Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi az a petefészek drilling? Volt valakinek? fórum

Mi az a petefészek drilling? Volt valakinek? (tudásbázis kérdés)


2010. ápr. 30. 11:39
Nekem 3 hete volt petefészek drillingem, hamar rendbe jöttem, és 2 nappja már peteérésem is volt ...
2010. ápr. 12. 12:04

Köszönöm.Sokat segítettél.Most voltam az orvosomnál,kérdeztem a laparoszkópián miért nem csinálták meg a drillinget,mikor kérték.Azt mondta,nem volt indokolt.A többit nem egészen értettem.Most,hogy ilyen részletesen leírtad nekem,már értem.

Mégegyszer köszi.

2010. ápr. 12. 10:29

?

Nyomtatás

Email küldése

Megtekintés: 1018

Posted: 18 Oct, 2007

by: Sári N.

Updated: 18 Oct, 2007

by: Sári N.


Mindkét műtéti beavatkozás célja ugyanaz, az androgén szint csökkentése és a menstruációs ciklusok visszaállítása, de az ékrezekciót manapság már nem nagyon alkalmazzák annak drasztikussága miatt.

Az ékrezekciónak ugyan nagyobb volt a hatásfoka, mint a mostanában alkalmazott drillingnek, de ez utóbbi sokkal kevésbé megterhelő eljárás és a műtéti szövődmények kockázata is kisebb.


A drillinget (másképpen diathermiának is nevezik) laparoszkóp beavatkozással végzik. Ez azt jelenti, hogy nem vágják a hasfalat, hanem azon pár kisebb bemetszést ejtenek, és azon keresztül vezetik be az eszközöket. Így a laparoszkóp eszközzel a petefészkeken egyenként 4-20 db lyukat ejtenek egy kis tű segítségével, beégetéssel. Miután elektromosságot vezetnek végig a tűn, a petefészek szöveteinek egy része ezzel a beavatkozással roncsolódik. Lézerrel is végezhetik ezt az eljárást, de ekkor a roncsolódás mértéke nagyobb lehet.


A petefészek drilling sikeressége a statisztikák alapján kevesebb, mint 50%, mások szerint még 25% sincs. Ez nagyban függ a műtétet végző orvos technikájától és tudásától is. Számolni kell továbbá a szövődmények veszélyével is. Az mindenképpen előnye a beavatkozásnak, hogy így egyúttal diagnosztikai célú laparoszkópiát is el tudnak végezni, és letapadt petevezető esetén hydrotubatiot is megejthetnek (folyadékkal feloldják a letapadásokat, így átjárhatóvá teszik).

Azzal is tisztában kell lenni, hogy a beavatkozás hatásai csak rövid távúak, maximum 1,5 évre érhető el vele a javulás, azaz átmeneti.


Mindezek miatt semmiképpen sem az elsőként választandó lépés a drilling PCOS esetén, mert egyelőre az sem világos, hogy mik annak a hosszú távú m

2010. ápr. 11. 23:38
Mi az a petefészek drilling? Volt valakinek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook