Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Valaki készített már befőttes üvegből valami szép fűszertartót vagy egyebet? fórum

Valaki készített már befőttes üvegből valami szép fűszertartót vagy egyebet? (tudásbázis kérdés)


10. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 9. - A631117090)
2010. ápr. 13. 18:17

ügyi a lányod!

off:benéztem a naplódba..az első bejegyzéshez tessék neked: virtuális bólogatás..:)

2010. ápr. 13. 17:27

Nagyon jópofa és hasznos ajándékokat készített

befőttesüvegből a lányom:körbefestette üvegfestékkel,tetejébe nyílást vágott:kész a persely..Jó,mert annyira belelátni,hogy lásd,mennyi van benne...Inspiráló..:))

8. caffi (válaszként erre: 7. - 4f8ae69d1b)
2010. ápr. 13. 16:57

:)

Várjuk:)....

2010. ápr. 13. 16:53

van itthon Hammerite zöld,kék,ezüst festékem..lehet ez utóbbi kerül majd a tetőre..

nna majd,ha megcsinálom,felrakom a naplómba..persze,ha manó mellett lesz időm..

egy ideje már ő a főnök..:)

2010. ápr. 13. 15:34

Szia!!

Én régen nagy kávés üvegeket írtam meg fekete üvegfestékkel!(Rizs,Cukor,Só,...stb)

A tetőket úgy is díszítheted,h valami lemosható...pl:viaszkos vászon(nahhh ezt tuti nem így kell írni)...-ból ki vágsz cikk-cakk ollóval egy kicsit nagyobb átmérőjű kört,és rá ragasztod a tetőre....a pereménél meg valami szalaggal kötöd meg...a tartóssága miatt ezt is érdemes ragasztani!

2010. ápr. 13. 14:45

Igen, az jól néz ki, ha a tető színe összhangban van a konyháddal! De arra tényleg csak az akril jó, az kellően lefedi a tetőn található feliratokat, mert nagyon sűrű.

Esetleg arra is jó a szalvétatechnika vastagabb szalvétából, de én biztos akrillal festeném inkább.

Esetleg az is ad egy kontúrt az üvegnek (ha a tetejét akrillal fested), ha az üveg alját is befested ugyanazzal úgy, hogy az üveg oldalán is felkússzon a szín olyan 1-1,5 centi magasságban. Így tehát színes a teteje és az alja is, és egy fekete kontúros felirat jelzi, mit tartalmaz az üvegcse! =o)

2010. ápr. 13. 14:31
kÖSZI!Ez utóbbi jól hangzik..Én is gondoltam,hogy kontúrfestékkel írom rá a fűszernevet..így egyforma lesz..Az igazi üvegfestékkel tényleg szép lehet..Márcsak a tetőn vacilálok..azt max.akrillal tudom befesteni..
2010. ápr. 13. 14:25

Szia! :o)


Én már csináltam ilyet. Pici üvegeket (üveges paradicsompüré üvegét, de bármilyen jó hozzá) körbefestettem üvegfestékkel (nem lehúzhatóval), ez egy picit át is látszik, de szép színes. Minden üveg más színű volt, utána ragasztottam rá a fűszermegjelölő matricát. Esetleg lehet mintát is festeni rá, vagy szalvétatechnikával dekorálni konyhai mintákkal.

Szerintem az is jó ötlet, hogy a címke leáztatása után üvegfestékkel vagy kontúrfestékkel írod rá a fűszerek nevét, így egységesebb a kinézete.



Az is szép lehet, hogy decoupage-ragasztóval körbekened az üveget, és magvakkal, fahéjjal, kagylókkal, fonállal, rafiával díszíted. Persze így nem lesz átlátszó.

2010. ápr. 13. 14:11
igazából bébiételes üvegre gondoltam..
2010. ápr. 13. 12:23
Valaki készített már befőttes üvegből valami szép fűszertartót vagy egyebet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook