Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 éves kor után mivel érdemes mérni a gyerek testhőmérsékletét? fórum

1 éves kor után mivel érdemes mérni a gyerek testhőmérsékletét? (tudásbázis kérdés)


20. kostyi79 (válaszként erre: 19. - 580dbd446c)
2008. dec. 19. 11:29
A fulhomero jelzi, ha merul az elem.
2008. dec. 15. 09:00
Én visszatértem a higganyos lázmérőre, mert a digitális ha már merült az elem nem mért pontosan. Én mindig hónajban mértem a gyerekek lázát(csecsemőkorban is), magamhoz öleltem és tartottam a kezét hogy a hőmérő a helyén maradjon, közben puszilgattam, nevetgéltünk...
2008. dec. 15. 07:59
A Braun fulhomero mer a legpontosabban. Sajnos ez a legdragabb is, de nalunk Angliaban az orvosok is ezt hasznaljak, mivel ez adja a lagmegbizhatobb eredmenyt. Es az sem utolso szempont, hogy 3 masodperc alatt eredmenyt ad.
2008. dec. 13. 11:07
Mi is fülhőmérőt használunk, pár másodperc az egész. Igaz megvettük az Omron márkájút, de csak egyszer került sokba.
2008. dec. 13. 08:28
nálunk a fülhőmérő vált be
2007. nov. 16. 10:58
Sosem dugtam a gyerek popijába hőmérőt, mindig digitálisat használok, hónaljban, de biztos nagyon jó a fülhőmérő is.
2007. júl. 25. 17:11
Ha gyanús a gyerek hőmérséklete, adj egy puszit a homlokára. Ha forró, vagy még gyanúsabb, vegyél elő lázmérőt. Lehet higanyos-hónaljba, s lehet másmilyen is. A fülben mérő a legpontosabb.
2007. júl. 14. 09:49
Én használtam már hagyományosat, digit, és fülhőmérőt is. Nekem a fülhőmérő jött be a legjobban, nem kell szenvedtetni éjszaka a gyereket az öltözéssel. Ha nem szereted a fülhőmérőt, mérj a digitálissal, azt én úgy oldottam meg, hogy a patikákban kapni homlokra tehető hőmérőt, igaz nem pontos értéket mutat, fél fokokat csak, viszont éjszaka tudod ellenőrizni a lázát, ez is megmutatja ha lázas, és csak akkor kell felkellteni ha muszáj. Van cumis lázmérő is most már, én azt nem tudtam használni, mert a fiam nem cumizik. Állítólag az is pontos, de nem tudom!
12. narina
2007. júl. 13. 23:47
Nekem már 7-ével ezelőtt azt tanácsolta egy gyermek orvos hogy digitális lázmérőt hazsnáljam a picinél ugyanugy hónaljban mint az idősebb babáknál.Nekem mind a három gyereknél pontos és megbízható volt.Az orvos azzal indokolta,hogy apici végbele könnyen megsérűlhet.
2007. júl. 11. 10:37
Mi már 3 éve áttértünk a fülhőmérőre. Kisfiam akkor nagyon beteg volt. Lázas, hasmenéses. És a sűrű lázmérőzés elég rosszul esett nek. Még éjjel is mérnem kellett a lázát amire felébredt, nyűgös volt, sírt... A háziorvos mutatta, javasolta a fülhőmérőt. Tényleg egyszerű kezelni és egy pillanat alatt megvan az eredmény. Akkor még elég drága volt. 9000 ft, de nem bántam meg. Azóta a szomszéd is engem hív ha lázas a gyerek. Az unokatesóm most vett egyet 6000-ért.
2007. jún. 10. 21:18
Nekünk a fülhőmérő vált be. Igaz nem olcsó, de már a szomszédtól kölcsönkértük és be is ruházok egyre:)
2007. jún. 10. 20:45
Sajnos épp aktuális a téma,ugyanis a hétvégén lázas volt a lányom.Mi is az említett W.D. mintás digitálisat használjuk,nekünk bevált.Higanyos nekünk sincs itthon,de amilyen mozgékony a lányom,nem tudom,hogy tudnánk azzal lázat mérni.Még egyelôre fenékben mérjük,azt még tûri.
2007. máj. 28. 18:51
Az én fiam, de ha úgy látom vagy érzem, hogy lázas igen is popsiban mérem meg pedig digist használok. Higanyos nincs is itthon. Néha szoktam hónaljban, de az valahogy soha nem sikerül. Szerencsére nagyon keveset kell mérni:)
2007. máj. 27. 22:28
Én itthon "sima" lázmérővel mérem, szépen az ölembe fogom, s kibírja azt a pár percet, de volt már, hogy digitális hőmérővel mértem, azt is hónaljban. A fiam márciusban volt 1 éves.
2007. máj. 26. 23:29
Nekem is digitalis van mar az elso perctol fogva es nagyon bevalt! Igaz szerencsere nem kell hasznalni. az igaz hogy ahanyszor beteszed annyiszor mast mutat, de nem nagy elteressel es ha mar a gyereknek 37.5 fok felet van a hoje mindegy hogy 37.5 vagy 37.6 es ha magasabb az is mindegy mert igyis ugyis csillapitani kell. es azer nem valtanam fel a 15 mpercest a 10 percessel, sot meg a 3-mal se mert azt ugysem turne a lanyom :o) Ennyi ingadozas meg szerintem belefer!
2007. máj. 26. 23:05

Azért kérdeztem,mert mi fülhőmérőt használunk,de ugyanaz a bajom vele,mint a rendes digitálissal,hogy ahányszor mérem,anny félét mutat:( .

Remélem is,hogy nem kell már végbélben mérni,mert nálunk ez már kivitelezhetetlen lenne!!!

Várom a további hozzászólásokat,tapasztalatokat!

4. dee (válaszként erre: 2. - Mongi)
2007. máj. 26. 22:59

Van olyan digitális lázmérő,ami 10 mperc alatt mér.Disney mintás,szuper jó.1 éves kor után már nem kell végbélben mérni sztem.

10 mperc kibírható.:)

2007. máj. 26. 22:58
Szia !Nekem a higanyos hagyományos lázméró a legjobb mind mai napig,van digitális is de valahogy szerintem az nem mindig mér pontosan...
2007. máj. 26. 22:54
A "melyik fajtánál"nem márkanévre gondolok!:)))
2007. máj. 26. 22:53
1 éves kor után mivel érdemes mérni a gyerek testhőmérsékletét?Neked melyik fajta lázmérő vált be?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook