Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Érdemes átutalással fizetni a közüzemi díjakat, pl. a vízdíjat? fórum

Érdemes átutalással fizetni a közüzemi díjakat, pl. a vízdíjat? (tudásbázis kérdés)


13. syria (válaszként erre: 12. - 8c73a5832e)
2010. ápr. 13. 07:17
Kérjük majd az élménybeszámolót arról, hogy mennyivel jobb otthonról utalni, mint a postán sorban állni!
12. 8c73a5832e (válaszként erre: 11. - Syria)
2010. ápr. 10. 18:36
Oké,köszi!
11. syria (válaszként erre: 8. - 8c73a5832e)
2010. ápr. 10. 18:06
Ha van ebankod, nem kell telefonra költeni! Ne parázz, priviben már megírtam mit tegyél. NE LÉGY BÉNA!
10. 9f84fd6bb9 (válaszként erre: 4. - 'szti)
2010. ápr. 9. 12:43
Ha limit felett van, akkor nem szokták leemelni a számláról, a teljes összeg tartozásként megmarad.
9. 9f84fd6bb9 (válaszként erre: 8. - 8c73a5832e)
2010. ápr. 9. 12:43
Az a legegyszerűbb, ha megnyitod az elektronikus hozzáférésed, és felhívod az ügyfélszolgálatot. Pontosan el fogják tudni mondani, hogy mit hol találsz, és hoszan kell. Egyszer végig zongorázod, és utána menni fog.
2010. ápr. 9. 10:16
A K&H nál van ebankom, de nem tudom, hogyan kell átutalni, mert van ott csoportos beszedés, meg hová mit kell bepötyögni...Na meg , az összeg se mindig egyforma , mindig emelnek, meg ha van az éves elszámolás, mi van, hogyan kell,és mennyit utalni olyankor. lehet ,hogy marad a csekk, csak nagyon kell figyelni a feladással...
7. 8c73a5832e (válaszként erre: 5. - _anatha_)
2010. ápr. 9. 10:13
Azért kérdezem mert én eddig csak a fix összegű számlát fizettem, pl. a kábel tv,és az internet, biztosítás. De nálunk az ÉRV most bevezette,hogy aki pár napot is késik a vízdíj feladásával, 500 ft os büntetést fizet. Én eddig úgy csináltam, hogy összevártam a csekkeket, a gázt, villanyt ,vízdíjat, nem szaladgáltam külön külön velük a postára. eddig még sose volt gond vele...
6. syria (válaszként erre: 5. - _anatha_)
2010. ápr. 9. 10:12

Ez pontosan így van, én is ezt csinálom. A legjobb a netbank, mert ott aztán tényleg mindennek nyoma van.

De arról azért nem vagyok meggyőződve, hogy az átutalást bizonyító, onnan letöltött tranzakció "fényképét" mindenhol elfogadják igazolásként. Lehet, hogy bizonyos esetekben be kell menni személyesen a bankba, ahol jó pénzért kiadják az igazolást.

Tehát a az eredeti bankszámlakivonatot gondosan meg kell őrizni, az ilyen kellemetlenségek elkerülése miatt!


Bár nekem legutoljára a földhivatal elfogadta, amit jpg-ben küldtem az átutalásról.

2010. ápr. 9. 09:55
Érdemes mindenképpen! Ha van otthoni internet hozzáférésed, és netbankod is, akkor pedig rendkívül gyorsan le lehet tudni az egész kifizetősdit, nyoma is van, nem kell rohangálni a postára, átlátható is, és nem vesznek el a csekk-bizonylatok pont akkor, amikor azt kell bizonyítani, hogy márpedig te feladtad a pénzt... Én kb. 10 éve minden rezsit átutalással fizetek, illetve ahol erre lehetőség van, ott beszedési megbízást adok a szolgáltatónak, így pedig tényleg csak annyi a dolgom, hogy hó végén ránézzek a számlámra, minden rendben ment. És miért is ne ment volna... :)
4. 'szti (válaszként erre: 3. - 49f0d20c7d)
2010. ápr. 9. 09:52
nem lehet, hogy fizetési limitet adtatok meg és több lett a számla?
2010. ápr. 9. 09:51
Azért kíváncsi lennék, hogy azt, hogy csinálták.
2010. ápr. 9. 09:50
nem tudom, nálunk átutalásról megy a villanyszámla és a múltkor 160ft tartozásunk volt.
2010. ápr. 9. 09:49
Érdemes átutalással fizetni a közüzemi díjakat, pl. a vízdíjat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook