Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vízóra hitelesítés. 6 évente órát kell cseréltetni és hitelesíttetni, van erről valakinek friss tapasztalata? fórum

Vízóra hitelesítés. 6 évente órát kell cseréltetni és hitelesíttetni, van erről valakinek friss tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


26. bf5264a5b9 (válaszként erre: 24. - Salabakter)
2010. ápr. 11. 19:48
Igen, mert kertesházban laktok, nem társasházban. Ott csak egy vízóra van. Nálunk úgy van, hogy a háznak van egy órája (az a főmérő), a lakók pedig önként szerelhetnek be saját fogyasztásmérőt (mellékmérő). Ha nem élnek ezzel, akkor átalányt fizetnek a főmérő alapján a közösktggel.
2010. ápr. 11. 16:14
Ha saját vízórád van és így számolsz el a vízművel, akkor igen. Ha van főmérő - pl. régebbi típusú társasház, ahol nincs mindenkinek vízórája, akkor nem. Éppen tegnap volt erről szó a lakógyűlésen. Én fizetem a saját óraállásom szerinti mennyiséget, akinek nincs, azok a fogyasztási átalányt. Állítólag 6500,-Ft a hitelesítés.
24. salabakter (válaszként erre: 21. - Bf5264a5b9)
2010. ápr. 11. 15:15
Nálunk nincs fő-és mellék,csak vízóra van.
23. Júlia* (válaszként erre: 19. - Bf5264a5b9)
2010. ápr. 11. 08:31

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat.

:-)))

És mindenkiét.

Szép Vasárnapot.

2010. ápr. 11. 06:49

Idézet a főv. vízművektől:


Mellékvízmérők


A mellékvízmérő, a fővízmérő után beépített, a fogyasztó vagy a szolgáltató tulajdonát képező vízmérő műszer, amelynek kétféle szerepe van: felhasználhatók lakásonkénti úgynevezett különszámla készítéséhez, vagy költségmegosztásra. Utóbbi esetben a szolgáltató a mellékvízmérőt nem veszi fel számlázási nyilvántartásába.


Bővebben:

[link]


alul pedig ott vannak a partnerek, akik a szerelést végzik

21. bf5264a5b9 (válaszként erre: 2. - Salabakter)
2010. ápr. 11. 06:46
Ez a főmérőre igaz, a mellékmérőre nem!
20. bf5264a5b9 (válaszként erre: 6. - Mariann7533)
2010. ápr. 11. 06:46

Szia!


Nekünk a Vízmű annyit mondott, hogy régi az óra, cseréltessük le. Semmi többet!


A honlapon találtuk meg, hogy kivel érdemes, mert a szerződéses partnereknél nem kell hitelesíttetni. Maguktól eszükbe sem jutott senkit küldeni, csak leolvasáskor szóltak, hogy régi az óra, és jött a levél, hogy csináltassuk meg. Társasházról van szó, nem kertesről, és Bp. Anno Nógrádban kertes házban, ahol egy főmérő volt az udvarban valóban ingyen cserélték, de itt a háznak van egy főmérője, és a lakásban is van (Nekünk 2 saját mellékmérő). A házét ingyen cserélik x időnként, ahogy Te is írod, hogy jönnek és cserélik.

2010. ápr. 11. 06:43

Szia!


Mi tavaly cseréltettünk ugyanilyen okból. Bp-en lakunk emeletes társasházban, és két mellékmérőnk van. Mi a vízművek honlapján találtunk olyat, hogy partnereink. Onnan hívtunk ki szerelőket, azt hiszem 15.000 ft volt a két óra. Ehhez nem kellett hívni vízművest hitelesíttetni, mert szerződésben álltak a szerelővel, így megkaptunk egyszerre minden papírt.

Ezekkel a papírokkal el kellett menni a közös képviselőhöz is, hogy a vízmelegítés elszámolásánál ne legyen probléma az óraszámmal, ill. a papírok egy példányát el kellett küldeni a vízműnek, ahonnan átkerült a Díjbeszedőhöz is.


Szóval lényeg a lényeg, hogy a cseréről és a hitelesítésről 6 évente Nekünk kell gondoskodni, és ha szerződéses partnerrel csináltatod, akkor nem kell hitelesíttetni sem.

2010. ápr. 10. 23:34
Igazad van,én is így tudtam!
17. vica009 (válaszként erre: 6. - Mariann7533)
2010. ápr. 10. 23:33
Igatad van! én is így tudtam!
16. vica009 (válaszként erre: 4. - Júlia*)
2010. ápr. 10. 23:28
6 évente cseréli a vizmű az órákat a saját költségén,mivel az ő tulajdona,tehát neked is mint mindenkinek ingyen.
2010. ápr. 10. 18:47
Nálunk Békés megyében nem így müködnek a dolgok.Csak és kizárólag vízmüvesek szerelhetik le az órát,és tehetik fel a lehitelesített másik órát,amit mi egy laborban hitelesítünk a vímünél.Abban az esetben,ha valaki megpróbálja egyedül levenni az órát,súlyos következménye lenne.Tilos!De ez itt békés megyében van így,hogy máshol hogy van,nem tudom.
2010. ápr. 10. 15:32
Nekem is most jár le februárban. Nálunk a párom leszerelte, bevitte a vízművekhez a leszerelt régi órákat.Ott megvette az újakat /mivel nálunk sajnos 3 óra kell!/, visszaszerelte.A vízműveknél pedig a számla kifizetésekor megmondták, hogy mikor jönnek ki plombázni. Egyébként a vízóra 3.250 ft/db, a plombázás 3000 Ft volt./gondolom ez is úgy van, hogy 3X1000Ft/.
13. mandula23 (válaszként erre: 12. - Mariann7533)
2010. ápr. 10. 15:10
Mi felhívtuk a hozzánk tartozó vízművet és ott adták meg a szerelő telefonszámát. Az ő emberük csinálta és hitelesítette egyben az új óránkat. Gondolom más szerelővel is lehet, de akkor azt hiszem a hitelesítéshez ki kell hívni egy vízműves embert is.
12. Mariann7533 (válaszként erre: 8. - Mandula23)
2010. ápr. 10. 14:28
Akkor itt a megoldás.Erről viszont nem tudtam.Mondjuk kertesházban lakunk,ezért gondoltam,ha itt így van,hát akkor mindenhol.
11. Júlia* (válaszként erre: 9. - Júlia*)
2010. ápr. 10. 14:27
Már mint, hogy lakó vagyok egy társas házban.
10. Mariann7533 (válaszként erre: 7. - Júlia*)
2010. ápr. 10. 14:27
Igen láttam.De ők is tévedhetnek.Ha pedig mégiscsak neked kell intézni,akkor elmondják,hogy mi a teendő.Ez a legtisztább.
9. Júlia* (válaszként erre: 8. - Mandula23)
2010. ápr. 10. 14:26
Nálam erről van szó, hol intézted?
2010. ápr. 10. 13:50
Nálunk nekünk kellett intézni a cserét. Azon múlik, hogy jönnek-e, hogy kertes házban vagy egy közös vízórával rendelkező emeletes házban élsz. Az előbbi esetben ők végzik a cserét, utóbbinál viszont a közös vízórát cserélik le maguktól, a lakásokban lévőket már a lakóknak kell intézni. Nekünk így mindennel együtt 7000Ft-ba került egy db vízóra. Ha a lakásban több is van, akkor értelemszerűen annyiszor többe kerül.
7. Júlia* (válaszként erre: 6. - Mariann7533)
2010. ápr. 10. 13:47

Lásd 12,52-es válaszom.

A Vízművek szólított fel.

2010. ápr. 10. 13:30

Szia.Én vízmérő hitelesítő vagyok.Nem a te dolgod beszólni,ők fognak menni cserélni.És ha nem vagy otthon,hagynak egy értesítőt,hogy legközelebb mikor mennek.

Én azt tanácsolom,hogy telefonálj be a vízmühöz,és kérdezz rá.

5. Júlia* (válaszként erre: 3. - Mimmo33)
2010. ápr. 10. 12:53

Lásd előző válaszom. :-(

Én is nyugodtan ültem a babérjaimon...

4. Júlia* (válaszként erre: 2. - Salabakter)
2010. ápr. 10. 12:52

Tegnap szólítottak fel, hogy a mellékvízmérő cseréjéről és hitelesítéséről 6 évente a tulajdonosnak kell gondoskodni.

Ha nem teszem meg,60 napon belül megszűntetik a szerződésemet, és fizethetem közös-költségként.


:-(

2010. ápr. 10. 12:40
Elvileg a vízművek értesít, hogy mikor jönnek cserélni.Neked semmi dolgod, csak hogy otthon legyél;)
2010. ápr. 10. 12:37
Az nem a te dolgod,nálunk legalábbis a hitelesítést,és a cserét a vízművek végzi,mivel az ő tulajdonuk a vírzóra.Mint a gázosoknál a gázóra.
2010. ápr. 10. 12:32
Vízóra hitelesítés. 6 évente órát kell cseréltetni és hitelesíttetni, van erről valakinek friss tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook