Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi az amit ehetek és mi az amit kerüljek a szoptatás alatt? fórum

Mi az amit ehetek és mi az amit kerüljek a szoptatás alatt? (tudásbázis kérdés)


14. mongi
2009. dec. 13. 17:00
...és camembert sajtot?
13. a1baa7edcc (válaszként erre: 12. - Mongi)
2009. nov. 22. 21:36
Az alkoholtartalma megmarad, ha forralva is van, ugy tudom.
12. mongi
2009. nov. 22. 21:09
Szerintetek lehet inni forralt bort szoptatás alatt?
2008. okt. 29. 18:30
Puffasztó ételeket kell kerülni,a gyümölcsöt kikell tapasztalni,hogy melyik nem bántja a mama és a baba gyomrát. Sok folyadék bevitel ajánlott a tej miatt.
2007. okt. 7. 11:41
Nekünk a torma volt gáz, sokára jöttem rá, hogy azt nem szabad. De az általánosságokon kívül (narancs, K-betűs zöldségek, szénsavas üdítők, bab) mindenkinek meg kell tapasztalni, ezért jó, ha írod eleinte, hogy mit ettél.
2007. okt. 7. 11:09
füszereket kerüld és acsipös paprikát és olyanokat mint a bab
8. mongi (válaszként erre: 7. - Imo)
2007. máj. 26. 23:00

Hú,akkor szerencsétek van:).

Az én fiam 4 hónapig hasfájós volt.

7. Imo (válaszként erre: 6. - Mongi)
2007. máj. 26. 22:23
szerencsémre az én kisfiam nem hasfájós
2007. máj. 26. 21:22

Szerintem nem minden igaz,ami le van írva!Nekem pl.nem jöttek be a tiltott ill. javasolt dolgok.Ki kell próbálni.Én pl. nem ehettem csokit,savanyúságot,mogyorót,K betűs zöldségeket,narancsot és citrusféléket,halat,mákot,babot.-Pöttyös lett tőlük vagy fájt a hasa.

Ettem viszont:epret,málnát,barackot,szilvát-mégsem lett semmi baja tőlük.

5. Imo (válaszként erre: 2. - Nóci)
2007. máj. 26. 16:40
nekem a kórházban a narancsot mondták, hogy lehet de a barack állítólag kiveri a gyereket
2007. máj. 26. 12:46
A K-betüs zöldségeket én eszem. Az első főfő vízét leőntöm és ugyan uyg készítem tovább az ételt mintha semmi sem történt volna. Nekem a köménymaglevestől volt rengeteg tejem. A hagymát és a banánt teljesen számüztem kis időre. Nagyon felfújt. Almát csak hámozva eszem. Tejterméket max. 1/2 liternek megfelelőt ezsem, iszom. Az én babám 2 hónapos. Lassan már lehet lazítani az étrenden, nagyon óvatosan.
2007. máj. 26. 12:41
2007. máj. 26. 12:07

Nem vagyok egy nagy tapasztalt,mert kb. egy 3 hete vagyok anya:)

De ami K-betüs olyat nem szabad enned(pl.:kelkáposzta,kelbimbó,káposzta) Krumli,illetve burgonya az minden féle formában szabad enned.

Tejterméket is csak nagyon minimálisat,mondjuk egy nap egy joghurt.

Igyál sok őszibarack lét...Multivitaminosat,Narancsosat nem szabad innod.

A gyümölcsöknél:epret,narancsot,banánt nem szabad(megfogja a pici hasát)...alma az töménytelen mennyiségben lehet.

Valakinek viszont a rántott levestől iszonyat sok tejcsije lesz,mondjuk nekem nem vált be,de neked lehet.

Én nekem az őszibarack létől van sok tejcsim.

Ennyit tudtam segíteni...csak azt írtam le amiben biztos voltam:)

1. Imo
2007. máj. 26. 11:43
Mi az amit ehetek és mi az amit kerüljek a szoptatás alatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook