Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Evéskényszer, zabaroham. . :( fórum

Evéskényszer, zabaroham. . :( (beszélgetős fórum)


15. LoNi82
2012. máj. 17. 11:09
Sziaszto! Énis imádok enni persze csak édeséget zugiban elég régota csinálom de most változtatok rajta. Muszály :-( Egyszer elkeztem tartott 6honapig aztán történt 1-2 dolog és abba hagytam mértges is vagyok magamra miatta.
2012. ápr. 22. 17:18

sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, mert úgy érzem, hogy énis kényszerevésben szenvedek. A szokásos tüneteim vannak: nem merek mások előtt sokat enni hanem mindig megvárom még egyedül leszek és akkor aztán telezabálom magam. Általában édességeket szoktam enni. De igazából mindegy csak kaja legyen. Amit otthon találok bármit megeszek szinte. Régebben csak 2-3 hetente egyszer vagy havonta egyszer fordul elő ilyen de mostanába kezd súlyosobbá válni mert mostanába minden héten előfordul ez velem. Annyira utálom ilyenkor magam és persze utána mindig szigorú diétába kezdek de persze max 1 hétig birom és kezdődik minden előröl. Nem vagyok túlsúlyos de nagyon félek tőle hogy ha így haladok el fogok hízni. De persze erről senkisem tudott eddig. De ma lebuktam apa előtt ugyanis mikor elment otthonrol fogtam magam szépen és lementem a hütőhöz és elkezdtem szépen "kifosztani" amikor egyszercsak apa betoppant az ajtón énmeg ott álltam a hütő kipakolva és megse mertem moccani. Erre apa nézett egyett és azt mondta h zugevő! Na ez a szó nagyon lesulytott. . utána próbáltam ugy tenni mintha ez semmi lenne és azt mondtam neki, hogy nemis vagyok az és nevettem erre azt kérdezte h akkor mért nem merek előttük enni? erre nem feleltem neki semmit és elment. Ezután feljöttem az szobámba és elkellett teljen kis idő mire ráeszméltem mi is történt. . ekkor elkezdtem sírni. . de nagyon. . és elkezdtem keresgélni neten a túlevéssel kapcsolatos cikkeket és tüneteket és hát rákellett jöjjek hogy minden igaz rám! Ez is ösztönzött arra, hogy írjak ide nektek! Valaki tudna tanácsot adni vagy aki ugyan ebben szenved megbeszélni a tapasztalatokat vagy hogy nektek mik voltak az élményeitek ezzel kapcsolatban és mit kéne tegyek most? Anyáéknak nem merem elmondani. . vagyis most nagyon félek hogy apa elmondja anyának hogy látott bár nemhiszem hogy komolyan vette mert semmi jel nem utalt eddig még rá hogy bármi ilyen problémám lenne de mostmár szinte biztos hogy valami nagyon nincs rendben nálam! :(

13. Mamazon (válaszként erre: 9. - Edybaba24)
2010. ápr. 11. 15:13

Ismerős. Ha többet kell feldolgoznia a gyomrodnak, mint amennyire általában bekalibráltad, akkor bizony küszködik. Nekem volt már földön fetrengős görcsöm is túlevés miatt (annyi vért kellett szegény gyomromnak elvonnia máshonnan, hogy a végtagjaim teljesen lebénultak)...


Sajnos utólag tényleg nem segíthetsz rajta. Esetleg ha aludt tejet tudnál inni, akkor egy gyors hasmenés segíthetne...

12. ab2c098f9b (válaszként erre: 10. - Edybaba24)
2010. ápr. 11. 15:12
Akkor igyál rengeteg folyadékot,de ne cukrosat,meg teljes kiőrlésű dolgokat,ami telít,de nem hízlal.
11. 24c6db19e9 (válaszként erre: 5. - Edybaba24)
2010. ápr. 11. 15:09

Hát általában pont az ilyen elhatározásokból lesznek a zaba rohamok...

Látom, hogy fogyózol, és nagyon szép eredményt értél már el.. Lehet, hogy kicsit vissakéne fogni a diétát, mármint, hogy többet engedhetsz meg magadnak...

Általában akkor már nem is olyan édekes az evés :)

Ami tiltot, az mindig sokkal vonzóbb :)

2010. ápr. 11. 15:09
Jaaaaa. mensizem is! De ez már a 4. nap.
9. Edybaba24 (válaszként erre: 4. - Mamazon)
2010. ápr. 11. 15:08

Megkérdeztem az egyik doki ismerősöm,Ő is valami hiányra gyanakszik. :S

Már előre félek az estétől,mert ha többet eszem a kelleténél,akkor éjszaka több órás gyomorfájással küszködök. :( (semmilyen gyógyszer nem használt eddig...)

2010. ápr. 11. 15:08

sziasztok

én mindig akkor eszem ilyen sokat amikor sok a gyomorsavam.ilyenkor folyton éhesnek érzem magam.

2010. ápr. 11. 15:08
Mensi előtt pár nappal szokott kezdődni nálam az ilyesmi.Na akkor falok mint a güzü,aztán elmúlik.:DDDDDDD
6. Bucóka20 (válaszként erre: 3. - Fadigflo)
2010. ápr. 11. 15:06
Szerintem is ez lehet a baj.:S
5. Edybaba24 (válaszként erre: 2. - 24c6db19e9)
2010. ápr. 11. 15:05
A lelki baj kizárt! Más ötlet? :S Már délben megfogadtam,hogy ma már nem eszem,de mégis. ilyen nincs! :(((((
2010. ápr. 11. 15:05

Jó téma. Kár, hogy ez tabunak számít. Még senkit sem hallottam névvel-arccal vállalva ilyenről beszélni.

Kiváncsi leszek, hogy itt őszinte társalgás lesz-e a kóros evéskényszerről.


Amúgy lehet, hogy valamilyen hiány van a szervezetedben. Ez lehet egyszerűen folyadékhiány. Igyál meg legalább 1,5 liter vizet, hátha segít. Vagy csináltass egy vérképet!

Vagy lehet lelki trauma a háttérben etc...


Vagy lehetsz terhes is... :))

3. fadigflo (válaszként erre: 1. - Edybaba24)
2010. ápr. 11. 15:04
Gondolomm túl kötött a fogyókúrád. Paul McKenna módszere segíthet rajtd..
2010. ápr. 11. 15:03

Lelki bajra gondolsz? Elégg sok minden okozhat falási rohamot..,

(én is mentem ezen keresztül..)

2010. ápr. 11. 14:59
Mostanában egyre többrösz van az,hogy éhes vagyok és "zabálnék". Mitől lehet ez? Eddig elég jól bírtam. De reggel óta már annyit ettem,mint máskor 3 nap alatt! :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook