Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ballagás fórum

Ballagás (beszélgetős fórum)

27. kefekötőke (válaszként erre: 26. - 429c17c9ad)
2010. ápr. 14. 17:25

"Ő jegyezte meg amikor leérettségiztem, hogy most többet tudsz? "


Igen jól sejtettem,A hugodnál a kissebségi érzés nem miattad van.Rajtad veri el a rejtett sérelmeit.

Korábbi gyökerei lehetnek.

Ismerős a helyzet ,szinte még a szóhasználat is.


(kedvencke)

Pedig biztos a szülők neki is megpróbáltak mindent megadni,

2010. ápr. 14. 16:52
Ő most érettségizik,Én 10 éve tettem.nekem van egy felsőfokú okj-s bizim.gondolod ez akkora probléma. Soha nem éreztettem.Ő jegyezte meg amikor leérettségiztem, hogy most többet tudsz?
25. kefekötőke (válaszként erre: 22. - 429c17c9ad)
2010. ápr. 14. 16:07

Van köztetek lényeges iskolázottsági külömbség is?

(Tapasztalatból feltételezem,Neked magasabb iskolai végzettséged van.)

24. k.tünde78 (válaszként erre: 21. - 429c17c9ad)
2010. ápr. 14. 14:36
Ha netán beszélnél vele erről az egész helyzetről,akkor csak azt tudom tanácsolni,hogy mond el neki,hogy Te nem szeretnél tovább azon agyalni,hogy miért és kimiatt alakult ki ez a helyzet,Te szeretnéd ezt az egészet elfelejteni és csak előre tekinteni,nem kívánsz a múlton morfondírozni hisz az már elmúlt nincs értelme agyalni rajta.Csak előre nézni és jó kapcsolatot kialakítani.Szeretnél Te is majd gyermeket és nem akarod Őt kizárni a baba várás öröméből szükséged van a tapasztalt tanácsaira stb........Csak úgy áll melléd ha azt mondod neki amit hallani akar,Ő pedig az elismerő szavakat várja mindenkitől!!Te legyél rafkós a jobb kapcsolat érdekében,egy próbát megér,ha nem vevő rá akkor meg sajnos így járt.
23. k.tünde78 (válaszként erre: 22. - 429c17c9ad)
2010. ápr. 14. 14:31
Így már érthető.A féltékenységhez elég nagy a kor különbség,és ezt sajnos nem tudta kinőni gyerek kora óta.Valószínű gyerek korotokban sem volt ez másképp,csak most már a maga ura így kinyílváníthatja az érzéseit.Úgy értem mikor Te megszülettél nem tudta azt feldolgozni,hogy a szeretet most már megoszlik és a féltékenység azóta is tart-magával hozta a felnőtt korba-,sőt még fokozódhat is mert csak belelovalja magát.Te ezen ne őröld magad,sajnos ez csak előreláthatólag akkor fog köztetek megoldódni ha már a szüleitek elmennek(nem lesznek),akkor fog rájönni igazán,hogy mit veszített és milyen csökönyös féltékeny "disznó" volt.
22. 429c17c9ad (válaszként erre: 17. - K.tünde78)
2010. ápr. 14. 14:22
8év van közöttünk
2010. ápr. 14. 14:22
igazatok van és jelen is leszek. Én nem haragszom nővéremre sem de hiába próbáltam vele megbeszélni a dolgot Ő fújja a magáét és mindenki más hibás rajta kívül de Ő nem hibázott semmibe. Legjobban az fáj, hogy a szüleimet marcangolja leginkább, pedig a szülők minden tőlük telhetőt megtesznek a mai napig értünk és főleg a két unokáért (mindkettő a tesóm gyerekei, mert nekem még nincs)
20. kefekötőke (válaszként erre: 16. - 429c17c9ad)
2010. ápr. 14. 13:45

Nem jelölted meg kinek írtál csak feltételezem.

Igaz mindig a szülő az eredeti felelős a gyemeke viselkedésében.De gyakran szegény geyreket két tűz között örlődnek és ha még visszaemlékszel saját gyermek és tinikorodra ,bizony ahelyzet az,hogy próbál a gyerek "megfelelni" és különösen az 5-7 évesekre jelemmzően még tudnak kicsit gonoszak is lenni ,persze nem őszintén csak azért hogy az anyunak,apunak megfeleljenek,és valahol mélyen szertnének a "tiltott" rokonnal jóban lenni.

Ha vitt személyesen és ez fontos! nem a postaládába dobva szerintem vedd úgy hogy a gyrek megtette az első lépést.a ballagás utáni ebéd meg annak jár aki a megfeleő értéket ajándékozta.

Evvel szokták az ajándékot honorálni és persze jó alkalom a család összekovácsolására.

Ha hívnak mindenképpen fogadd el ,nem kell úgy csinálni mintha éveken át mi sem történt volna ,de meglátod a Te lelkiválodnak teszel a legtöbb jót,ha békejobbot elfogadod.Magadban ,titkon a megbocsátás magasrendű ajándékát fogod érezni.Sokkal jobb mint utána évekig rágódni az elmulasztott alkalmon.

19. k.tünde78 (válaszként erre: 18. - K.tünde78)
2010. ápr. 14. 13:42
gesztus
18. k.tünde78 (válaszként erre: 16. - 429c17c9ad)
2010. ápr. 14. 13:41
Hát,nem mentegetni akarom,de 18 évesen szerintem senki sem azon töri magát,hogy hogyan is látogassa meg a rokonait,inkább a tanulás fiúk és a bulizás az első.Egyébként szerintem nagyon szép gezstus tőle,hogy meghív,hisz ez azt jelenti ,hogy számítasz neki,sőt valószinűleg neki is jól esett,hogy Te ott voltál a szalagavató bálon.Nem tudom ,hol milyen szokás van ,de mifelénk a bálra csak a szűk családikör van híva(a bálozó szülei testvére/i és a szerelme ha van)).
2010. ápr. 14. 13:37

A keresztlányod arról nem tehet,hogy az anyukája,az-az a tesód ennyire bugyuta,hogy féltékenykedik.Nem ártana felnőnie már 18 éves a lánya és mégis úgy viselkedik mint egy 6 éves lurkó akinek pont most született kistesója.

Mennyi is a kórkülönbség köztetek????

2010. ápr. 14. 13:32
lehet, hogy igazad van de Ő is nap mint nap eljár a bérház előtt és még egyszer sem csengetett fel, hogy meglátogasson. Rajta kaptam már mellébeszélésen és én nem akarom bemutatni az anyukáját mégis Ő áll közelebb hozzá és nem én.Tőle függ.Úgy gondolom itt a szülőnek kellene magába néznie.
15. kefekötőke (válaszként erre: 14. - 429c17c9ad)
2010. ápr. 14. 13:06

"Neki az a mániája,hogy én vagyok a szüleim kedvence."


Úgy látszik minenhol egyformák a lánytesók?

Nálunk a fiatalabbiknak is ez a heppje:"persze a "kedvenke"

Mérgemben a telefonregiszerben így írtam be az idősebbiket "kedvencke"

Azért a helyedben a ballagóval leülnék beszélgetni mert ő hívott meg nem a tesód és nem biztos hogy egyetért a haragtartásotokkal.

2010. ápr. 14. 12:57

épp arra gondolok én is csak azért leszek meghíva, hogy ne érje szó a "ház elejét".Igazából nem volt vitánk.Neki az a mániája,hogy én vagyok a szüleim kedvence.Nővérem Őhozzájuk sem jár.A lánya keresztlányom és a bálra sem voltam meghíva. Vettem jegyet, elmentem megnézni.

A ballagást követő ebédre még nem tudom meg leszek-e híva.

13. 66cec28b76 (válaszként erre: 10. - Aranka2)
2010. ápr. 14. 12:38
Igen sajnos ebben is lehet valami.
12. 3cbd320f88 (válaszként erre: 10. - Aranka2)
2010. ápr. 14. 12:33
pénzt én semmiféleképpen nem adnék...inkább valami könyvutalványt vagy valami maradandót, mivel nem beszéltek, nem kell baromi drága dolgokban gondolkodni, lehet hogy akár valami plüss is elég meg egy csokor virág...mostanában ez a szokás plüsst csomiznak virágként...
11. 3cbd320f88 (válaszként erre: 2. - 429c17c9ad)
2010. ápr. 14. 12:31
el de ha van utána közös banzáj arra már nem mennék...megnézném a ballagáson van-e valami nyitottság a részéről és ha normális akkor esetleg...
2010. ápr. 14. 12:27

Gondold végig. Ne ,hogy úgy járj mint egy rokonom...Akit csak azért hívtak,hogy pénzt adjon aztán újra elfelejtették.

Remélem nálatok más a helyzet:-)))

9. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 8. - Fdóri)
2010. ápr. 14. 12:22
egyetértek veled!
2010. ápr. 14. 12:10

Szia!


Elmennék, de nem vinnék aranynyakláncot ajándékba:)


Mindenesetre jó alkalom a békülésre:)

7. Fiatal nő (válaszként erre: 2. - 429c17c9ad)
2010. ápr. 14. 12:10
Persze. Lehetne kibékülni. :-)
6. Mia87 (válaszként erre: 2. - 429c17c9ad)
2010. ápr. 14. 12:09
Én is elmennék. Lehet hogy épp ezzel a meghívoval tett egy lépést feléd a nővéred...
5. 04dbfde1db (válaszként erre: 2. - 429c17c9ad)
2010. ápr. 14. 12:06
Igen. :))
2010. ápr. 14. 12:06

Mindig a kérdezőtől függ!

Miért nem beszéltek a nővéreddel?

Én elmennék!

Ez egy ok lenne a békülésre.

Nem jó haragban élni!

2010. ápr. 14. 12:04

Szia!


Igen, elmennék!

Jó alkalom a kibékülésre.

Mi ugyanígy voltunk a nővéreimmel, novemberben meghalt nagynéném, azóta megtört a jég.

Félre kell tenni mindkét oldalról a sérelmet, mert a testvér nagyon jó, ha ott van az ember életében!

2010. ápr. 14. 12:02
Mit csinálnátok Ti?A nővéremmel nem beszélünk egy éve de a lánya most ballag szakközépiskolából.A lányka sem jár hozzám és most hozza a ballagási meghívót. Elmennétek?
2010. ápr. 14. 12:01
Ballagás

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook