Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kegyetlen az élet - kétszarvú méhem van fórum

Kegyetlen az élet - kétszarvú méhem van (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kegyetlen az élet - kétszarvú méhem van

1 2 3
83. lenedi
2015. dec. 20. 15:32

Sziasztok!


Érdeklődni szeretnék, hogy van-e valakinek valamilyen tapasztalata az Energy Gynex gyógynövény kivonattal kapcsolatban? Hasonló rendellenességem van, és már hónapok óta próbálkozunk, de eddig sajnos sikertelenül. Aztán ezt a gyógynövény koncentrátumot ajánlották, hogy próbáljam ki. Tapasztalat esetleg?

82. Perla del Mar (válaszként erre: 1. - Deranita)
2015. aug. 17. 01:14

Hallottam ilyenről. Egy barátnőm szobatársa volt az illető a nőgyógyászaton, a barátnőm mesélte, hogy abortuszra ment az a nő. Már volt otthon két gyereke, nem akart harmadikat. Majdnem megúszta az a szerencsétlen kis magzat, mert ő a másik méhszarvban volt nem abban, mint a másik két élő gyerek. Csak nem vérzett így észrevették, hogy nem jó méhszarvat kapartak ki visszatolták a nőt a műtőbe. Ott sopánkodott is állítólag a nő, hogy kishíján megmaradt a baba.

Ne add fel a reményt! Lehet attól babád,hogy két szarvú méhed van! Erről az egy esetről hallottam még.

2015. aug. 17. 00:01

Sziasztok!

Látom régen nem írt senki sem, de remélem, hogy még él a fórum. Nemrég voltam CT-n, nem nőgyógyászati ok miatt, de behívott a főorvos és közölte, hogy úőgy látja, hogy a méhem osztott és ez a kétszarvú méh szindróma. Eddig ez sosem merült fel egyik nógyágyaszáti UH-n sem. Átmentem a nőgyógyászatra, ahol ismét csináltak egy hüvelyi UH-t és ott az orvos azt mondta, hogy ő nem lát semmi arra utaló jelet, hogy bármi baj lenne a méhemmel. Azonban beszéltem egy nőgyógyásszal, aki azt mondta, hogy a CT pontosabb, mint az UH. 1,5 éve próbákozunk a férjemmel és még nem jött össze a baba. A nőgyógyász meddőségi szakrendelésre küldött minket, kedden megyünk. Nem tudom mi lesz, de már idegroncs vagyok attól, hogy az egyik leletem ezt mutatja, a másik az ellenkezőjét. Az orvosok sem nagyon foglalkoznak a dologgal. Annyit kaptam, hogy a kétszarvú méh szindrómával "kutya nehéz lesz teherbe esni" és a nőgyógyászat itt már nem tehet semmit, nem is látnak semmit. Nagyon félek, hogy mi lesz a meddőségin. Nem indulok nagy reményekkel mert 1,5 hónapja vizsgálgatnak az epehólyagommal pl, majdnem megműtöttek, két nappal az operáció előtt kértek egy sürgőségi CT-t és... nincs is epehólyagom. Fejlődési rendellenesség. Ennyire letojják az egészet. A nőgyógyászat szintén. Nem tudom mihez kezdjek :(

2015. febr. 26. 12:37

Sziasztok!!

Szeretnék mindenkit biztatni arra, hogy soha ne adjátok fel, mert igenis van remény!!

Nekem első terhességemnél derült ki, hogy kétszarvú méhem van, sajnos el is vetéltem a 8.héten :(

sokat próbálkoztunk előtte is, utána is...de nem jött a baba...Sajnos a kapcsolatunk is ráment erre. De én nagyon szerettem volna babát, ezért új társat kerestem és ELSŐRE sikerült, most pedig a szerelmem itt kiabál mellettem, hétvégén lesz fél éves.

Valami oknál fogva nem voltak komplikációk, sőt, anynira tartott a méhem, hogy 41+3-on indították be a szülést. Sajnos én hiába szóltam már a legelején, hoyg mi a porblémám az orvos nem foglakozott vele....ezáltal nem császároztak, csak mikor már komplikációk léptek fel, illetve most kengyelt visel a kislányom, mert szűkös volt a hely már neki odabent és roszzul fejlődött a csipője :( Remélhetőleg ez majd meghozza az eredméynt és midnen rendben lesz vele. Nagyon boldoggá tesz minden percben! Ne adjátok fel, viszont erőltessétek az orvosnál, hogy figyeljenek nagyon rátok. Én a műtétnél majdnem ott maradtam, főleg h az eredeti orvos lepasszolt, mert már péntek 2 körül jártunk és sietett haza....

Nem volt leányálom, de mostmár minden egyre jobb lesz!

Kitartást kívánok Mindenkinek!!!!

2013. szept. 13. 01:34
Sziasztok.Az en tortenetem harom eve kezdodott,mikor is kiderult,hogy babat varok,mindez ugy hogy hetente menstrualtam,6,5-7 hetes terhes lehettem,a 14. hetig minden rendben volt(vagy legalabbis hittem en)ekkor sajnos felfaztam,(hitte az orvosom)eleg csunyan,gorcsoltem illetve barnas folyasom voltigy heti rendszeresseggel jartam huvelyi ultrahangra.majd a 17. heten nagyon begorcsoltem....szinte alig birtam kiegyenesedni...azonnal szaladtam a del-pesti korhazba,ahol kiderult h a felfazas,ami miatt gorcsoltem,valojaban egy mehen kivuli terhesseg....kiderult,hogy a mehen beluli pici babam is elhalt....nem ertettem...kiborultam,foleg azutan ami utana vart ram....nem szeretnem reszletezni....szornyu erzes volt,hogy a gyermek akit a szivem alatt hordtam....es akit annyira vartunk...megsem jon...majd a mutet utan kiderult,hogy ketszarvu mehem van....addig senkinek nem tunt fel....vagy legalabbis velem ezt senki nem kozolte....azt hittem tobbe nem lehet babam.....Majd egy honapja lett egy laborban keszult pozitiv terhessegi tesztem,mikozben menstrualtam,el sem kell mondjam mennyire boldog voltam,szarnyaltam:)masnap elmentem a nogyogyaszhoz,aki nem latott semmilyen terhessegre utalo jelet...mikor elmondtam,hogy a tuneteim megvannak,hiszen amugy nem is mentem volna labor vizsgalatra...azt mondta ne aggodjak,a terhesseg biztosan csak a 6.hettol mutathato ki ultrahanggal....10 nap mulva visszamentem,akkor sem latta a babat,de nekem tuneteim meg mindig voltak....aztan vissza mentem 4 napja,akkor sem latta,viszont a tuneteim nem mulnak,sot....menstrualni azota is menstrualok....es nem ertem,hogy mi lehet velem...rettenetesen felek...es nagyon szeretnenk babat....holnap reggel megyek vervetelre...remelem,hogy minden rendben van velem....valaki tudna nekem valami okosat mondani,ami picit megnyugtatna,hetfoig?mert csak akkor jon meg az eredmeny....elore is koszonom szepen...es szoritsatok!!!
78. Cukorkám (válaszként erre: 77. - Gabka)
2012. nov. 26. 16:57
Van egy 2,5 éves kislányom.Az én történetem a következő.Hamar teherbe estem (hátranyúló méhem van).Bejártam a munkahelyemre busszal, 12 hetesen azonban bevéreztem, de nagyon. 1 hétig voltam kórházban, ahol gyógyszeres kezelést kaptam(magnézium, stb.), nem nyílt ki a méhszáj, így megmaradt a gyerek. Hazaengedtek azzal, hogy feküdjek míg el nem múlik a vérzés, úgy 2 hónapig tartott. A baba fejlődött szépen, de 32. héten elfolyt a magzatvízem, a megyeibe vittek mivel ott van csak koraszülött osztály, az én orvosom azonban nem ott dolgozik.A kórházban aztán közölték farfekvéses ezért császároznak.Megkaptam a tüdőérlelőt, stb. Második nap, azonban elkezdtem vérezni, leszakadt a méhlepényem, ezért sürgösen, kivették a babát. A műtét után az orvos megkérdezte tudom-e, hogy két szrvú a méhem? Nem tudtam. A szülés utáni vizsgálatra már a régi orvosomhoz mentem, aki szintén meglepődött, és azt mondta, hogy UH hogy nem vették észre.
77. Gabka
2012. szept. 20. 11:23
Sziasztok! 2 éve próbálkozunk a gyerköccel és nem jött. Orvosnál voltam előtte, gondoltam ha bemegyek és elmondom, hogy babát szeretnék alaposan kivizsgálnak és kész! Ehelyett vizsgálta volt, minden rendben mehet a projekt, csak a baba nem jött. Másik orvos ez év májusában 14-én, megállapította, kétszarvú a méhem (egyébként én úgy tudom tapadást is nehezíti), elmondta mivel jár, de úgyis kell vért venni, majd még beszélünk róla. Május végén más várandósságot állapított meg. Kicsit dolgoztam, majd fekvés, majd sajnos 7 hetesen elment. Nem volt egyszerű, azóta várunk és bízunk abban, hogyha olyan sok mindenkinek megy akkor nekünk is fog. Próbálom pozitívan felfogni, spontán teherbe tudok esni...ez szerencse a szerencsétlenségben.
2012. szept. 3. 13:40

Sziasztok!


Hónapok óta tervezem, hogy írok én is, és most eljött az ídő. 27 éves nő vagyok 2szarvú méhem van azaz volt, mert 2012. aug. 23.án megműtöttek.


2011-ben elmentem egy magán nődokihoz Bp.-en, hogy teljes kivizsgálást végezzen rajtam, mert gyermeket szeretnénk. 3szor vissza rendelt a rendelőjébe, mert nem látvalamit rendessen... és, végül aztmodta, hogy minden rendben van csak a méhem szívalakú, de ez nem okoz semmilyen hátrányt nekünk. Így megnyugodtam és rááltunk a gyerekügyre. 8 hónap kemély próbálkozás után, de végül sikerült. kb. 6-7 hetes terhes lehettem, amikor 3órát utaztam busszal, hogy személyessen meséljem el a jóhírt a szüleimnek és barátaimnak. Amikor Szegeden leszálltam a buszról előntött a vér, mintmég soha. Azzonnal bevittek a nőiklinikára, ahol leszidtak, hogy miért utazgatok én, amikor tudnom kéne, hogy kétszarvú méhem van és hogy nagy a vetélésgyanú ezért mellőznöm kéne minden rizikóval járó dolgot. Azaza feküdnöm kéne, ha igazán akarom a gyereket. Én meg mondtam, hogy persze hogy akarom, hisz erre vágyok már régóta. Így befektettek a kórházba, ahol mondták, hogy csak akkor keljek fel az ágyból, ha nagyon szükséges, mert a cél hogy a vérzés elmúljon, mert kisodorhatja a magzatot. Ezt a vérzést Hematómának (bevérzés) nevezik, ami ugye a vetélés egyik formája, jele. Kaptam magzatmegerősítő gyógyszert, meg nyugtatót valamint magnéziumot. Tényleg szót fogadtam és végig feküdtem nyugodtan a kórházi ágyba, majd ahogy a napok teltek egyre csökkent a vérzés, majd 4-5napra rá el is múlt és 3 naponta ultrahangozni kezdtek. Ahol ugyan csak jó hírt kaptam, hogy növekszik a magzat, viszont ez a hematóma még mindig nagy és aggodnak. Majd 3 hét korházi benfekvés után 10 hetesen a magzat mégis csak elhalt bennem. Viszont azt mondták, hogy nem is a hematóma miatt, hanem valószínű nincs elég hely a magzatnak, hogy nőjjön, mert 2szarvú a méhem. Majd életem első abortuszán átesetm, majd másnak mégegyszer meg kellett ismételni, mert valami még maradt bennem. Ezt követően az ottani orvos, beszélt elöszőr velem erről, hogy ő nem javasolja, hogy így tovább próbálkozzunk, mert szerinte legközelebb is ez fog történni. Hanem van erre egy műtét, ami rutin műtétnek minősűl és helyre állítaná a méhemet. Így mire kontrolra mentem vissza hozzá, már eldöntöttük a férjemmel, hogy akarjuk a műtétet. Így 3 hónapra rá mikorra az időpontom volt visszamentem és elvégezte a műtétet. Sikeres műtét volt, ahogy a Doktorom mondta, csak megtörtént amiről előtte beszélt, én meg nem foglalkoztam vele, hogy a műtét aladt kijukadthat a méhem, ami megtörtént így felkellett vágni a hasam és a félórás kisműtétből 2,5 órás nagylett. Így a kiskulcsjuknagyságú vágásból 10 cm hosszó lett a bikini vonalnál. Azaz másnap kise engedtek a kórhából, csak 5 napra rá. Továbbá nem 3 menszeszt kell megvárni, hanem 5-öt, hogy újra pobálkozzunk a gyerekkel. Viszont az ígérete szerint, már sikeressen és remdben fog menni minden.

Örülök, hogy leírhattam ezt nektek a történetemet és jelentkeni fogok a folytatásommal.

Mindennek meg van a miértje, mert nem történik semmi sem véletlen. Hiszek abban, hogy végül jóra fordul minden és mindenben meglehet találni a pozítivumot.

:-)

75. d'moni
2012. máj. 29. 22:12
Ha van kedvetek gyertek a "Kétszarvú méh klubja" nevű klubba :))
74. jucie (válaszként erre: 73. - Kismongi)
2012. máj. 27. 11:14
Szia! Engem mûtöttek sövénnyel. Nem vészes mûtét, hiszteroszkópia során történik.
2012. máj. 25. 16:52

Sziasztok!

Remélem csatlakozhatók hozzátok?

Nálam most derült ki hogy kétszarvü méhem lehet plusz sövényem. 1 hete mütöttek meg miomával és igy vették észre a problémát.Nekem már volt 2 veteléssem voltam meddőségi kivizsgáláson is és ott minden rendben volt. Azt mondja a dokim hogy ugy nézki hogy ettől a rendelenességtől vettéltem el. Akkar csinálni egy átvilágitást hogy pontossan megtudja mondani hogy mi lehet a bajom. Én ugy hallottam hogy mütéttel ez a rendellenesség megoldható és utána lehet babám,mert a mostani állapotbnan nem lehet mert nem tudom kihordani ezét volt kétszer az elhalás nálam. Ezután szeretnék érdeklödni nálatok hogy kit mütöttek meg ezzel és mi a tapasztalat? egy kicsit kétségbe vagyok esve hogy nem lehet babám.

Remélem tudtok adni jó tanácsokat!

Előre is köszike!

Szép napot!

72. deranita (válaszként erre: 66. - Jucie)
2012. máj. 22. 16:26

Szia!

Engem nem műtötek terhesség elött!

Mikor terhes lettem 16 hetesen bevarták a méhszájat!Végig szedtem a magnéziumot és valamilyen magzatmegtartó gyógyszert (Duphastont)!

Sokat kellet feküdnöm,de nem állandóan és így sikerült 36 hét 6 napig bent tartani Dominikot!

3 héttel kelett elöbb beköltöznöm a korházba megfigyelésre.

Remélem minden rendben lesz veletek!:)

71. Vykusz (válaszként erre: 70. - Virág707)
2012. máj. 18. 21:04

Hát engem is érdekelne,hogy akkor mi van...

Remélem kiderül.Mikor mentek a következő lombikra?

70. Virág707 (válaszként erre: 69. - Vykusz)
2012. máj. 18. 18:39
Köszi!!! Én még abban bízom titkon,hogy nincs is... mert se UH nem mutatta tegnap se manuálisan nem volt tapintható...
69. Vykusz (válaszként erre: 68. - Virág707)
2012. máj. 18. 14:50

Szia!

Nekem UH mutatta.De szerintem a megtapadáshoz nincs köze a méhszarvú méhnek.A kihordáshoz már inkább.

Mindenesetre nagyon szorítok,hogy sikerüljön.

2012. máj. 18. 09:43

Sziasztok, én lombikozom már egy ideje, 3 sikertelenen vagyok túl ,több problémával. Egy doki jegyezte meg hogy kétszarvú a méhem egy lapar után, de a záróra rá sem írta... ha igaz, hogy ez van, akkor lombikkal is kevés az esély - gondolom - nem tud megtapadni? ezt mondták. De azóta több UH -t is néztek és ott nem láttak sövényt, tegnap a nőgyógyász is azt mondta, nincs kétszarvúm, mert azt látná UH-n és tapintható is lenne...

Totál nem tudom, kinek higgyek? Nektek UH mutatta?

67. d'moni (válaszként erre: 65. - Deranita)
2012. máj. 2. 19:27

Nem szabad feladni! Egyet értek!


Azóta már megszületett a babám és itt mókázik mellettem, nagyon jönni akart és velünk maradt :)

66. jucie
2012. ápr. 27. 10:31

Anita,

olyan jó olvasni, hogy sikerült! Végül volt mûtéti korrekció nálad?

Az én történetem épp úgy alakult, mint a tiéd, leszámítva egyelõre a csodás végét. Az elsõ babámmal 21 hetesen, a másodikkal 22 hetesen idult be mehállíthatatlanul a szülés. Hosszas kivizsgálássorozat után kiderült, hogy a méhemmel nincs rendben minden, szív alakú, mert egy sövény belülrõl behúzza. Ezt éppen egy éve leoperálták. Most 19-20 hetes vagyok, folyamatosan fekszem, kéthetente orvoshoz járok és reménykedem...

2012. ápr. 2. 08:30

Mindenkinek csak azt tudom mondani,bár nehéz a bajban erre gondolni tudom, de: "A felhők felett ott a nap!"!

És nem szabad görcsösen akarni mert az sem biztos hogy jóra vezet!

Én a második baba elvesztése után ugy voltam vele hogy nem szedek semmijen fogamzásgátlót,belevetettem magam a munka és nem is játszottam a gondolattal hogy babám legyen.De egyszer nem jött meg.

Mikor bebizonyosodott hogy terhes vagyok bementem a munkahelyemre,és eltöltötem utolsó napomat a cégnél.(A másik két terhességemnél csak értesítettem öket hogy beksiben vagyok és ne számítsanak rám egy ideig!)Nap végén sírva elköszöntem a kolégáktól,a gépsortól és lezártam egy részt az életemben!

Akkor már tudtam Dominik meg fog születni,mert a fogantatás idején elég keményen dolgoztam,és nem kíméltem magam!De ő akkor is velem és apával akart lenni!

2012. jan. 31. 19:24

Szia deranita!

Tiszta szívből gratulálok!Akkoriban, amikor írtad a cikket olvasgattam utána ennek a fejlődési rendellenességnek, majd április végén elveszítettem a kisbabánkat....kiváncsiságból néztem rá most erre a fórumra és tényleg van remény és mindenkinek azt mondom, hogy próbálkozzon kitartóan, mert nekem is eléggé reménytelennek tűnt, sajnos műtéttel sem lett volna korrigálható a méhem és mégis sikerült,4 hónapos múlt a Kismanóm!!!!

2011. dec. 9. 22:14

Sziasztok!

Újra itt vagyok!

És 7 hónapja én vagyok a legboldogabb ember a világon!Ugyanis 7.-én volt hét hónapja hogy megszületett életem értelme a leggyönyörűbb baba az ÉN KICSI FIAM!!!!

Mindenki aki hasonló cipőben jár mint én annak csak annyit tudok mondani hogy legyenek nagyon erősek és kitartóak,ha itt az idő jönni fog a baba!!!!!!

62. d'moni (válaszként erre: 61. - Vykusz)
2011. márc. 13. 20:38

Szia!

Én 18 éves korom óta járok nőgyógyászhoz és 28 éves koromban fedezte fel egy komoly nődoki. Azért írom, hogy komoly, mert sok dokit megjártam, és rátaláltam egy nagyon megbízható és korrekt dokira. Azért is váltogattam a dokikat, mert volt egy vetélésem és akkor sem fedezték még fel. Amikor terhes lettem, a hcg-m is szépen emelkedett, de az akkori nőgyógyászom nem látott semmit ultrahanggal. A mostani eszemmel már tudom, hogy azért, mert csak az egyik méhemet nézte uh-al, és nem fedezte fel a másikat. Biztos vagyok benne, hogy a másik méhemben volt a terhesség.

A súlyosságát nem tudom, annyit tudok, hogy bicornis két méhhel, melynek közös a fala, és két méhszájjal.

Szerinted menjek komolyabb vizsgálatokra? Most 3-4 hónapja próbálkozunk és még semmi. Majd ápr. elejére nemvárom a mensit.

61. Vykusz (válaszként erre: 60. - D'moni)
2011. márc. 12. 09:23

Szia!

Igen, mindenképpen szeretnénk második babát egy-két éven belül.

Rögtön teherbe estem,mikor eldöntöttük hogy szeretnénk.

Ami azért is meglepő, mert ezek mellett még hátranyúló is a méhem.Az orvosok azt mondták, hogy valószínű nagyon nehezen fogok teherbe esni.....

És neked hogy vették észre?Mennyire "súlyos"?

Remélem hamarosan összejön!Sok sikert!

60. d'moni (válaszként erre: 59. - Vykusz)
2011. márc. 10. 19:30

Szia! Sikertörténetet olvashattam, örülök, hogy minden rendben zajlott nálad :)

Terveztek második babát?

Szeretném kérdezni, hogy mennyi időre volt szükséged a teherbe eséshez? Mi párommal egy ideje már próbálkozunk.

puszi

59. Vykusz
2011. márc. 8. 14:48

Sziasztok!Látom jó régen írtatok ide.

Nekem is kétszarvú méhem van.A kisfiam 1 éves,a terhesség teljesen zavartalan volt,mindössze több vizsgálatra,ultrahangra volt szükség.Bár az orvosom előre közölte hogy vetélés,koraszülés, császármetszés lehet a vége,ebből csak a császár valósult meg.(szerencsére)A 28.-ik hét körül aztán megfordult farosnak és onnan már nem is mozdult semerre,a műtétnél derült ki,hogy beakadt a lábacskája az egyik szarvba,ezért nem tudott megfordulni.Sürgősségi császárom volt,két ujjnyira kinyíltam a gyerek faros volt,és ugye a magzatvíz bármikor elfolyhatott volna....A lehető legjobb időben a legjobb helyen voltunk.Utána kaptam plusz két adag oxitocint,hogy biztos visszahúzódjon a méh.Ja és augmentint kellett szednem 5 napig fertőzés elkerülés miatt.Szóval nekünk nagyon nagy szerencsénk volt.Ezek után azt mondta az orvos hogy a következő terhességnél is ugyanúgy fennállhat a vetélés koraszülés veszélye.

Mindenkinek sok sikert!

58. d'moni
2010. dec. 8. 14:11
Örülök, hogy minden rendben!
2010. dec. 1. 16:27

Szia Móni!

Köszönöm az érdeklődésedet.

Hát vannak fejleményeink. Orvost váltottam, és szerinte nincs méhsövényem, hanem amit az előző orvosom annak nézett az egy amnion szalag. Megnézetett egy másik orvossal is, és szerinte sincs semmi gond a méhemmel, a vágásokat leszámítva. Tegnap voltam uh-n, most semmit nem látott, nagy valószínűséggel kitapadt. A baba szépen fejlődik és egészséges. Nekem pedig csak ez számít!

56. d'moni (válaszként erre: 55. - Bobekos)
2010. nov. 4. 20:33

Szia bobekos!

Én sem hinném, hogy el kellene keseredned. Én is rengeteg olyan történetet olvastam, ahol nem is tudtak róla, hogy bicornis a méhük és sorra szülték a gyerkőcöket! Ha az első terhességnél rendesen tágult a méhed, akkor szerintem most sem lehet probléma. Mert probléma (úgy olvastam) akkor van, ha a méh nem tud eléggé tágulni a baba növekedésével és ekkor jön a vetélés stb.

Ne stresszelj, kíméld magad és írj rendszeresen, hogy hogy vagytok :)

Ne aggódj!

2010. okt. 25. 15:29

Sziasztok!

Kedves Anita! Részvétem a babáid miatt, de hidd el, ezt meg lehet műteni és lesz még Neked egészséges kisbabád.

Leírnám az én történetemet. 2008 szeptemberében problémamentes terhesség után, 2 hét túlhordás után császárral, egészséges, hatalmas kisfiam született. Idén tavasszal újból terhes lettem, de sajnos elvetéltem. A missed ab műtét során perforálódott a méhes, újból felnyitották a hasamat. Most újból babát várok, és a 7. héten kiderült, hogy méhsövényem van. Eddigi életemben rengeteg UH-n voltam, 2 hasi műtéten vagyok túl, és mégsem derült ki. Most 11 hetes vagyok, a baba szépen fejlődik, és nem tudok mást tenni, csak reménykedem, hogy minden rendben lesz. ÉS mért ne lenne rendben?! mindenhol azt olvasom, hogy a méhsövény egyet jelent a koraszüléssel, és hogy a baba nem tud kifejlődni rendesen. A fiam 4 kilóval és 60 centivel született 42 hétre!

Azt tudom, hogy szülés után megműttettem magam. Igaz, hogy nem tervezünk több babát, de még ki tudja mit hoz a jövő.

Ja, és még valami. A kisfiam és a mostani terhességem is az első hónapban fogant, a vetéléssel végződő pedig a 2. hónapban.

Fel a fejjel, és csak pozitívan!

Kívánok mindenkinek problémamentes terhességet és egészséges kisbabát!

54. d'moni
2010. okt. 6. 16:20

Szia Linda82!

Mizujs veled? Hogy vagy? Nagyon szurkolok értetek :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook