Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Norvégiában élők ide! Milyen az élet Norvégiában? fórum

Norvégiában élők ide! Milyen az élet Norvégiában? (beszélgetős fórum)

119. 9242a6388c (válaszként erre: 116. - Gabenic)
2012. jan. 17. 21:56

Munka: [link]


Bérelhető ingatlanok, nagyobb városok, megyék:

[link]


A bérleti díj általában magas, a rezsiről írtam picit lejjebb...

A vásárlás...igényszerint, de minden drága...A legjobban a Rema 1000 nevű helyen és Coop-ban szeretek vásárolni.

[link]

118. gabenic (válaszként erre: 117. - 9242a6388c)
2012. jan. 17. 07:44
nagyon megköszönném ha tudnál nekem és családomnak segíteni.
117. 9242a6388c (válaszként erre: 114. - Manyaszgabi)
2012. jan. 17. 07:15
Marcius 1 a kozrpiskolakra vonatkozik...de szerintem az oviba is aprilisig jo jelentkezni.
116. gabenic
2012. jan. 17. 03:08

Sziasztok! Én és családom Canadában élünk már több mint 2 éve de szeretnénk egy kicsit Európa fele venni az irányt! Hentes a végzetségem!

szeretném tudni hogy mennyi egy nagyobb városban lakás vagy ház bérlése rezsivel internettel együtt?

Mennyi egy átlag normál kereset?

És mennyibe kerül egy 3 tagú családnak a bevásárlás, kaja , vegyiáru, üitő.

És ha tudnátok egy olyan web oldal cimet adni mint itthon az express.hu

Köszönettel egy honfitársatok Canadából!

115. Strand (válaszként erre: 113. - 9242a6388c)
2012. jan. 12. 18:51

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni? A barátom kint él, egyedül neveli a fiát. A neten ismerkedtünk meg, és a kisfiammal kimentünk, éltünk együtt ott egy rövid ideig. De nem találtam munkát. Nagyon szeretnénk visszamenni.

Tanulgatom a nyelvet és lehet, hogy lenne egy lehetőség "sprákpraksis"-ra a NAV-on keresztül, de ahhoz regiznem kellene. Írtam már az adóhivatalnak, a rendőrségnek, kint élő magyaroknak, de nem kaptam érdemleges választ! Ahhoz, hogy D-nummert kapjak, kellene egy állandó lakcím. De a párom attól tart, ha bejelentkezek oda, akkor elveszik tőle az emelt családi pótlékot és magasabb adózási besorolásba kerül.....és hát kevesebb pénzből 4-en nem tudnánk megélni!

Mi lehet a megoldás? Hogy működik kint az élettársi kapcsolat???

Köszi ha valaki tud erről infót adni!

114. manyaszgabi (válaszként erre: 113. - 9242a6388c)
2012. jan. 12. 18:22
köszönöm szépen!!!!!!!!!!!!
113. 9242a6388c (válaszként erre: 112. - Manyaszgabi)
2012. jan. 12. 18:07

Nem tudom lehetséges-e...megérdeklődöm az oviban.

Nincs mit, ez az oldal nagyon hasznos.:)

2012. jan. 12. 17:56
Értem.Esetleg olyan hogy évközi beiratkozás nem létezik ha vmi csoda folytán van hely vhol?Mert március 1-ig nem fogjuk tudni ezt a dolgot megoldani.hacsak vki más be nem adja a papirt nekünk vagy itthonról megpróbáljuk elintézni.Szted lehetséges?Köszönöm a linket!!!!!
2012. jan. 12. 13:39

Bergen nagyváros...A második legnagyobb. Nem tudom, hogy mi a helyzet az óvodai helyekkel.

Az óvodai ellátás, igen pénzbe kerül, mi 2000 koronát fizetünk havonta a 80%-os helyért.

A határidő...március 1. Ha minden nap dolgozik valaki akkor 100%-os helyet igényel...

Mi( a férjem) dolgozni jött ide, megvolt a munkahelye és az albérletünk is mikor kiköltöztünk.

Az albérletről...Csak arról tudok írni, amit én tapasztaltam. Az albérlet általában drága és nehéz szerezni...Nem tudom Bergenben mennyi egy albérlet, adok egy oldalt: [link]

Itt nézz körül...


A rezsi: áram-minden árammal megy, nem hasznáűnbak gázt, az áram ára ingadozó, kommunális költségek nagyon változóak.

Tv, net, telefon igényszerint.

Igen, akkor tudsz pontosan meg dolgokat ha a tulajdonossal beszélsz.

Mennyi a rezsi? Mi kéthavonta fizetjük az áramot, havonta a netet, tv. Fizetünk a kommünének negyed évente, szemét, viz, szennyvíz, telekbérlés... Biztosítások....ha lebontom egy hónapra: kb...5000-55oo koron a rezsink havonta. De mi Bergentől több száz kilométerre élünk:D

Kutyakozmetikus...szerint egy olyn nagyvárosban, mint Bergen meg lehet próbálni.

110. manyaszgabi (válaszként erre: 109. - 9242a6388c)
2012. jan. 12. 12:55
Mi Bergent néztük elvileg ki.Csak nem tudom hogy én fogok-e munkát találni.Bár végülis bármi jöhet... Az ovodai ellátásnak van vmilyen összege?Vagy ez jár alanyi jogon.Tök jó hogy visznek kaját :-)) Szerinted meddig kellene kérelmezni az ovoda igénylését?Van erre vmi határidő?Örülök hogy ilyen jókat írtál.És mondjuk ha minden nap dolgozol akkor arra az egy napra megoldható vhogy az elhelyezés,felügyelet,vagy a munkáltató rugalmasan áll a dologhoz,és próbál segíteni,hogy meg tudd oldani?Segítségel tudtatok kimenni,vagy csak felkerekedtetek?Kiváncsi lennék milyen tapasztalatokat szereztetek az albérlet és a munkavállalás során.A meghirdetett albérleteknél nem láttam olyat hogy rezsiköltség.Ezt hogy lehet kitudni?Csak ha felveszed a kapcsolatot a hirdetővel?Megközelitőleg mennyi egy havi rezsi ha külön fizeted mert nincs a bérleti díjban?A férjem CE és D jogsival szeretne elhelyezkedni,ahogy nézegettük az álláshirdetéseket,erre van is esélye.Nekem csak a kutyakozmi hasznosítható,mert az itteni tb és személyügy ott semmit nem ér... Annyi kérdés...
109. 9242a6388c (válaszként erre: 108. - Manyaszgabi)
2012. jan. 12. 11:43

Nálunk, mi egy kisebb városban élünk, nem volt olyan nehéz bejutni az óvodába. Egy kérvényt írtunk márciusben, hogy letelepedett külföldi állampolgárok vagyunk és szeretnénk, hogy a lányunk óvodába járjon, kértük jelöljék meg melyik óvoda venné fel a következő iskolaévtől. Itt az iskolaév augusztus közepén kezdődik.

Kaptunk választ( májusban-júniusban, nem tudom pontosan), meghívtak bennünket egy ismerkedő napra. Így történt, semmi nehézségünk nem volt. Nem tudom más helyeken hogy működik ez csak a személyes tapasztalatom.:)Ez állami, illetve ahogy itt hívják kommunális ovi, 80%-os helyünk van, ez azt jelenti a mi esetünkben, hogy egy nap nem jár oviba, de ez így nekünk pont jó, én is itthon vagyok egy héten egy nap.

Szerintem jól fogadják a külföldieket, hogy úgy mondjam "hozzá vannak szokva"...A lányom ovijában is több külföldi gyerek van, és járok egy másik óvodába nyelvgyakorlatra, ott is vannak külföldi gyerekek.

Az óvónők nagyon segítőkészek, nagyon más itt az óvoda, mint otthon.

Az óvónők tapasztaltak, felkészültek. Pontosan tudják, hogy milyen nehéz egy idegen nyelvű környezetbe beilleszkedni, főleg 3 évesen!:)

Negyedévente értékelik a gyerekeket, tőlünk azt is folyamatosan kérdezik, hogy hogy áll Panka a magyar nyelvvel, mennyire fejlődik, miket tanítunk neki...

Egy csoport általában alacsony létszámú és az a minimum, hogy 3 óvónő van egy csoporttal. A lányom egy speciális oviba jár, ide járnak sérült gyerekek is, ilyen tipusú oviban még több 4-5 óvónő is van a gyerekekkel. Különböző feladatuk van, van aki óvodapedagogus és vannak az asszisztensek.

Rengetegeget foglalkoznak a gyerekekkel, sokat vannak a levegőn, nem érdekli őket az időjárás...Nem lehet elég korán hozzászokni:D

A gyerekeket nagy önállóságra nevelik, sok nevetés és éneklés van.

Az étkezés: mindenki saját maga visz ennivalóz otthonról, szendvicset, gyümölcsöt, joghurtot. Kétszer étkeznek bent a gyerekek...


Ha valamire még kíváncsi vagy,kérdezz nyugodtan.:)

108. manyaszgabi (válaszként erre: 107. - 9242a6388c)
2012. jan. 12. 11:15
Jajj de jó!Köszönöm!Szóval most kezdtük tanulni a nyelvet,szeretnénk relativ rövidebb időn belül kimenni.Leti márciusban lesz három éves.Szeretném majd őt oviba iratni,ott kint,úgy gondoltam itthon már be sem szoktatom.Hogy működik kint ez a dolog?Olvasom hogy vannak állami és magán ovodák.De többen irták hogy szinte lehetelen az államiba bekerülni,a magánoviba is több hónapos várolisták vannak.Ez valóban így van?Hogy fogadják a norvég gyerekek a "bevándorló" gyerkőcöket?Ugye nem közösítik ki?Segítőkészek az ovónők,akkor is ha a kislány nem nagyon érti még hogy mit szeretnének tőle?Ti merre laktok?Mi a tapasztalod úgy általában az ovirendszerről?
107. 9242a6388c (válaszként erre: 106. - Manyaszgabi)
2012. jan. 12. 11:10

Szia!:)

Az én lányom itt jár óvodába, ha tudok szívesen válaszolok.

2012. jan. 12. 10:40

Sziasztok!


Érdeklődnék hogy tudna-e vki segíteni,kutyakozmetikus vagyok.Viszont ilyen jellegű álláshirdetést nem találtam Norvégiában.Hol vagy hiogyan próbáljam keresni?Magát a kifejezést sem találom :-( Valamint az érdekelne van-e olyan akinek a gyereke ovodába jár.Szeretnék kérdezni pár dolgot.

2012. jan. 10. 10:49
Hello van valaki meg tromsobol?? Amugy 28 eves erdelyi srac vgyok 4eve elek itt es ismerkednek iteni vagy otthoni lanyokal :)
2012. jan. 5. 17:03
Ma volt a norveg radioban.Egyre több portugal,spanyol,görög erkezik Norvegiaba.Osloban mar a hivatalok tul vannak terhelve a beerkezö külföldiekkel.Igy egyre nagyobb a konkurencia annak,aki nem beszeli a nyelvet....
103. EBMZicke (válaszként erre: 101. - Infonorv)
2012. jan. 4. 12:30

Szia infonorv!

Ha mindketten rendelkeztek mar Norveg nyelvtudassal,akkor nektek mar könnyebb lesz munkat talalnatok.

Tudjatok mar,hogy kb.merre akartok norvegiaban letelepedni?Videken olcsobb a szallas mint nagyobb varosokban,de videken nem sok munka van.Hogy milyen gyorsan talaltok munkat,az töletek is függ.Itt helyben akartok munkat keresni?...jobban jartok,mert külföldröl erkezö CV-re nem nagyon valaszolnak,külföldi szamot nem hivnak fel.

Szallas,alberlet: www.finn.no


Mvh

Claudia

102. EBMZicke (válaszként erre: 100. - Balazs.Varadi)
2012. jan. 4. 12:15
Balazs..nemcsak azt ird,hogy mennyit lehet keresni,hanem a kiadasokat is..;) En laktam majdnem 6 evig Norvegiaban es a magas arak volt az egyik oka,hogy atköltöztünk Svedo.-ba(tovabbra atjarok Norvegiaba dolgozni)Mindenhol csak azt irogatjak,hogy mit lehet keresni,de hogy milyen kiadasok vannak....pl alberlet,kaja,a fogaszatot sajat zsebböl kell fizetni,bompenger,egy hastnaltkocsi 3x annyiba kerül mint M.o.-on...amikor összevartak lanyom terded( akkor 10 eves volt), azt is kifizetettek velem..Oo...es meg volt nagyon sok ilyen "meglepetes".Nem akarok senkit sem lebeszelni Norvegiarol,de nem csak a pozitiv dolgokat szabad mindig csak megemlegetni.
2011. dec. 9. 15:21

Sziasztok!



Párommal Norvégiába szeretnék utazni munkavállalás, és letelepedés céljából. Szeretnék érdeklődni azoktól akik már huzamosabb ideje kint élnek, hogy mik a lehetőségek?


Párom felsőfokú Angollal, és kb középfokú Norvég nyelvtudással rendelkezik Nekem mindkét nyelvből alapom van.


Norvégia melyik részére érdemes utazni? Egyszerűbb munkát ( gyorsétterem, szalagmunka,)


Milyen gyorsan lehet találni? Későbbiekben van e lehetőség arra, hogy az ember szellemi munkát találjon?


Kinek milyen tapasztalata van a szállásokkal kapcsolatban, hol érdemes szállást bérelni?


Nagyon hálás lennék ha írnátok pár sort a fenti témákkal kapcsolatban akár itt a fórumon,


vagy esetleg privátban /infonorv@gmail.com/ Köszi

2011. nov. 28. 09:17

Sziasztok!

Aki Norvégiában szeretne munkát találni, azoknak csak javasolni tudom, hogy látogassák meg a sikerutikalauz h u honlapot. Én minden kérdésemre választ kaptam abból a könyvből, amiben a szerző összefoglalja saját norvégiai tapasztalatait és rendkívül hasznos tanácsokat kaptam, amik segítettek abban, hogy most ott álljak ahol. Az otthoni helyzetet látva, a legjobb döntés volt! Itt tényleg több mint 1.000.000 Ft-ot lehet keresni havonta.

Üdv, Balázs

99. EBMZicke (válaszként erre: 98. - 9242a6388c)
2011. szept. 29. 13:15

Nagyon sok emberekkel ismerkedtem meg az evek folyaman,akik nyelvtudas nelkul kerultek ki kulføldre....Hat,mint mondjak,tøbbsege ismet otthon van,mert nagyot buktak.Soknak egy ideig volt munkajuk(legtøbbnek az epitøiparban),de nem lett meghosszabbitva a munkaszerzødes (a legtøbb cegnek eszuk agaba sincs meghosszabbitani a m.sz.-ket,az mar el van døntve,mikor felveszik az embereket)es a fel ev alatt,nem voltak hajlandok megtanulni a nyelvet,mert munka utan legtøbbszør csak magyarokkal tøltøttek el a szabadidejuket...igy nem talaltak mas munkat.

De egyre tøbbet hallok ilyen esetekrøl,hogy felveszik es a megegyezett fiztesnek talan felet kapjak meg...Es hova forduljon az olyan ember,aki semmilyen idegen nyelvet beszel?Azt sem tudja,hogy mit kell tenni itt ilyen esetben es meg sokszor az a gond,hogy meg azt sem tudjak,hogy most egesz vegig feketen dolgoztak-e vagy sem,mert amit alairtak papirt az elejen nem magyarul volt...ki tudja,hogy munkaszerzødes volt-e.

98. 9242a6388c (válaszként erre: 97. - EBMZicke)
2011. szept. 27. 17:31
Így van.
2011. szept. 27. 16:54

@petka

¤Capoeira¤nak igaza van.Majdnem az összes allashirdetes norvegül van.Remelem tudsz valamennyire norvegül,mert anelkül mar majdnem lehetetlen itt valami komoly munkat talalnod.Meg 4-5 evvel ezelött mas volt a helyzet,de most mar egyre nehezebb.Mar szalagmunkat sem kapsz...

2011. aug. 11. 12:52

Én vagyok, de nem Norvégiában élek, hanem sajnos a büdös Budapesten :) És inkább csak lakom, mint élek.


Álláshirdetésekhez tudnod kell norvégul, mert nagy százalékuk nem angolul van feladva.


Ha pedig tudsz norvégul, egy google kereséssel megtalálod a kívánt oldalakat.


állás, norvégia, oslo pl. Csak persze norvégul ;)

95. petka (válaszként erre: 94. - Petka)
2011. aug. 11. 12:32
Helló, van itt valaki? :)
94. petka
2011. aug. 9. 11:17

Sziasztok ott élő magyarok!


Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy milyen weboldalon tudok feladni hirdetést? Valamint ahol álláshirdetéseket lehet találni.


Előre is köszönöm!

93. EBMZicke (válaszként erre: 90. - Aydalen)
2011. jún. 29. 20:03

Nem kell vizum norvegiaba!

Az UDI oldalarol:Visumfrie land(vizummentes orszag) az u betü alatt: U: Ungarn, Uruguay, USA,

A rendörsegnel kell regisztralnod,ha tovabb akarsz maradni 3 honapnal Norvegiaban:

[link] (angolul is olvashatod)


A skatteetaten-nal kitöltesz egy papirt"Melding om flytting fra utlandet"-Jelentes külföldröl valo költözes-


[link]


Utana mesz a folkeregisteret-hez es ott kell megigenyelned a personnummer/fødselsnummer(szemelyi szamot).A sz.sz. nagyon fontos..mindenhez kell.Adokartyahoz,ha orvoshoz mesz,sokszor ha mobilszerzödest akarsz,vagy sok bank is keri,ha bankszamlat akarsz nyitni.


Mvh :)

92. af1fde488c (válaszként erre: 91. - Ercsy8)
2011. jún. 16. 13:49

Szia,


Milyen szinten beszélsz angolul?

Beszélsz-e norvégul?


Milyen végzettséged van?


Feleséged beszél nyelveket?

Mi az ő foglalkozása?


Egy információgazdagabb fórum:

[link]


Javaslom még a nagykövetségek oldalát, a hivatalos oldalakat, ahol az ügyintézés menete pontosan le van írva.


Maga a munkakeresés is norvégul folyik, szerintem, ha ezt komolyan gondolod, szánj rá egy évet, és tanulj meg középfokú szinten norvégul.

Akkor nyitva a kapu.


Vagy, kevésbé szimpatikus munkát tudsz vállalni angol nyelvtudással, és kinn megtanulsz norvégul.

91. Ercsy8
2011. jún. 15. 18:02

Sziasztok!

Szeretnék átköltözni Norvégiába... Pontosabban ott találni munkát, lakást, és letelepedni családostól. Tudna valaki segíteni?

2011. márc. 26. 20:34

Sziasztok!

Norvégiába készülődök lakni :) Átolvasgattam a fórumot, sőt nagyon örültem hogy ide találtam.

Lenne egy kérdésem: vízium nélkül is lehet munkát vállalni? Nézegettem a hivatalos magyar honlapot Norvégiáról, de nekem néhol káosznak tűnik :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook