AFP (beszélgetős fórum)


16. ede9aabae1 (válaszként erre: 15. - Cbe267d9cf)
2010. ápr. 13. 20:39
Csináltattam én is kombinált tesztet, minden rendben van. Azt gondoltam, hogy már nem kell afp-re menni, hiszen van kombinált eredmény. Hát jó lenne, ha megszüntetnék, mert csak az idegeskedés van vele.Ja a testsúlyomat 57 kg -ra írták és 1,5-2 kg kevesebb vagyok.
15. cbe267d9cf (válaszként erre: 1. - Ede9aabae1)
2010. ápr. 13. 20:28

Az afp nagyon elavult teszt. Nekem is alacsony lett, azonnal genetikai tanácsadásra küldött. Felhívtam őket, persze rögtön a hasbabökdöséssel jöttek, hogy ilyen meg olyan fontos. Utána néztem, az afp érték úgy jön ki, hogy pl. a testsúlyod is kell a számoláshoz. Na nekem bemondásra írták fel a súlyom és azzal számoltak. Gondoltam akkor köszönöm, nem megyek hasbaszúratni magam. Megcsináltattam inkább a kombinált tesztet, tök jó lett. Ott mondta a genetikus, hogy az afp-t sehol a világon nem használják már, nálunk szeretik vele remegtetni a kismamákat, ne foglalkozzak vele.

A kisfiam makk egészségesen született. :)

2010. ápr. 13. 19:30

sziasztok!


egyáltalán ne tördődj az AFP-vel, az is elrontja az eredményt, ha a labor előtt elmegy egy busz. Meg is fogják szüntetni nemsokára, csak kismamák ijesztgetésére jó. Ne aggódj.

13. ede9aabae1 (válaszként erre: 11. - Eperlevél)
2010. ápr. 13. 18:31
Miért jó hogy egyik helyen ennyi a referancia, a másik helyen pedig más. Ez csak arra jó, hogy lehessen valami idegeskedni. Szerintem a kombinált tesztet kellene a tb-nek támogatni, mert az megbízhatóbb(gondolom)
2010. ápr. 13. 18:29
Lányok! Mindenkinek köszönöm, hálás vagyok a megnyugtató szavakért:-)))))
11. eperlevél (válaszként erre: 10. - Ede9aabae1)
2010. ápr. 13. 18:29
nekem 0.71 lett, ez ott nem volt jó, a másik kórházban meg 0.5-ig jó volt....
10. ede9aabae1 (válaszként erre: 6. - Kisbögre)
2010. ápr. 13. 18:25
0,67.
2010. ápr. 13. 17:20

Na mindegy, igazából nem is fontos, hogy milyen az érték, biztosan nincsen baj!

Az én orvosom azt mondja hogy ez egy elavult vizsgálat, de itt még mindig kötelező...

Nálunk (az augusztusi fórumon) volt olyan akinek le sem vették...

Ne tulajdoníts neki jelentőséget és ne idegeskedj! Minden oké a babáddal!

2010. ápr. 13. 17:18
Egyébként is az afp egy nem túl megbízható vizsgálat, és nincs általánosan elfogadott érték, megyénként, kórházanként változik.
2010. ápr. 13. 17:18

Szia!

Nekem is alacsonyabb lett az érték és küldtek genetikai tanácsadásra de végül nem mentünk el, az uh vizsgálatokon minden rendben volt. Most 6,5 hónapos a kislányom és a világon semmi baja:)

Ne idegeskedj és további szép babavárást!

2010. ápr. 13. 17:16
Mennyi lett az érték???
2010. ápr. 13. 17:15
Járnak így mások is. A kombinált teszt részletesebb, és uúgy nézi az afp-t is. Magam is voltam ilyen tanácsadáson (biztos ami biztos alapon). Minden rendben volt.
2010. ápr. 13. 17:14

Szia!


Nekem is ez volt a fiamnál. 16+2 vagy 3 naposan lett levéve és alacsony lett. De ez az alacsony azt jelentette, h. abban a kórházban az csak. Ahova mennem kellett volna genetikára, másik megyébe, ott az érték bőven jó volt még. Nem mentem genetikára. Levetette az orvosom újra az afp-t.

2010. ápr. 13. 17:14

Szia!


Először is ne idegeskedj! Biztosan minden rendben van, már nem emlékszem pontosan de szerintem nekem is alacsony volt! Makk egészséges a kislányom,!

2. 3cbd320f88 (válaszként erre: 1. - Ede9aabae1)
2010. ápr. 13. 17:13
Én voltam már genetikai tanácsadáson de nekem a kombinált teszt lett rossz, de semmi bajunk nem volt a végén, most már 4,5 hónapos a kislegény :)
2010. ápr. 13. 17:08
Alacsonyabb lett az afp értékem. Valószínű, hogy előbb vették le, mert az uh-n a babóka 16 hetes és 3 napos volt. Minden rendben, mozgékony babóca :-) A kombinált tesztel is minden rendben van. Lehet, hogy elmértek valamit a 12 hetes uh-n? Járt már így valaki? Most mennünk kell majd genetikai tanácsadásra. Azt mondták, hogy mindenkit küldenek akinek eltérő az afp értéke.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook