Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudja valaki hogy ha sima sós vizet (nem keserűsós) iszok az is okozhat hasmenést? fórum

Tudja valaki hogy ha sima sós vizet (nem keserűsós) iszok az is okozhat hasmenést? (tudásbázis kérdés)

1 2
33. Dodi44
2011. febr. 15. 00:38

A tul sok so magas vernyomast okoz!!!!!!

Huzamosabb ideig ne igyal sos vizet!!!

Semennyit sem!!!

2011. febr. 14. 23:56

Én most azért ittam sós vizet, mert bedagadtak a kezeim a sok víztől. Napi 6-7 liter csapvíz. Ennyit pedig azért ittam, mert lázam volt, és székrekedésem a forróságtól. Bármit ettem, mindentől szorulásom volt, még a reszelt almától is. (a láz komoly székrekedést okoz általában mindenkinél). De hogy a lényegre térjek:

én 15 kilót fogytam 1 év alatt. Itt már leírták előttem, hogy hogyan kell fogyni.


Több gyümölcs, zöldség, szénhidrátmentes étel, korpás keksz, teljes kiőrlésú kenyér, stb.


Ha nagyon éhes vagy, akkor egyél, amennyit akarsz, de mindenképpen diétás ételeket.


Aki mást alkalmaz fogyásra, mint a diétát, az vagy sokat akar szenvedni, vagy nincs kitartása.


Szóval felesleges sós vizet innod fogyás céljából. Diéta, mozgás. Ennyi

2010. jún. 10. 10:43

A sós vizes hashajtást sok helyen használják ,mint például a master clenease kúrában, ( másnéven limonádé diéta, neera kúra). A sós víz segít, hogy kitisztísd a beleket, aminek - ha rövid távon csinálod- akkor sok értelme van. A májnak, és a beleknek is kell egy kis pihenés, tisztulás.

Erika, arra figyelj, hogy ne csináld sokáig- max egy hétig, 10 napig. Abból nem lesz baja a vesédnek, sőt!

Jah és jódozott tengeri sót ajánlanak.


Hosszútávon viszon mindenképpen inkább a teát ajánlom, de azt is megszakításokkal.


Ami meg a fogyást illeti, én esküszü, minden diétát csináltam már életemben, de egyik sem ment. kivéve a fent említett tiszítókúrát. Három nap alatt 3 kiló- és nem, azóta sem jött vissza. Most 2 napja csinálom, és megint lement már 2 kiló:)


Sok sikert, és kitartást. :)

30. c5c40ee1f9 (válaszként erre: 29. - #erika24#)
2010. ápr. 9. 08:04

ha tönkre akarod tenni a szervezetedet, akkor gratulálnom kell, mert jó úton haladsz...

Így a veséd fogja feladni a szolgálatot...

Magyar emberekhez "méltón" sajnos áátlagosan is sokkal több sót használunk/fogyasztunk a fűszerezésünk miatt...

Ha jól emlékszem akkor a szükséges mennyiség 5szörösét visszük be a kajánkkal. Gondolj bele...te még sós vizet iszol...


Soha nem voltam duci, így nemmodnom hogy könnyű fogyni, és nemis ítéllek el...csak gondolkozz máááár. Inkább gyógyteák, vagy még a hashajtót is előbb ajánlanám, mint ezt a hülyeséget.


Kitartás!

2010. ápr. 9. 07:58
na tegnap hogy ittam sós vizet egy óra mulva megtette a hatását.. kb 6* mentem wcre, de mint mikor beöntést kap vki..
2010. ápr. 8. 16:07
Mi értelme van a sós víz fogyasztásának?
2010. ápr. 8. 15:16

Szia Erika!

Én teljesen együtt érzek veled,mert nagyon nehezen ment nálam is a fogyás.Nálam egy hormonális készítmény okozta a gondot amit sajnos muszáj szednem.

Igen sokan adtak jó tippet ahogy így bele-bele olvastam,én is adok egy jót.

Ha kitűztél egy célt akkor ne add fel.Még ha most úgyis érzed,hogy szélmalomharc és egy helyben topogsz,akkor is csináld azt amit elkezdtél.

Most csupán arról van szó,hogy a szervezeted be pánikolt és foggal körömmel ragaszkodik a zsírraktáraihoz,de ha kitartó vagy akkor megadja magát.Csak nálad is lassú lesz a történet.

Nálam volt olyan hónap is mikor nehogy stagnáltam,de még híztam is.

Másfél év kellett nálam,szóval nagyon lassan nyertem vissza az alakom.

Úgyhogy erre rendezkedj be,hogy lassan fogod elérni a célod,és persze találd meg a megfelelő diétát is.

Sok sikert!

2010. ápr. 8. 15:14

ez meg már sztem túl kevés. Inkább próbáld meg a kcal-t figyelni, hogy az 1000-1200 körül legyen naponta, és minimalizáld a szénhidrát bevitelt. + TORNA! és sok-sok folyadék!

Amúgy, vannak olyan emberek, akiknek idő kell, ahhoz, h beinduljon a fogyás. Van, akinek kell 1-2, akár 3 hét is, mire rdemlegesen megmozdul a mérleg nyelve.

2010. ápr. 8. 15:08
ebédre ha nem levest eszek akkor egy kis párolt zöldséget..
2010. ápr. 8. 15:07

úgy értem a kevés evést, hogy ha reggelire eddig ha ettem két szelet kenyeret akkor most csak egy almát. vagy csak épp hogy két harapás kenyér haját(teljes kiőrlésű...)ebédre másodikat semmit. csak egy -két deci levest..

estére egy yoghurt..vagy alma.. nem zabálok..

23. c1e9612cd3 (válaszként erre: 21. - #erika24#)
2010. ápr. 8. 15:04
ja, és azt még mindig nem tudtuk meg, h mennyi az a kevés. Vagyis, naponta hányszor, és miket eszel. Pedig ez is lényeg...
22. c1e9612cd3 (válaszként erre: 21. - #erika24#)
2010. ápr. 8. 15:03

és a mozgás hol marad?

Hiába eszel keveset, ha nem mozogsz! Az anyagcserében szerepe van (nem is kicsi), a mozgásnak is! Minnél kevesebbet mozogsz, annál kissebb az alapanyagcseréd is, és annál kevesebb a napi energia szükségleted!

2010. ápr. 8. 14:59
de pont ez az hogy hiába keveset eszek a kiló ugyannyi.. és cm-ben sem látszik sehol.. amugy rengeteg folyadékot iszok..
20. FormáSan (válaszként erre: 12. - #erika24#)
2010. ápr. 8. 14:56

ha alig eszel, akkor mit akarsz meghajtanI?

Folyadékot sokat és diéta, meg már sok-sok okos dolgot leírtak! Ne tedd tönkre magadat, mert abból még nagyobb baj is lehet!

2010. ápr. 8. 14:55

Mamazonnak egyetértve: ha nem eszel, nincs, mi távozzon...


A kérdés az, hogy a végeredmény milyen? tehát érzed, hogy tele vannak a beleid, csak nehezen ér ki?


Ja, még valami!!!

A szervezeted azért tartja vissza a vizet, mintegy felpuffasztva a hasadat, mert nem látja biztosítottnak az utánpótlást!!!

Igenis tessék inni!!! Szigorúan vizet, de abból 2 litert! (soknak tűnik, de nem az...)

Az első pár napban valszeg fájni fog a hasad (lehet, hogy meg is hajt - ez külön jól jön, mert kipucol), meg feszülni, de meg kell tanítanod a szervezetednek, hogy innentől adsz neki vizet. Utána jobb lesz, már nem marad meg benned, nem halmozódik.


A fogyókúra első szabálya: folyadék!!!

Az emberi szervezetnek közel a 60%a víz. Ha nem kap eleget a szervezet, nem mosódnak ki a méreganyagok, hanem lerakódnak. a szervezet nem tud mit kezdeni vele, ezért zsírba zárja, hogy ne mérgezzen... (Ezt nemrég olvastam valahol.)

2010. ápr. 8. 14:51

nahh szét kapcsolt a netem.. ezt hallottam én is.. egyébként..

de nem csinálnám..

2010. ápr. 8. 14:49
köszi a válaszokat..
16. c1e9612cd3 (válaszként erre: 12. - #erika24#)
2010. ápr. 8. 14:46
lehet keveset eszel (vagy legalábbis te azt gondolod, mert azért ez is viszonyítás kérdése), csak nem minségit. Amúgy meg, lehet érdemes lenne egy endokrinológiai kivizsgálást kérned a háziorvosodtól!
15. Mamazon (válaszként erre: 12. - #erika24#)
2010. ápr. 8. 14:45

Ha keveset eszel, akkor ne csodálkozz, hogy ritkán van székleted!

Nem biztos, hogy gond van az anyagcserével. Csináltass egy vérképet és beszélj szakemberrel (körzeti doki, dietetikus).

Hülyeségekbe a magad feje után inkább ne menj bele! Az egészséged többet ér a külsőségeknél...

14. 655201810e (válaszként erre: 2. - #erika24#)
2010. ápr. 8. 14:44
mozogni kellene és normálisan táplálkozni
2010. ápr. 8. 14:43

Sziasztok!

Tényleg ne igyál sós vizet, mert meghajtani nem fog, max. hányat.

Egyél sok zöldséget-gyümölcsöt, de ne aprómagvasat (ilyen módon ribizli, áfonya, málna és társai kilőve).

Engem egy erős kávé szokott beindítani. Ha nem akarsz hízni (mert ugye pont a fogyás a cél), cukor nélkül idd, de ha fájni kezd a gyomrod a gyomorsavtól, egyél meg 2-3 HTkekszet (a többi keksz nem igazán jó, mert van bennük zsiradék).

A másik, ami nekem segített anno, ha legugoltam a fal mellett, és a combom nyomta a hasamat - de ezt egy ideig kell csinálni ahhoz, hogy bármit is beindítson.

Volt egy ismerősöm, aki ez megfejelte azzal, hogy megivott egy pohár fehérbort, asszem konkrétan muskotályost. Volt eg fajta, ami nagyon bevált neki, de sajna már nem emlékszem, melyik volt az.

Ha pedig inger már van, a produktum vistont nem akar jönni, hajolj előre a WCn ülve, rá a combodra, de úgy, hogy az alkarod a hasadnál marad és tul.képpen a combod belepréseli a karodat a hasadba, a köldököd alatti részen - nekem ez is segíteni szokott.


mostanában sajna szenvedek, mert ezek a praktikák terhesen nem alkalmazhatók - kivétel az első, de az meg sajna nem elég.

2010. ápr. 8. 14:36
olyan keveset eszek és tényleg azt várnám hogy hátha.. de mégsem...
2010. ápr. 8. 14:35
1éve ugy tudtam fogyni hogy a gyomorideg levitte rolam a kilókat..de most nyugodt életem van..
10. c1e9612cd3 (válaszként erre: 8. - #erika24#)
2010. ápr. 8. 14:35
akoor igyál még zöldteát is, és kis adagokat egyél, naponta leglább 5ször! Meglásd, beindul a dolog! Ja és figyelj, h vedd visszább a szénhidrát fogyasztásod is!
9. c1e9612cd3 (válaszként erre: 6. - FormáSan)
2010. ápr. 8. 14:33
így van! Gyógyteák, diéta, mozgás! Ha kamilla teát iszol, annak is van enyhe hashajtó hatása, de nem durva, inkább csak székletlazító! A Naturlandnak van a Fitt-forma teája! Az pont olyan gyógynövényekből van összerakva, amik megfelelő diétával és mozgással kedvező hatásúak a fogyásban! És nem vágja tönkre a aszervezeted! De a fogyás elsősorban a jól megválasztott diétán, és a mozgáson múlik!
2010. ápr. 8. 14:33
annyira lassu az anygacserém napokig van hogy nem is tudok menni.. még egy pohár viz is megragad rajtam..
2010. ápr. 8. 14:30
alig birtam meginni. de már nagyon el vagyok keseredve..
6. FormáSan (válaszként erre: 2. - #erika24#)
2010. ápr. 8. 14:30
hm... ez elég butaság én azt hiszem, inkább gyógyteákkal próbáljkozz! A só nem jó a szervetnek!
5. Mamazon (válaszként erre: 2. - #erika24#)
2010. ápr. 8. 14:30
Fogyáshoz inkább citromos (sok-sok citromlé, lehetőleg facsart valódi citromból) vizet igyál!
2010. ápr. 8. 14:30

és hasmenéssel akarsz fogyni?????

Amúgy, a sima sós víz sztem nem fog meghajtani, ha ez a célod. Max. még több vizet köt meg a szervezetedben, és tönkrevágod a vesédet, ha hosszabb távon csinálod...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook