Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 hónapos babának lehet laktóz intoleranciája? Szoptatok, és sokan azt mondják, ha azt akarom, hogy ne fájjon a hasa, váltsak tápszerre. fórum

5 hónapos babának lehet laktóz intoleranciája? Szoptatok, és sokan azt mondják, ha azt akarom, hogy ne fájjon a hasa, váltsak tápszerre. (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. okt. 3. 09:14

Bizonyára a téma nyitása óta minden rendben, azért leírom én mit tapasztaltam a témában.


Nekem pont a nem hasfájós gyerekem volt laktóz érzékeny csecsemő korában. Olyan volt mint egy kisangyal, ahogy a negy könyvben le van írva : 3 órát aludt, evett, 3 órát aludt, evett, éjszaka aludt egy huzamban hat órát, s időzítve ébredt az evéshez. El se hittem volna hogy ilyen létezik, ha valaki csak úgy mondta volna hogy ilyen is van.

A laktóz érzékenységet is kinőheti a baba.

Akkor derült ki, mikor 3 hónapos korában arra kényszerültem, hogy tápszerrel pótoljam az anyatejet. (Nagyon beteg voltam egy vírusos, összes rokonságot és környezetemben élő embert megbetegítő járvány miatt, azt hittem belehalok. Azt mondták azért vagyok tőle betegebb mint mások, mert szülés után kell egy év mire a szervezet tökéletesen regenerálódik. Annyira akartam, mégse tudtam szoptatni. )

A fiam sugárban hányta ki a tápszert, írtak ki neki laktóz mentes tápszert. Később mikor már lehet próbálkozni sajttal és egyéb tejtermékkel, szintén sugárban hányt, de orvos mondta időnként meg kell próbálni, hogy érzékeny e még. Egy éves elmúlt,mikor bevette a tehéntej termékeket, de sokat nem evett , mert nem igazán szerette.


Más allergiás tünetei is voltak egy éves kora előtt, ekcémás volt (csalánkiütésnek is nevezik) . Azt mondták ez is gyakori babáknál, akik hajlamosak valamilyen allergiára, azok érzékenyek lehetnek másra is. Ennek csak tünet kezelése létezik, mert ha kenegeti az ember akkor is annyi ideig tart, mintha nem kenegeti.


Valójában csak a viszketés enyhítésére , megszüntetésére van a kenőcs, a kiütés nem múlik el.

Azonban feltétlen kenegetni kell csecsemőknél, mert biztos, hogy viszkető érzés, és se mondani se megvakarni nem tudják, csak nyűglődnek miatta.


Azért írtam ez utóbbit is ide, mert ha egy csecsemő egy valamire túl érzékeny, akkor gyakran más valamikre is érzékeny, a baj nem jár egydül , ahogy mondani szokták.

34. rewt
2012. jún. 10. 19:20

Igen. Magyarországon ezen a téren minden lehetséges.


Máskülönben: Ha táplálék a babának - akkor nincs semmi még a közelében sem az anyatejnek. Ez csak annyira igaz, mint az, hogy a világmindenségben nincs két olyan egymáshoz közeli szervezet mint az anya és a gyeremeke.


Az anyateji táplálás ideje az endogén enzimek raktárának feltöltése. (Tudom, ezt Magyarorszáon nem igen lehet hallani.) Nagy kihatással van a szervezet "erősségére" állóképességére és az élet hosszára is. Tudományos felmérésekkel is igazolt. Minél tovább volt szoptatva a baba, annál jobb imunrendszer, annál magasabb, betegségmentesebb élet...

(Magyarország a népesség egészségi állapotát illetően Európa végén kullog és a cigi okozta rák területén a férfiaknál világelső.

2011. jún. 9. 15:06
Előfordul, nagyon ritkán.Ha annyira kibírhatalanul szenved, meg lehet próbálni áttérni pár napig.Akkor kiderül.
32. szof (válaszként erre: 31. - Benvik)
2010. júl. 12. 23:57
Szia! Van valami fejlemény azóta? Nálunk ma mutatták ki a laktóz intoleranciát (4 hós babámnál), és kaptunk rá enzimpótló tablettát. Most várjuk a hatást, hogy jobb lesz-e.
31. benvik (válaszként erre: 29. - Ganz)
2010. ápr. 13. 17:14
Igen, borzalmas érzés, hogy szenved szegény, és nem tudunk rajta segíteni:-(((
30. benvik
2010. ápr. 13. 17:12
A lányom volt ilyen borzasztóan hasfájós, hogy még evés közben is sírt, húzkodta a kis lábát. Aztán sajnos kevés lett a tejem egy hormonzavar miatt, és tápszerre tértünk át. A helyzet változatlan volt, ugyanúgy fájt a hasa. Kb 6 hónapos korára nőtte ki. Azóta kutya baja, nem allergiás semmire, simán iszik eredeti bocitejet is minden higítás nélkül másfél éves kora óta. Tehát a tápszer sem jobb ilyen szempontból:-( Inkább szoptass szerintem.
29. Ganz
2010. ápr. 13. 16:58

Vérvételen és hasi UH voltunk, minden eredmény negatív.

Gastrora akartam menni először de csak júniusra kaptunk volna időpontot(Szegeden).

Minden orvos azt mondta, h majd kinövi és ezt fogják mondani a gastro vizsgálatnál is...

Legyek türelmes, ne parázzak...

Csakhogy én látom a szenvedését:(

2010. ápr. 13. 16:20
Nem javasoltak valami kivizsgálást? Gasztroenterológia? Csak azért vetem fel, mert 5 hónapos a picid, és ez azért ilyenkorra már el szokott múlni. Nekünk is 3-4 hósan ment el.
27. Sylvia81 (válaszként erre: 26. - Anatita81)
2010. ápr. 13. 14:39
:)
26. Anatita81 (válaszként erre: 13. - Sylvia81)
2010. ápr. 13. 14:39
Ja, látom pontosítottál! :)
25. Ganz
2010. ápr. 13. 14:38

Igen normaflore is volt most Probinult adom

Büfi van evés közbe is meg rendszeresen meg széklet is van rendszeresen, azért vagyok elkeseredve....

24. Anatita81 (válaszként erre: 8. - Sylvia81)
2010. ápr. 13. 14:36
Azért más a laktóz intolerancia és a tejallergia!
23. Ganz
2010. ápr. 13. 14:36

Igen most azon vagyok hogy a Sab Simplexet próbáljuk ki.

Nem akarok tápszerre váltani mert imádok szoptatni.Csak ha tudnám, h a tápszertől nem fájna már neki.

Minden etetés előtt és után mérem, sokat nem eszik.

Ha 180-at sikerül ennie akkor 4 órát bír kaja nélkül, de ma reggel is úgy fájt neki ,h csak 60-at bírt szopni.

És akkor persze, hogy 2 óra múlva nagyon éhes.

22. Sylvia81 (válaszként erre: 21. - Ganz)
2010. ápr. 13. 14:34

A Sabot azért még próbáld ki, az Infacol nekünk is kevés volt...

Tudom, milyen, bár nekünk ennyire nem volt súlyos.


Azt esetleg még kipróbálhatod, hogy nemcsak közvetlenül szopi után, hanem mondjuk rá fél órával is megbüfizteted. Nekünk ez is segített valamicskét.

És nekünk sem múlt el addig, míg csak szopizott. Sőt, már főzelékeztünk is, mikorra megszűnt a panasz. De szerintem most is hasfájós lenne, ha nem adnék neki aktimelt - de megtehetem, mert nem laktózérzékeny és 2,5 éves. Nektek ez sajna nem megoldás.


Jut eszembe! Normaflore! Azt próbáltad???

Napi felet adhatsz neki szerintem, baja nem lehet tőle, viszont ha az a baja, mint Kiarámnak is volt, segíthet!!!

És mivel újszülött kortól adható, tutira nem teszel vele rosszat...

21. Ganz
2010. ápr. 13. 14:29

De már 5 hónapja mondják.

Alig bir szopizni úgy fészkelődik és sír, aludni meg úgy alszik, h vergődik mint hal a parton.

Szörnyű látvány ez egy anyának 5 hónapja.

Az Espumisan, Infacolon túl vagyunk, most a Gripe Watert adom de semmi javulás.

Mindenkinek köszönöm a hozzászólast!

20. Sylvia81 (válaszként erre: 18. - Ganz)
2010. ápr. 13. 14:27

Ez amúgy így van, az én lányom is elnőtte. Azaz akkortól lett jobb, mikor már adtam neki egy kis élőflórás joghurtot. :P

mármint a hasfájást nőtte el. De addig... Jujj...

19. Sylvia81 (válaszként erre: 13. - Sylvia81)
2010. ápr. 13. 14:25

S hogy mitől fáj a hasa?

A tejcukrot nem bontja le rendesen, az erjedni kezd a belekben, gázt termel, ami irritálja.

Ajánlják rá az Espumisant (valaki már írta), de jó rá a Sab Simplex is. Ha bemész a gyógyszertárba, tutira tudnak ajánlani vagy 5félét...


Eszedbe ne jusson műkajával etetni a picit, amíg van tejed!!!

Valaki írta, hogy ne igyál 1 hétig tejet - egy próbát megér, lehet, hogy tényelg ez zavar be.

Ha nem, akkor szép lassan zárj ki mindent, ami téged puffaszt - bab, káposzta, karfiol, borsó, esetleg krumpli.

18. Ganz
2010. ápr. 13. 14:24
Az orvosok azt mondják , hpgy majd kinövi
17. Ganz
2010. ápr. 13. 14:24
Teljesen tej, tojás,méz, tejcsoki, pisztácia és mogyi mentesen eszem
2010. ápr. 13. 14:24

Csak az én történetemet tudom leirni neked,remélem segitek vele!!

Kislányom születése után otthon napi szinten 2 liter tehén tejet ittam,meg mellette mást is,és kislányomnál is hasonlo tünetek lettek:hasmenése lett,Rengeteget kakilt,bágyadt volt,pöttyös lettnem evett,stb...

Kihivtam a gyermek orvosházi orvos néniket,és ő mondta ugy néz ki tej allergiája van,Na de hogyan lett allergiás rá,hiszen ő nem iszik tehén tejet??

Hát ugy hogy ha anyukája napi szinten egy bögre tehén tejnél többet iszik az a pici babához is eljut szopizás alatt és kialakulhat nála a tej érzékenység,onnantol kezdve vissza vettem napi egy pohár tejre az adagom és minden visszaállt a régibe,

de a szoptatást abba ne hagyd ,ha csak nem tudsz lemondani a tehéntej mérhetetlen megivásárol!!Ugy hogy lehetséges én megtapasztaltam saját gyermekemen,nem kell ahhoz neki innia elég ha anya azt issza.

2010. ápr. 13. 14:23
próbálj meg nem tejet fogyasztani, 1-2 hétig, de figyelj oda, hogy a tejed ne legyen kevesebb. de semmiképp sem adj neki tápszert...
2010. ápr. 13. 14:22
Szerintem az anyatej a legjobb!Sajnos én nem sokáig tudtam anyatejet adni a kisfiamnak.Milupa tápszert kaptunk előszőr,de attól nagyon fájt a hasa.Aztán kaptuk a Humanat ami nagyon bevált.Én csak akkor adnék neki tápszert ha kevés az anyatej.
13. Sylvia81 (válaszként erre: 8. - Sylvia81)
2010. ápr. 13. 14:21

Szóval mégegyszer, mert nem voltam pontos.

Laktóz-intolerancia a tehéntejjel szemben állhat fenn, mellesleg ez az alapja majd' minden tápszernek... Van hypoallergén tápszer, ez igaz, de azt csak orvosi vényre lehet kapni - tudtommal.

12. Anatita81 (válaszként erre: 3. - 090716)
2010. ápr. 13. 14:20
Igaz, anyuci étrendje is lehet hibás és Espumisan cseppet adhatna neki!
2010. ápr. 13. 14:19
de az lehet, h ha te magad sok tejet fogyasztasz, attól fáj neki. Ne igyál tejet egy hétig, próbáld ki ;)
2010. ápr. 13. 14:18
Sokat segít a babamasszázs, az anyatej felváltása tápszerre, pedig nagy butaság.
2010. ápr. 13. 14:18

a sok elmebeteg... nem magától a tejtől fáj a hasa :(

lehet, h sokat eszik, de az is lehet, hogy egyzserűen még hasfájós. A hordozás segíthet vagy ha van hintátok abba tedd sokat ;)

és nehogy tápszerezz, ha van tejcsid, mert akkor tejből lesz egyre kevesebb és marad végül a tápszer :(

2010. ápr. 13. 14:18

Ekkora baromságot!!!

Laktóz a tehéntejben van, tejallergiás csecsemő nem lehet érzékeny az anyatejre!!!

2010. ápr. 13. 14:17
Nem csak a hasa fájna, ha laktózallergiája volna.
2010. ápr. 13. 14:17
Lehet - azt nem valamitől kapja az ember -, de az nem ebben mutatkozik meg. Lehet, hogy egyszerűen túl gyakran szoptatod, ennyi idősen már elég 4 óránként. Ha van elég tej, abba ne hagyjátok a szopit!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook