Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mikor, hány éves korban és milyen érzésekkel kezdődik a klimax? fórum

Mikor, hány éves korban és milyen érzésekkel kezdődik a klimax? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
85. 9778ca1817 (válaszként erre: 84. - Rika1)
2007. júl. 28. 23:49
Tejó ég!! Basszuskulcs, de komolyan!! A cici és a has teljesen stimmel nálam is.:(
84. Rika1 (válaszként erre: 83. - 9778ca1817)
2007. júl. 28. 23:34
Igen pontosan így van.Én is ilyen simán akartam átélni,de a tünetek azok jönnek.Teljesen az elején vagyok még.Eddig például észre se vettem,hogy van mellem,most meg készül leszakadni,olyan súlyosnak érzem,pedig átlagos nagyságú.De most nagyobb lett,és nehéz.A hasam detto.Eddig tök lapos volt,mert ugye tornázom,de most mensi előtt vagyok, és úgy érzem mint a hordó,és nehéznek is.:(
83. 9778ca1817 (válaszként erre: 82. - Rika1)
2007. júl. 28. 22:48

rémisztóen hangzik!!

Akkor is van kellemetlen tünet, ha nem akarok róla tudomást venni??

82. Rika1 (válaszként erre: 80. - 9778ca1817)
2007. júl. 28. 22:41
Én is ezt gondoltam,de messzemenően nem így van:)46 évesen semmi gondom sem volt még,sőt 4 hónapja sem:)
81. Rika1 (válaszként erre: 74. - 2ab728965c)
2007. júl. 28. 22:39

Köszi a sok olvasottságból fakadó kimerítő válaszodat.Igen jól írtál le mindent,mert ezt érzem én is.És létezhet,hogy azért érzem a hasamat nehéznek is a mensi előtti napokban? Erről mit olvastál?

Különben már konzultáltam,és a zöldbűzafű és a zöldárpafű levét javasolták,na és a talpmasszázst.

80. 9778ca1817 (válaszként erre: 79. - 2ab728965c)
2007. júl. 28. 22:20

Ámen:)

(és változatlanul lesz@rom)

79. 2ab728965c (válaszként erre: 77. - 9778ca1817)
2007. júl. 28. 21:50

Kívánom neked hogy ezt a "lesz@romot" akkor is tudd alkalmazni, ha majd valóban kopogtatnak nálad az első tünetek.

A 46 év egyáltalán nem mérvadó, 45 és 55 között bármikor és bármivel kezdődhet, de van 1-2 % szerencsés honfitársunk, akik mindennemű panasz nélkül megússzák a banyakórt.

Lehet Te ilyen vagy ( vagy leszel) , így legyen, ámen!

78. 2ab728965c (válaszként erre: 75. - Teráz)
2007. júl. 28. 21:46

Köszönöm az elismerést, onnan a tudományom, hogy nagyon sokat olvastam ebben a témában. NEM vagyok orvos, bár eü-s végzettségem van, és még klimaxos se vagyok, bár 16 éves korom óta rendetlenkedik a ciklusom. Mivel orvost 20 év alatt sem találtam e kicsiny hazában aki ki tudta volna deríteni hogy mi az alapvető gond nálam, elkezdtem hát magam kutakodni könyvekből, meg innen-onnan.

Hogy mi az "eredmény"????

A vérzészavarom makacsul társam maradt, elméletben viszont nagyon okos lettem hogy minek hogy kéne lenni-----menni....:)))))


Kérdezzetek nyugodtan, ha tudok segíteni, szívesen megteszem, mert szívem csücske a nőgyógyászat és a hormonok-téma.

2007. júl. 28. 21:27

46 éves vagyok, de semmi hőhullám, meg ílyesmi, viszont olyan rendszeresen jön meg, mint a parancsolat.

Lehet, hogy abnormális vagyok??

Viszont azt megfogadtam, hogy a banyakór nálam labdába se rúghat, mert egyszerűen lesz@rom.

2007. júl. 28. 21:13

Sziasztok!

Én 44 éves elmúltam. 2 hónapja nem jött meg. /igaz nem is hiányzik, mivel mindig szenvedés volt az a pár nap/. A melegség, hőhullám az van rendesen. Vettem Szójavit minerál kapszulát ez segitett, már csak ritkán jön rám a melegség.

75. Teráz (válaszként erre: 74. - 2ab728965c)
2007. júl. 28. 20:55

Határozottan tetszik a hozzáértésed !!!

Ha lehetne még infót .... Köszönöm a többiek nevében is !!!

:)

74. 2ab728965c (válaszként erre: 73. - Rika1)
2007. júl. 28. 20:41

Szia, amiket leírsz az már lehet a klimax "előszele" valóban, és ebbe beletartozik a mellfeszülés is egyeseknél. A ki-kimaradó menses és a vérzés mennyiségi változása annak a jele, hogy anovulációs ciklusaid lehetnek, tehát peteérés illetve tüszőrepedés nélküliek, ilyenkor nincs progeszteron fázis, ami a sok ösztrogént lenyomná a vérben.

Az ösztrogén vastagítja meg a méh nyálkahártyáját, és az okozhatja a mellfeszülést is, meg az erősebb vérzést, és még sok egyéb kellemetlen tünetet.

Ha bízol a hormonpótlásban, keress fel egy nőgyógyászt, ezt ilyenkor szokták javasolni elkezdeni, ha nem bízol, akkor viszont vagy belenyugszol hogy ez van, vagy nem hormonális, "szelídebb" gyógymódokkal lehet kísérletezni, mint akupunktúra, homeopátia és társai.

73. Rika1
2007. júl. 26. 02:19

Sziasztok! Most találtam meg ezt az oldalt.Én 47 évesen most kezdtem klimaxolni.Eleinte kimaradt 1 hónapot, majd megjött,utána megint elmaradt,és most megint megjött.Mikor milyen erősséggel.Most legutóbb nagyon erős volt,ilyen még sohasem volt nálam tapasztalható.A fejem nem fáj,de a melleim majd leesnek,úgy feszül,és nagyobb is lett.Hő hullám eleinte volt,most elmaradt egy jó ideje.

Ti is éreztetek mell feszülés??

2007. jún. 26. 20:09
Lehetséges, mindenkinél másképp kezdődik. Valóban "banyakórnak" nevezzük.
71. Teráz
2007. jún. 26. 10:49

A hőhullám,az izzadás az amiért arra gondoltam,estleg kezdődik a "banyakor"(a barátnőm így nevezi).A mensim egyre erőteljesebb vérzéssel és kegyetlen hasi,agyi görcsökkel párosul.

Lehet,hogy kezdődik?? :(

2007. jún. 25. 17:27
A mensim kb 5 éve vált rendszertelenné, és 3 évig voltak hőhullámaim, erős izzadással párosulva, éjjel-nappal, bármelyik napszakban. A hőhullámok 50 éves koromban kezdődtek.
2007. jún. 25. 14:52

Szerintem egyénenként váltózó.Nekem 47 éves koromba

volt az utolsó mensim( sajnos).Utána kb. 1 évig volt hőhullámaim.

68. Icus (válaszként erre: 65. - NOA)
2007. jún. 25. 07:23

Nekem meg van még a mensim, sajna, de hőhullámaim vagy három éve vannak. Nem napi rendszerességgel, hanem a mensim idején néha előfordul.


A barátnőm, ahogy betöltötte, a negyvenet, nem jött meg neki a mensije. Elment a dokihoz, aki azt mondta, ha nem akar gyereket, nem csinál semmit sem. Fél év után erőssen el kezdett vérezni, akkor kikaparták, a következő mensi idején megint elöntötte és akkor már kivették a méhét. Soha semmi más panasza nem volt, semmi az égadta egy világon.

67. Teráz (válaszként erre: 66. - Sarolta1954)
2007. jún. 24. 23:48

Hány éves voltál amikor kezdődött,ha szabad

megkérdeznem? Előre is köszönöm a válaszod !

2007. jún. 24. 21:55
Nálam a menstruáció lett rendszertelen, egyre ritkábban jött meg, és utánna kezdődtek a panaszok. Azt mondják mindenkinél másképp jelentkezik.
65. NOA (válaszként erre: 64. - Sarolta1954)
2007. jún. 22. 12:52

Sarolta!

Mikor elmarad a mensi akkor kezdődik a klimax?

A hőhullámok is csak akkor jönnek ha elmarad elötte nem?

Mindenki mást mond.Most én nem érzek semmit.

Hóhullám, idegesség ? Csak hirből ismerem.

2007. jún. 22. 12:04
Ha fáj a fejed, ingerűlt vagy, izzadsz mint egy ló, és elmarad a mencsid, akkor elkezdődött a klimax. Ez aztán a jó érzés. Éjjel nappal jelentkezik, és mindig a legrosszabb időben. Ha még nem kezdődött el, majd megtudod Te is. Én hál istennek három év után túl vagyok rajta. Nem kell semmit sem szednem, most már. Eddig szedtem Cimicint, Remifemint és még sok mást is kipróbáltam. Hurrá most már nincs egyikre sem szükségem!!!!!!!!!!
63. Icus (válaszként erre: 59. - Teráz)
2007. jún. 22. 07:17
Ezt nem lehet megmondani. Van akinek már 37 évesen kimarad, minden előjel nélkül, van akinek 55 -évesen marad ki, úgy hogy 10-15 évet kinólik, a mestruációs zavarokkal, hőhullámokkal,fejfájással... A tünetek is mindenkinél más. Annyi mindent leírtak már és annyimindent ráfognak a változókorra, hogy az elmondani sem lehet!
62. Teráz
2007. jún. 21. 21:48

Köszönöm NOA és Zitamita !!!!

AZÉRT HA VALAKI AKINÉL KORÁN KEZDŐDÖTT,MEGÍRNÁ MIKOR,HOHYAN SZÍVESEN VENNÉM .......

2007. jún. 21. 15:09

Nekem van olyan ismerősöm, hogy 37 éves, és már kimaradozik a menzesze. De az egész csaj megjelenésre is olyan "elhasznált". Nővérei és anyukája is ilyen fiatalon kezdték a változó kort.

Szerintem mindenkinek az anyukáját kellene kérdeznie, mert általában ez öröklődik, és nagyrészt arra számíthatunk, amilyen korukban anyáinkkal történt.

60. NOA (válaszként erre: 59. - Teráz)
2007. jún. 21. 14:16

Megnéztem a könyvemben.


A klimax kezdődhet a harmincas évek végtől, ezt előklimaxnak nevezzük és mikor elmarad a vérzés az kb. 45-54-éves kor.

59. Teráz
2007. jún. 21. 09:51
....de kinek,hány éves korban.....???????? :(
58. 2ab728965c (válaszként erre: 57. - Icus)
2007. jún. 5. 15:02

Hát akkor nagyon örülj, itt a mi városunkban valamiért nem tűrik a plusz kilókat---biztos így tanulták az egyetemen szegények.

Én most 89 kiló vagyok, 106-ról fogytam le, de még ezt is sokallják, merthogy a zsírszövetben is sok ösztrogén és tesztoszteron( férfihormon)termelődik, és ez is okozhat vérzészavart szerintük.( oké, ezt a könyvek is írják, na de hogy mindennek ez legyen az oka...)

57. Icus (válaszként erre: 56. - 2ab728965c)
2007. jún. 5. 14:47

Nekem hál' isten ilyen van. Én "fénykoromban"120kg voltam, most 6-7 hete "már csak" 110-112kg vagyok. (víz kérdése ). Nekem soha egy doki sem mondta, hogy fogyjak, vagy hogy a súlyom miatt van valami problémám. Én a két gyermekemmel is ilyen súllyal estem teherbe, soha nem tettek rám megjegyzést.

Most legutoljára, amikor felment a vérnyomásom, annyit kérdezett csak a doki, mostanában szedtem fel a súlyomat, Mondtam nem én már 20 éve ennyi vagyok. Bolintott és átlépett a dolgon.

2007. jún. 5. 14:41

Örülök neki, hogy valami használ....


Én ezt még nem próbáltam, most azt csináltam hogy fogytam egy kicsit, nehogy arra lehessen fogni az összes bajt hogy kövér vagyok....mert eddig az volt.

Ha kimerült a tudomány doktor uraméknál, akkor jött a szlogen:" Asszonyom fogyjon le és kerülje a stresszt"...haha.. hányszor de hányszor hallottam ezt a mondatocskát...nálam mindez annyit tett: "viszlát, én nem tudok többet tenni magáért, csak nincs pofám bevallani." "IMÁDOM" a nőorvosokat--tisztelet a kivételnek---akkora hiú és pénzéhes állatok, hogy párjuk nincs!!!!! Bocsánat, de ez is "tapasztalat", és kijött belőlem. KIVÉTELEK PERSZE VANNAK, HÁLA AZ ÉGNEK, ÉS ISTEN ÉLTESSE ŐKET SOKÁIG!!!!!!!!!!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook