Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Keresztanyaság- ki mit csinál? ki hogy éli meg? fórum

Keresztanyaság- ki mit csinál? ki hogy éli meg? (beszélgetős fórum)


2010. júl. 16. 21:22

hát látom erre senki...azért dicsekszek...megoldottuk!!

este a picikém ágyába fekszik a laptoppal...bekapcsolja a skype-t és már olvasom is az estimesét + a nyarakat velem fogja tölteni :D

2010. jún. 11. 11:06

SZIASZTOK!

NÁLAM PONT MOST AKTUÁLIS A KÉRDÉS...

VAN EGY 8 ÉVES KERESZTFIAM...EDDIG MINDÉG EGYÜTT VOLTUNK, MOST 2000 KM-RE KÖLTÖZNEK...ILYEN TÁVOLSÁGRÓL HOGY TUD VALAKI JÓ KERESZTANYA LENNI?

MÁR NÉZEGETEM A REPÜLŐJEGYEKET, DE NEKEM NAGYON DRÁGÁK, HA A GYEREKEIMET IS VISZEM, MÁRPEDIG NINCS KIRE BÍZNOM ŐKET.

TÁVOLSÁGI KERESZTANYA LESZEK :(

HOGY CSINÁLJAM HOGY ÉREZZE RÁM MINDÉG SZÁMÍTHAT?

SKYPE, MSN AMI EDDIG ESZEMBE JUTOTT...DE MI PÓTOLJA AZ ÖLELÉST?

15. e5bfff55e3 (válaszként erre: 14. - Katinkaboszi)
2010. ápr. 9. 22:28
Örülök neki, hogy ez a keresztszülőség így összehozza az embereket. :) Talán pont ez a lényege.
2010. ápr. 9. 22:22

nekünk van egy nagy, most tölti a 25. évét, keresztfiunk.

a férjem húgának a gyereke, nagyon örültünk, főleg én, hogy keresztmama lettem, mivel a fiunk is, meg én is, most pedig a keresztgyerek is egykék vagyunk.

a két fiú között 9 év van, de azért szeretik egymást, mert tudják, számíthatnak a másikra és ránk is.

az apukája fiatalon ment el sajnos. azóta minden héten egy nap együtt a család, hogy ne érezzék magukat egyedül és tudják, ott a család a hátuk mögött, ha baj van.

gyerekként is többször vittük nyaralni magunkkal :)

szeretem nagyon, de pont annyit vártam, várok el Tőle is, mint a saját gyerekemtől, hiszen az ilyenkor meglévő természetes féltékenység nem szerettem volna, ha sérti a két gyerek kapcsolatát.

azt tudom és érzem, mondás nélkül is, hogy nagyon szeret bennünket :)

13. manul
2010. ápr. 9. 07:24

Neken 13 éves a keresztlányom,akivel nagyon jó a kapcsolatunk.Mi komolyan vesszük a keresztszülőséggel tett ígéretet!A második szüleinek tekint minket.Szeretjük egymást.

De ehhez kell a család hozzáállása is.

Van egy 6 éves keresztfiunk is,de mivel a két család között nem túl nagy az egyetértés vele nem alakult ki szoros kapcsolat sajnos!

Természetesen amit vállaltunk vele szemben azt betartjuk amíg élünk!

2010. ápr. 9. 00:07

Nálunk hagyomány kezdődött a keresztanya választással. Az én keresztanyám, apu testvére. A keresztanyám kisebbik lányának én vagyok a keresztanyja, és úgy tervezem, hogy az én gyerekemnek, a keresztlányom nővére lesz a keresztanyja, aki az én anyukám keresztlánya.

Na ezt kapjátok ki! :D


Amúgy imádom! Próbálom elhalmozni minden földi jóval. És persze ha nagyobb lesz - mert még csak 2 éves - mindenben számíthat rám.

:D

11. a9cd36dded (válaszként erre: 10. - Simple)
2010. ápr. 8. 23:17
Én a keresztlányom csak úgy is elfogadnám ajándékba!! Szeretnék már saját babát is, de még nincs itt az ideje. Tényleg komoly dolog kellene, hogy legyen, de sajnos sokszor a távolság meg még pár dolog közbejön. Nálunk nem így van, de szerencse,h így alakult.
10. simple
2010. ápr. 8. 23:11
A keresztszülőség nagyon komoly dolog, én éppen ezért nem is vállaltam. Tulajdonképpen a keresztszülő is olyan, mint a gyermek szülője, ugyanúgy felel érte, és gyakorlatilag ugyanúgy kötelessége gondoskodni róla. Sőt ha netán történne valami a gyermek édesszüleivel, a keresztszülőnek kell a helyüket átvenni.
9. a9cd36dded (válaszként erre: 6. - 69abd4fa9b)
2010. ápr. 8. 22:10
Az én keresztlányom még nincs másfél éves, de már vagy 2 hónapja mond szavakat, egyre többet. Minden vasárnap megyek haza, nővéremék is, így soha nem hagynám ki ezt a napot, mikor vele lehetek. Mindig ezt a napot várom a legjobban a héten. Én azért rá szoktam szólni ha hisztizik, szerencsére nővérem ebből nem csinál gondot. Sokszor viszek neki apróságokat, pedig egyetemista vagyok és még nincs munkám, de úgy örül neki. Várom a vasárnapot :)
2010. ápr. 8. 21:56
Igen, én is arra gondoltam, hogy egy keresztszülő feladata nem csak annyi, hogy ott volt a keresztelőn és néhány nagyobb ünnepen. Én is szeretném szorosabbra fűzni a keresztlányommal a kapcsolatot. A napló is nagyon jó ötlet! :)
2010. ápr. 8. 21:48
Nekem van egy 7 éves keresztlányom.Szerintem a legfontosabb,hogy érzelmileg tudjon számítani a keresztszülőkre.Mi elég keveset találkozunk,de ha együtt vagyunk,igyekszem "kikérdezni",mi van vele,mi a helyzet az oviban,szoktunk sütni,rajzolni...A mi rokonságunkban elég fontos szerepük van a "keriknek".Én is szeretettel emlékszem vissza,mekkora élmény volt egy-egy látogatás az állatkertbe,vidámparkba a keresztapámmal.Fontosak a közös élmények.
2010. ápr. 8. 21:45
A mi keresztfiunk májusban lesz két éves.Már akkor imádtam amkior tudtam hogy megfogant.Ott izgultunk a szülőszoba előtt amikor született,sőt az első képet is mi csináltuk rólla.a legszebb kisbaba volt a világon.Az első pillanattól kezdve éreztem hogy fiu lesz:-)Sajnos nem lakunk közel egymáshoz de amikor tehetjük megyünk meglátogatni.Alig várom az első szavait.Amikor megölel a kis karjaival a legcsodásabb érzés a világon.
2010. ápr. 8. 21:43

én keresztlányom is csoda szép,de mióta hátat fordított tetű keresztapa kihat a keresztanyaságomra!

nálam van keresztlányomról napló!!! ;)

2010. ápr. 8. 21:40
Az én keresztfiam már nagy. És a szülei miatt el is kél a segítségünk. Erkölcsi és anyagi is. Tudja, hogy szeretjük és fordulhat hozzánk, ha gondja van.
2010. ápr. 8. 21:40

Csodaszép a keresztlányom.Most mult 2.5-éves.

Amikor találkozunk mindent megengedek neki :)

Nem tudok neki semmit megtiltani,mert olyan édesen néz rám :)

2010. ápr. 8. 21:38

Én nagyon boldog és büszke keresztannyuka vagyok!

Sajnos elég keveset találkozunk :(

2010. ápr. 8. 21:36
Hogyan érvényesül a keresztanyaság/keresztapaság? Miben nyilvánul meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook