Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Emelt családipótlék és meghosszabbított gyes kérdésben segítene valaki? fórum

Emelt családipótlék és meghosszabbított gyes kérdésben segítene valaki? (tudásbázis kérdés)


1 2
39. 9f46eb6223 (válaszként erre: 36. - 3aeb86a367)
2015. jan. 8. 20:22
Nem számít bele,max.8 évet számolnak el ha gyeden is voltál nem csak gyeden.Bérszámfejtő vagyok.
38. 3aeb86a367 (válaszként erre: 37. - Orchi26)
2014. márc. 3. 20:14
Köszönöm szépen! :)
37. orchi26 (válaszként erre: 36. - 3aeb86a367)
2014. márc. 3. 15:43
Ugy tudom ogen. Kisfiammal is ezen voltam es belrszamitott ugyanugy. Mint emlitettem nyugdijjarulekkent vonjak a brutto 28500 ft 10%-at. :)
2014. márc. 3. 07:46
És a teljes GYES idő beleszámít? Úgy értem ha én 2001.02.15.-től 2011.02.15.-ig voltam gyesen, majd meg még most idén márciustól (attól függ melyik napon szülök) 2017.márciusig. a kettő időpont között voltam munkanélküli. Így nekem összesen akkor olyan, mintha lenne 13év munkaviszonyom, ami szintén beleszámít a nyugdíjba? Azért kérdem mert már 33éves vagyok és még nem dolgoztam sajnos egy napot sem eddig, nem szeretném ha ez miatt nem kapnék majd nyugdíjat.
2014. márc. 3. 07:37
Köszi! :)
2014. márc. 3. 04:31
Igen gyes beleszamit a nyugdijba, ezert vonjak belole a 10%-ot. Munkanelkuli ellatas nem jar utanna, mivel a tb-n kivul nem adozott. De a nyugdojba belrszamit.
2014. márc. 2. 09:12
Én is úgy tudom, hogy munkaviszonynak számít. Viszont amikor én jelentkeztem 3éve a munkanélkülibe, nem kaptam semmilyen pénzt. Mondjuk gyes előtt nem volt munkahelyem, de ha elvileg beleszámít a jövedelembe akkor miért nem kaptam munkanélkülit? Vagy ott máshogy veszik mint a nyugdíjnál?
2014. febr. 27. 11:20
Bocsánat,nemtudom miért így küldte el!Tehát,én úgy tudom hogy munkaviszonynak számít!
31. andi2008 (válaszként erre: 30. - Heszperia)
2014. febr. 27. 11:18
úom hogy ugyan úgy munkaviszonynak számít!De a Tb pontosat tud mondani!
2014. febr. 25. 17:42
Segítség! A gyerek 10 éves koráig gyesen voltam, emelt összegű cs.pótlékot kaptam, epilepsziás beteg volt a fiam, most nyugdíjba kerültem, beleszámítanak a nyugdíjba valamilyen módon az évek, vagy az összeg?
2013. nov. 11. 10:36
sziasztok én e honapba igényeltem az egyedülálokénti csp de egy éve már el váltam tugya valaki menyi idöre agyák visza azt az ezer párszáz foritot?
28. Böbe31 (válaszként erre: 26. - Smumika)
2013. jan. 21. 14:46
Köszönöm a válaszod,bocsi most jutottam ide.!Szép napot!
27. smumika (válaszként erre: 22. - Petrovics.rita)
2013. jan. 11. 11:02
Igényelni kell neked az gyest majd nem automatikus ahoz be kell küldeni vagy vinni az emelt cs-hez kapott papirokat amit szakrendelőben töltött ki a doki nektek.
26. smumika (válaszként erre: 24. - Böbe31)
2013. jan. 11. 10:59
Persze beadhatod te is nekem is úgy van a férjem nevén vannak kitöltve az emelt csp -hez a papirok de én igénybeveszem a gyest az az én nevemen van.
25. andi2008 (válaszként erre: 20. - Scluk)
2013. jan. 10. 22:57
Szia!Ne haragudj,de azóta most tértem vissza,köszönöm a válaszod utólag is!
2012. nov. 19. 19:54
Sziasztok! Nem elősször intézem a Csp-és és a gyeses papirokat.És amit most kaptam vissza a doktornőtöl mind a kettön a párom neve van.Tehát azt küldte meg amin az igénylő neve :..... a páromé.Ezt is beadhatom a gyesre ? Mert azt Én kapom.A csp-t a párom ,azzal nincs is gond.Elfogadják -e a MÁK-nál azt amin az Ő neve van,de Én kapom a gyest!Köszönöm a válaszokat.Jó éjt !!! :)
23. scluk (válaszként erre: 22. - Petrovics.rita)
2012. máj. 23. 10:01
Nem vagyok szakértő,de szerintem a kettő nem függ össze, hiszen emelt családira az is jogosult, aki egyedül neveli a gyerekét, de ettől még csak 3 éves korig jár a GYES. A kislányod tartós beteg? Mert a GYES-t igénylő papíron be lehet ezt jelölni, és szerintem csak akkor jár 10 éves korig. Úgy gondolom, hogy ha tartós beteg a lánykád, és az igénylőlapon ez nem volt jelezve, akkor újra kérni kell, bejelölve.
2012. máj. 21. 15:04
Azt szeretném megkérdezni,hogy kislányom ha megkapja az emelt családi pótlékot,akkor autómatikusan jár a folyamatos Gyes is,ha elmúlt 3 éves?Gyeshez is másik nyomtatványt kell kitölteni?Köszönöm.
21. vidámanyuka (válaszként erre: 16. - Scluk)
2012. ápr. 15. 15:50

Az utazási kedvezményt az emelt összegű családis határozattal együtt kapod meg.

A közgyógyot a határozattal együtt tudod az önkormányzatnál igényelni.Minden független a jövedelemtől.


Amit még hozzátennék abban a megyében kell kitölteni az orvosi igazolást 3példányban,ahol laksz.

Minden esetben kórházi szakrendelő/kórházi osztály szakorvosa töltheti csak ki!

20. scluk (válaszként erre: 19. - Andi2008)
2011. aug. 4. 12:11

Szia!

Ezt találtam a neten:

Összege 2011-ben azonos az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegével (bruttó 28.500 Ft -, ikergyermekek esetén dupla összegű 57.000 Ft). Töredékhónap esetén egy naptári napra a havi összeg harmincad része jár. Az ellátás időtartama 10 % nyugdíjjárulék levonása mellett, szolgálati időnek számít.

2011. júl. 3. 18:28
sziasztok.most igényeltemmeg a hosszbítottgyest és az érdekelne hogy annak mennyi az összege
18. scluk
2011. jún. 11. 15:17
Nagyon köszönöm :)
17. micimacko72 (válaszként erre: 16. - Scluk)
2011. jún. 10. 22:16

Szia!

A kezelőorvos tölt ki egy nyomtatványt, amit kérhetsz a Tb-nél vagy a polg.hivatalban.

Utánna leadod a Tb-nél. Nekünk egy évre állapitották meg. Az utazási támogatást a Tb automatikusan küldte. A közgyógyhoz is a polg.hivatalban kaptam nyomtatványt. Egyszerre igényelheted, mind ami jár :-))

16. scluk
2011. jún. 9. 18:47
Sziasztok! Mik a lépései az emelt családi pótlék igénylésének? Az utazási kedvezményt és a közgyógy ellátást is igényelhetem mellette?
15. joergedo (válaszként erre: 14. - Smumika)
2011. máj. 23. 18:51
Köszönöm hozzá szólásod!
14. smumika (válaszként erre: 11. - Joergedo)
2011. máj. 23. 14:38

Ha csak allergiás akkor én úgy tudom nem jár de ha asztmás -allergiás akkor jár ,ezt onnan tudom mert nekem mindkét fiam allergiás asztmás .:(

Ha asztmás -allergiás azt doki megmondja meg neki is kell kitölteni a papirt az emelt csp-re a gyes is jár akkor 8 éves koráig de utána még 2 évig jár valami de azt nem tudom mi a neve meg a közgyógyót is megigényelheted !

Dokit feltétlen kérdezd meg mert mire elintézel mindent 2 hónap is eltart!

13. bring12 (válaszként erre: 2. - Mokuskas)
2011. máj. 23. 13:52
az emelt családi nekem hamar megjött az igényléstől számítva:kb.2 hét,és visszamenőleg 3 hónapot is kérés nélkül kifizettek,a gyes kb.másfél hónap múlva jött meg,úgy,hogy rájuk telefonáltam és megsürgették.
12. bring12 (válaszként erre: 11. - Joergedo)
2011. máj. 23. 13:49
szia!szerintem nem jár.a kislányom a tejre allergiás és utána nekem jár,de allergia esetén én úgy tudom,hogy akkor,ha az alapvető élelmiszerekre allergiás!
2011. máj. 23. 12:23

Sziasztok!!

Érdeklődnék láttom olyan sok mindenben vagytok jártasok.Kisfiam allergiás lett minden fűre fára poratkára penészgombára állatszőre,szedi a aerius tabletát diagnózis allergiás rhinitis jár-e ilyenkor az emelt családi vagy közgyógy?

Előre is köszi ha valaki tud információval szolgálni!

10. reny76
2010. szept. 19. 07:54

Sziasztokjó reggelt mindenkinek!Nem is tudom hol kezdjem.Januárban kezdtük az ovit ,elötte töltötte kisfiam a 3. élet évét.Azóta 3-4 napot megyünk oviba,aztán otthon vagyunk 3-4 hétig arcüreg gyulladással,középfül gyulladással és vagy tüszős mandulával vagy tüdőgyulladással.Ez ment áprilisig-ezalatt az idő alatt több antibiotikumot és immunerősítőt kapott a gyerek mint én a 34 évem alatt.Aztán áprilisban kivették az orrmanduláját,mondván ez az oka mindennek,közben a fülét is felszúrták.A hallása érezhetően rossz volt már.2 hete kezdtük az ovit újra de megint csúnya a füle,folyik az orra,arcüreg gyulladása van és csúnyán köhög.Voltunk kontrolon és azt tanácsolta az orvosunk hogy ne járjunk oviba.A hallása rosszabb lett mint volt és ismét közel állunk a középfül gyulladáshoz...ismét antibiotikum.Mit lehet ilyenkor tenni?Itthon tudok maradni vele?Megkaphatom én erre a hosszabbított gyest?

Kérem aki hasonló cipőben jár írjon pár tanácsot hogy hova kihez forduljak.

Köszönöm

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook