Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerinted mi történne az abortusz ilyesfajta szabályozása esetén? fórum

Szerinted mi történne az abortusz ilyesfajta szabályozása esetén? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. ápr. 11. 16:40
Sokan vannak akik elítélik az abortuszt,de ha eltörlik még több gyereket ölnek meg.Így is rengeteg csöppség végzi így.Nem hiszem el,hogy a 21.sz.-ban egy nő nem tudja megtalálni azt a módszert,amivel megelőzhetné a terhességet.De ha már megtörtént még mindig ott az abortusz és nem a kukába dobja a babát.
106. 090716
2010. ápr. 12. 13:19
No ez egy nehéz kérdés. Én jobban örülnék ha nem lenne abortusz, de sokan vannak akik akkor a wc-be szülnék a gyerekeiket. Vagy milyen élet az amiben nincs szülő? ezt nem is lehet megfogalmazni, mert így is úgyis valaki szarul jár, fájdalmat kap, vagy okoz.
105. jozsi.38 (válaszként erre: 79. - D4464aaf8a)
2010. ápr. 12. 13:11
ja persze egy pasinak semmi köze ehhet a témához. majd ha szül egy gyereket DDDD egyébként tudtad hogy a 12. hétig a magzatoknál már minden szervük kialakult és mire egy nő észreveszi hogy terhes kb. 6.hét addigra már nem csak egy kis sejtcsomó zigóta vagy szedercsíra állapotú hanem kezd kialakulni magzattá válni
104. szika
2010. ápr. 12. 13:07

Nagyon eltértünk a témától.


Nem tartom szerencsésnek, ha a hatalom ilyen mértékig beleavatkozik a magánéletbe. Ahogy általában senki nem akarja pl. félredobni a gőzölős vasalóját egy felforrósított kődarabért, vagy a full automata mosógépe helyett a patakparton csapkodni az alsószoknyákat.. (de persze a háztartási téma helyett bármit mondhatnék), úgy nincs értelme annak sem, hogy a már meghaladott, túlcsámcsogott álláspontokhoz visszatérnénk.


Egyszer már meghaladtuk azt a nézetet, hogy az abortusz tiltott dolog, bűnös és büntetést érdemel, akinek megfordul a fejében. Nagy kár lenne ide visszatérni.


Az abortusz szigorítása, tiltása nem vezet a védekezés fokozódásához. Legfeljebb a korábban említett illegális módszerekhez folyamodnak a hölgyek nem kívánt terhesség esetén - legyen ez kötőtűs magzatelhajtás, vagy akár a kert végében elásott csecsemő. Mindegyikre van példa, sajnos még most is.

Arról nem is beszélve, hogy az abortusz tiltásán az Alkotmánybíróság sem talált fogást, pedig nem egyszer nekifutottak már. Az oka pedig logikus, és egyszerű: a nőt is megilleti a méltóságához, az önrendelkezéséhez, az egészségügyi döntései meghozatalához való jog. És lássuk be, hogy amíg elsősorban az ő testéről és életéről van szó, addig alkotmányos joga, hogy tegye, amit jónak lát. Még akkor is, ha ez sokaknak nem teszik.

Nem szeretem az álszent megnyilvánulásokat. Nincs jogunk valakit arra kötelezni, hogy gyereket szüljön. Egy gyerekért felelősséget kell vállalni, gondoskodni kell róla. Nem elég kipottyantani. Aki erre utasítást ad, az vajon minden hónapban utal egy kis pénzt az élelmiszerre, gondoskodik a gyerek ruháiról? Persze mondhatjuk, hogy akkor ne éljen senki nemi életet. Nagy biznisz lesz az erényöv gyártás. De ez utópia, és egészségtelen.


És mondom mindezt úgy, hogy több mint két éve próbálkozunk, nagyon szeretnénk kisbabát. Mégsem fogok ítéletet mondani mások fölött. Tegyen mindenki belátása szerint, és felelni fog érte ott, és akkor, amikor azt az élet számon kéri tőle.

2010. ápr. 12. 11:56
És nem érdem senkinek sem a kora, sem pedig a neme, ezt többnyire azok hozzák fel érvnek akiknek egyebük sincs.
102. spinneli (válaszként erre: 79. - D4464aaf8a)
2010. ápr. 12. 11:53

szerintem neked rossz tapasztalataid vannak.

egyáltalán nem értek egyet veled.

101. jozsi.38 (válaszként erre: 76. - D4464aaf8a)
2010. ápr. 12. 11:51
a nicknevem igaz h. pasié adatlap szintén de NŐ VAGYOK aki már 2 gyereket szült, a kisebbet féléve, és ez nehéz terhesség volt. és ahogy én látom rossz neked ennyi csalódás, de ez maradjon a te gondod. egyébként én nem egy olyan nőcit láttam aki gyerekkel akarta ott tartani a pasit, de nem jött be, és a fickó ugyanúgy otthagyta a nőt csak 1-2 évvel tovább húzodot egy rossz kapcsolat. egyébként 1viszonyhoz ketten kellenek
100. 04dbfde1db (válaszként erre: 77. - D4464aaf8a)
2010. ápr. 12. 01:19

Na, ne csináljunk úgy, mintha a nők angyalok lennének...

Mondjuk ha egy kapcsolatba "becsúszik" a baba, de valami oknál fogva nem biztos, hogy jó lenne, ha akkor meg is születne, akkor azért a pasinak is had legyen már beleszólása, az ő gyereket is, attól még, hogy a nő hordja 9 hónapig a szíve alatt...

99. 9f84fd6bb9 (válaszként erre: 97. - D4464aaf8a)
2010. ápr. 11. 22:48

Bocs, nem akartam gonosz lenni. Nem tudtam, hogy visszereid vannak, hogy roncsnak tartod magad.

Nem hiszek abban, hogy feltétlen tönkreteszi a gyerek a nő testét. Akik így gondolják, azok általában nem is szokták úgy megsínyleni, én ezt látom.

Visszereim így is vannak, de ez elrejthető probléma.


Azért gondolom, hogy túlliheged ezt az egészet, mert nem a kecskékkel van a baj, hanem a Te felfogásoddal. A pasik megnézik, és egy része megbámulja a nőket. Ezt el kell fogadni, és nem kell hadakozni ellene. Nem hiszem, hogy erről úgy fogok gondolkodni 40 évesen, mint Te, mert pl. ennyi idősen lehet, hogy 50+ korú pasim lesz, és akkor nem fogom azt gondolni, hogy neki már nem kellene nőket néznie.

98. 9f84fd6bb9 (válaszként erre: 95. - D4464aaf8a)
2010. ápr. 11. 22:38

Jól van, én csak összeraktam, hogy soha senkitől nem tűröd el, meg a mindig a kecskéknek szólsz be állításokat. Mindegy, bocs...


Igen, fiatal vagyok, és szerencsémre szép is. Pont ezért gondolom, hogy nem kell abból ügyet csinálni, ha valaki megnéz. Tök mindegy, hogy hány éves, milyen nemű és milyen színű haja van. Tetszek neki, és ennyi. Nem kell ezzel foglalkozni. Esetleg írj be magadnak egy piros pontot, és köszönd meg a jó Istennek, hogy szépnek teremtett!

Egy mosollyal is le lehet sok férfit pattintani. Bámul, az ember visszamosolyog, meg van az egojának amit akart, és akkor sokszor kinéz a busz ablakán magában vigyorogva, hogy milyen fasza gyerek. Az agresszió agressziót szül, a mosoly meg mosolyt.


Peace and keep cool!

2010. ápr. 11. 22:27

Nem lihegem túl, honnan is tudnád...


Azért kíváncsi lennék, közel a 40-hez Te majd hogy fogsz vélekedni erről...


Huszonévesen kifejezetten dekoratív csaj voltam, ezt sokan, Akik akkor ismertek, meg is mondták, csak tudod, én már szültem, és a szülés általában tönkre teszi a nők testét...


A kor előrehaladtával meg megjelennek mindkét lábon a vastag, pókhálós visszerek, és feltűnően kidudorodnak...


De lehet, hogy Te örök ifjú maradsz...

96. 9f84fd6bb9 (válaszként erre: 94. - D4464aaf8a)
2010. ápr. 11. 22:25

Úgy látszik, és jó környéken lakok... Meg mikor már felé laktam, ott sem volt ilyen.


Nem lehet, hogy egy kicsit túlliheged ezt az egészet?

95. d4464aaf8a (válaszként erre: 93. - 9f84fd6bb9)
2010. ápr. 11. 22:25

Na azért ne forgatsd ki, amit írtam... nem vagyok olyan, Akire csak a vén kecskék buknak...


Nem vagyok csúnya, csak már a kor halad előre...


De Te még fiatal vagy nagyon...


Huszonéves koromban máshogy vélekedtem, zavart, de akkor nem szoktam beszólni...

94. d4464aaf8a (válaszként erre: 91. - 9f84fd6bb9)
2010. ápr. 11. 22:23

Hidd el, a mi városunkban van olyan undorító alak, legalább 3-at tudok, Aki erőszakosan megy a nők után, és nem veszi észre magát...


De a buszon is, erőszakosan rámászik a nőkre...Kb. 60-70 évesek...

93. 9f84fd6bb9 (válaszként erre: 90. - D4464aaf8a)
2010. ápr. 11. 22:22
Most akkor kilyukadtunk oda, hogy Téged csak a vén kecskék néznek meg.
92. d4464aaf8a (válaszként erre: 89. - 9f84fd6bb9)
2010. ápr. 11. 22:21
SAjnos!! :((
91. 9f84fd6bb9 (válaszként erre: 87. - D4464aaf8a)
2010. ápr. 11. 22:21
Szegény kecskék, nem nyalják, csak nézik a sót. Már rosszul látnak, ezért feltűnően erőlködni kell, hogy lássanak :D
2010. ápr. 11. 22:20

De úgy is megfogalmazhatom, hogy valahogy világ életemben zavart, ha Valaki úgy bámul Valakit, hogy nem veszi észre, hogy már terhes a tekintete...


Ilyenkor előfordul, ha a mimikámmal jelzem felé, hogy most már vegye észre magát, és nem, akkor be szoktam szólni, hogy elnézést, de most már terhes a tekintete, vegye észre, mert engem nagyon zavar...

89. 9f84fd6bb9 (válaszként erre: 85. - D4464aaf8a)
2010. ápr. 11. 22:18
Tök mindegy, hogy Te mit engedsz meg, vagy nem, a parlament nagy százalékban a ffiak játszótere. Ezen úgy változtathatsz, ha nőkre szavazol, vagy sokad magaddal együtt bejutsz. Ha ideírod százszor, hogy nem engedem, nem engedem, akkor sem változik semmi. A közvélemény kutatás meg szép dolog, de nem biztos, hogy követik, mert az csak egy figyelembe veendő szempont, a döntést azok a fránya képviselők hozzák.
88. Babi87
2010. ápr. 11. 22:17
Azért mert valaki az idősebb korosztály képviselője, még nem kell,hogy vak legyen.
2010. ápr. 11. 22:13

nem szoktak utánnam szólni...


És ismétlem: a koros emberek terhes tekintetét nem viselem el...


Ők, úgy gondolom, ne nyalják meg a sót...

86. 9f84fd6bb9 (válaszként erre: 84. - D4464aaf8a)
2010. ápr. 11. 22:12
Ha utánad szólnak, azt elviseled, de ha csak megnéznek, azt nem. Fura, és nem tudom, mi köze van ennek így a gátláshoz, de legyen.
2010. ápr. 11. 22:10

Az meg, hogy a Parlamentben is többnyire Pasik döntenek, elég baj, hogy nem kérdezik meg az érintett Nőket, nem tartanak közvélemény kutatást, hogy a Nők miképp vélekednek az abortuszról...


Én semmiképp sem engedném meg, hogy Férfiak döntsenek affelől, hogy hogy teszik tönkre Nők életét...


Ha korlátozva lenne, akkor 1000%, hogy megnövekedne az öngyilkosságok száma...

2010. ápr. 11. 22:03

Az építkező munkásoknak, és másoknak én sem szólok, kizárólag az idős emberek terhes tekintetét nem bírom elviselni...


Ez van... Én világ életemben gátlásos voltam, ez sem elítélendő dolog...

83. Babi87
2010. ápr. 11. 22:03
Véleményem szerint pedig ugyanúgy ahogy a gyermekvállalás,úgy az abortusz is jobb esetben közös döntés kell,hogy legyen!
82. 9f84fd6bb9 (válaszként erre: 81. - D4464aaf8a)
2010. ápr. 11. 22:00

Szerintem ez túlzás kicsit. Beszólni a nézésért? Ennyi erővel az összes nekem nem tetsző pasinak beszólhatnék, hogy miért néz meg. Meg be lehetne szólni a szúrót tekintetért is, a rosszallóért. Én az építkező munkásoknak sem szólok vissza durván, ha nem bunkók.


Nő dolga elsősorban, de a gyerekhez egy férfi is kell. Meg van, hogy a férfi megtartaná, a nő nem akarja. És ilyenkor nem tehet többet, mint hogy szét tárja a kezét, hogy ez van, erről csak egy nő dönthet.


Minden esetre ilyen irányba valószínűleg nem fognak változtatni, és a parlamentben túlnyomó részt férfiak ülnek. Ez van...

81. d4464aaf8a (válaszként erre: 80. - 9f84fd6bb9)
2010. ápr. 11. 21:50

Én nem bírom elviselni, ha speciel, és elnézést az idősektől, ha egy vén kecske úgymond legelteti a szemét rajtam...


Van, Aki szereti, én nem viselem el...


És igen, akkor beszólok...


A véleményem meg csak arra írtam, hogy egy Pasi szerintem ne foglaljon állást az ügyben, hogy legyen-e abortusz, vagy sem, ha változna a dolog...


Ez kizárólag a nő dolga...


És ez az én véleményem...

2010. ápr. 11. 21:33

Te beszólsz, ha szerinted a kelleténél jobban megnéz egy, a Te szemedben túlkoros pasi?! Nem túlzás ez?


Normál esetben a nőnek 50% felelőssége van a védekezésben. Ha ez az elvárásom, akkor nem fekszek le olyan pasival, aki nem hajlandó felhúzni. Ha egy nő nem képes a partnerével egyességre jutni a fogamzásgátlásról, akkor kérdem én: mit akar tőle?


Sz@r dolog, hogy ha becsúszik egy baba, akkor a nőnek kell abortuszra menni, de ezzel nem lehet mit csinálni, felesleges az asztalt verni.


Szerintem senkinek nem lehetne túl elítélő szava, hacsak nem életében mindig olyan partnere volt, akivel egy közös gyereket felvállalt volna és csak akkor, amikor ez a gyerek elfogadható körülmények közé született volna.

Az igaz, hogy egy ffi mindig könnyebben ugat, mert biztos, hogy ő életében soha nem fog terhesen kilátástalan körülmények közé szorulni, de attól még véleménye lehet. A férfiak is emberek, és ők is gondolkodhatnak bármiről.

2010. ápr. 11. 21:19

Úgyhogy Pasik, Ti is tegyetek a fogamzásgátlásért!!


Nem tudom, van-e Pasiknak fogamzásgátló tabletta, de ha igen, kíváncsi lennék, hogy a Pasik felíratnák-e...


Felhúzzák-e az óvszert??


Ja, hogy nem??


Akkor meg jobb lenne ilyen megnyilvánulástól tartózkodni!!!!


bocs, de ezt le kellett írnom, mert egy Pasi igenis, ebben ne foglaljon állást!!!!


Ülőhelyük van a Pasiknak, ahol csendben eldönthetik, hogy felvállalják-e a kalandjukat, leszne-e olyan férfiak, vagy csendben maradnak e témában!!!!

2010. ápr. 11. 21:16

Még valami eszembe jutott:


Nőknél van kapuzárási pánik, vagy Pasiknál??


Szerintem ezutóbbinál...


a Pasi akar mindenáron kalandot, amikor jön a kapuzárási pánik...


Jómagam is a városunkban sajnos ismerek pár ilyen undorító alakot, Akiknek már megesett, hogy beszóltam, hogy jó lenne, ha nem vetkőztetne le a szemeivel, mert gusztustalannak találom az Ő korukban, amikor látnak egy nőt, és majd lenyelik az ádámcsutkájukat...


És ha még nem zárt be a kapu, és találnak nőt, és akkor csúszik be a nemkívánatos dolog, akkor vajon mondják-e az Ő korukban, hogy jólvan drágám, tartsd csak meg, felvállalom?!


Nem inkább kikövetelik, hogy vetessék el??

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook