Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Te a családoddal mennyi pénzből éltek?Ebből mennyi a rezsi/kötelező havi kiadások/törlesztés?A maradékból pedig...? fórum

Te a családoddal mennyi pénzből éltek?Ebből mennyi a rezsi/kötelező havi kiadások/törlesztés?A maradékból pedig...? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
91. becseiagi (válaszként erre: 90. - Flóra76)
2014. júl. 3. 10:44
Igazán jó nincs benne, csak annyi max. hogy látod, ki mennyiből jön ki egy hónapban. Ezzel az ember az egészséges kíváncsiságát is kielégítheti, illetve, megnyugtató az ember számára, hogy nincs egyedül a problémával, akár évek telnek el a kiírt fórum óta, akár nem. :D
90. Flóra76 (válaszként erre: 89. - Flóra76)
2014. júl. 3. 10:41
de mi ebben a jó???
89. Flóra76 (válaszként erre: 88. - Becseiagi)
2014. júl. 3. 10:27
biztosan:)
88. becseiagi (válaszként erre: 87. - Flóra76)
2014. júl. 3. 09:57
Ilyen is kell, nem? :D
2014. júl. 3. 09:37
micsoda fórum.....:D
2014. júl. 3. 09:06

Mi durván 300 ezerből élünk 6-an:

43 ezer lakáshitel

20 ezer személyi kölcsön

7 ezer net + tv + vezetékes telefon

5 ezer laptop részlet

11 ezer mobiltelefon számlák, ebből 3 ezer a párom telójának részlete

22 ezer fűtésrészlet, a tavalyi fűtés hátralékunk, nem tudtuk fizetni, így tartozást halmoztunk fel :(

4 ezer biztosítás

6 ezer villany

26 ezer fűtés + melegvíz + alapdíjak (fűtési szezonban)

5 ezer hidegvíz

40 ezer hiteltörlesztés

5 ezer 3 havonta a gáz

4500 a fiunk edzése

100 ezerből eszünk, iszunk, fodrászhoz megyünk, ruházkodunk, fizetjük az iskolában és oviban a kaját, próbálunk programokat kitalálni a gyerekeknek

De ez nem sok ugye, mert mire megvesszük a szandált a 4 gyereknek, meg pár rövid ujjút nyári szezonban, vagy télen a csizmát és téli kabátot 6-unknak. Van hogy elmegyünk a boltba, és csak prá dolgot veszünk, de már mindjárt 5 ezret fizetünk, és akkor még nem vettünk semmit. Nagyon gyorsan el tud menni... :(

Most főállasú anya vagyok, de munkát keresek, eddig nem sok sikerrel...

85. vkatka
2010. máj. 12. 16:08

Havi 80 ezerből nyomorgunk ketten...A szüleimnél lakunk, de ők semmit nem segítenek, csak el akarnak innen üldözni minket. Nagyon félek elindítani a vállalkozásomat, de reménykedem, hogy lesz valamennyi bevételem.

Mi ennyi pénzzel hitelt sem kapunk, hiába van 600 ezer Ft spórolt pénzünk, a bankot nem ez érdekli :(

2010. máj. 12. 15:51

Csatlakozom :

220-ezer a havi kereset ebből

53 az albérlet+rezsi 25-45 ezerig

34 az autó+ami jár hozzá benzin,kötelező stb

16 ezer telefon+internet

15 ezer pelenka popsitörlő

15 ezer hitel törlesztés

2-3 ezer a kicsik start számlájára fejenként

Többiből meg anyósomék segítségével gazdálkodunk a következő hónapig

83. FormáSan (válaszként erre: 86. - Bared)
2010. máj. 12. 14:42

Nem bizony! Én már érett anyuka voltam, igaz nem annyira! De láttam, hogy a fiatalabbak is mennyire odadó és okos anyukák voltak! Ahogy volt köztük is olyan aki nem sok mindent fogott fel, mint az idősebbek között is!

Az ember egyénisége és a gyermek szeretete az ami vezérli az embert!

82. globus (válaszként erre: 62. - MelisUK)
2010. ápr. 15. 18:22
Olyan SOSEM lesz, hogy minden feltétel, körülmény tökéletes legyen :)
81. Anatita81 (válaszként erre: 80. - 5e48d37001)
2010. ápr. 14. 15:26
Ajánlom figyelmedbe a 75. hsz-omat! ;)
80. 5e48d37001 (válaszként erre: 72. - Anatita81)
2010. ápr. 14. 14:22

Az Én anyukám 37 évesen szült,apu 43 volt.Anyu most 70éves,apukám 76.Aktívan dolgoznak még a ház körül és tényleg 10-et letagadhatak,nem vénséges vének.

Ha már a szélsőségeknél tartunk meg lehet halni20 évesen is és 92 évesen is.

79. MelisUK (válaszként erre: 68. - Spinneli)
2010. ápr. 14. 13:09

Én is tavaly fejezbem be az egyetemet - épp azért húzódott ki, mert mellette külföldön dolgoztam. Magát az egyetemet a kredit rendszernek köszönhetően 1 évvel korábban így is sikerült elvégeznem, csak utána a diplomamunkák megírása húzódott, de egy éve végre azokkal is elkészültem. Az a szép, hogy úgy, hogy külföldről jártam haza vizsgákra, még így is megkaptam a legmagasabb ösztöndíjat, nem értem hogy azok, akik "csak" tanulnak meg buliznak, azok hogy képesek elbukni vizsgákon... :P


Gratulálok a lakásotokhoz! Sok boldogságot kívánok nektek. Nagy öröm a saját lakást szépítgetni, csinosítgatni.


Mi amúgy egyből beköltöztünk ahogy megvettük és úgy újítjuk. Szerencsére jó állapotban volt megvételkor is már. Úgy nem bírtuk volna anyagilag, hogy a hitelt is meg az albit is fizetni, így egyből beköltöztünk. A hitelünk olcsóbb, mint eddig bárelyik albink, amikben eddig éltünk, úgyhogy szerencsére gyorsan haladunk.

Ahogy megkaptuk a kulcsokat, aznap nagyjából felpakoltuk a cuccainkat, még aznap este a párom letette az új szőnyeget a hálóba, kaptunk egy kölcsön ágyat a főnökömtől, azon aludtunk. :D Minden cuccunk meg a másik hálóba volt bezsúfolva. Rá következő nap a nappaliba is leszőnyegezett, vagy két hét múlva megérkeztek a netről rendelt bútoraink és be is rendeztük nagyjából a lakást. Mosógépet másnap vettünk, hűtőt még aznap, mikrót rá pár napra. Igaz van még mit csinálni, de azért lakható. :D Így is különbül néz ki, mint sok itteni lakása. :P

78. Anatita81 (válaszként erre: 77. - Spinneli)
2010. ápr. 14. 13:02
:)
77. spinneli (válaszként erre: 76. - Anatita81)
2010. ápr. 14. 12:22

Pont ugyanezt akartam írni, az ember egyszerűen tudja, hogy akkor tett vagy nem tett valamit amikor az megfelelő volt.

Nagyon sok érvet, ellenérvet tudnánk felsorakoztatni a korai és késői gyermekvállalás mellett/ellen, de alapvetően egyénileg (illetve párban :) döntünk, mindenkin ahogyan kell.

És ez így van jól.

:)

76. Anatita81 (válaszként erre: 75. - Spinneli)
2010. ápr. 14. 12:16

Nekem már nem kell ezen agyalni, mi így csináltuk, jól csináltuk, ezek csak körülmények.

Kívánom, hogy Ti is így lássátok, ha már ott tartotok, ahol mi most! :)


Viszont egyszer meghalsz és akkor töltesz a gyerekeddel több időt, ha fiatalabban szülted! ;)

75. spinneli (válaszként erre: 72. - Anatita81)
2010. ápr. 14. 12:09
nem tudod kiszámítani ki mikor hal meg-erre kár alapozni.
74. Veronika27 (válaszként erre: 72. - Anatita81)
2010. ápr. 14. 12:03

Hogy ki mikor hal meg, nem életkorfüggő.

Biztos rossz lehet így neked.

Nekem egyik dédimamám 97, másik 99 éves volt, mikor meghalt.

Tény, hogy a magyaroknál az 50-60-as korostály jobban hullik, mint az idősebb...

2010. ápr. 14. 12:00
Akármennyiből is kell élni, be tudom, és be is kell osztani, hogy jusson is ,maradjon is.De én spórolós vagyok amúgy is...
72. Anatita81 (válaszként erre: 66. - Spinneli)
2010. ápr. 14. 12:00

Igen, végletekről és Magyarországról. :)


Fiatalon nem szültem a semmire, volt saját lakás szépen felújítva, de ház még nem. Mégis lett.


Viszont a férjem anyukája 60 évesen halt meg, már nem látta az unokáit, apósom meg most 75 éves... Ők későn vállalták a férjem, ennek látom a hátrányait.

2010. ápr. 14. 11:58

Idősnek lenni nemcsak betöröpödött othonkában lehet.

:)

70. spinneli (válaszként erre: 69. - Veronika27)
2010. ápr. 14. 11:57

Anyám 25 éves korában szült engem akkoriban effektileg kicsit későn, de őt sem nevezném idősnek, a nagyszüleimről nem is beszélve, az egyikük 73 éves nyugdíj mellett továbbra is dolgozik a megyei önkormányzatnál, autót vezet, netezik stb.

:)

69. Veronika27 (válaszként erre: 66. - Spinneli)
2010. ápr. 14. 11:53

Egyetértek.

Az én szüleim 60-asok és 10 évet símán letagadhatnának:) Anyum 30 fölött volt már, mikor engem szült, igaz van 2 nővérem is. De azért az 50-60 évesek még nem öregek és "vénséges vének"...

68. spinneli (válaszként erre: 62. - MelisUK)
2010. ápr. 14. 11:42

18-20 éves korom között én külföldön dolgoztam, illetve főiskolára jártam, úgyhogy amúgy se nagyon szültem volna.

:)


Egyébként mi februárba jutottunk az első lakásunkhoz, most zajlik a felújítása júniusra legkésőbbb beköltözhető lesz, remélem.

67. spinneli (válaszként erre: 65. - MelisUK)
2010. ápr. 14. 11:41
Mármint bérlik a lakást.
66. spinneli (válaszként erre: 64. - Anatita81)
2010. ápr. 14. 11:40

szerintem sokkal több hátránya van ha fiatalon a nullára szülünk, mint annak, hogy esetlegesen idősebb szülők leszünk.

Persze végletekről beszélünk.

Ha kiszámoljuk ha 30 évesen szülök a gyerekem 20 éves, tehát elvileg félig-meddig önálló korára 50 éves leszek, ami szerintem minden csak nem idős kor, ha Ő is 30 éves kora körül alapít családot még mindig csak 60-nálam ez nem a vénséges vén kategória.

65. MelisUK (válaszként erre: 64. - Anatita81)
2010. ápr. 14. 11:36

Nem Magyarországon élek, itt egyáltalán nem "divat" 25-30 éves koráig a gyereket istápolni, ez magyar viszonylatban van így a kormány hatása végett.

Nálunk már ciki, ha valaki 16 éves kora után együtt él a szüleivel. Nem mondom, ez meg már kissé a másik véglet, de itt már 16 évesen az ember a maga ura. A felnőttség határa mégis 22 év, de 16 éves kortól külön élnek a gyerekek, sokszor haverok együtt, fenntartják magukat, iskolába járnak és mellette dolgozni. Időben megtapasztalják, hogy milyen az élet, 20 éves korukra akár már saját lakásuk is van - és ha még mindig diákok, akkor még kedvezményes hitelük is van. És igenis itt lehet az iskola mellett dolgozni, rengeteg részmunkaidős állás van.

64. Anatita81 (válaszként erre: 62. - MelisUK)
2010. ápr. 14. 11:18

Ok, hogy vannak alapvető dolgok, de azért túlzásokba sem kell esni!

Semmiről nem maradtatok le, de több nyugalma lesz 40 évesen annak, akinek 15 éves gyereke van, mint annak, akinek mondjuk 5 éves. Arról nem is beszélve, hogy nem csak anyagi szempontból felelősség a gyerekvállalás, fel is kell nevelni, úgy értem mellette állni - nem túlzás - 25-30 éves koráig. Nekik sem egy vénséges vén, támogatásra szoruló szülőre lesz szükségük, mikor maguk alapítanak családot!

Persze te még 30 sem vagy, csak megjegyeztem, hogy ez az oldalt sem árt mérlegelni!

63. MelisUK (válaszként erre: 54. - Spinneli)
2010. ápr. 14. 11:08
Határozottan egyet értek.
62. MelisUK (válaszként erre: 31. - Spinneli)
2010. ápr. 14. 11:07

Mindenki máshogy áll hozzá az élethez. Én szerintem hozzád hasonlíthatok, lassan 27 leszek és még olyan 1-2 év múlva tervezünk gyereket, reméljük, hogy addigra meglesz minden alap teremtve. Bizonytalanra én se mernék gyereket szülni, meg arra sem akarok támaszkodni, hogy majd a párom eltart - ez szerintem tök gáz, ennyire kiszolgáltatottá válni.

Végre megvan a saját lakásunk (2009 decemberétől), kocsink már régebb óta van, nagyjából be is rendezkedtünk, most épp ablakcsere jön május 6-án. Ott spórolunk ahol tudunk, ezért cserélünk ablakot is. Most is dupla üveges műanyag nyílászárónk van, de van ettől jobb is, meg a nappaliba se zár rendesen az ablak. Amíg nincs gyerek, addig könnyebb az ilyen dolgokat megvalósítani, ráér utána a gyerek, hogy ne azon fájjon mindig a fejem, hogy a gyerek az első, utána jöhet bármi más a lakáson - ami ugye extra sok pénz mindig. A bejárati ajtó lecserélve, a fürdő felújítva, padlóburkolat megcsinálva (az előszobát leszámítva, azt majd az ablakozás utáni hétvégén). Vettünk ágyat a hálóba, L alakban szekrénysort, a nappaliba van ülőgarnitúra, asztal és elektromos kandalló, a másik hálóba kölcsön ágy vendégeknek, meg szekrény, a konyhába mosógép, hűtő, mikró, asztal székekkel, minden konyhai berendezés, stb. Emlékszem a kőmosóra is meddig vártam, hogy végre ne négykézláb töröljem fel a padlót, de amíg volt attól fontosabb, addig nem vettük meg.

Ablakozás után jöhet a szigetelő tapéta, majd rá a normál tapéta, nagy munkába vagyunk, mindent elő kell készíteni, csak ezután jöhet a gyerek. Meg a szobáját is be kell rendezni. :D

Van tetőterünk, azt is tervezzük beépíteni. De ez már nem akadály, akkor már jöhet a baba, mire a tetőtéren kívül minden meglesz és lesz félretett pénz is.

Ki hogy gondolkozik, szerintem igaz a mondás, hogy jobb félni, mint megijedni. Nem maradtunk le semmiről azért, mert nem lett 18-20 évesen gyerekünk, nem? :D

1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook