Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kamaszkor utáni magánélet... fórum

Kamaszkor utáni magánélet... (beszélgetős fórum)


16. Sicike
2010. ápr. 8. 00:33
Na,ez az a téma ami még messze van,és aggódva állok majd elébe........
2010. ápr. 7. 20:38

Bocsi, hogy valaki félreértett, és azt hitte, hogy én vagyok az anyuka... :S De nekem nem baj, mert a véleményetekre voltam kíváncsi, az meg gondolom független attól, hogy én hány éves vagyok. :D

Szóval köszi mindenkinek a hozzászólásokat! :)

2010. ápr. 7. 19:01
Andy szerintem a te anyukád így is többet tud rólad, mint amit a nagy átlag otthon elmond. Az, hogy koleszban az azért ezt akadályozza valamelyest, mégis smsben tudatod vele, az meg hogy egyszer egyszer nem mondod, hogy épp kivel kávézol szerintem nem olyan nagy bűn. Az pedig, hogy nem örül, hogy van barátod az egy másik dolog. Azt sem igazán értem, mert csak a tanulás miatt ellenzi ezt, pedig nagyon jól tanulsz...
2010. ápr. 7. 18:59

nekem még annó, mikor már kiskamaszból nagy fiú lett az egyszem gyerekünk, hát rossz volt.

mobil még hírből sem volt, így ha elment otthonról elmondta kihez.

egyszer aztán, miután láttam rajta, nem nagyon örül ennek, annyit mondott:

furcsák az emberek. van egy barátom, ha elmegy otthonról, azt sem kérdezik, hova,minek, kihez.

és mindez rosszul esik Neki.

én elpanaszoltam, hogy tőlem anyu mindig kérdezi.

nekem ez a rossz. és akkor rájöttem, mégis jó, hogy kérdezed anyu, mert törődtök velem.


soha többet nem kérdeztem, mondta magától, amit akart.


nehéz a gyereknek és a szülőnek is.

mindig aggódunk,

mikor gyerekek vagyunk azért,

mikor gyerekünk lesz azért.

ha gyerekkorban beteg azért,

ha felnőttként, azért.


és ez így jó.

12. d560948772 (válaszként erre: 11. - Belle Morte)
2010. ápr. 7. 18:02
... teljesen összhangban van a fotóiddal, amit írtál... jó volt olvasni és látni! :o)
2010. ápr. 7. 18:00
Én 21 vagyok, Apuval élek jelenleg, de Anyuval éltem eddig, miután elváltak, ettől függetlenül mindig mindkettő tudja hol vagyok, kivel vagyok, mit csinálok, és a tanácsaikat is megfogadom, rájöttem nem beszélnek félre, igenis Nekem akarnak jót, inkább hallgatok rájuk, mint hogy a saját bőrömön tapasztaljam meg a negatívumokat... :) Volt, hogy volt külön keresetem, de ettől függetlenül nem éreztem, és Ők sem, hogy nincs rájuk szükségem, ugyanúgy tudták merre vagyok, kivel és mikor, és érdekelt a véleményük, hiszen a szüleim, szeretem Őket és Ők is Engem. :) Ez így természetes nálunk. nem szólnak bele mikor/kivel/hova megyek, de tudják. És én szeretem is, ha tudják, hiszen bármikor lehet baj, és amíg a szüleim élnek (remélem nagyon sokáig még :) <3 ), addig tudni fogják merre járok, hiszen miért ne? Amúgy sincs mit titkolnom. :)
2010. ápr. 7. 17:18
... és az a furi, hogy mindig bennem volt, hogy a gyerekünknek gyökereket és szárnyakat adhatunk.... és amint használni akarta a szárnyait (és immár használja is), azonnal levágtam volna... (ha hagyja)... ;))
9. d560948772 (válaszként erre: 7. - Agnes89)
2010. ápr. 7. 17:16
Köszi... de olyan sokat azért nem. ;))
8. d560948772 (válaszként erre: 1. - Andy332488)
2010. ápr. 7. 17:14

... lényeg a lényeg.... iszonyú nehéz elengedni a gyerekünket... megélni azt, hogy nincs szükség ránk, hogy már nem fontos a véleményünk.... hogy hiába szomorodunk el miatta, csak mosolyognak rajtunk... hogy amíg hozzánk bújt tv nézés közben, egyszer csak már nem... hogy mindig ott ült a vacsora asztalnál, és egyszer csak nem... hogy közösen mentünk színházba, moziba, koncertre... és egyszer csak már sehova... hogy én válogattam ki a ruháit... és már nem... hogy minden gondos törődését hálásan nézett... és egyszer csak már nem... szóval úgy kiszakítanak az emberből egy darabot... és ott marad a végtelen törődésed, az energiád üresen... huh... majdnem belehaltam... és újra kellett tanulnom vele az életet, hogy már nem lesz én kicsi lányom, akit terelgethetek, aki hálásan néz rám, ha megmondom mi a jó, aki kérdez, és amit mondok azt szentírásnak veszi.... bumm mintha elveszett volna, ... és kaptam helyette egy kis felnőttet, aki intenzíven azon van, hogy önálló legyen... mindenben... maga vásárolja a ruhát, ő rohangál az iskolás dolgai után, a barátnőivel jár színházba, és igen dolgozik délutánonként (egyrészt persze, hogy rám kevesebb teher háruljon), hogy megmutassa nekem vagy inkább saját magának, hogy képes rá... és megcsinálja, és független és önálló.


Huh.... nagyon nehéz... soha ezt a fájdalmat még nem ismertem, mint az elmúlt hónapokban. De most már jó.... most már megbarátkoztam a kis felnőttel és nem siratom a kicsi szöszi babámat! ;))

7. agnes89 (válaszként erre: 5. - D560948772)
2010. ápr. 7. 17:09
Bocsi, hogy ilyet írok, de nagyon csini nőci vagy! Letagadhatnál min 10-15 évet:).
6. agnes89 (válaszként erre: 5. - D560948772)
2010. ápr. 7. 17:07
Uh, nha igen:). Most látom csak, velem egykorú majdnem. Hát akkor lehet nem tetszik neki, amit írtam:). Ettől függetlenül ugyanaz a véleményem:).
5. d560948772 (válaszként erre: 4. - Agnes89)
2010. ápr. 7. 17:04
:o))) Te is azt hitted, hogy ő a szülő... hm... én is. :o)))
4. agnes89 (válaszként erre: 1. - Andy332488)
2010. ápr. 7. 17:04
Szia. Én a másik oldalról írnék, ha nem gond. Én 20 éves vagyok (igaz, hogy 2 éve külön élek, és tartom el magam), de egyértelmű, hogy míg valaki otthon lakik, és a szülők tartják el, joga van a szülőnek beleszólni. Ne aggódj, lehet, hogy a "gyereknek" nem tetszik, nagyon helyesen teszed, hogy terelgeted, tanácsot adsz, és próbálod jó irányba befolyásolni a döntéseit. Természetesen nem arra gondolok, hogy kerek-perec mond meg neki hol tanuljon tovább, milyen barátai, szerelme legyen. De egyértelműen kell véleményezni, hiszen még ő úgyis alakul, még tanulja hogyan kell felnőttnek viselkedni, és nem tudom, hogy ti mennyire emlékeztek rá, és ki hogy gondolja, de azért szerintem nem olyan egyszerű. Bele kell szokni.
2010. ápr. 7. 17:02

Azt, hogy mennyire érett, nem a kor határozza meg. Én 18 éves koromban elkerültem otthonról, mikor továbbtanultam, lassan anyagilag is független leszek, mégis, mindig tudják, mikor hova megyek buliba, koncertre, stb. Így szoktuk meg. Döntéseimbe sosem szóltak bele, max. tanácsot adtak, ez nem attól függöt, hány éves vagyok.

De van olyan ismerősöm, akit 20 évesen sem engedtek el koncertre este 10 után, nem lehet egy saját döntése sem. :S

2. d560948772 (válaszként erre: 1. - Andy332488)
2010. ápr. 7. 16:56
Öh... 17,5 éves.... 0 beleszólásom van. Nagyjából tudom, hogy hol van, merre jár.... szorgalmasan az iskolai munkáját illetően, a túlvállalt sulis dolgok mellett dolgozik is, hogy lehetőleg semmilyen téren ne függjön tőlem (azért még finanszírozom a dolgait, de egyre kevesebbet)... és meg kell tanulnom elengedni... van barátnője (hálistennek csak egy). Immár nem velem jár színházba, hanem vele. Van barátja is, de figyelem, hogy mindegyiküknek megvan a külön élete, tehát normális a dolog... de nehéééééééz volt az elmúlt néhány hónap, amíg kiderült, hogy ő igenis az a jó kislány, akit felneveltem, de most már mindenki hagyja békén. :o) ... és én tiszteletben tartom (amíg nincs mentális vagy/és fizikai veszélyben). :o)
2010. ápr. 7. 16:53

18-20 éves gyermeked (aki még iskolás, és tőled függ anyagilag) már azt tehet, amit akar? Be kell számolnia róla, hogy mikor hol kivel mit csinál? Engedélyt kell kérnie a programjaihoz, vagy elég, ha csak megemlíti, hogy mi a terve? Beleszólsz a döntéseibe, vagy hagyod a saját útján járni? Mit teszel, ha nem fogadja meg a tanácsaidat, nem hallgat a véleményedre? Rosszul esik, ha nem mondja el a dolgait, vagy természetesnek tartod, hogy inkább a barátaival beszéli meg a gondolatait, a szerelmi ügyeit stb..?


Ezekre a kérdésekre keresem a választ, véleményeket, hozzáállásokat...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook