FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Mikor, hány éves korban és milyen érzésekkel kezdődik a klimax?

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2 3 4
114. ancsika6882015-06-22 20:45
Kipróbáltam a Vénusz cseppet,és úgy érzem hatásos.Mintha enyhültek volna a hőhullámok,és a sírásrohamok is.

113. kori542015-06-19 18:19
Én Szójavit fortét szedek, régebben Remifemint. Én ezt örököltem anyukámtól akinek szintén sosem múlt el teljesen :( Kérdezzétek meg ti is, hogy nála hogyan volt, mert valószinűleg ez örökletes. Neken nem súlyos, "csak" a tűrhető hőhullámok maradtak meg. Hormont sosem szedtem.
(válasz hédi67 111. hozzászólására)

112. júliusi2015-06-19 17:21
Nekem tavalyelott 45 evesen kezdett neha kesni a mensim.meg most is van,de 2 honapot neha kimarad...
Hizekony vagyok,de mas tunet meg nincs,hohullam,stb

111. hédi672015-06-19 13:00
48 éves vagyok, méhemet kivették, petefészkek maradtak, hónapok óta fejfájások, arc vörösség, hízás, idönként szédülés, a doki szerint klimax - ki tudja a tapasztalatai szerint, hogy ez meddig tarthat még? vagy mivel lehet enyhébbé tenni? Egyenlőre neurologust ajánlaottak meg vitaminokat.

előre is köszönöm

110. ancsika6882015-04-29 20:45
47 éves vagyok,hőhullámok,nehéz,feszülő mell,hangulatingadozások sírásrohamokkal.A menstruációm még nem maradozik ki(sőt van bőven).
Megkérdeztem anyukámat,neki 55 évesen maradt el,és semmi előjele nem volt,nem voltak klimaxos tünetei sem.
Pedig biztos,hogy a lánya vagyok:D:D

109. mkjudit2015-04-27 17:47
nálam hőhullámok, álmatlanság , vérzészavar és mély depresszió....
(válasz hankaluca 108. hozzászólására)

108. hankaluca2015-04-24 21:41
37 éves vagyok,sklerózis multiplexem van 7 éve most 64 napja nem jött meg,a teszt negatív.
Elmondanád te mit tudsz erről?
Köszönöm,szia
(válasz bárányka 104. hozzászólására)

107. kori542014-08-10 23:21
Szerintem menj el nőgyógyászhoz, ha nem múlik el.
(válasz mariann67 105. hozzászólására)

106. lamucat2014-08-10 17:41
Nekem 55 évesen múlt el a menstruációm, amire azt mondta a nőgyógyász, hogy ezzel én már a gyakorisági Gauss-görbe leszálló, végső szakaszában vagyok.
Éjszakai izzadáson kívül szerencsére semmi más problémám nem volt, de ezen is sokat segített a Remifemin! Viszont, amikor megjelent a Remifemin Plus, és azt kezdtem szedni, attól olyan rosszul lettem, hogy szinte halálfélelmem volt!

105. mariann672014-08-10 10:44
Anyumnak is 38 evesen maradt el!En 47 eves multam tavaly mar voltak tuneteim de 3-4 honapi kihagyas utan meg mindig megjon.Igaz akkor 3-4 napig omlik aztan abbamaradt es mar csak eppen hogy pecsetel.Most egym,as utan megvolt 2 honapig de most meg nem akar elmulni.Nagyon gyenge eppenhogy van de van!A melleim ugy fajnak hogy az nem igaz pedig miutan megjott mindig elmult.Most nem mar 1 honapja faj.Hohulamom meg nagyon kismertekben es ritkan van de ejjel van amikor tiszta viz a kisparnam igaz nem kelek fel ra.En is szeretnem ha az oldal ujra fellendulne.Nem otthon elek eppen ezert jo lenne hasonlo holgyekkel megbeszelni a dolgokat

104. bárányka2014-08-08 01:32
37 éves koromban kezdődött hm......

103. júliusi2014-08-07 07:10
Fel kéne éleszteni ezt a fórumot,hátha...

102. Kalmár Edit2008-04-28 18:30
Nálam tavaly, vagyis 45 évesen jelentkezett először. Kimaradt 2 hónapig, és ez alatt az idő alatt hőhullámok voltak kb. 15 percenként.

Most januártól 2x maradt ki, márciusban megjött, de iszonyú görcsök közepette. Elmentem a dokihoz az ajánlotta a Remifemin tablettát + magnézium pezsgőtablettát. Most ott tartok, hogy megint kimaradt áprilisban és ismét hőhullámok vannak, de inkább ez legyen, mert a görcsölés valami iszonyú volt.

101. Icus2008-04-28 13:32
Hello! Szedsz valamit, vagy ismersz ilyen gyógynövény alapú "segítséget"?
(válasz Bolondfáni 96. hozzászólására)

100. Teráz2008-03-31 21:55
A változás kora a hormontermelés visszaszorulásával jár.

A perimenopausa hosszú évekig is elhúzódhat.

Kellemetlen kísérőitől (görcsök, egy-egy erősebb vérzés stb. ) egyesek sokat szenvednek.

A vérzések gyakoribbá, rendszertelenebbé válhatnak, egyes esetekben kimaradhatnak.

A rendszertelen menstruáció a legkézzelfoghatóbb, de nem a legkellemetlenebb kísérője a változó kornak.

Mivel az ösztrogének és a progeszteron alapvetően befolyásolja a női szervezetet, a hormontermelés megváltozása sokféle, gyakran kellemetlen változással jár a szervezet anyagcseréjében. Ennek következtében megváltozik a szervezet viselkedése.

Hőhullámok, éjszakai verejtékezés, álmatlanság jelentkezhet.

A hüvely falának elvékonyodása, szárazsága fájdalmat okozhat a közösülés során. Csökken a szexuális vágy, szorongás, depresszió és kedélybeli változások alakulhatnak ki.

Sok nő, néha maga az orvos is úgy kezeli a menopausát, mint a korral összefüggő betegséget.

Mindenkinek tudnia kell, hogy a menopausa nem betegség, hanem egy biológiai állapot, ami a hormonszint csökkenése következtében alakul ki.

Hivatalosan menopausának akkor nevezhetjük, ha már egy éves időtartamban kimaradt a vérzés.

A menopausa előre haladtával súlyos ér és szívbetegségek alakulhatnak ki.

Nő a magas vérnyomás, az érelmeszesedés a keringési problémák következtében kialakuló betegségek valószínűsége.

A csontritkulás menetrendszerűen következik a hormonkiesésből. Következménye a súlyos combcsont, medence, csukló és gerinctörések, deformációk. Az érelmeszesedés következtében romlik az agy vérellátása, ami maga után vonja a kóros feledékenységet, súlyos esetben gondolkodási képtelenséget.

A legújabb kutatások eredményei a változásokat, az ösztrogén és progszteron szint csökkenésével hozzák kapcsolatba, egyúttal alátámasztják, hogy a természetes ösztrogénekkel és progeszteronnal a kiesés pótolható, és a kellemetlen következmények leküzdhetők.

Ön nem hallott a természetes ösztrogénekről és progeszteronról?

Ne szégyellje, lehet, hogy még kezelőorvosa sem hallott róla, annyira új az információ! A természetes ösztrogének és progeszteron a növényekben fordul elő. Mivel hasonló a női progeszteronhoz, alkalmas a hiány pótlására. Pontosan annyi progeszteront vihetünk a növényi készítményekkel a szervezetbe, amennyire a szervezet az élet folyamán hozzászokott. Ennek következtében a szervezetet ért hiánytünetek elmaradnak.

A szintetikus hormonokkal szemben a természetes hormonok használata során nem alakulnak ki kellemetlen mellékhatások (méhrák és trombózis hajlam stb).

A megfigyelések alapján állíthatjuk, hogy a hormonhiány következtében kialakult tünetek a természetes hormonok adásával fokozatosan megszüntethetők. A csontok és az erek visszaszerzik eredeti tulajdonságaikat.

Számos növényből nyerhető ki természetes hormon. Közülük is a leginkább elterjedt a Wild Yam (Dioscorea villosa) progeszteron szerű anyagának a felhasználása. A Wild yam - ból könnyen kinyerhető, átalakítható a hatóanyag, és jó minőségű, megbízható természetes hormontartalmú krém, a Villarosa kapszula készíthető belőle.

A készítményt eredményesen használhatja:

1. Minden nő - kb. 35-40 éves kortól -, aki a perimenopausa és a menopausa kellemetlen velejáróit el akarja kerülni, vagy meg akar tőlük szabadulni.

2. Azok a fiatal lányok, nők, akiknél a hormon-egyensúly átmenetileg megbomlott, vagy még nem állt be, és ennek következtében kialakul a rendszertelen menstruáció. Azok, akik görcsök, vetélés, terméketlenség stb. állapotát akarják megszüntetni.

99. Pandamaci2007-10-22 19:56
Esetleg tudsz ajánlani valamit?
(válasz Bolondfáni 96. hozzászólására)

98. kleca2007-10-22 16:43
Oks, úgyis aktuális.
(válasz Bolondfáni 97. hozzászólására)

97. Bolondfáni2007-10-22 15:11
Szia Kleca!
Ez inkább pajzsmirigy hormon működési zavarára utal ha jól tudom.
Amennyiben van lehetőséged, kérj beutalót TSH T3 T4 hormon vizsgálatra a házidokidtól.
(válasz kleca 93. hozzászólására)

96. Bolondfáni2007-10-22 15:09
Igen, azok. A megfogyatkozó ösztrogén hormon illetve a többi nemi hormon megbillent működése okozza.
Ha nem szeretnél hormonpótlást, vannak term. anyagú gyógynövények, érdemes kipróbálni, hátha enyhíti a kellemetlenségeidet.
(válasz Pandamaci 95. hozzászólására)

95. Pandamaci2007-10-22 13:29
Én most vagyok 49,van olyan lánykori, velem egyidős ismerősöm, akinek 42 éves korában elmaradt a vérzése. Nekem kb. 1/2 - 1 éve vannak ciklus-zavaraim, de egy hónapja kezdtem olyat érezni, mintha egyensúlyzavarom lenne. Aztán 2 hete belső melegséget érzek, mintha lázam lenne. EGy hete éjszakánként meg leizzadok rendesen. Ezek biztosan klímaxos tünetek.

94. Icus2007-10-22 10:45
Azt más is okozhatja. Én ha nagyon fárdt vagyok, akkor is érzek igy.
(válasz kleca 93. hozzászólására)

93. kleca2007-10-22 10:41
Emberek, segítsetek!

Az is hozzá tartozik, hogy néha nagyon fázik az ember, de nincs láza?

92. Bolondfáni2007-07-30 20:12
Nagyon szívesen, máskor is...bár inkább ne kelljen erről értekezni tünetek hiányában...:))))))
(válasz Rika1 90. hozzászólására)

91. Rika12007-07-29 22:46
Köszi,hogy leírtad a tüneteket,most már egy kicsit nyugodtabb vagyok:)Kellemes nyaralást Nektek!:)
(válasz Icus 89. hozzászólására)

90. Rika12007-07-29 22:37
Mégegyszer köszi a privit:)
(válasz Bolondfáni 87. hozzászólására)

89. Icus2007-07-29 16:04
Nekem, nem mell feszülésem van, hanem mintha villám cikázna a mellem belsejéből ki a mellbimbón keresztűl. mensi előtt nkem mindig "feldagad" és nagyon érzékeny, van hogy hason sem tudok aludni.
Ez a változó mennyiségű mensim nekem is van, kiidegel teljesen, múlt hónapban kemény 1,5 napot volt meg, most meg 7 napig "rendesen" véreztem. Már atl féltem dokihoz kell mennem egészségügyire. hét múlva megyönk nyaralni, úgyhogy nagyon nem örültem volna neki.
(válasz Rika1 73. hozzászólására)

88. docens2007-07-29 13:20
Teljesen egyéntől függ.

87. Bolondfáni2007-07-29 09:31
Szia,szívből örülök ha segítettem valamit .
Igen, ettől a "hormonális hullámvasúttól" számtalan tünet elképzelhető, szinte ahányan vagyunk, annyiféle variációban.
Nem tudom, a bio dolgokhoz nem értek,(és nem is igazán hiszek bennük) ettől függetlenül sokakon eredményesen segítettek, szóval érdemes kipróbálnod szerintem is.
A művi hormonpótlás már keményebb dió, 15 éve gyógyítanak vele szerte a világon, és a mai napig nem tudják eldönteni, hogy haszna vagy kára van-e több....ez már magában elgondolkoztató, ugyebár.
Én biztosan nem fogok kérni ha oda jutok, a természet rendjébe ugyanis csak a legindokoltabb esetekben érdemes belepiszkálni, ezt gondolom.
Ha van még kérdésed, írj, privátban is lehet, azokra is mindig válaszolok.
(válasz Rika1 81. hozzászólására)

86. Rika12007-07-28 23:59
Na látod? - én is azt hittem,hogy...de az élet más.És jövőhéten jönne meg,amit nagyon remélek,hogy megjön,de ezek a tünetek marhára nem hiányoznának.Itt konzultáltam már olyan valakivel,aki ért ezekhez a gyógynövényes dolgokhoz,és ő ajánlotta a zöldbűzafű levét.Én hiszek neki.Ki is fogom próbálni.Most zöldcitromfű teát iszom,ez állítólag a hőhullámokra jó,ezt még nem nagyon tapasztaltam,mert még csak 2x volt,de nem vészesen.
(válasz Árva Galamb 85. hozzászólására)

85. Árva Galamb2007-07-28 23:49
Tejó ég!! Basszuskulcs, de komolyan!! A cici és a has teljesen stimmel nálam is.:(
(válasz Rika1 84. hozzászólására)

1 2 3 4