Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Honnan */ kiktől, származunk? fórum

Honnan */ kiktől, származunk? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
260. drnéni
2009. márc. 31. 14:01

Egébként érdekelne, hogy a kérdés feltevője szerint ki számít magyarnak. Szerintem ugyanis ezt genetikai alapon meghatározni már rég nem lehet: az "ősi" magyar gének olyan mértékben keveredtek más népekével, hogy a génjei alapján már nem lehetne megkülönböztetni minket más középeurópaiaktól. A nyelvünk ugyanígy keveréknyelv, bár sok sajátos vonása van. Egy mai cseh emberrel sokkal inkább tudnánk azonosulni, mint egy 2000 éve élt "magyarral", aki nyilván nem is hívta így magát.

Nem tudom, én minek számítok: csak a dédszüleim között előfordult magyar, sváb, szász, ruszin, tót. A régebbi őseimet meg nem is tudom. Szerintem ilyenek vagyunk igazából: sokgyökerűek, sokkultúrájúak, és ez így jó. Úgyse lehet kideríteni, hogy melyik az igazibb.

259. drnéni (válaszként erre: 33. - Fde954d8c0)
2009. márc. 31. 13:53

Megint kezdődik az áltudomány. Nincsenek darwini eredettanok, csak egyetlen evolúció-elmélet, már ami a fajok eredetét illeti. És esze ágában sincs mgdőlni, ellenkezőleg, minden bizonyíték ezt támasztja alá, az elmélet egyre részletgazdagabb, és egyre több területet hódít meg a biológiában és a kapcsolódó tudományágakban. (Pl. evolúciós pszichológia.)

Egyeltalán nem kell a fejlődés minden stádiumában lévő hordáknak lenni, egyszerűen nem is értem, mit akarsz ezzel. Ha állatok egy kis csoportja (pl. egy pre-humán törzs) csak egy aprócska evolúciós előnyre szert tesz a többivel szemben, evolúciós szempontból nyomban túlnövi, kiirtja a "veszteseket". Az evolúciós előnyt véletlen mutációk hozzák létre.

Lehet, hogy neked ez nem tetszik, de a természet így működik.


Ha te abban akarsz hinni,hogy a magyarok Atlantiszról jöttek, csak rajta, mindenki abban hisz, amiben akar, én se ragaszkodom a finn rokondághoz (nekem tök mindegy); csak könyörgöm, tudományos alapokat ne próbálj hozzá kreálni!

258. klenca (válaszként erre: 251. - Vorozhev)
2009. márc. 31. 09:57
Biztosan.:)
2008. júl. 17. 13:38
:)
2008. júl. 17. 06:15

Sziasztok!

Bármerre nézek a világban mi magyarok ott vagyunk.

Ki így, ki úgy, de magyar és ott van,rettegnek is tőlünk rendesen, hiszen legtöbbször nem hagynak bennünket érvényesűlni.

Nem fura?

Lehet azért ferdítik el a történelmünket, mert lehet, hogy minden tőlünk indult el.

Lehet, hogy mi voltunk az elsők.

Lehet, hogy a mi népünk egy olyan dimenzió szülötte ami a kezdetektől már létezett.

Meg ahogyan a magyar temperamentumot ismerem, még az is lehet, hogy ott a bábeli zűrzavart a mi magyar őseink robbantották ki, nehogy a másiknak több jusson.

Ugyhogy azért kell hazugságban élnünk, mert ha kiderülne, hogy minden kezdetek élén magyar állt akkor a mi kis Kárpátmedencénk nagyhatalom lenne, amit lássunk be nem sokan néznének jó szemmel.

2008. júl. 16. 23:48

Én Istenre szavazok. Istent lehet tagadni, de Jézust nem, mert ő egy történelmi tény. De ha Jézus élt és talán nem volt egy hazudozó mert akkor mi vitte rá a hülye keresztyéneket hogy oroszlánok közé vetessék magukat a hitükért. Egy hazudozó? Vagy ezek mind hazudozók voltak? Tényleg egy gyilkos volt aki keresztet érdemelt? Ha meg nem az volt miért ölték meg. Szerintem azért mert látták hogy hatalma van, és féltek tőle.


Szerintem Isten volt az aki megteremtett.

2008. júl. 16. 11:00
Én apától és anyától...
253. uaboy
2008. jan. 8. 17:46

Drága barátaim!

A világon rengeteg embernek ott porosodik a polcán a Biblia. Ajándékba kapták, vagy örökölték, vagy valóban az élet könyve számukra. Sajnos az első kettőre sokkal több a példa... Elő nem veszik, mert számukra nem kell Isten, magukat nyugtatgatják minden félével. Ezek nagy része nem is káromolja Istent, nem meri. Mert ki tudja? Amennyi meglepetés érte már a világot, még ez is lehet. Mondjuk úgy "csendes ateisták". És vannak akik nem nyugszanak, akiket hajt az ördög: és ezektől születnek ezek az átkozott írások. Szeretnénk mi? Jó lenne ha Isten csak egy UFO lenne? Hát mondok valamit: a legtöbb ember számára sajnos az, és ők maguk teszik "ismeretlenné" maguknak! Nagyon nehéz szivvel olvastam az előszót és innen-onnan a könyvből. Lelke rajta a szerzőnek és aki ezt komolyan veszi. Sajnálom, de nagyon. És rettenetesnek tartom, hogy pont az élet igéjét forgatják ki... Most már nem elég hogy Istent kifordítottuk magunktól, nem is törödve vele, ki kell fordítani a Szent Lélek igéjét is... Úgy gondolom a szerző magyar. Ehez pedig már nem szeretnék hozzáfűzni semmit, mert ez a második legrosszabb, ami történhetett a nemzetben, hogy ilyen épp itt esik meg.


ÉBRESZTŐ, KÖNYÖRGÖM!!!

"Még ha valaki az Emberfia ellen szól, annak is megbocsáttatik, de aki a Szentlélek ellen szól, annak nem bocsáttatik meg sem ebben a világban, sem az eljövendőben."

Máté 12:32

2007. dec. 31. 16:00
Adamtol es Evatol .....ABRAHAM ...!
2007. dec. 30. 19:18
A Biblia elso oldalat olvasd el.Bisztosan ra josz.!
250. Free
2007. dec. 20. 19:01

István behozatta a németeket, IV. Béla kunokat hozatott be stb. stb. Amellett, hogy a katonai megerősítés miatt a királyok feleségei külhoniak voltak, sokszor olyan ritka volt az ország lakossága, hogy más népeket hoztak, hozattak be az ország területére. Szerintem nagyon vegyes már a lakosság.

Meg szerintem a honfoglaláskor sem volt tök üres Kárpát medence... Attila hun király Ildikó nevű feleége, és Réka sem magyarok, mégcsak nem is hunok voltak..!

249. Donyta
2007. okt. 2. 09:31
Én úgytudom eléggé vegyesen összetettek vagyunk. Volt itt egy pár megszállás és hfoglalás, amiből szépen keveredtünk. Amennyit én tudok, mi Hun-Kuruc és egy kis német vér csörgedezik bennem.
2007. szept. 24. 11:02
ne is tudjuk meg!
247. kriszto (válaszként erre: 245. - C190cb809a)
2007. szept. 23. 12:53
ÉN IS!!!!
2007. szept. 22. 23:19
Az anya altalaban biztos.
2007. szept. 22. 21:48
én Ádámtól és Évától
244. 8d784868d0 (válaszként erre: 242. - 8d784868d0)
2007. szept. 5. 12:16
pedig ez egész jó:)
243. szenyó
2007. júl. 26. 06:53
Gének játékából.
2007. júl. 24. 07:46

itt a bizonyíték arra nézve, hogy valóban él a finn -magyar rokonság:))))))))

.

[link]

241. csilla80 (válaszként erre: 235. - LTP ÁKOS)
2007. júl. 18. 00:46
ez tetszik,szuper...
240. fde954d8c0 (válaszként erre: 239. - Bencsom)
2007. júl. 5. 20:19
ez már valami!
239. bencsom
2007. júl. 1. 17:34

Részlet, Prof. Shokotu Faisi japán történész leveléből a magyarokhoz


.....Mi néhányan, japán őstörténeti kutatók abban a hitben nőttünk fel, hogy a világ lenemesebb nemzete és fajtája a magyar. A "Felkelő Nap" birodalmi ivadékainak hittük és hisszük Önöket, kedves magyar testvérek, akiket a történelem "karma" messzire sodort el. Faji kiválóságuk elismerve érkeztünk meg annak idején Budapestre magyarul tanulni a bölcs Imaoka Gyuicsiro vezetése alatt. Harminc év elteltével meg kell állapítanom a következőket:


1) Igaz magyar történetírás sem a Habsburgok alatt, sem a Horthy korszaka alatt nem létezett. A Habsburgok saját érdekükben megsemmisítettek mindent, ami ősi eredetre utal. A Horthy korszak szervének (a Teleki Pál Intézet) saját nevelésű céhbeli tudósai pedig Hómann Bálint vezetésével "átértékelték" a magyar történelmet a római katolikus egyház és a Habsburg ház javára.

2) A valóságos faji mítoszok alapján dolgozó történész ebben a gárdában nem létezik, mert hogy is értékelnék azok a mítoszok erejét, igazságát, akik saját Nemzeti Krónikájuk hitelét is lerontották?


Miután azonban a magyar nemzet, faj és nép a történelmi kutatás szempontjából csak olyan elbírálás alá kell hogy essen, mint a többi nemzet, faj és nép, kérdezem Önöktől kedves magyar történész kortársak, miért hivatkoznak mindig saját fajuk kérdéseiben a hitleri anomáliákra? Miért nem hivatkoznak a "biblikus Izrael" faji hasonlatosságokra? Izrael faj, nép és nemzetség, tehát ugyanúgy a magyar, japán, görög, arab is faj és nemzetség. De miért nem oldják meg végre Önök - magyar tudósok - a Bibliában hemzsegő magyar elnevezések, nevek, földrajzi helyek kérdését? Innen messziről jobban látszik az igyekezet is meg a hamisság is.


Valóban, a magyar fajta igen elkeveredett már. A "magyar" történelemírás tudósai is ilyen kevert vérűek. Van német-magyar, szláv-magyar, román-magyar, izraelita-magyar keveredésű történelem tudós is. Érdekes kívülről megállapítani azt, hogy ezek egyike sem az igaz magyar történelmet kutatja, hanem a németek, szlávok, románok, izraeliták javára akarják a magyar történelmet elferdíteni. Ezzel kapcsolatban csak egyetlen kérdést szeretnék intézni ezekhez a kartársakhoz, és rajtuk keresztül minden magyarhoz. Nevezetesen: Miért van az, hogy a világ egyetlen nemzete a magyar, amelynek a származását, történelmét elhomályosítani igyekszenek? Kik állnak e mögött az elhomályosítás mögött?


Addig is, amíg Önök erre válaszolni fognak, mi japánok és az összes turáni törzsekhez tartozók a legősibb nyelv elemeit megtartó nyelven - magyarul! - írjuk ÉBRESZTŐNKET csaknem 800 millió testvérünkhöz, és ezzel a magyar népnek, fajnak és nemzetségnek akarunk a legősibb származásért és sok ezer éves hagyományért tiszteletet adni - még akkor is, ha Önök ezt a tényt megmásítani akarják.

2007. júl. 1. 08:34
Én szülőktől. :))
237. fde954d8c0 (válaszként erre: 236. - Bencsom)
2007. júl. 1. 01:39
megnézem
236. bencsom
2007. jún. 30. 22:16

A finn-ugor rokonságot már régen megcáfolta a

történelem kutatás!Már csak az MTA és a finn-ugor

tanszékek ragaszkodnak hozzá!

Akiket érdekel a magyar történelemről és nyelvről itt olvashat néhány érdekes irást!


[link]


[link]

235. LTP ÁKOS (válaszként erre: 6. - Fde954d8c0)
2007. jún. 30. 21:17

a finn-ugor rokonságról: finnül a 4 = nélie, ezt a példát hozza a nyelvtankönyv, mennyire hasonló!

Nézzük a többi számot:

1: ükszi

2:kákszi

3: kolome

4:nélie

5:víszi

6:kúszi

7:szejtszemen

8:ükdekszen

9:kákdekszen

10:kümmenel


teljesen hasonlít, nem véletlen a négy és nélie hasonlósága:)))))))))))))))))))))))))))))))))))

234. LTP ÁKOS (válaszként erre: 227. - Kalthelios)
2007. jún. 30. 21:10
Én is olvastam ezeket a könyveket, nagyon jók. Ha sokat filózik az ember, minden feltett kérdésre a válasz 10 újabb kérdést rejt, tehát minél többet tudok, annál hülyébbnek érzem magam, és egyre inkább azt érzem, hogy semmit nem tudok:)
233. ec63a7fc29 (válaszként erre: 227. - Kalthelios)
2007. jún. 30. 10:19
Érdekes dolgokat írtál.
232. fde954d8c0 (válaszként erre: 231. - Kalthelios)
2007. jún. 30. 00:18
jó éjt!
231. Kalthelios (válaszként erre: 230. - Fde954d8c0)
2007. jún. 30. 00:12

Nekem mostmár muszáj bőr alól nézni néhány órahosszat, mert összefolynak a betűk a monitoron.

Jó éjszakát!

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook