Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Első áldozás fórum

Első áldozás (beszélgetős fórum)

2012. szept. 9. 17:29
Jár még erre valaki?
2010. ápr. 8. 20:00
Nagyon különleges személyiség volt Márton Áron után - érdemes a munkásságát tanulmányozni!
19. mizujsag (válaszként erre: 13. - A14deb9047)
2010. ápr. 8. 19:35
Ez nagyon szép.:-)
2010. ápr. 8. 16:35
Érdemes ezt a kis könyvecskét beszerezni. Kb. másfél évvel ezelőtt adta ki a Szent István kiadó több évtizedes hallgatás után, mert indexen volt. Hogy miért?? Rejtély, mert csodálatos gondolatok vannak benne. Ma már tudjuk, hogy évtizedekkel megelőzte a korát... Szenvedett is érte.
17. 22eef7d1ae (válaszként erre: 16. - A14deb9047)
2010. ápr. 8. 16:28
...ez csoda szép idézet...
2010. ápr. 8. 15:34
Negyedik osztályban tanítjuk, hogyan kell használni a Bibliát - mármint egy idézet kikeresését, ugyanígy a Hozsanna használatát, szerkezetét. Egyébként nagyon szép könyv Prohászka Ottokár Szentlélek hárfája című könyvecskéje. Egy mondat maradt meg bennem nagyon: "Ha minden ember csak egyetlen embert szeretne a földön, akkor már paradicsom lenne." Kb. ez a lényege...
2010. ápr. 8. 15:19
Attól, hogy a fiadnak van egy Bibliája attól a lányodnak is lehet, később úgysem együtt fognak élni! Nem?
2010. ápr. 8. 15:05

Sziasztok!Az én lányom is májusban lesz elsőáldozó.

Egy egyszerű fehér ruhája lesz.

Ajándék?Ezen nem gondolkodtam ég.

Fiam anno bibliát kapott,így az már kilőve,lehet egy aranyos kis fülbevalót kap majd:)

2010. ápr. 8. 14:47
Igen sok helyen ajándékoznak szép kötésű Bibliát - legyen az képes vagy teljes - középiskolában már úgy is kell -, a kislányoknak kis díszdobozkában rózsafűzért - ez általában teklagyöngyös szokott lenni. Szóval olyasmi, ami megmarad neki emlékként, hogy mikorra kapta. Azt szoktam mondani a gyerkőcöknek és a szülőknek, hogy ha az élet majd tapossa őket, eszükbe fog jutni az imakönyv, a Biblia, a rózsafűzér, a templom csendje. És ha ott teszik le a lelki gondjaikat, nem pedig a kocsmában, akkor nem dolgoztam hiába.
2010. ápr. 8. 14:18
Most már egyre gyakoribb, hogy a fiúk-lányok kapnak fehér ruhát. Általában a pap határozott kívánsága, hogy ne legyen koszorú + fátyol. Ez az ünnep nem erről szól!! Ez azért is van - részben -, hogy kivédjék az egyenlőtlenségeket. Mert ugye nem minden szülőnek telik osztrák-német elsőáldozási ruhára, és ők nem "kismenyasszonyok". Ez nem divatbemutató!! Az ünnepélyes mise után szokott lenni a gyerekeknek, közreműködőknek egy kis uzsonna üdítővel. Nálunk egy imakönyvet kapnak a gyerekek és azt a gyertyát, amivel bevonultak. Az természetesen elvárás a fiúknál, hogy sötét nadrág, fehér ing, rendes cipő (nem edzőcipő, mert sajnos ez is előfordult már). Egy héttel korábban van egy szülői értekezlet, amikor kiválasztják a méretüknek megfelelő fehér ruhát a gyerekek, ezt a szülők hazaviszik, kimossák-vasalják és így jönnek vasárnap de. Persze, vannak családok, ahol ezt nagy ebéddel ünnepelik meg, komoly összegeket ajándékoznak...
2010. ápr. 8. 13:13

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat!

Párom unokahuga lesz az első áldozó májusban.

10. CsillagTM (válaszként erre: 9. - 9925394c3b)
2010. ápr. 8. 12:33
pontosan. DE mivel manapság a szülők nagy feneket kerítenek ennek, és kivagyiság: drága ruha+fényűző kajálás van sok helyen, ezért gondoltam, hogy mehet a piszkálódás.
2010. ápr. 8. 12:22
szerintem épp ezért jó az egyenruha, mert akkor nincs megszólás!
8. CsillagTM (válaszként erre: 7. - 9925394c3b)
2010. ápr. 8. 12:20
igen, nekem se tetszik a flancolás! nem ez a lényeg...persze megértem azokat a szülőket, akik nem akarják, h megszólják őket/a gyereküket, mert kilógnak a sorból...
2010. ápr. 8. 12:14
Én 12éve voltam elsőáldozó. Ingyenes az elsőáldozás! Ruhát kapott mindenki a plébánián, a ministráns ruhákat kaptuk meg. Nekem egyébként nem is tetszik az ennél flancosabb kölcsönzős ruha"divat". Ajándékot nem kaptam, nem volt vendégsereg. Vagyis a mamaáéktól kaptam egy Bibliát és egy rózsafüzért. De ez nem is erről szól. Ezt lelkileg kell megélni!
6. CsillagTM (válaszként erre: 5. - Mizujsag)
2010. ápr. 8. 11:54
tényleg, én is a keresztelőmre kaptam a láncot, az elsőáldozásra gyűrűt.
5. mizujsag (válaszként erre: 1. - Russodebby)
2010. ápr. 8. 11:52

Hivatalosan nem kerül pénzbe. Aztán meg ki tudja? A ministráns ruhákat oda tudják adni, de a saját általában szebb. A többi az elsőáldozótól vagy a szülőtől függ, azok családi hagyomány alapján szoktak történni. Én 23 éves voltam, kaptam egy szép virágcsokrot, és elmentünk vacsorázni, egyszerű ruhát viseltem. A nagyfiunk most lesz 11 évesen elsőáldozó, nem kértek semmi különöset (csak azt!, hogy segítsünk felkészíteni), és ebédre meghívjuk a nagyszülőket, tesókat.

Jó, hogy említetted az ajándékot: gőzöm sincs, mi legyen. A keresztelőre már kaptak nyakláncot. Hmmm...

2010. ápr. 8. 11:47

Én 10 éve voltam elsőáldozó. Mi akkor menyasszonyi ruha kölcsönzőből kölcsönöztük a szoknyát, mert azt mondták, hogy onnan kell..

Ajándékba majdnem mindenkitől pénzt kaptam. :)

3. CsillagTM (válaszként erre: 1. - Russodebby)
2010. ápr. 8. 11:43
Hát, én már vagy 13 éve voltam elsőáldozó:), de nekünk adtak ruhát (persze ez már gondolom nem így van, vagy egyházközsége válogatja), ajándékba keresztanyuéktól vékony aranyláncot kaptam kereszttel, és volt nálunk egy kisebb vendégség (pár rokonnal), semmi nagy flanc. De van, ahol máshogy megy...
2. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Russodebby)
2010. ápr. 8. 11:42
Privát megy!
2010. ápr. 8. 11:38

Sziasztok!

Minden érdekel ami az első áldozással kapcsolatos. Mennyibe kerül,milyen ruha most a divat, mit szopkás venni ajándékot és tényleg minden más is.

Előre is köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook