Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit ehet-ihat, aki refluxos? fórum

Mit ehet-ihat, aki refluxos? (beszélgetős fórum)


1 2
13. k.tünde78 (válaszként erre: 9. - Éjjelipillangó)
2010. ápr. 14. 18:38
Próbáld meg a cikória kávét,az nem bántja a gyomrot,vagy valamien energetizáló teát.
2010. ápr. 14. 18:38
aham kaptam gyógyszert, rabyprex-et 20 mg-osat
2010. ápr. 14. 18:36
Szénsavast ,fűszereset,zsírosat,csokit és álltalában az édességet,rágót,mentolosat,ecetes dolgokat,savas zöldséget gyümölcsöt nem szabad enni.A gyógyszerekkel is vigyázni kell,mert a gyógyulófélben lévő refluxot az antibiotikum és társai nagyon visszavágják,ha lehet inkább homeopátiás bogyókat alkalmazz szükség esetén.Én nem sav lekötőt ajánlanék elsősorban csak szükség esetén (Venter granulátumot),inkább a reflux gyógyszert szedd amit most úgyis felírtak(lányom Losec-et szed)neked,ha a felmaródások stb...megszünnek majd megpróbálják csökkenteni,és kiderül,hogy tudsz e nélküle lenni vagy szükségedre a gyógyszeres támogatásra a továbbiakban is.
2010. ápr. 14. 18:35
refluxra kaptál gyógyszert?
2010. ápr. 14. 18:33

ÓÓÓ a kv-t nem lehet elhagyni azt muszáj innom, különben fel sem ébredek, meg nekem kell az emésztésemre is :D. Sok antibiotikumot kellett szednem, szerintem amiatt is kialakulhatott...

De amúgy gondolom, mindent lehet enni nem, csak ami savat csinál, abból mondjuk kevesebbet, csak néha-néha, vagy nem?

2010. ápr. 14. 18:31
Bocsi, ezt nem lehet enned sajnos...
2010. ápr. 14. 18:31

Hamis marcipánkocka



Hozzávalók:

40 dkg darált háztartási keksz

10 dkg darált dió

20 dkg porcukor

10 dkg olvasztott vaj

12-15 evőkanál tej

2 púpos evőkanál kakaópor

4 evőkanál kókuszreszelék

rumaroma / rum (ízlés szerint)

mandula aroma / amaretto likőr (ízlés szerint)


(Ha gyerek nem eszik belőle,akkor mindenképpen igazi rum és likőr kerüljön bele)



Máz:

10 dkg vaj

1 teáskanál olaj

1 evőkanál porcukor

2 púpos evőkanál kakaópor


A kekszet, diót, porcukrot, olvasztott vajat annyi tejjel dolgozom össze, hogy gyúrható massza legyen belőle. Elfelezem.


Egyik felébe keverem a kakaóport, kókuszreszeléket, rumaromát és kevés tejet még, hogy a puha állag megmaradjon.


Másik felébe a színtelen mandulaaromát keverem. (ha Amaretto likőrrel ízesítem, akkor lehet, hogy kevés darált keksz vagy dió kell még bele szilárdítani)


A kakaós masszát kinyújtom egy sütőpapíron fél cm vastag téglalappá. Egy másik sütőpapíron kinyújtom a mandulás masszát is ugyanakkorára és ügyesen ráborítom a kakaósra. Lehúzom a sütőpapírt róla és kicsit átgörgetem a nyújtófával.


A mázhoz gőz felett összeolvasztom a hozzávalókat, simára keverem és a tészta tetejére öntöm.


Elkenem rajta és a hűtőbe teszem szilárdulni. Ha a máz kemény,akkor kis kockákra vágom a sütit.

2010. ápr. 14. 18:28
Salvust iszok már 3 éve,reggel,és este 1 dl-t.Ez eddíg segített nekem,a refluxomra.
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Éjjelipillangó)
2010. ápr. 14. 18:28
Szia !a keresőbe írd be /reflux diéta/, rengeteget kidob. Válogass kedvedre, egyénre szabottan közöttük, mert még a szakemberek is vitatkoznak kinek mi a jó. Egy embernek 3 kórház 3 féle diétát is képes alkalmazni. :)
2010. ápr. 14. 18:28
Talán inkább savlekötő élelmiszereket fogyasztani: pattogatott kukorica, olajos magvak, keksz.
2010. ápr. 14. 18:28

Szia! A víre nem tudok mit mondani, de nem szabad kávézni, szénsavas dolgokat inni, csokit enni (ellazítja a gyomorszájat, ami nem záródik ettől, a sav meg visszafolyik a nyelőcsőbe, ettől meg rohadtul fáj a hátad meg a mellkasod) Nem szabad nagyon fűszeresen sem enni.


Nekem is volt ilyen 17 éves koromban, csak onnan tudom a dolgokat, csak nekem volt mellé gerd II is, de meg nem kérdezd h az mi...


(csak zárójelben jegyzem meg, ez általában idegeskedés miatt szokott előjönni, szóval próbálj keveset stresszelni, és megoldani a jelenlegi problémád)

2010. ápr. 14. 18:26

Szia, saját tapasztalatból: nem jó a kávé, csoki, paradicsom, és este ne egyél, mert attól is könnyen visszajön a sav és mar egész éjjel.

Vízben nem válogatok :)

2010. ápr. 14. 18:22

Kedves Mindenki!


Ma voltam gasztroendokrinológián sajna, ahol megtükrözték a felső tápcsatornát, nem volt vmi kellemes. És kiderült, hogy 1-2. stádiumú refluxom van, kis oedémás felmaródások vannak a nyelőcső végénél a cardiánál, illetve a gyomor felőli részénél is, és a pylorus gyomor felőli oldalán, illetve néhány gyulladt foltocska a gyomorban..

és azt szeretném tudi, mit nem lehet ilyenkor enni, illetve milyen összetételű szénsavmentes ásványvizet vegyek. Van amiben a magnéziumon, kalciumon, káliumon kívül van hidrogénkarbonát, nátrium, vagy mondjuk metakovasav... és nem tudom,hogy milyet vehetek.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook