Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Calici vírust mivel lehet itthon gyógyítani? Muszáj orvoshoz mennem? fórum

Calici vírust mivel lehet itthon gyógyítani? Muszáj orvoshoz mennem? (tudásbázis kérdés)


2010. ápr. 10. 13:43

Részletesen a calicivírus-fertőzésről

[origo] egészség 2006. november 16., csütörtök, 12:40 Utolsó módosítás: 2009. július 13., hétfő, 12:15 eszközök:

Napjainkban a gyomor-bélrendszeri fertőző megbetegedések egyre nagyobb hányada vírusos eredetű, a fejlett országokban a bakteriális eredetű fertőzések közegészségügyi jelentősége háttérbe szorulóban van. E vírusok leggyakrabban közvetlen/közvetett emberi kontaktus révén terjednek, de a járványok kialakulásában fontos szerepet játszanak az élelmiszerek is. Tájékoztató anyagunkban a humán calicivírusokat mutatjuk be részletesen.



Ajánló

Influenza helyett calicivírus

A Caliciviridae családot alkotó vírusok egy része az 1930-as évek óta ismert állatpatogén kórokozó. Emberi fertőzésekben csak az 1970-es években fedezték fel a calicivírusokat, de ma már a legfontosabb kórokozóknak tartják őket a nem bakteriális eredetű, gyomor és bélrendszert érintő (gasztroenterális) járványokban. A molekuláris módszerek elterjedésének köszönhetően folyamatosan nő az újonnan felismert vírustörzsek száma, melyeket általában felfedezésük földrajzi helyéről neveznek el.



A humán calicivírusok világszerte, életkortól függetlenül és szezonalitás nélkül a virális eredetű gasztroenterális megbetegedések 30-40%-át, az ilyen járványoknak pedig 75-89%-át okozzák. A fertőzés elsősorban a fertőzött széklettel szennyezett élelmiszer (zöldségek, saláták, eper, málna, kagylók, stb.), a közvetlen és közvetett kontaktus (pl. az élelmiszert kezelő fertőzött személy, szennyezett felületek, stb.), valamint a víz révén terjed, de a vírus a hányadék párolgása útján a levegőben is terjedhet.


A calicivírusok populáción belüli körkörös áramlásához hozzájárul, hogy a fertőzött személy a tünetek megjelenése előtti és utáni időszakban is ürítheti a vírust. Részben a rövidtávú immunitás, részben a vírusok nagy genetikai és antigén diverzitása miatt az élet során ismételt megbetegedések előfordulhatnak. Humán calicivírus járvány gyakran fordul elő időlegesen zárt emberi közösségekben (óvoda, iskola, laktanya, gyermektábor, kórház, öregek otthona, stb.), ahová a vírus bekerülve gyorsan terjed és rövid idő alatt nagyszámú megbetegedést okozhat. A humán calicivírus fertőzéseknek jól körülhatárolható epidemiológiai és klinikai jellemzői vannak, melyekből négy emelhető ki:


1. a fertőzésnek rövid, 24-48 órás az átlagos inkubációs ideje,

2. az esetek többségében a vezető klinikai tünet a hányás (előfordulási gyakorisága >50%),

3. a betegség rövid, 12-60 órás lefolyású,

4. a széklet rutin bakteriológiai vizsgálatával kórokozó nem mutatható ki.


A humán calicivírusok környezeti hatásoknak relatíve ellenállók, és már alacsony részecskeszámban is megbetegedést tudnak okozni. A fertőzést és a járványok kialakulását a vírus széklettel, illetve szájon át történő terjedése miatt a klasszikus higiénés rendszabályok betartásával, betartatásával és megfelelő fertőtlenítőszerek alkalmazásával lehet a leghatékonyabban megelőzni. A humán calicivírus fertőzés megelőzésére vakcina nem áll rendelkezésre.


Forrás: Az Országos Epidemiológiai Központ tájékoztatója a calicivírus fertőzésről

17. misz
2010. ápr. 10. 00:28

A mi dokink írt fel egy jó gyógyszert, Bolus Astringens a neve. Recept nélkül lehet kapni, és minden ilyen hányós-hasmenős fertőző betegségnél használható.

Szuper jó! Lerövidíti a betegség lefolyását, fertőtlenít belülről, eltávolítja a méreganyagokat a szervezetből.

Próbáljátok ki!


Jobbulást kívánok mihamarabb! :)

16. fc57ac7ebe (válaszként erre: 14. - Etikat)
2010. ápr. 8. 15:05
Ja,hát igen,az a másik hogy én ha akartam volna se tudtam volna elmenni a dokihoz,mert 5 percenként kellett mennem,és folymatosan ájulás közeli állapotba voltam.Én rettegek nehogy megint elkapjam,mert nagyon borzasztó!
15. etikat (válaszként erre: 9. - Fc57ac7ebe)
2010. ápr. 8. 14:47
Ez így van, minden orvos másképp beszél ! a fiam barátnőjének is 1 rakat gyógyszert írt fel az orvosuk, azért voltam bizonytalan !
14. etikat
2010. ápr. 8. 14:43
Na kislányok, mondom az eredményt ! Telefonáltam az orvosnak, mit kell tennem !" Rengeteg folyadék, szigorú diéta, lázcsillapító" ! Ezt válaszolta . Ja, és a folyadékot amennyire hidegen tudom inni annyira hidegen kell, kortyolgatva !Én is arra gondoltam, ha el is tudnék menni, csak tovább adnám a vírust , inkább telefonáltam !!!Állítólag nincs más gyógyszer erre :)Igen, az a vírus, amit írtam :)most ez járvány !
2010. ápr. 8. 12:01
Mi is átestünk rajta, mi kaptunk az orvosunktól egy "koktél" injekciót, nem tudom mi volt benne, de 1 óra múlva már nem volt semmi bajunk.
12. fc57ac7ebe (válaszként erre: 11. - Pmjudit)
2010. ápr. 8. 11:55
Igen,semmilyen hasfogót nem szabad!
2010. ápr. 8. 11:53

Menj dokihoz, bár a vírusra nincs gyógyszer. Biztosan Calici?

Amennyiben hasmenésed van, én nem javasolnám a Smectát, a betegségnek távoznia kell. Igyál sok folyadékot, vegyél be Normafloret.

10. emagdi (válaszként erre: 9. - Fc57ac7ebe)
2010. ápr. 8. 11:31

vírusra nem tudnak gyógyszert adni.

a doki max megnyugtatásra jó (meg hogy a rendelőben jól továbbadja az ember a vírust, azzal hogy megfogja a kilincseket, székeket stb)

egyedül sókat, ásványi anyagokat érdemes szedni a kiszáradás elkerülése végett, de ehhez nem kell az orvos, patikában bármelyik rokon vehet ilyet, vagy akár sportitalt bármelyik élelmiszerboltban.

2010. ápr. 8. 11:23
Érdekes,mikor nekem calicim volt,nem mentem el orvoshoz,mert telefonba azt mondta nem kell,nem tud rá mit adni,tisztuljak ki,igyak sokat,és csak akkor menjek ügyeletre ha elájulok,mert akkor kiszáradtam,és infúzió kell.Barátnőm pont most esett át rajta,viszont ő szedett rá egy rakat gyógyszert,mert a doki felírta.
2010. ápr. 8. 09:56
Nagyon szívesen, és gyógyulj meg minél hamarabb!
2010. ápr. 8. 09:49
Én is úgy kaptam el a fiam hozta a barátnője családjától :)Tegnap délután kezdődött, azóta semmit nem ettem, csak keserű teát iszom ! Randa nyavaja ez, az biztos, de tényleg elmegyek dokihoz !!! Úgyis ritkán lát :) Köszönöm, aranyosak vagytok :)))
2010. ápr. 8. 09:39

Jobb ha elmész orvoshoz, és mással meg ne nagyon találkozz, mert fertőző. Még a tünetek megszünése után is 1-2 hónapig képes vagy másokat megfertőzni. Nekünk is megtiltotta az orvos, hogy meglátogassuk a nővéreméket, mert pici babájuk van, úgyhogy a betegség miatt két hónappal el kellett halasztani az utazást.

Részvétem neked, el tudom képzelni, milyen rosszul érezheted magad, úgyhogy jobbulást kívánok!

2010. ápr. 8. 09:37

magára a vírusra nem fog tudni adni a doki semmit.

arra kell figyelni, hogy ne fertőzz tovább másokat, valamint hogy ne száradj ki (erre adhat különféle sókat)

4. etikat (válaszként erre: 2. - Maya80)
2010. ápr. 8. 09:36
köszönöm, akkor nem úszhatom meg ? azt hittem van valami házi praktika, de ha muszáj akkor muszáj :)
2010. ápr. 8. 09:33
De addig is szedjél b6 vitamint meg igyál Szmekta port plusz még sok folyadékot. Ezen kívül szigorú diéta!
2010. ápr. 8. 09:32
Menj el mindenképp orvoshoz, mert elég komoly betegség! Mi ősszel estünk át rajta, úgyhogy tapasztalatból beszélek.
2010. ápr. 8. 09:25
Calici vírust mivel lehet itthon gyógyitani ! Muszály orvoshoz mennem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook