Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A tv és a gyerekek.... fórum

A tv és a gyerekek.... (beszélgetős fórum)


1 2 3
2008. febr. 10. 12:55
Mostmár a gép a mindene,az iskolatársaival levelezik,hiszen lányok és sok titkuk van.Csak én nem örülök ennek mert a tanulásra kevesebb idö jut.
2008. febr. 1. 12:13
számítógép és a gyerek, a Tv már nem köti le...
77. mtt80 (válaszként erre: 76. - Tengericsillag)
2008. jan. 21. 21:16
Köszi szépen! Mit mondjak, te sem panaszkodhatsz! És hogy milyen ügyesen dobol! Megnéztem a videót. Mint egy profi! És még 3,5 éves sincs! Nem semmi! Nagy karrier előtt áll! :) Az én kisfiam is nagyon szeret dobolni, és mindenféle hangszert imád! Ja, és persze táncolni is szeret! Ő nem dobospalánta, mármint az apja nem zenész (táncos volt). Nálatok igen? Akkor már értem!
76. tengericsillag (válaszként erre: 75. - Mtt80)
2008. jan. 21. 20:14

:)

Megnéztem az adatlapod,gyönyörű a kisfiad!

Csak nem Ő IS dobospalánta?:)))

75. mtt80 (válaszként erre: 74. - Tengericsillag)
2008. jan. 21. 12:05

Akkor az én párom kb. olya lehet, mint a te apukád. Mi is nagy házfelújításba fogtunk és bizony sokmindent ő csinál(t). Pedig biztos nem az apukájától tanulta (14 éves korában meghalt).

Egyébként szerintem a főiskola, egyetem nem feltétlen kizáró ok. A férjem is főiskolát végzett, viszont otthon olyan, mint egy igazi munkásember. Pedig mindent csak hobbiból csinál. Az is igaz, hogy kisvárosban lakunk. A nagyvárosokban tényleg nehezebben oldhatóak meg ezek a dolgok.


Természetesen mi sem nézzük állandóan a Minimaxot, van egy pár mese dvd-nk és azokat is szokta nézni a kisfiam.

Bizony nagyon várjuk a tavaszt! Úgy ahogy írod: homokozást, biciklizést, kutyázást, macskázást, barkácsolást stb. Most hogy egy kicsit jobb volt az idő, nagyon sokat voltunk kint játszani. Sajnos vagy nem sajnos, a kisfiam olyan, mint az apja. Nem bír egy helyben ülni egy pillanatra sem. Kisebb korában is, amint kinyitotta a szemét, már ment is volna ki az udvarra. :)

74. tengericsillag (válaszként erre: 72. - Mtt80)
2008. jan. 20. 15:57

Ez példaértékű!

Az én apukám mindenhez értett.MI is barkácsoltuknk,pedig kislány voltam.Mikor a házunkat építették anno ő szerelte a villanyt,fűtést,vizet,csempézettt,fémből asztalt,széket,csinált,stb.Férjem legnagyobb tudása hogy tud járólapozni,de egy csapot,konnektort megszerelni már nem.28 éves!Ő mire tanítja meg majd a fiunkat?Elgondolkodtam rajt:A mai fiúk milyen férjek lesznek?Főleg manapság mindenki egyetemre,főiskolára "tuszkolja" a gyerekeit hogy sikeres ember legyen belölük.Hol találunk majd egy szakembert,ezermestert?Az apukáknak ebben nagy szerepe lehet(ne).Bocs,ez egy kicsit OFF lett!

Bizony nálunk is előkerül a távirányitó sajnos,Minimaxot egyáltalán nem néz,nekem nem tetszenek a sok reklámok,villodzó képvágások,sőt a filmek sem..Vuk-ot nézünk (ő és mi),vagy természetfilmet,estimesét.(na és az ökökkedvenc zenéjét Ákost,).Várjuk a tavaszt!!!!!!Homokozást,biciklizést,focizást....

73. spinneli (válaszként erre: 69. - 4d9f8affae)
2008. jan. 19. 15:52
mond meg neki, hogy legyen inkább büszke rá.
72. mtt80
2008. jan. 19. 15:32

Most télen az én kisfiam is eléggé rákapott a tv-re pedig még elég pici. Egyébként jó időben állandóan kint van az udvaron, (szerencsére kertes házban lakunk), kutyázik, szaladgál, barkácsol az apjával. Többek között ezért is várom már nagyon a tavaszt, még jobban a nyarat, hátha akkor már nem néz ennyi mesét. Én egyébként egyedül a Minimax-ot engedem nézni a tv-ben neki, mert a többi mesecsatornán bizony tényleg van olyan mese, amire ki lehetne tenni a 16-os karikát.


Egyébként az én véleményem, hogy azért bizonyos mértékig kell a tv. Na nem éjjel-nappal, és nem bármit.


Tengericsillag: Az én gyerekem tud majd, szeget beütni, fürészelni, kalapácsolni, stb. sőt hogy azt ne mondjam, már most tud. (Pedig még csak 2,5 éves) Természetesen ez nem nekem köszönhető, inkább az apjának. Ő is amolyan kis ezermester, így logikus, hogy a fiának is megmutat mindent. Őt meg persze most még minden érdekli. Természetesen igazazd van, hogy a mai gyerekek közül nagyon kevesen fognak ilyeneket tudni, de azért ez a szülőkön is múlik egy kicsit.

71. petrikek (válaszként erre: 69. - 4d9f8affae)
2007. dec. 18. 04:22

Na a Győzikét az én lányom sem nézi. 1. A színvonala, 2. az időpontja miatt.

Egyébként így van ez nálunk is. Azokon a napokon, amikor úszóedzés van, az én lányom is úgy dől el, mint egy zsák...

70. tengericsillag (válaszként erre: 69. - 4d9f8affae)
2007. dec. 16. 21:41
:)
2007. dec. 16. 21:08
Az én 9 éves fiam sírva panaszkodott,hogy őt kinevették az osztálytársai,mert nem tudta miaz a Győzike show!Este 7 óra körül érünk haza.1/2 4-ig napközi,utána Fociedzés és jövünk.Vacsi locsi és vége a napnak.Jött a Győzike leültettem a tv elé nézzd!Elaludt másnap kérdeztem milyen volt a tv?Anya én olyan fáradt voltam nem is érdekel.Ha nem érdekelné a foci én biztos nem cipelném,de Ő akarja és rájöttem kell is neki.Ennyit a tv-ről
2007. dec. 16. 20:57

Én annyit gondolkozok ezen a tv dolgon. Korábban írtam, hogy az én lányom is elég sokat tévézik, ami, mint tudjuk káros. De könyörgöm, ma már minden gyerek (körbekérdeztem oviban, suliban, játszótéren, uszodában) tévézik. Méghozzá sokat. Ez persze nem megnyugtató, de ma már valahogy ilyen az élet. Féltem, hogy ez a suli rovására fog menni (most elsős), de eddig úgy néz ki, hogy nem okoz problémát és remélem, hogy ez így is marad.

Egyébként pedig rengeteg olyan információt szed magára a gyerek a tévéből, amit tőlem soha nem hallana, vannak nagyon okos műsorok. Nekünk talán inkább az a felelősségünk, hogy arra figyeljünk mit néz a gyerek....

2007. dec. 12. 23:42
ha tehetnem nem kapcsolnam be soha mert mar masodszorra rontya el a szemet,na meg a sony playstation, orulett.
66. tengericsillag (válaszként erre: 65. - 0260f21e84)
2007. dec. 2. 16:45
ez így igaz.
2007. dec. 1. 18:04
A tévével az a baj, hogy sajat megoldasokat hasznal, pl zoomolas, amit mi megertunk, egy kisgyerek nem. O elhiszi, hogy megno ez ember feje. Meg azt sem ertik, hogy a teveszereplok ot nem ismerik, hiaba latja oket nap mint nap. 7-8 eves korig nem kepesek idoben sem tajekozodni, nem ertik emiatt ez idobeli csuszasokat, vagasokat. Csak a sajat szemszogukbol latnak, ezert jobbak a babfilmek (Susu, Futrinka utca:), mint a "felnott gyerekfilmek". Pedig tok realisabbnak tunik a film, de valojaban nem az. Nem tudnak racionalis es irracionalis dolgok kozt kulonbseget tenni. Ki tudja, hogy fog a gyerek fantaziajaban lecsapodni? Neki realisnak tunik, el is hiszi. Tok veszelyes.
64. erikpipi (válaszként erre: 61. - Tengericsillag)
2007. nov. 5. 23:06

Nálunk mindenkinem külön gépe van, szakmai ártalom a férjem révén, de nem ülünk egész nap mellette, és minden másra is vevők vagyunk.

Na, jó, ha elmegyünk azért egy gépet viszünk még a kirándulásra is. Ki tudja...:)

63. erikpipi (válaszként erre: 61. - Tengericsillag)
2007. nov. 5. 22:57
Ez az utolsó mondat, mintha én lennék:DDDDDDDD
62. b59d693a46 (válaszként erre: 61. - Tengericsillag)
2007. nov. 5. 22:39

Jó is a kertes ház, anyuéknál mi is kiélvezzük ezeket az előnyeit.

Abban is igazad van, hogy a mai gyerekek már nem játszanak olyan játékokal, mint amikkel mi annak idején. Haladnak a korral. Ez nem biztos, hogy annyira jó, de nem is lehet ellene tenni. Nekik már mások az igényeik.

DVD nálunk is szokott menni időnként, csak nálunk "nézzünk Elvist" felkiáltással, ami a kislányom szájából hangzik el. :-) Ha nem viszi túlzásba a gyerek, nem árt, én csak azt nem szeretném, ha függő lenne, mint pl. a keresztlányom, aki ha tv-t néz, megszűnik számára a környezete, annyira belemerül, hogy azt sem hallja meg, ha szólunk hozzá. Képes órákig nézni a mesecsatornákat - 9 éves - még anyuéknál is, ahol ki lehetne menni a kertbe, kutyázni stb. Ezt szeretném elkerülni az én kislányommal kapcsolatban.

61. tengericsillag (válaszként erre: 59. - Erikpipi)
2007. nov. 5. 22:26

Hát igen,ez már nem az mint rég.de én egy kisvárosban lakom,itt azért nem ilyen durva a helyzet,sok szórakozási lehetőség nincs,de van több focicsapat kisisolásoknak(ingyen).Fiam 3 éves,apukája 24/48-ban dolgozik,a 2 szabadnapján nagyon sokat játszik vele,kint az udvaron labdáznak.nyáron egész délután ott van a szomszéd kislánnyal.járunk játszótérre,de van már homokozónk is,felfújható medencénk.Hidegben is levegőzünk persze,de ittbent a folyósón labdázik,szönyegen tornázik,van kis kosárpalánk a szobájában.Férjem viszi magával kosáredzésre,az anyósom futni jár,ha náluk tölti a hétvégét abból sem marad ki.Jó-jó!Még csak 3 éves,tudom ahogy nől már nem lesz neki ennyi elég.Jővő héttől én is szó szerint reggeltől estig dolgozom,majd akkor mi lesz nem tudom,de semmiképp nem értek vele egyet hogy idő és pénz hiányában csak a tévénézés az egyetlen megoldás.Én pl.nagyon szerettem az apukámmal a pincében "bütykölni",fényképeket hívtunk elő,ólmot öntöttünk,persze közben befűtöttünk,(pedig lány vagyok)hétvégén gombászni,szánkózni vitt.A mai gyerekek tudnak szeget beütni,reszelni,fűrészelni?Drótból és gyöngyből ékszert csinálni?Társasjátékozni?Vagy ez már ciki?

Gondolom mire az én fiam iskolás lesz még durvább lesz,de annyira levannak terhelve a mai gyerekek a teljesítménycentrikus iskolákban ahol egyre kevesebb a tornaóra,szükségük lenne vmi feszültségoldó tevékenységre,ebben az iskola,önkormányzat sokat segíthetne ha akarna.

Még csak annyit már így is hosszú lett:természetesen nálunk is megy a tévé,férjem foci-kosármeccset néz elsősorban,én teljesen Hoxafüggő lettem,a fiam csak akkor néz tévét amikor azt mondja"Nézzünk Ákost!",na ilyenkor jó pár számot megnéz dvd-n,számítógépen pedig a családi videókat,képeket megnézi.Tehát nem kell azt gondolni hogy olyan tökéletes vagyok,nekem is csak a pofám nagy,meg szeretek okoskodni.

60. b59d693a46 (válaszként erre: 59. - Erikpipi)
2007. nov. 5. 21:52
Negatív, amit írtál, de sajnos nagyon igaz. Elég baj, hogy így van. Nekem ugyan még kicsi a lányom, de biztos nagyon sokáig nem fogom elengedni egyedül. Egyre nehezebb vigyázni a mai gyerekeknek magukra és természetesen a szülőknek is rájuk. Anyukám azt mondta, nem irígyli a mai szülőket, mert rengeteg veszély fenygeti a gyerekeket, és ez így is van sajnos. Igazad van, hogy jobb, ha szem előtt vannak és inkább otthon számítógépeznek.
59. erikpipi (válaszként erre: 58. - Tengericsillag)
2007. nov. 5. 20:58

Nálunk nincs sportpálya, ahol focizni lehet,csak fizetős, nincs iskolai sport, csak fizetős, szünetben pláne nincs. (Játszótér igaz van, ovisoknak, és kisiskolásoknak. Oda leviszem a két kisebbet, bár a középső már nem akar.)Amikor világbajnok lesz egy sportoló akkor a mi hazánk fia, amikor támogatni kéne, nem sokkal, csak legalább annyira, hogy edzeni tudjon, akkor nincs pénz. Egy Duna parti városban élek. Tudom mit beszélek.

A gyereket, meg nem engedem le az utcára, amikor a suli előtt árulják a kábszert, és megfenyegetik az iskola igazgatót is.

Sajnos ezek már nem a 70-80 as évek. Kísérni kell a gyereket, még biciklizni is, mert esetleg elveszik tőle. A nagyobb bement moziba a barátaival, 2 éve akkor volt 16. A vonaton leköpték, és összerugdosták őket a romák. Öntörvényűek lettek a fiatalok. Volt, hogy hazáig kergették, mert odament hozzá egy srác, és azt mondta, adja kölcsön az MP3 lejátszóját, pedig ügyel rá, hogy ne legyen szem előtt.

Szerinted? Inkább jöjjenek ide a haverok, és itt netezzenek, vagy amit akarnak, mint a rendőrök kopogtassanak, hogy nincs többé gyerekem.

Tudom, nagyon negatív amit írtam.....

58. tengericsillag (válaszként erre: 54. - Tengericsillag)
2007. nov. 5. 17:29
javítok:4"db" 12év körüli fiú.
57. erikpipi (válaszként erre: 55. - Be52089f0e)
2007. nov. 5. 16:53
Meg drága. A mesékben állandóan ordítanak, már a jetix sem a régi.
56. erikpipi (válaszként erre: 54. - Tengericsillag)
2007. nov. 5. 16:52

Foci? Én ki nem engedném a 4 éves csemetémet focizni.

Barátok? Persze, nálunk, vagy náluk.

Program a szülőkkel? Főleg, hogy reggeltől estig dolgoznak. Én is csak azért vagyok itthon,mert gyeden vagyok.

Tábor? egy tábor. kb. 30 ezer forint/hét. szerintem olcsón számoltam.

Bicajozás? Én is leviszem a gyereket a duna partra bicajozni. Ő teker, én meg tolom a babakocsit.....


Nekünk az 1 hét alatt, itt volt egy volt ovis társa itt is aludt, majd másnap ő ment egy másik baráthoz, és este hazahozták. Szombaton kettesben szinházban voltunk, mert a férjem tudott a kicsire vigyázni.A nagynak megvan a maga társasága, csak pénz kell hozzá.......

55. be52089f0e (válaszként erre: 52. - Tengericsillag)
2007. nov. 5. 16:43

Szerencsére az én anyukám többnyire azt csinálja a gyermeknevelésben amit mondunk neki.:)

A másik dolog ami miatt nem engedem a gyereknek a tvt nézni -sokszor még a nekik szóló csatornát sem-, mert szörnyű, hogy milyen mesefilmeket adnak. Némelyikre a 16os karikát nyugodtan kilehetne rakni.

Most, hogy közeledik a karácsony egyre több játékreklámot adnak. Megdöbbenve látom, hogy a játokok többsége elég félelmetes. Lehet érdemes lenne abban a témában is egy fórumot nyitni. Sajnos...:(

54. tengericsillag (válaszként erre: 53. - B59d693a46)
2007. nov. 5. 16:17

..és a számitógép elött.

Erre van egy esetem,múltkor a boltban a pénztáros pár szót vált 4 12év körüli fiúval:

-Mi van fiúk?

-Vége a sulinak!!

-De jó lenne sose kellene suliba járni!

-Mit csinálnátok annyi szabadidővel?-kéri a pénztáros

-Egész nap számitógépeznénk!!

Kérdem én,persze csak magamban:foci??olvasás??barátok??programm a szülőkkel??tábor??bicajozás??

53. b59d693a46 (válaszként erre: 49. - Tengericsillag)
2007. nov. 5. 16:03
Persze, hasznos is lehet, nem vitatom. Mi is megnéztünk együtt néhány állatos filmet, delfinekről, zebrákról stb (de nem olyat, ahol marcangolja az egyik állat a másikat) Csak nem jó túlzásba vinni. Sajnos rengeteg időt töltenek a gyerekek a tv előtt.
52. tengericsillag (válaszként erre: 50. - Be52089f0e)
2007. nov. 5. 15:58
Bizony a rokonok!Én is múltkor rászóltam anyukámra mert a Minimaxot nyomatta neki.Erre:"Jaj most mit sajnálod tőle,hisz úgy bámulta, a szemét se vette le róla!"De azt nem tudták megmondani mégis miről szólt a film.
51. b59d693a46 (válaszként erre: 50. - Be52089f0e)
2007. nov. 5. 15:58
Nálunk sem megy sokat a tv, de szerencsére az én 2 éves kislányomat sem érdekli. Inkább diavetítőzünk, olvasunk.
2007. nov. 5. 15:53

2 gyermekes anyuka vagyok. Fiam másfél éves, lányom 3 hónapos. Első perctől nem engedem nekik a tvt nézni. Árt a szemüknek és az idegrendszerüknek.

Előfordult, hogy a kedves rokonaim majdnemhogy lehülyéztek azért mert nem engedem, főleg a nagyobbnak. Igazából most már neki nem tiltom annyira, de szerencsére nem is nagyon érdekli.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook