek miközben hallgatom.

50. 'szti (válaszként erre: 49. - Szika)
2007. jún. 7. 19:08

nálam a sorrend: táncos, pasztell, akvarell :-)

nem vagyok kékpárti, de ezek tetszenek

mindben van valami dinamizmus

49. szika (válaszként erre: 46. - 'szti)
2007. jún. 7. 19:04
feltettem a pasztellt is. :D
48. szika (válaszként erre: 47. - Gpetra)
2007. jún. 7. 18:43
csak nem neked?!! :DDDDDDD
47. gpetra
2007. jún. 7. 18:28
Látom én már, hogy kinek lesz a legszebb kávézója :))))
46. 'szti (válaszként erre: 45. - Szika)
2007. jún. 7. 18:25

mindetmindetmindet :-))))

én szívesen megnézem őket

45. szika
2007. jún. 7. 18:23

:D jajjj már.. annyira azért neeem.


feltetem még egy akvarellt

meg haamrosan egy pasztellkréta rajzot... de az épp töltés alatt van, a kedves most fotózta le, hogy ezt is feltétlenül. :D

44. 'szti (válaszként erre: 42. - Szika)
2007. jún. 7. 18:10
így is "esz" a sárga irígység ;-)
43. gpetra (válaszként erre: 42. - Szika)
2007. jún. 7. 18:04
Én így is élvezem :)
42. szika
2007. jún. 7. 18:03
Csak tényleg az a baj, hogy nem sikerül jó képeket csinálni róluk... apa megígérte, hogy legközelebbre előássa nekem a régi ernyőit, lámpákat. És úgy talán élvezhetőbb lesz. :)
41. szika (válaszként erre: 39. - Gpetra)
2007. jún. 7. 18:02
neked is :D
40. szika (válaszként erre: 38. - 'szti)
2007. jún. 7. 18:01
köszönöm :D
39. gpetra (válaszként erre: 37. - Szika)
2007. jún. 7. 14:00
Ez nagyon tuti :)
38. 'szti (válaszként erre: 37. - Szika)
2007. jún. 7. 13:57
a táncos? tök jó!
37. szika (válaszként erre: 36. - 9cea3ab90a)
2007. jún. 7. 11:20

Bizony.


Egy kép van csak lefotózva...azt felrakom az adatlapomra...bár fotónak ez sem épp túl jó, élőben sokkal sokkal jobb. :)

36. 9cea3ab90a (válaszként erre: 33. - Szika)
2007. jún. 7. 06:38

Igen,és ez így is van jól!

Csodálatos,amikor valaki megáll egy kép előtt,és nem tud szabadulni a látványától.



Most teljesen kíváncsivá tettél.Megnézném egy ilyen képedet,amit zene ihlettet.

Látod,ilyennel még nem találkoztam,de egész bíztos szépséges dolog jön ilyenkor létre.

35. szika (válaszként erre: 34. - Venes)
2007. jún. 6. 09:45

Pedig tényleg ezek a hatásai a legösztönzőbbek. :D


Úgyhogy tessék újra nekifogni...

34. Venes
2007. jún. 5. 07:41

Már olyan régen festettem, bár akkor is elég absztrakt képek születtek ebből a szenvedélyből.

Olyan lusta vagyok, pedig nagyon jó önkifejező módszer. Meg nekem személy szerint ez jelentette a megnyugvást és a meditációt is.


Miért nem csinálom megint, nem is értem..

33. szika (válaszként erre: 32. - 9cea3ab90a)
2007. jún. 4. 12:58

:D Ez nagyon klassz dolog. Sztema legtöbben saját szórakoztatásunkra, örömünkre kezdünk neki...és sokáig vagy végérvényesen meg is áll itt a dolog, de ezzel semmi gond nincs. Végülis a művészet leginkább öncélú. Az már csak valami plussz, ha másnak is örömet okoz vele az ember.


Én zenékkel vagyok így...hogy a zenét, és az általa kiváltott érzéseimet kell megfestenem minden áron..és általában addig piszkál, míg meg nem teszem.. :)

32. 9cea3ab90a (válaszként erre: 31. - Szika)
2007. jún. 4. 10:59

Látod én is így vagyok vele.Engem is idegesít,de csak akkor ha jobb nálam az aki figyeli.

Akkor teljesen zavarban vagyok,hogy ő szerinte éppen mit csinálok rosszul.


De igazából én kikapcsolódás szempontjából rajzoltam mindig is.

Szerettem ha én is ha valamit megtudok jeleneteni a papíron.

Nagyon sokáig furcsa volt,ha olvastam egy regényt,késztetést éreztem,hogy megrajzoljam a történetek,egyes részeit.Mivel láttam magam előtt az egészet,és jó volt ilyen formában vissza adni.

Nagyon szép emlékek azóta is.Nem utolsó sorban,ha ránézek,mindig eszembe jut a regény is.

31. szika (válaszként erre: 30. - 9cea3ab90a)
2007. jún. 4. 09:25

Akkor te grafikus alkat vagy. :D VAn egy iylen barátnőm..ecsettel ő sem boldogul, de oylan szépeket, kifejezőeket rajzol, hogy az ember várja, hogy lelépjen a lapról...


Nálunk a párom van így- alig van itthon, és mikor hazajön csak leskelődnie kell, a rumlit és a folyamatokat pont elkerüli. :D

Egyébként megmondom őszintén, engem például nagyon zavar, ha rajtam kívül más is jelen van, amikor festek vagy rajzolok - kifejezetten idegesít, és akkor nem is sikerül, amit csinlni szeretnék. :(

30. 9cea3ab90a (válaszként erre: 29. - Szika)
2007. jún. 4. 06:32

Majd talán egyszer ráveszem magam,ha több idöm lesz.Látod ,én pont forditva vagyok ,a rajz mindig tökéletes,de ha ecset kerül a kezemben,már nem úgy sikerül.

Valahogy ,az nem az én világom.


De ha nálad a festés könnyebb,akor érdemes azt gyakorolni továbbra is.

Egyébként,visszont ha allergiás vagy,meggondolandó.

Sajnos én se bírom,ezért a férjem mindig akkor fest ha nem vagyok itthon.Mondjuk könnyű a dolga ,mert én szinte sose vagyok itthon este ,meg délutánonként.

Így szabad számára a terep.

Én pedig ha hazajövök,már csak gyönyörködnöm kell a fejleményekben.

29. szika (válaszként erre: 28. - 9cea3ab90a)
2007. jún. 3. 23:21

Szia!


Igen...ismerős az érzés. De szerintem is meg kellene próbálkoznod vele újra...mégha csak magadnak, titokban is. Aztán, amikor elég magabiztos leszel, hirtelen előrukkolsz vele. :D


Én a rajz részével mindig gondban vagyok..az valahogy kevésbé akar sikeredni...valahogy festeni könnyebb.


Gyakorlás kérdése minden persze. És igyekszem is hamarosan sokat gyakorolni.

Nálunk sajnos egyelőre ahálószobánk az egyetlen hely, ami dolgozóként, és "műteremként" is üzemel, és mivel allergiás vagyok, nem tartottam jó ötletnek ide bármilyen komolyabb vegyszert is behozni, mint a víz. :D De ha lesz saját házunk, biztosan úgy fogjuk kialakítani, hogy mindenképp legyen nekem egy zug, ahol festhetek.

28. 9cea3ab90a (válaszként erre: 27. - Szika)
2007. jún. 3. 17:46

Szia Szika!

Hidd el minden kivitelezhető!

A férjem se műteremben fest,és nem annyíra vészes.

Télen egy kissé nehezebb,de ilyen jó időben tényleg nem okoz gondot ,hogy bent fest.


Ami pedig a festőtábort illeti,ott is az a lényeg,hogy tanuljanak.A természetben ez nagyon kellemes.Minden csak a gyakorláson múlik.

Minnél többet festesz,és gyakorolsz,annál magabiztosabb leszel.


De végülis ismerem ezt az érzést.

Régen én is imádtam rajzolni,és állítólag jól is tudok.De amióta megismertem a párom,azóta elment tőle a bátorságom.

Egészen addig azt hittem,hogy én nagyon ügyes vagyok.De látván az ő tudását,beláttam,hogy sehol se vagyok hozzá képest.

Mindig könyörög nekem,hogy rajzoljak neki,vagy vele valamit.De már igazából elment tőle a kedvem.

Hiába mondja,hogy minnél többet gyakorol az ember annál profib lesz.

Inkább az ő képeit csodálom,és azért sokszor én terelem a jó irányba,ha hiba van benne.

27. szika (válaszként erre: 26. - 9cea3ab90a)
2007. jún. 1. 11:42

Nem csodálom - tényleg fantasztikusak. :D


Nálunk sajnos nincs ilyen lehetőség...én meg elképesztően nyúl vagyoka festőtáborhoz. Annyira amatőr vagyok még, hogy elsülylednék, ha nekem oda kellene menni. Egyszer biztos sok kerül rá..ha már elégedett leszek magammal nagyjából. :D


Igen - tény, hogy az olaj a legkezelhetőb és leglátványosabb anyag, amivel dolgozni lehet, de pl nálunk ez nem kivitelezhető, hiszen ahhoz egy külön műterem vagy dolgozó kell, a szagok és a lassú száradás miatt. És mivel én vagya kertben vagy a szoában festek - kivitelezhetetlen. Sajnos.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook