Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Jár valaki karate vagy más harcművészeti edzésre? fórum

Jár valaki karate vagy más harcművészeti edzésre? (beszélgetős fórum)


2014. aug. 17. 15:36
Igen
18. 73320e9778 (válaszként erre: 16. - A0c1361e44)
2011. szept. 13. 13:51
Most olvasom vissza, hogy Judoval foglalkoztál, és Karatéval, de azzal csak hobby szinte.Én több mint 20 éve foglalkozom Harcművészettel.az itthon föllelhető stílusok 80%-át kipróbáltam.Bujutsu Kai Kenshin Ryu nevű stílusban van 4IV.dan fokozatom.De mi már találkozhattunk a pajzsmirigyes fórumon is...:)
17. 73320e9778 (válaszként erre: 16. - A0c1361e44)
2011. szept. 13. 13:09
Mármint harcművészetel kapcsolatban.Foglalkozik-e valaki valamilyen harcművészettel, mióta, stb...
16. a0c1361e44 (válaszként erre: 15. - 73320e9778)
2011. szept. 12. 14:08
Miben?
2011. szept. 12. 13:54
valaiki ebben a témában?:)))))))))))))))
14. dd91f4c995 (válaszként erre: 13. - 10c97b2309)
2011. jún. 21. 16:47
Nem semmi.... Miért nem fejezted be? meddig csináltad? jó önvédelmes sportnak tartod?
13. 10c97b2309 (válaszként erre: 12. - Dd91f4c995)
2011. jún. 21. 16:35
Én Tai Chi Chuant tanultam ezer évvel ezelőtt. Nem volt rossz, de nem fejezte be a mester a tanítást....
2011. jún. 21. 16:32

Én szivesen kezdenék harcmüvészetet tanulni, de tudja valaki hogy melyik végül a legjobb? Oda vagyok a filmekért is ( föleg japán) de választani se tudok..

Ki mit ismer?

11. ]Lora[
2010. máj. 22. 15:00

Szia!

23 évesen elkezdeni karatézni egyáltalán nem késő! Ha hinni lehet a neved mellett a 87-nek, akkor egyidősek vagyunk :-) Én februárban kezdtem el járni, mind fizikailag, mind lelkileg teljesen átformált. Több mint 3 kilót fogytam - ettem mellette minden rendesen (csokicsokicsoki), a lelki részét annyira nem tudom megmagyarázni, de több önbizalmam lett, kiegyensúlyozottabb lettem.

Ne aggódj, a hajlékonyság fog majd jönni, persze, hogy mindenki jobban csinálja nálad, nem most kezdték.

Mikor én kezdtem, akkor még lehetett cipőben lenni, de amint beköszöntött az enyhe idő, rögtön mezítláb kellett lenni... meg lehet hamar szokni, a rúgások miatt fontos, hogy a lábad melyik részével rúgsz, és ez cipőben nem igazán kivitelezhető.

Az ütésekre vonatkozóan, fog sikerülni az erősebben! Engem nagyon bosszantott, hogy erőtlenül ütöttem, ha erősen próbáltam akkor meg rándult egyet a karom, ami nagyon hülyén nézett ki.

Milyen stílust csinálsz? Fog ez menni! Valahol el kell kezdezni!!! :-)

2010. ápr. 21. 18:30

Sziasztok!

Küzdősportozni mindig is szerettem volna, s 14 évesen beálltam egy edzés erejéig taekwon-do-zni. Ott is maradtam. Igaz, egyesületet váltottam szinte egyből, de nem bántam meg. Taekwon-doban vannak a legszebb rúgások. 90%-a lábtechnikára épül. Jól átmozgatja mindenhol az embert:) Formás lesz tőle mindened. A kezünk nem kap akkora szerepet, de azt is karbantartjuk. Sajnos hol kihagytam egy évet, hol kettőt, s most se tudok lemenni egészségügyi okok miatt, de májustól újra velelendülök:) Ettől én sem lettem verekedős fajta, de az emberek meg tudnak rajta lepődni. Nálunk ar arány 50-50% fiúk-lányok terén. Heti három edzés van, mindegyik 1,5 órás. Egy stresszes nap után felüdülés.

Úgy gondolom, hogy a harcművészetekben nincsen korhatár. Hozzánk is jött le 40-50 év közötti férfi.

Amikor elkezdtem valamilyen szinten edzésben voltam: előtte kosaraztam és kézilabdáztam.

Semmiképpen ne add fel! A kitartáson van a hangsúly! Te is leszel olyan fitt és hajlékony, mint a többiek! A lényeg, hogy élvezd!:)

2010. ápr. 20. 09:48

Szia!

Nehogy feladd! Fog ez menni! Én is béna voltam, és én sem vagyok verekedős, és most sem, hiába van mögöttem pár év küzdő sport:)

A mezitlábas helyzetet majd megszokod, csak az első pár alkalom fura, meg fázós. Az se zavarjon, hogy nincs más lány, én is jártam úgy, hogy egyedül voltam lány, és nagyon jó volt!

Ne félj az ütésektől, rugásoktól, dobásoktól, majd mindent megszoksz.

Igen az övvizsga nem fontos, nekem sem volt fontos, de amikor volt vizsga lehetőség azért elmentem:)

Szerintem vágj bele! Nem fogod megbánni! Adj időt magadnak, hogy megszokd és megszeresd!!!

És ha tényleg csinálod, neked is hasonló szép élményeid lesznek mint nekem:)))

8. cicmic87 (válaszként erre: 5. - A0c1361e44)
2010. ápr. 19. 16:17
Nagyon örüök,hogy neked ilyen élmnyekben és sikerekben volt részed!!!!!!!!
2010. ápr. 19. 16:16

Még annyi az első edzésről, hogy volt amikor pihi képpen "játszotunk" párba. Azt kellett csinálni,hogy pl. a másikat fejenvegni és neked ezt kivédeni... lehet ti is csináltatok ilyet, hát nem ment én nem vagyok az a verekedős fajta.

A technikak gyakorlásánál mondta az edző h nyugodtan üthetek neki a hasába,ne csak megérintsem,de egyszerűen nem mertem v tudtam nagyot ütni nem tudom.

A másik csupsz lábon kllett lenni,hát az nehéz volt, eléggé fázott a labám, itthon még nyáron is van rajtam zokni,mert fázik a lábam.


Szóval nem tudom,hogy elkezdjem e vagy ezek a problémák másnál is előjönnek elsőként.

6. cicmic87 (válaszként erre: 5. - A0c1361e44)
2010. ápr. 19. 16:11

Szia!

Még csak most vettem észre,hogy írtál!!!


Voltam az első karate órán, hát mit ne mondjak eléggé sok volt egyszerre mindenre figyelni és mivel minden új így nehézkesen ment.

Ma is lenne edzés,de nem megyek,mert megvan és így nem akartam. Én már 23 éves vagyok és most akarom elkezdeni szóval nem tudom,hogy van e így értelme, engem nem az hajt, hogy minél nagyobb övem legyen, kérdeztem is ,hogy kötelező e a vizsga és azt mondta,hogy nem az edző, így ha fogok járni akkor én nem akarok majd vizsgázni.

Hát nem tudom tetszett az első óra csak annyira bénán ment!!! Úgy érzem ez nem nekem való nem vagyok eléggé belevaló lány,hogy ez menjen nekem!!! De annyira szeretnék valamit sporoltni.

Eddig nem igazán volt rá lehetőségem anyagi okok miatt most kicsivel több van,de őszintén mondva nem is tudom,hogy mit csinálnék szívesen.

A karate edzésen én voltam egyedüli lány és ahhoz képest a fiúk olyan hajlékonyak voltak én meg nem. Ez is elszomorított, hogy nem 23 évesen kellene ezt elkezden, hanem már gyerekként ahogy te is a Judot. Őszintén szólva félek,hogy ha odakerülök nem fogom bírni az ütéseket, a dobásokat... elég gyenge csaj vagyok, nem is vagyok valmi vastag sem.


Most nem panaszkodni akarok csak a félelmeimet írtam le. Annyira jó volt olvasni,hogy te mennyire szertted csinálni....

2010. ápr. 16. 19:45
És eszembejutott egy pár dolog még: Sokszor voltunk bemutatón, és hivtak kaszkadőrnek, és a Bujtor filmekben látható matrózpólós verekedősfiúk is mind cselgáncsosok voltak, és edzettem velük:) Ezt szerényen emlitettem csak meg:)
2010. ápr. 16. 19:42

Szia!

Lemaradtam az első edzésedről:) Na milyen volt? Ha csak nézted, akkor is van véleményed gondolom:)

Tehát én még nagyon fiatal voltam, amikor el kezdtem JUDo edzésre járni, úgy 1o éves lehettem. Karatézni szerettem volna, de ahova mentünk a barátnőimmel, éppen JUDO edzés volt és az edző rábeszélt minket erre a sportra:) Sosem bántuk meg. A JUDO minden izmot nagyon szépen formál, a legszebb hátuk a cselgáncsosoknak (ez a magyar neve a judonak) van. Mivel 1o éves körül voltam akkor, nem volt gondom a felépitésemmel, igy nem is nagyon tudom, hogy mikor kezdett el látszódni a hatása, de látszott, és ez a mai napig is igy van, hiába telt el azóta több, mint 3o év:)))

Hetente 4x jártam edzésre, alkalmanként 1 órás volt. Én amig jártam erre a sportra, úgy 1o évig az akkori női válogatott keretben benne voltam. A cselgáncs szuper, megtanulunk esni, ami nagyon hasznos, szép formásak leszünk tőle, és megisemrünk egy más kultúrát is. Volt néjhány övvizsgám is, ahol nem csak a dobásokat, eséseket, stb. kellett a megfelelő koreográfiával megcsinálni, hanem elméleti vizsga is volt.

A karate inkább hobby volt, oda hetente 1x jártam. Ott pl. a tanult esések nagyon jól jöttek. Hogy miért szerettem? Nem tudom megmondani, valahogy a légkör, a mozgás forma, igy mind együtt bejött nekem. A mai napig találkozom az edzőmmel:) A fiamat is elvittem, de sajnos nem a saját edzőmhöz, igy neki nem is tetszett meg annyira, mint nekem.

Mennyire voltam edzett: semennyire, csak az iskolai tornaórai mozgás volt előtte, meg a koromnak megfelelő gyermekkori mozgás.

És annyiira szerettük ezt a sportot, hogy a kicsit több, mint 1o év alatt csak 1x nem mentünk el edzésre, de azt is megbántuk:) Ettől a sporttól csinosak voltunk, izmosak, és érdekesek is. A mai napig érdekesen reagálnak rá az emberek, ha szóba kerül:)

Remélem tényleg elkezded valamelyik sportot és neked is hasonló szép élményeid lesznek vele kapcsolatban.

Kérdezz nyugodtan, még többet is akár, imádok erről cseverészni:)))

3. cicmic87 (válaszként erre: 2. - A0c1361e44)
2010. ápr. 15. 14:49

Szia!


Nagyon örülök ,hogy végre valaki válaszolt. Én ma megyek az első karate órára megnézni,hogy milyen is.

Arra lennék kíváncsi,hogy mielőtt te elkezdted mennyire voltál edzett,mert én sajnos nem igazán vagyok az? Te ettől mennyire formálódtál? Egy héten hányszor volt edzésedm ,ilyen változást vettél észre magadon,hogy ezt a sportot űzted. Te miért szereted?

Ilyesmire lennék kíváncsi, bocsi,hogy így belelendültem a sok kérdésbe!!!

2010. ápr. 14. 21:58

Szia!

Mire vagy kiváncsi? Milyen tapasztalatokra?

Igaz már régen volt, de jártam JUDO edzésre, és karate edzésre is. A JUDO-t versenyszerűen űztem, a karate csak hobby volt:)

2010. ápr. 14. 11:18

Sziasztok!

Kiváncsi lennék,hogy jár e vagy járt e valaki ilyesfatja edzésre. Nagyon örülnék,ha megosztanátok velem a tapasztalataitokat!!!!!

Igaz én miskolci vagyok,de írjatok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook