Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsibe szoktatás 1évesen fórum

Bölcsibe szoktatás 1évesen (beszélgetős fórum)


5. Ani-ko (válaszként erre: 4. - Anyuci91)
2010. ápr. 20. 14:01

Kedves Ágnes!


Ha ez nekem szólt, mivel én vagyok a 3. hozzászóló, akkor köszönöm a megerősítést, hiszen az első mondatom az volt nekem is, hogy ez elsősorban gyerekfüggő!!!

2010. ápr. 20. 08:05

Kedves 3. hozzászóló ez a beszoktatás igen is gyermekfüggő, én csak kétévesen vittem be bölcsödébe és az édesanya nem szivesen válik meg tőle, de nincs más megoldás, hiszen meg kell teremteni a szükséges megélhetést. Az igazsághoz hozzátartozik sokkal több kellene, de elég sokat bezártak. Ami a gondot jelenti legyen az anyukának munkahelye, mert kisgyerekkel nem szivesen alkalmaznak, mivel, ha lebetegszik és nincs kire hagyni bizony akkor otthon kell ápolni.

Nagy része a munkáltatónak nem igazán tolerálja ezt, mivel a munkából kiesik. Kérdem hol van itt a védelem számukra. Valaha ezek a feltételek meg voltak teremtve. A jelenlegi helyzet nem ezt bizonyitja. Üdv.Ágnes

2010. ápr. 19. 22:54

Szerintem ez gyerekfüggő nagyon!


Nekem szülői tapasztalatom is van, és másik oldalról is. Egyrészt mert óvónő vagyok, és a kiscsoportosok beszoktatása is nagyon hasonló, mint a bölcsiseké.

Másrészt mert a saját most másfél évesem mellett szoktam vállalni gyermekfelügyeletet, és akár egy mini bölcsiben vagyunk együtt a gyerekekkel. Nagyon sok szülő "túlaggódja" az elválást, ezt megérzi a gyerek, és ő is hasonlóan reagál. Másik véglet, aki csak átadja, és már megy is dolgozni első naptól. Nem biztos, hogy a gyerek is könnyen veszi ettől az akadályokat, de általában a kettő közötti középút jellemző.

Tőled is nagyon sok függ, de attól is, mennyire találja meg az anyapótlékot a bölcsis néniben!

2. 9bbc382386 (válaszként erre: 1. - Zezi)
2010. ápr. 10. 20:41

Csak azt tudom írni engem édesanyám 1 évesen adott bölcsibe,persze 6órakor vitt.Minden reggel sírva mentem,toporzékoltam,kikészítettem a családot.(Nem csodálkozom)

Persze akaratos gyerek voltam.

Szerintem természetfüggő dolog ez,manapság egyre többen mennek ennyi idősen közösségbe,mintha könnyebben szoktatnák,talán jobbak a körülmények is,nevelők is.

A lányom 3évesen került közösségbe,az első pillanattól beszokott,én meg sírtam :)

1. Zezi
2010. ápr. 10. 20:36
Lányaimat -sajnos- bölcsibe kell adnom. Az egyik nagyon anyás. Még csak 1évesek. Tapasztalatokat várnék, kinél hogy mentek az első napok/hetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook