Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tehetek, ha anyám bírósággal fenyeget az unokái láthatása miatt? fórum

Mit tehetek, ha anyám bírósággal fenyeget az unokái láthatása miatt? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
100. becseiagi (válaszként erre: 99. - Mamszi58)
2010. okt. 31. 16:28
Igazán nagyon köszönöm a jókívánságaidat. Hasonlókat kívánok én is neked! :)
99. mamszi58 (válaszként erre: 98. - Becseiagi)
2010. okt. 30. 07:59

Gratulálok a babához, és hidd el, hogy jobb a lányodnak, ha nem kavarják fel állandóan az életét.

Boldog családi életet kívánok és egészséget !

98. becseiagi (válaszként erre: 97. - Mamszi58)
2010. okt. 27. 21:20

Köszönöm az érdeklődést, de nem történik semmi. A lányom el van, elfogadta a sorsát, én már nem tudok mit tenni, a hivatalok akarata érvényesül mindig, vagy a nagyszülők és az apa akarata. Az apa mostanában várja a második gyermekét, így a lányomat le sem sz..ja. De mondjuk jobb is így, hagyjon minket, élje az életét tőlünk messze. De számomra hihetetlen, hogy 1 éve nem volt kapcsolattartás köztük, és még is a hivatalok az apát védik.


De hogy jót is írjak, terhes vagyok a 4. babámmal, és megpróbálom az ilyen stressz helyzeteket a családunkon kívül tartani.

97. mamszi58 (válaszként erre: 96. - Becseiagi)
2010. aug. 27. 18:05
Eltelt majd' két hónap. Történt valami az ügyetekben ?
96. becseiagi (válaszként erre: 95. - Mamszi58)
2010. júl. 6. 11:39

Nem nézi senki sem, ezt elhihetitek nekem. Vasárnap jött haza nagy lányom 1 hét után a nagyszüleitől. Küldtem vele egy gyakroló füzetet is, hogy tudjon gyakorolni és ne felejtsen el mindent. Na alig csinált benne 1-2-őt, mert nehogy már a nyári vakációs időt erre használják el. Megjegyzem, ha elmentek volna valahova, akkor azt megértettem volna, de a kislány egész héten az udvaron pancsolt egy kis medencében, jégkrémet evett és nézte, ahogy a nagyanyja cigit pöfékel mellette és a nagyapja bent a gépnél dolgozik. Néha biciklizett is! :D


Tegnap adtam fel az ügyintézőnek egy levelet, hogy tavaly március óta beleártjha mindenki az életünkbe magát, de nem történt semmi változás, és talán tenni kéne valakinek végre valamit. 2 saroknyira van, de direkt levelet küldtem neki, hogy írásban kapjak rá választ, mert a szó elszáll.... Kíváncsi vagyok mikorra kapok tőle választ. A megyétől persze még nem jött semmi válasz!?

95. mamszi58 (válaszként erre: 94. - Giga455)
2010. júl. 5. 19:58
Pontosan. Ez az a legdurvább, hogy nem nézik, mennyit ártanak a gyerekeknek
94. giga455 (válaszként erre: 93. - Mamszi58)
2010. júl. 4. 19:38

Nem is értem ilyen ajánlatot hogy utasíthattál vissza :D:D:D CSaládi kripta... az eszem megáll.

Életedben nagyobb bajod ne legyen, minthogy nem ott fogsz nyugodni!!

Nem semmi történet a tied sem. Azért szerencsére nem olyan egyszerű elvenni egy gyereket az anyjától. De az életét rendesen meg tudják keseríteni :(

93. mamszi58 (válaszként erre: 92. - Giga455)
2010. júl. 4. 17:11
Komolyan nem értem, hogy családjogi dolgokban hogyan dönthetnek arra teljesen alkalmatlan emberek. Nálam az volt, hogy a volt férjem nagyanyja követelte a fiaimat egy eléggé durvára és fenyegetőre sikerült levélben. A nagymama, a nagypapa és a nagynéni. Az exem rá sem nézett a gyerekeire, pedig az ablakunk alatt járt el dolgozni. Akkor nagyon bántott, hogy apa-kép nélkül nőnek fel, de most már látom, hogy jobban jártam. Tehát a fiaim dédszülei és a - hirtelen nem is tudom, hogy a szülő nagynénje kicsoda a gyereknek. Egyszer megengedtem, hogy találkozzanak és akkor a dédi ki sem állt másból, hogy szegény apátoknak nem engedik , hogy jöjjön hozzátok, pedig így meg úgy szeret titeket. A nagyfiam akkor volt 5-6 éves és nagyon megzavarta, mert akkor még hiányzott neki az apja, a kicsi akkor még nem ismerte őt személyesen, nem is tudott arról , hogy van apja. Tehát a nagyot mélyen megrázta a dolog és én megkértem a nagynénit, hogy mondja meg az anyjának, hogy ne beszéljen ilyeneket, mert összezavarja őket. Az volt a válasz, hogy a mama nem tudja a válásunk okát ( alkohol és pénzadósságok )ezért hiszi, hogy az exem a világ legjobb apukája, akit elszakítottak fiaitól. Na jó, majd én elmondom neki, azt nem teheted, volt a válasz, mert azzal megölöd. Erre ugyan mit tudtam volna lépni, akkor nincs kapcsolat és kész. Ezek után sem mondták el nekik, a dédszülőknek és életük végéig én voltam a megtestesült rossz. Volt még egy halvány kísérletük arra, hogy elvegyék a fiaimat, mert ők alkalmasabbak a nevelésre, mint én, a proli származásommal, meg különben is csak az egyik szülőm diplomás. Erre tényleg minden kapcsolatot megszakítottunk, majd most pár éve, hogy totál egyedül maradt a nagynéni megkeresett minket. Hosszas könyörgés és zsarolás után a fiaim évente kétszer elmentek hozzá, hamar rájöttek, hogy egészen másként lét dolgokat. Idén a kisebbiknek elmondta, hogy annak idején megpróbálták elvenni tőlem őket és egyik fiam sem hajlandó szóba állni vele. Arról persze nem szól a fáma, hogy a ő családjuk semmit sem segített a gyerekek eltartásában, sem tartásdíj, sem más formájában. Jó, annyi ajánlatuk volt, hogy, ha helyreállítom a házasságot ( mert a dédi szerint nem illendő a válás ), akkor bekerülhetek a családi kriptába. Nem éltem a lehetőséggel, tehát még holtomban is proli leszek.
92. giga455 (válaszként erre: 91. - Mamszi58)
2010. júl. 4. 09:12

Ez így van :(

Nálunk is csodásan megnyilvánult:

Azzal kezdődött hogy öcsém 13! évesen úgy berúgott, mint a csacsi... mert kipróbálta miért jó az apjának, hogy állandóan részeg. Szerencsére kellőképpen rosszul volt, így alkoholra rá sem bír nézni.

Anyu sokszor azon van, hogy beviszi az öcsémet a bírónőnek, és a gyámügynek, tessék, ezt sikerült elérniük, jól nézzék meg. Mert apuka ALKALMAS a gyereknevelésre. Egyébként volt pszihológusi vélemény is... Ott az orvosszakértő megfenyegette anyámat, ha nem adja oda apámnak a gyereket, akkor őt fogja alkalmatlannak ítélni... és valótlanságokat írt le a szakvéleményben is.

Ja, az öcsém 21 éves, nem tanul, nem dolgozik, nem segít a házimunkában... egész nap a gép előtt ül, és akkora a pofája mint a bécsi kapu. Anyu ott tart, hogy kidobja az utcára...:(

91. mamszi58 (válaszként erre: 90. - Giga455)
2010. júl. 4. 08:36
Igen, giga, igazad van, csak ezek az agyament ügyintézők ott az asztalok mögött azt nem gondolják végig, hogy addig, amíg egy gyermekből döntésképes fiatal lesz és kimondhatja, hogy nem akarok menni, addig milyen iszonyatos károkat okoz a nem-kívánt szülő, hogy az egészséges személyiségfejlődéshez pont ez nem hiányzik. Vagy ott van a kedvenc mód, az a fajta bosszú, amikor a gyermeken keresztül akarnak kellemetlenséget okozni a másik szülőnek és nem gondolnak bele, hogy ezzel az állítólag imádott gyermeknek mennyit ártanak.
90. giga455 (válaszként erre: 89. - Becseiagi)
2010. júl. 3. 12:14
Sok sikert, és erőt kívánok nektek! Majd írd meg mit intéztetek. Egyébként előbb-utóbb a kislány mondhatja is, hogy nem kíván kapcsolatot tartani az apával/mamával és akkor nincs az a gyámügyes aki kötelezhetné rá!!
89. becseiagi (válaszként erre: 88. - Giga455)
2010. júl. 2. 20:35
Igen erre mi is gondoltunk az elmúlt héten a párommal, hogy most elég volt, és bepanaszoljuk az ügyintézőt. A nagyszülőkhöz szívesen megy, de az apjáról hallani sem akar. Most várjuk az apa fellebbezésének az eredményét, ugyanis nem tetszett neki az ügyintéző határozata. Amúgy nekem sem, tehát ha nem fellebbez, akkor én teszem meg. Majd megírom, hogy döntöttek a megyeiek!
88. giga455 (válaszként erre: 87. - Becseiagi)
2010. júl. 1. 12:22

bevallom nekem azért fura ez, mert az apai láthatásokat, a bíróság szabta ki, és a gyámhivatal betartatta. Ha bármi változást akartunk, akkor azzal a bíróságra kellett menni.


Viszont anyukám egyszer berágott, mert ő is kifogott egy ilyen ügyintézőt a gyámügyön. (apám is nagyon jól el tudja adni magát, pont mint a te anyukád, úgy látszik az alkeszoknak ez nagyon megy)Szóval anyám berágott, ugyanis a gyámügyes csaj azt vágta a fejéhez, ha házasságban élnének is meginná az apa az 1-2 üveg sörét az ebédhez... ez volt a válasza arra, hogy apám a kocsmába hordja az öcsémet... Erre berontott a nőci közvetlen főnökéhez és panaszt tett rá. Onnantól nem volt probléma... Ha itt sem érsz el eredményt, akkor keresd meg az ellenőrző szervüket, mert nekik is van, hivatkozz elfogultságra, vagy bármire ami eszedbe jut, és tegyél panaszt a gyámügy ellen, hogy összefogtak ellened anyukáddal.

Egyébként a kislány szívesen megy?

87. becseiagi (válaszként erre: 86. - Giga455)
2010. júl. 1. 08:29

Hogy kinek a posztja, azt senki sem tudja. Ha kérdezek valamit még válaszolni sem tudnak rá, azt mondja a gyámhivatalos ügyintéző, hogy nem tudom.


Bíróságra? Nem igen hiszem, hisz a bíróság is és a gyámhivatal is ...fokú, tehát, ha a bíróság ad ki egy végzést, akkor azt másodfokon felül bírálhatja a gyámhivatal, és viszont fordítva. Tehát szinte egyenrangúk.... :S

86. giga455 (válaszként erre: 82. - Becseiagi)
2010. jún. 28. 20:41

Akkor kinek a posztja ha nem az övék?????

nem lehetne ezt bíróságra vinni?

85. becseiagi (válaszként erre: 80. - Zsú1965)
2010. jún. 25. 12:16
Ja és még valami! Hozzánk alapból nem jöhetnének fel a szüleim, mert nem engedem be az ajtón őket. Épp az a lényeg, hogy a két kisebbet nem is akarom, hogy talákozzanak velük. Max. apámmal a kapcsolatügyeleten!
84. becseiagi (válaszként erre: 80. - Zsú1965)
2010. jún. 25. 12:14

Mi is el akartunk most nyáron költözni Németországba, de sajnos még semmilyen munka nem jött össze, így még nem indulunk neki, hisz az kell az első legyen, a munkahely.


No ez az, ami senkit sem érdekel. A nagylányom a volt férjem anyját soha nem látta ebben az életben. Tavaly amikor elvitte 1 hétre a lányunkat magával Pestre, akkor találkoztak először. És amikor kivetni valót találtam ez iránt, a hivatal közölte, hogy a gyermek vérszerinti nagyszülőjének joga van még akkor is, min a mi esetünkben 7 évig (soha) nem találkoztak.

83. becseiagi (válaszként erre: 79. - Giga455)
2010. jún. 25. 12:10
Én is valami ilyenre gondoltam, végrehajtót küldhetnek, nem sok minden van nálunk, amit elvihetnek... A közmunka meg, inkább elmegyek dolgozni rendes fizettségért, minthogy közmunkára tegyenek, vagy inkább leülöm. de ezt már meg is írtam a szüleimnek, ugyanis a legutóbbi mailükben megkérdezték, hogy elvihetik-e már a második lányomat is. Én megírtam neki, hogy ezt a kérdést tovább feszigetik, akkor nem velem csesznek ki, hanem a gyerekekről veszik el az anyjukat vagy apjukat.
82. becseiagi (válaszként erre: 78. - Giga455)
2010. jún. 25. 12:05

Megpróbálok egyenként reagálni az írásaidra! :)


Szerintem is undorító, de sajnos nem lehet semmit sem tenni. Igen van ügyvédem, de ő sem tud ebben segíteni azt mondja. A szondáztatást és alkalmassági vizsgálatot kértem, de elutasították, hogy nem posztjuk és egyébként sem lehet ilyet kérni. A kislány elmondása alapján nem józan, de sajnos bizonyítanom kellene, az nem elég ha én azt mondom. Az én szavam áll az ő szava ellen. És amikor bent vagyunk a hivatalnál, akkor eljátszák az úri embereket, és ettől szimpibbek az ügyintézőnek, mint én, aki egyfolytában csak "vádaskodik", "ujjal mutogat", "akadékoskodik". Amikor lázasan hozták vissza a gyerekemet szilveszter után este 6-ra, láttam rajta hogy valami nem stimmel. 39 fokod láza volt, a kislány elmondása szerint akkor már 2 napja, és nem kapott gyógyszert. Adtam neki gyógyszert, és gondoltam megvárom a reggelt, hogy hátha csak azért nem múlt el neki, mert nem adtak neki rá semmit. Reggel még mindig nem javult, elvittem ügyeletre. Papírom van róla, hogy beteg volt, bemutattam a hivatalnak. Jegyzőkönyvbe vetettem mindent, ők erre behívták a nagyszülőket és megkérdezték őket. Ők azt mondták, hogy nem volt semmi baja, amíg nálunk volt, és az ügyintéző ezzel le is zárta a témát, és elutasította a láthatás szüneteltetésére irányzott kérelmemet.

2010. jún. 25. 11:01

Még annyit, hogy a jogszabályok, gyámügy, stb, sztem sem érnek semmit, nem látják mögöttük a gyereket,a családot.


Sajnos, semmyilen határozat nem tud attól egvédeni, ha egy ilyen "nagymama" kellemetlenkedni akar, pokollá teheti a napjaidat és a lányokét, persze. Elég, ha csak megjelenik az óvóda előtt, amikor te mész érte, képzeld el, mit mondanál a gyereknek? Bujjúnk el, vagy fordítsd el a fejed? Mindig azon járna az eszed, hol futtok vele össze? Az utcán,a bolban, egy orvosi rendelőben? Mindig lehetőség egy piás balhéja?


Ha már tényleg nincs már út, végső megoldásként (bár ez mindig nagy áldozat), el kell költözni, jó messzire, mert az ilyen emberek a fáradtságot és a pénzt már sajnálják arra,hogy a gyerek után menjenek.

80. Zsú1965 (válaszként erre: 76. - Becseiagi)
2010. jún. 25. 10:45
Igaz, hogy ennek már 20 éve, de én a gyámhatóságon arra hivatkoztam, hogy gyakorlatilag idegenek a gyereknek, ezért nem engedem, hogy elvigyék. Erre mindenkit (gyerek,én, apja, nagyszülők) külön-külön pszichológusi vizsgálatra küldtek, és az ő javaslata alapján úgy határoztak, hogy láthatják a fiamat, de csak nálam, és velem.
79. giga455 (válaszként erre: 76. - Becseiagi)
2010. jún. 24. 20:37

Ja ha nem tudod fizetni, valószinü végrehajtást kérnek, vagy közmunka.....


Bezzeg az apám aki nem fizetett gyerektartást, és az öcsémre a mai napig sem fizet, azzal nem szívóznak így. Ennyit a szülők jogáról, meg a gyerekéről...

78. giga455 (válaszként erre: 76. - Becseiagi)
2010. jún. 24. 20:35

Atyaég!


Nem próbáltál ügyvéddel beszélni ez ügyben? Undorító amit a saját szüleid veled művelnek :(

Anyukád józan a láthatás alatt? Mert arra gondoltam, hogy esetleg elintézni, hogy megszondáztassák egyszer, arról születne jegyzőkönyv. Azzal mehetnél a bíróságra. De lehet hogy az nélkül is kérvényezhetnéd a láthatás megszüntetését, vagy szigorítását, pl. hogy csak felügyelet mellett láthassák a kislányt...

77. giga455 (válaszként erre: 74. - Szemmelver)
2010. jún. 24. 20:31

Maradjunk annyiban, hogy a nagyszülőnek első sorban arra van joga, hogy a saját gyerekét úgy nevelje, hogy az ne sérüljön, ne egy felnőtt roncs legyen!!


Az apám alkoholista, kislány koromban ütött-vert! Hála istennek megszabadultam tőle, és a fiamat nem adom!!!!! Úgy próbáljon meg láthatást kérni rá, hogy kezét-lábát eltöretem, hogy ne tudjon eljönni! Mert a gyerekemnek is van joga! Mégpedig nélküle felnőni!

76. becseiagi (válaszként erre: 74. - Szemmelver)
2010. jún. 24. 09:58

Igen, igazad van abban, hogy én mutatok példát, és azt mutatom, hogy az alkoholsita viselkedés meg megengedett forma. Hogy mi az oka? Az elmúlt 28 évem, az az ok. Az anyám iszákos, pénz éhes, követelőző, állandóan csalta az apámat, dugivó volt, itatott engem is 13 évesen (neki köszönhető, hogy míg 3 napig hulla részeg voltam, elvesztettem a szüzességemet), cigit vett, és támogatott abban tizenévesen, hogy olyasmi életet éljek, mnt ő. Nekem ő mutatott példát, és ettől szeretném megkímélni a gyermekeimet.


Hála az égnek normális életet élek pia nélkül a párommal és 3 gyermekemmel, de a szüleim csak megkeseríteni akarják az életünket.


Az első gyermekem az első házasságomból van, ő már 7 és fél éves, a hátam mögött összefogtak a volt férjemmel a szüleim, hogy hátba szúrhassanak. Erre a lányomra már meg van a láthatási szabályozás a nagyszülők felé. Amúgy tudom, hogy vannak jogaik, de még az nem tiszta, hogy nekem mihez van jogom, ugyanis a Gyámhivatalban nem hirdetnek semmi ilyet. Amennyire meg tudom érteni, és van időm rá, bújom a törvényeket, hogy megtaláljam a kiskapukat. de mire talállok egyet, megmagyarázzák a hivatalban. Van olyan törvény jelenleg, ami 2 értelmű, és még a hivatali ügyintézőnk sincs teljesen tisztában vele, hogy hogy kell értelmezni.


Mi van, ha az első gyerekemre már beadták, és van láthatásuk; és esetleg beadják a középső gyermekemre is vagy mindkét kicsire? El tudom érni, hogy őket már ne vigyék el? A gyerekek nem ismerik őket, és a szüleim igen csak szeretik összekeverni a nagyszülői láthatást az apai (a nagyobbik lányom apja)láthatással. De a két kicsinek semmi köze a volt férjemhez! Mi van ha nem adom őket ki? Azt már tudom, hogy végrehajtást kérhetnek, ami után a hivatal pénzbírságot szabhat ki rám. De mi van, ha nem tudom befizetni?

2010. jún. 20. 18:36

Sziasztok ! Elképedve olvasom a hozzászólásokat és nem értem, hogy védhetik egyesek ezt a nagymamát. Van egy házaspár, aki - ahogy olvasom - próbál normális teljes értékű családi életet élni. Ugyan, ki kötelezhetné őket arra, hogy beengedjék életükbe az alkoholizmust ?! Szülői mivoltukból fakadó joguk, hogy gyermekeiket az általuk legjobbnak tartott módon és elvek szerint neveljék fel, ha az nem ütközik erkölcsi normákba.

A másik amin nagyon megdöbbentem az elnézés az alkoholizmussal szemben. Betegség. Rendben van. Az. De ki gondol azokra, akik évekig éltek ilyen emberekkel ? Ki gondol azokra, akikből pontosan ők - az alkeszok - ölték ki az empátiát. Ha egy alkesz elsóhajtja magát, hogy én úgy meggyógyulnék, de nincs erőm, akkor egészségügyi rendszerek állnak rendelkezésére és mindenki tapsikál neki, pedig csak az a játszmája.

Filcike , örülj annak, hogy van normális családod, vigyázz rájuk és ne engedd senkinek, hogy belerondítson. Ahogy a korábbi hozzászólásodban olvastam, anyukád próbálta ellenetek uszítani a 7 éves kislányodat. Ez egy olyan ok, amiért még akkor se engedd be az otthonodba, ha éppen józan. Nem azt mondom, hogy tagadd meg, de mielőtt közel engeded magatokhoz bizonyítson. A család érték, vigyázz rá !

74. szemmelver (válaszként erre: 68. - Becseiagi)
2010. jún. 20. 15:21

Nem tudom mi lehet a gond, ha ennyire nem bírod a szüleidet, de gondold meg jó! Te mutatod a példát a lányodnak és te is így fogsz járni! majd te is perelhetsz, ha az unokád akarod látni! nem tudom megérteni, hogyan lehet ennyire ellensége valaki a saját szüleinek! bocsi, de kicsit fel vagyok háborodva!

mondom nem tudom az okát!



amgy a nagyszülőnek is van joga

73. becseiagi (válaszként erre: 72. - Giga455)
2010. jún. 20. 10:07
Hát na ezaz! Hogy márciusban még mi sem tudjuk, hogy a férjeméknél mikor van a gyárban leállás, és amikor megegyeztünk az időpontokban, még ezt sem tudtuk, hogy mikor tudunk nyaralni menni. És ha nem tudom kifizetni a pénzbírságot? Akkor mi van?
2010. jún. 15. 17:14

Ajjaj sajnálom :(

Igazad van,én sem adnám! Szerintem saját családi programra hivatkozva el lehet halasztani a láthatást :s És ha te előre leszögeznéd a gyámügynél írásban, hogy mely időpontokban van nyaralás, ilyesmi?

Egyébként szerintem pénzbírságra büntethetnek max.

71. becseiagi (válaszként erre: 70. - Giga455)
2010. jún. 15. 15:50
7 és fél éves, és nem bírói, hanem gyámügyi papír van róla, hogy mikor kell mennie. Minden hónap ellső páros hétvégéje az övék, és most kikövetelték a gyámügynél maguknak az időszakos kapcsolattartásokat is. Így júniusban az utolsó héten van náluk, júliusban és augusztusban meg a 3. héten. De már gubanc van ebből is, mert nem tudunk kiegyezni az időpon tokban. Én meg úgy vagyok vele, hogy nehogy már a nagyszülő programmja fontosabb legyen, mint az édesanyáé, ebben az esetben az enyém. Ha kötik az ebet a karóhoz, vagy nem tud eljönni velünk nyaralni, vagy azon a héten nem lesz itthon, amikor a férjem is szabadságon van. :(
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook