Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit teszel ha dühöng, csapkod, kiabál, veszekszik veled a gyereked? fórum

Mit teszel ha dühöng, csapkod, kiabál, veszekszik veled a gyereked? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. aug. 1. 12:10

ritamoto, milyen idős a kisfiad?

nekem 2 van, 9 és 5 évesek. teljesen ellentétei egymásnak,és folyton összevesznek. néha én is ahhoz folyamodok, hogy hagyom őket.de sztem ez sem jó, mert így máshol is addig csinálják a feszkót, míg jól rájuk nem ordítok :( bővebben majd ha jelentkezel :)

86. MelisUK (válaszként erre: 73. - Sajert)
2010. ápr. 14. 14:04
Komolyan, próbáld meg azt, hogy egyáltalán nem foglalkozol vele, nagy ívből sz.rd le, hogy mit csinál, észre fogja venni magát, el fog gondolkozni, hogy ez így mégse mehet. Neked mint az anyja sokkal nehezebb lesz, mint neki, ez tény. De már picibaba korában is ugyanezt kellett volna tenned. Hallani a gyereken, hogy tényleg sír, vagy csak hisztizik. Ha hiszti van, akkor hagyd rá, tombolja csak ki magát, egy idő után rá fog jönni, hogy semmit nem ér a hiszti és abba fogja hagyni. Pont az a baj, hogy ilyenkor mindig próbáljuk lenyugtatni a gyereket, hogy ilyenkor velük foglalkozunk.
85. MelisUK (válaszként erre: 58. - Ritamoto)
2010. ápr. 14. 13:56
Mert egy gyerek mégis csak egy gyerek. Nem lehet felnőttként kezelni, mint ami a mai ideológia. De persze totál gyogyisként se kell kezelni a gyereket, hanem a kettő között valahol.
84. MelisUK (válaszként erre: 24. - Ritamoto)
2010. ápr. 14. 13:53
Szerintem az a gond, hogy túlzottan a gyerek körül forog a világ, még ha rájön a hiszti, akkor is próbálod megtudni tőle, hogy mi baja van ahelyett, hogy ráhagynád.
83. 35c81b79eb (válaszként erre: 82. - Sicike)
2010. ápr. 14. 12:30

Szerintem,ami sokkot okozhat, az ha a gyerek nagyon sír vagy hisztizik és esetleg apuka egy jó nagy kancsó vízzel leöntötte. Elképzelhető, hogy amellett, hogy váratlanul érte, még a levegőt is rosszul vette és ettől megijedt.

Én ezért nem öntöm le soha őket.

82. Sicike
2010. ápr. 14. 11:42

Persze,nem úgy gondoltam.

Csak nem minden gyerek viseli 1 formán.

Ha őt éppen nem viseli meg,és ez jön be......

Nem kérdőjeleztem meg 1 percig sem,nyugi.

Én a mai napig nem tudom abban a helyzetben és pillanatban nálunk anno mi történt,mert dolgoztam.

(azóta nincs apja velünk.....)

Esz is a penész akkor mi történhetett.....

Ugyanis vízelválasztó eseménynek számított....sajna,és a mai napig utálja az úszást,fél,utál tusolni,inkább fűrdik.

ÁÁÁÁÁ,hosszú.

Szép napot!

81. 35c81b79eb (válaszként erre: 80. - Sicike)
2010. ápr. 14. 09:11
Ezt most ne úgy képzeld el, hogy fogok egy vödör vizet és ráöntöm. Sosem tudnám megtenni. Én általában felkapom a lányomat, ha muszály (bár őt inkább a hiszti miatt kell, mert nagyon bele tudja magát lovallni néha)és lemosom az arcát hideg vízzel. Nekem bevált, nem ijed meg, nem fél a víztől, sőt imád pancsolni.
80. Sicike
2010. ápr. 14. 00:07

Én sosem csináltam ezt,a gyermek apukája csinálta anno,mikor kissebb volt a fiam.Azóta fél a víztől.

Sajna.

2010. ápr. 13. 17:51
Nekem a víz vált be. Bár szerencsére sokszor nincs rá szükség, de ha minden kötél szakad, akkor ....
78. Sicike
2010. ápr. 13. 17:45

Kis gyerek kis gond,nagy gyerek nagy gond.

Egyébként a nagyobbikkal én is most kezdek hadilábon állni,eddig úgy ahogy jól mentek vele a dolgaink(suli,tanulás)-de nem olyan régen valami történt és szögenyenesen megfordult,inkább kifordult,azaz most úgy érzem elcsúsztam,kicsúsztak a dolgok a kezeimből.

Annyira megviselnek a dolgai,most pl. kezdi lerontani a jegyeit,10 éves lesz,eddig 4-es,5-ös tanuló volt,most meg jönnek az 1-gyesek,beírások.Leültünk beszélni vele,kézzel fogható magyarázatot nem adott.Most nem tom' mi tévő legyek.....

77. Cservenák Vali (válaszként erre: 73. - Sajert)
2010. ápr. 10. 17:29
Hát mit modjak nem lennék a helyedbe!!
2010. ápr. 10. 17:28
A lányom 5 éves koráig maga volt a megtestesült tündérlány 5 éves kora után mintha nem az én lányom lenne ugy viselkedik nem tudom,hogy mi történhetet vel kehet,hogy az ovoda meg az iskola? Ma sokkal több baj van vele mint kicsi korában szinte nem csinált semmi rosszat most meg ahogy nő egyre durvább dolgai vannak ,komolyan ugy viselkedik mint akinek alment az esze minden elront,mindent bevesz a szájába,mindent kipancsol,Pl mosopor,öblítő,tusfürdő,stb. kiskorában soha hozzá sem nyult semmihez. Nem lehet a felsőszinten egyedül hagyni mert az biztos,hogy valami rosszat csinál, Nem tudom,hogyan fogom birni idegekkel mert én meg 54 éves vagyok tehát nem fiatal. Mindenkinek szép vasárnapot kívánok.
2010. ápr. 10. 17:22
Ezeket amiket leírtatok azok stinte szó szerint ugy vannak,csak az a baj velük,hogy mindig valamire rá fogjuk ,hogy ez azért ,hogy az azért van mindig a gyereknek van igaza a szülővel szemben mostanság.A mai gyerekek szinte nevelhetetlenek.,mert ilyen közegben élnek ami most az országban van egy rohanó,ideges országban ahol a szüólő is ugy viselkedik ahogyan az ország maga.
74. FormáSan (válaszként erre: 73. - Sajert)
2010. ápr. 9. 11:43
szegénykém, megtudlak érteni!
73. sajert
2010. ápr. 9. 11:39

Ma még a gyerekem egy normális cselekedett nem csinált!!!

Várat építettünk, közben elrepült a vár... Nézegettük a mesekönyvét, egy laza mozdulattal kitépte belőle a lapot... A majonézt, ketchupot szétkente az asztalon. Bevette a szájába a falatot és messzire köpte - ezt eddig nem csinálta, fogalmam sincs, honnan szedte!

Kimentünk az udvarra: egymás mellé tette a kinti játékait, majd motorral átment volna rajta... A hálós kerítésen akart felmászni. Akkor jöttünk be, mikor a farakáson kapaszkodott fölfele.

Beszéltem bankkal, mert valamit eltoltak, közben a gyerek kiabált, ráncigálta a gatyámat, felmászott a fotelre, onnan akart távolra ugrani, a radiátorra feltette a lábát, és onnan lógott...

Ha lenne itthon nyugtató, akkor bevenném, isten bizony. Az idegeim cafatokban. Mondhatok én neki bármit, fala hányt borsó. Bünti (két percig ül, majd bocsánatkérés, megbeszélés mi volt a nagy baj) már abszolúte nem használ.

3/49-kor kelt, most fél tizenkettő van, de már hulla vagyok - leraktam aludni, már alszik.


Sikítani meg nem itthon sikít, hanem ha elmegyünk itthonról. A legjobb az orvos váróterme! Azt hamar abbahagyja, ha nem szólok rá, csak akkor nekem szólnak, hogy szóljak rá a gyerekre. Akkor rászólok, errefel a gyerek BELERÖHÖG az arcomba, és sikít még jobban.


Ma kimondottan várom a szeptembert, mikor beadom bölcsibe. Ja, és ezeket a dolgokat nem csak velem csinálj, hanem Apával, Mamával, Nővéremmel, Keresztanyjával, mindenkivel, akivel van. Nem válogat személyek között.

2010. ápr. 9. 07:49
van a viasat3-on is a Segitség gyerekeim vannak én azt szoktam nézni ott is vannak jó ötletek:))) Nekünk bevált a hütöre kitett piros-fekete pont táblázat a testvérek között:)))
2010. ápr. 9. 07:46
A Zone club tv adón van egy remek műsor: Szuperdada a címe! Csak ajánlani tudom mindenkinek, nagyon jó nevelési tanácsok vannak benne és konkrét eseteket is bemutatnak.
70. giga455 (válaszként erre: 67. - FormáSan)
2010. ápr. 9. 07:45

Az enyém az sikít. De úgy! Szó szerint fáj a fülem tőle. Persze mi is panelban lakunk, úgyhogy a szomszédok is hallják.

Én meg szoktam is neki mondani: Jólvan kisfiam, sikíts még hangosabban, még nem hallja mindenki!

Néha azt érzem, hogy az idegtől szálanként tudnám kitépni a hajam... mit héha??? Naponta minimum egyszer.

Tegnap például azért ordított az utcán, mert nem engedtem, hogy motorral menjen át az úttesten. Meg is harapott, és az úttest kellős közepén földhöz verte magát. ááááááááááááááá

2010. ápr. 9. 07:41
nálunk tegnap az ölelés vált be a játszótéren:))) olyan jó volt látni ahogy fél perc alatt lehigadt és nem hergelte tovább magát....
68. FormáSan (válaszként erre: 65. - Ritamoto)
2010. ápr. 9. 07:38
sokan vagyunk-) kemény idegzettel, de akármilyen is az a gyermek a miénk! Hidd el én is mindent elkövettem, hogy legyőzzem a hisztijét, de mindig erősebbnek bizonyult szinte! A hallgatásom az volt ami talán sokat ért, de ezt már irtam!
67. FormáSan (válaszként erre: 66. - Giga455)
2010. ápr. 9. 07:37

ugye-ugye:-) és kiabált torka szakadtából a lakótelepen:-) gondolhatod, hogy néztek rám amikor annyira rosszevő volt és olyan apróka és sovány.-)

Máskor meg a közértben a pénztárnál dünnyögött, anya nem veszel magadnak sört:-) Soha nem szerettem és nem iszom:-)

66. giga455 (válaszként erre: 64. - FormáSan)
2010. ápr. 9. 07:19

:))))

Azta!

Ez tipikus esete, mikor az ember nem tudja sírjon-e vagy nevessen :S

65. ritamoto (válaszként erre: 64. - FormáSan)
2010. ápr. 8. 15:15

:-)

Jajj, mintha hájjal kenegetnétek.:-)

nem vagyok egyedöül!!!De jó.:-))))

2010. ápr. 8. 15:00
Nekem még az utcán azt is kiabálta, amikor nem ért el azt amit akart, hogy mindenkinek megmondom hogy éheztetsz:-) nagyon rossz evő volt és igen pici súlya volt, de esze az volt, hogy mivel tud a legjobban bántani!
63. FormáSan (válaszként erre: 61. - Ritamoto)
2010. ápr. 8. 14:59

Most nagyon igazat írtál!

Próbálj nem szólni hozzá, még ha kérdez akkor sem! Nálam ez valamelyest segítet! Nem érte miért nem szidom és miért nem szeretem, mintha nem is lenne átnéztem rajta, közben meg a szívem vérzet, de tennem kellett valamit! Most is ez használ, amikor már nagy!

2010. ápr. 8. 14:58
az én fiacskám is az oviban minta fiú, otthon meg a csilláról kell leszedni (főleg amióta van a pókember mese:)))))) De a hiszti nálunk is csak anyának van, az oviban még nem is látták, hogy tud olyat....És hiába "büntetem" hogy nincs mesenézés, csoki, játék vagy amit szeret, talán ha ideig óráig mükődik de utána kezdi elölről nagyobb dühvel. Igaz én is megkapom, hogy ne vagyok következetes szülő LEHET hogy igazuk van, de nekem sincs mindig egyforma kedvem és hangulatom akkor a gyerektől miért várjuk el?
2010. ápr. 8. 14:45

De már az is segít, ha tudom, hogy más is van hasonló cipőben...

És akiknek jó gyerek jutott:-), azokat meg kérem, hogy ne törjenek pálcát azok fölött, akiknek rossz gyerkőc adatott, mert igenis sokan küzdünk ezzel, és nem csak nevelés kérdése,hogy egy gyerek hogy viselkedik.

Nekem is nagy volt a szám amíg nem volt gyerekem és láttam egy rossz kölyköt, és nagyon elitéltem a szüleit, hogy ezt hagyják...de azóta kiderült, hogy valószínűleg nem hagyják, és sokat küzdenek nap mint nap azért, hogy a gyerekből rendes ember legyen.

60. tündér74 (válaszként erre: 58. - Ritamoto)
2010. ápr. 8. 14:40
Nehéz, tudom, és sajnos sokszor semmilyen tanács sem segít.:(
59. tündér74 (válaszként erre: 57. - Ritamoto)
2010. ápr. 8. 14:37
Hát igen, nem mindig a nevelésen múlik, nagy szerepet töltenek be a gének.:)
58. ritamoto (válaszként erre: 56. - Tündér74)
2010. ápr. 8. 14:36
Én nagyon sokszor leülök vele, hogy megbeszéljük, de teljesen másról kezd el beszélni.Szerintem még vagy nem képes felfogni, hogy miről beszélek, vagy még nem tudja magát kifejezni megfelelően szavakkal.De inkább az az érzésem, hogy nem érti az összefüggéseket.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook