Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lehet gyógyszertárban kapni olyan papírt amit nyelvre kell helyezni és kimutatja a fertőzéseket...? fórum

Lehet gyógyszertárban kapni olyan papírt amit nyelvre kell helyezni és kimutatja a fertőzéseket...? (tudásbázis kérdés)


2010. ápr. 20. 15:53
Senki még csak nem is hallott ilyenről felénk! :D
12. weberkitti (válaszként erre: 8. - Mikebubu)
2010. ápr. 13. 09:32
Szerintem ez az. Utána nézek ez a strep-test van-e normális áron a gyógyszertárba vagy segédeszközboltban.
2010. ápr. 13. 04:43
Talán gyógyászati segédeszköz üzletben.
2010. ápr. 12. 21:33
Szerintem ez lesz az:strep-teszt, vagy strep készlet a neve. De hogy hol lehet kapni...??
2010. ápr. 12. 21:28
én még nem hallottam ilyenről..van ilyen??
2010. ápr. 12. 21:28

Dönt a teszt: vírus vagy baktérium

Azt, hogy vírus vagy baktérium okozza a betegséget, ma már percek alatt megállapíthatja a háziorvos – ha rendelkezik a megfelelő eszközökkel. Dr. Korausz Etelka (ide portré) gyermekgyógyász azon kevesek közé tartozik, akik jelentős összeget áldoztak e célra. A megvásárolt CRP-készülék és a strepteszt-készlet (streptococcus-gyorsteszt) segíti abban, hogy betegei kizárólag akkor kapjanak antibiotikumot, amikor muszáj.

– A CRP-készülék segítségével azt az anyagot (a C-reaktív proteint) tudjuk kimutatni pár csepp vérből, ami bakteriális fertőzés során termelődik jelentős mennyiségben a szervezetben. Egy apró szúrás az ujjbegyen, és néhány perc múlva megtudjuk, vírus vagy baktérium áll a betegség hátterében. A teszt a láz kitörése után egy nappal adja a legbiztosabb eredményt. Akár húgyúti, akár légúti fertőzés után kutatunk, ez a vizsgálat közel százszázalékos biztonsággal használható. A strepteszt abban segít, hogy a garatváladékból percek alatt kimutassuk, sterptococcus baktérium okozta-e a fertőzést. Mivel torokgyulladásra kizárólag ebben az esetben kell antibiotikumot adni, ez a módszer is sok beteget megóvhat a fölösleges gyógyszerfogyasztástól.

A CRP-készülék nagyjából 170 000 forintjába kerül az orvosnak, és folyamatosan meg kell vásárolnia hozzá a vizsgálathoz szükséges anyagot, így egy CRP-vizsgálat költsége mintegy 800 forint. Egy strepteszt 1000 forint. Az orvos nem háríthatja át a betegre a diagnózis költségeit. Eldöntheti: kigazdálkodja saját kereteiből, vagy továbbra is a kevésbé biztos tünetek alapján dönt a gyógyszerezésről. Az országban talán 40-50 CRP-készülék található háziorvosi rendelőkben, a strepteszt használata sem általános. A fölöslegesen felírt antibiotikumok viszont – a betegre gyakorolt káros hatásukon kívül – a pénztárcánkat is megvámolják, hiszen a társadalombiztosítás a mi adónkból támogatja a gyógyszerek fogyasztói árát. Dr. Mészner Zsófia gyermekgyógyász-infektológus, az Országos Gyermekegészségügyi Központ igazgatója így vélekedik a helyzetről:

– Szakmai szemmel igen hasznosnak találnám a két szóban forgó teszt minél szélesebb körben való elterjesztését a házi gyermekorvosok (és a háziorvosok) körében. Jelenleg a háziorvos "magánügye", hogy alkalmaz-e ilyen diagnosztikus vizsgálatokat, vagy nem, ennek eredményemképpen kevesen teszik. Érdemes lenne megtalálni a módját, hogyan ösztönözhetők a kollegák ennek használatára.


Esetleg erről van szó?

2010. ápr. 12. 21:27
Ha valaki megtudja a nevét, írjon. Én csak olyan homlokra helyezhető lázmérő lapról hallottam... (babacsomagban volt egy aegonos)
6. weberkitti (válaszként erre: 4. - Dee)
2010. ápr. 12. 21:16
Nem tudom a nevét erre is kíváncsi lennék!
5. kattyus (válaszként erre: 2. - Weberkitti)
2010. ápr. 12. 21:13
Még én sem hallottam ilyenről. De ha lenne, szívesen használnám én is.
4. dee (válaszként erre: 2. - Weberkitti)
2010. ápr. 12. 21:12
Én még nem láttam, de ha megmondod a pontos nevét. Utánanézek.
2010. ápr. 12. 21:09
mit?
2010. ápr. 12. 21:09

...olyan papírt, amit a gyerek nyelvére helyezünk, és megmutatja vhogy, hogy vírusos vagy bakteriális megbetegedése van??


Az ürömi dokinőnk használ ilyet, de erre felénk senki se hallott még ilyenről.


Gyyógyszertárban kahatok ilyet??


Köszi

2010. ápr. 12. 21:08
Lehet gyógyszertárban kapni...?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook