Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mért NE, NE, NE legyünk öngyilkosok?! fórum

Mért NE, NE, NE legyünk öngyilkosok?! (tudásbázis kérdés)


35. Zizisicc (válaszként erre: 34. - Elektor63)
2007. jún. 28. 22:23
Osztom a véleményed!!!
2007. jún. 28. 17:12
Meg azért sem érdemes önként végetvetni az életünknek,mert avval csak látszólag oldódik meg az akkor megoldhatatlannak hitt problémánk.Miért? Erre sokféle válasz van,de végűl is mindegyik abban egyetért hogy bűn az élet eldobása,olyan mintha valaki valakit meggyilkolna.Aki Istenhívő annak ezt nem kell magyarázni,aki az életek egymásutánni láncolatában hisz az is tudja hogy sokkal mostohább körűlmények közé fog leszületni,egy súlyos teherrel. Az életet le kell élni!Végig kell csinálni!Ez nem csak nehezék,súly amit végig kell cipelnünk,de egy lehetőség is hogy emberként ide a földre,szeretteink és ellenségeink közé leszülettünk hogy tanúljunk,tapasztalatokat szerezzünk.Mindenki értékes itt közöttünk,sőt megismételhetetlen!
33. Zizisicc (válaszként erre: 28. - M. Monroe)
2007. jún. 1. 02:10

Szia Monroe!

Megértem, hogy kétségbeesettnek érzed magad. Bár nincs igazad, nem vagy tehetetlen. Sőt. A te problémád az, hogy olyan dolgokat cipelsz magaddal, amik nem a te feladataid. Gondold végig, mi történt. Legyél nagyon őszinte magaddal! Próbáld higgadtan átgondolni, mi volt a te sarad az ügyben és ezért, de csak ezért!, kérj bocsánatot. Személyesen, telefonon, levélben, ahogy lehetőség van rá. (Ha máshogy nem megy, egy nyugodt helyen és időben gondolatban ülj le az illetővel és mondd el neki az üggyel kapcsolatos érzéseidet, véleményedet és kérj bocsánatot.) Innentől kezdve, hogy ő mit kezd ezzel, már nem a te problémád. Azt neki kell eldönteni, hogy megbocsát v. nem, emiatt fájjon az ő feje. Azt írtad, bocsánatot kértél... Te megbocsátottál magadnak? És a másiknak? Pedig mkettő nagyon fontos!!! Ami történt, megtörtént. A múltat nem lehet megváltoztatni( jókora közhely mi? de igaz), de azt igen, hogy a terhét meddig cipeled magaddal . Nem elfelejteni kell, hanem megtanulni belőle azt, amit kell és aztán elengedni. Elengedni pedig leginkább megbocsátással lehet. Magadnak és a másiknak.

És hidd el, aki másokban képes észrevenni a szépet, a jót, a kedvességet, a tehetséget, a kreativitást stb. az önmaga is rendelkezik ezekkel, különben nem ismerné fel őket!

Tudod, a felhők felett mindig kék az ég és süt a nap!!!

2007. máj. 28. 21:05

Ja és ne gyere nekem a kövérséggel,ne gyere nekem az exel,negyere nekem azzal,hogy már nem vagy olyan mint rég,mert az ilyenektől nem fogom tudni ,hogy mi az ok!Az ok benned van ,nem kívűlről jövő valami!

A múlt az múlt,a jelen megélhető,és alapja a jövőnek.Hát élj úgy hogy jó alapot építs,van még rengeteg időd!!!Bátorság!

31. 0c97fbb607 (válaszként erre: 28. - M. Monroe)
2007. máj. 28. 20:58

A segítő szándék,a beleérző képesség,mindíg tapasztalatokból ered.Egyszerűen sokszor az emberek azért segítenek,hogy elfedjék saját problémájukat,közben pedig mosolyoknak azon,hogy vajon miért nem kérdez úgy igazán vissza senki:"Te ,hogy vagy,minden rendben?".......


Monroe,mi a baj?

2007. máj. 28. 20:24
Azért ne legyünk öngyilkosok, mert mindig van miért küzdeni. Sajnos a mai világban szinte mindenért meg kell. Mindenkinek vannak mélypontjai, ugynúgy nekem is, de egy beszélgetés egy baráttal, játék a gyerekekkel, vagy bármi nagyon sokat segíthet. Az élet ajándék, egyet kaptunk belőle, és úgy kell élni, hogy jó legyen visszapörgetni, és emlékezni. Nekem az is sokat segít ilyen helyzetekben, ha másokra figyelek és másoknak segítek!
29. tundermesek (válaszként erre: 28. - M. Monroe)
2007. máj. 28. 17:16

Kedves M.Monroe!!!

Láttad az Állítsátok meg Terézanyut című filmet ? Én amikor megnéztem azonnal rájöttem,hogy olyan vagyok én is.Azóta az msn-en is ez a nevem.Úgy látom nem vagyok egyedül,te is szeretsz segíteni másokon,csak a magad gondját nem tudod megoldani....jól látom?Na én minél nagyobb bajban vagyok annál inkább másokra figyelek....ez is jó valamire,mert eltereli a figyelmemet.

28. M. Monroe (válaszként erre: 7. - 0c97fbb607)
2007. máj. 28. 16:06

Kedves myly!

Én másokban látom a szépet, a jót, a kedvességet, a tehetséget,a kreativitást. Bízom az emberekben, sőt szeretek is "tenni értük", vagy inkább szerényebben mondva, segítőkész vagyok.

DE!!!

Ha magamat látom, csak menekülőre szeretném fogni..... vannak problémák amik megoldhatatlanok.... családi konfliktusok amiben lehet, hogy én voltam eredendően a legnagyobb jószándékom mellett is a hunyó ( tudom a pokol kapujához vezető út is jószándékkal van kikövezve),nem tudom visszacsinálni, mert egyedül én kevés vagyok hozzá, s a másik fél, pedig olyan messze van tőlem, és olyan mélay utálat fogja el, sőt gyűölet ha véletlen összefutunk, hogy a szemével, ölni tudna. Hiába kértem mindenért bocsánatot, azért is amit el sem követtem ( egyébként nem tudom miért e nagy gyűlölet) megbeszélni nem hajlandó, és látom, hogy az ő kis élete is egyre jobban megy tönkre.....úgy érzem beleőrülök a tehetetlenségbe, de leginkább halni szeretnék néha, talán akkor megszabadúlna a gyűlölettöl, és annak a rárgyától. tőlem és jobbra hajlana az élete.

Nehéz és komplikált helyzet, nagy felelősséggel, és szó szerint tehetetlen vagyok. Aki szövetségesem lehetne, az anyám, hát no comment, hosszú történet.És nem látom a végét. Leginkább rémeket látok.:(((

27. 0c97fbb607 (válaszként erre: 26. - Tundermesek)
2007. máj. 28. 14:59
Örülök ,hogy jobban vagy!
2007. máj. 28. 14:44
Na jól van,írok még egy hozzászólást.:Mostanában elég nehéz időszakot élek,az érzelmeim nagyon ingadoznak.2 hete nagyon mélyen voltam....tegnap szülinapi bulin voltam és a nővéremmel annyit nevettünk ( a hülyeségemen,amitől padlóra kerültem),hogy már ez is nagyon megérte,hogy ne forduljak be teljesen....ÉS ITT MONDOM EL,HOGY A HOXA IS SOKAT SEGÍTETT,NA MEG AZ ITTENI KEDVES EMBEREK !!!
2007. máj. 28. 10:03
Köszönöm a tartalmas, őszinte referálásokat. NE LUSTULJATOK! ÍRJATOK MÉG! KÖSZÖNÖM
24. 0c97fbb607 (válaszként erre: 23. - 0a6ce1d48d)
2007. máj. 27. 19:49
Ilyet csak egy primitív ember gondolhat.
2007. máj. 27. 13:41
Csak a primitivek menekülőútja.
2007. máj. 27. 11:53
Azért ne legyél öngyilkos,mert ez az 1 életed van,nem kapsz több lehetőséget,nincs mégegyszer,ez csak egyszer van.Mindenkinek megvan a maga keresztje,szokták mondani,és ez így is van. Van úgy ,hogy belehalnál a bánatba,és van,hogy örülsz annak is a süt a nap. Szóval egyszer lent,egyszer fent,de sosem szabad feladni!
2007. máj. 27. 09:13

Nagyon sok jó igazságot leírtatok amik nagyon is igazak...

sajna én már átéltem egy kisérletet... a párom volt aki megtette...

pedig nem volt köztünk semmi olyan ami miatt ezt kellett volna tennie.

ha jól emlékszem 8 éve voltunk házasok 3 gyerek semmi zűr (mint egy átlag család néha egy kis kanálcsőrgés)

Aztán mondtak neki valamit amitől bekattant ... azthitte hogy én csalom őt.. hát meg akart ilyeszteni...

mitmondjak sikerült elég jól , egy hétig volt intenzív osztályon szerencsére felépült és azóta MINDENT MEGBESZÉLÜNK!!!! ennek már több éve..

köszönjük jólvagyunk. Aztmondta hogy soha többet nem tesz ilyet!

A sors fintora hogy a bátyja előtte egy évvel szintén magaellen fordúlt de neki sikerült is!

Akkor anyósommal beszélgettem erről és azt mondta hogy az ő és apósom családjában is nagyon sok öngyilkos volt régen...

Genetikailag örökölhező-e hajlam? Talán nem tudom.. de ez elkerülhető lett volne.. MINDIG van másik út..csak meg kell keresni..vagy igenis segítséget KELL kérni..

2007. máj. 26. 22:47

Miért ne?Hát ki az aki önszántából ,saját akaratából,semmiféle külső befolyásolásból öngyilkos lenne???Senki!Mindenki valamiért lesz öngyilkos.

Megéri,valamiért,vagy valakiért ezt tenni?

Nem!Butaság!Egyéniségek vagyunk a nagy világban,egyek,önállóak,önálló akarattal,gondolatokkal,vágyakkal!Bátorság kell megélni ezeket,hát legyünk is azok!

Nem jobb az ha bolondnak tartanak,mit a föld alatt feküdni?????

2007. máj. 26. 22:32
Mert az élet-alapjáraton-ajándék. És szép is.:))
2007. máj. 26. 12:20
Mert nem azert kaptuk az eletet,hogy csak ugy eldobjuk magunktol.Mindig vannak problemak de mindent meg lehet oldani.Nem szabad elkeseredni,mindig van remeny,es nem utolso sorban a szeretteinkre is gondolni kell,nem szabad csak magunkra gondolni.
17. 5824769bdc (válaszként erre: 12. - Cd0aeb97d1)
2007. máj. 26. 11:26
Amíg van élet. Addig van REMÉNY!!!!!!!
16. dogiz (válaszként erre: 15. - Tundermesek)
2007. máj. 26. 11:07

ismered, nem?

"...ember küzdj és bízva bízzál"

ehhez tarsd magad és a remény mindig előtted kell lebegjen egy szebb nap reménye!

15. tundermesek (válaszként erre: 12. - Cd0aeb97d1)
2007. máj. 26. 10:18
Na most megfogtál!!!Várj,átgondolom!! ;-)Ha nagyon akarod,akkor a "LESZ "már a következő percben eljön....(ez elég h...e válasz);-)Jól van naaa!Egyelőre még én is csak vígasztalom magam,de a "lesz" már itt kopogtat az ajtómon.
14. 0c97fbb607 (válaszként erre: 11. - 5824769bdc)
2007. máj. 26. 10:16

A kérdés az ,hogy mi okunk lenne arra ,hogy ne legyünk öngyilkosok.Ami azt feltételezi,hogy olyan válaszokat vár,amitől az ember nem lesz öngyilkos!

Igenis a válasz az,hogy ha valaki eljutott idáig,hogy véget vetne mindennek,akkor a következő lépés az,ha önmagára figyel.Mert bármi hiányzik is az életéből,vagy bármi rossz is van az életébe,az megváltoztatható.

2007. máj. 26. 10:04
Mert az öngyilkosság nem megoldás.A problémákkal szembe kell nézni.Valahogyan mindig megoldódnak a legnehezebbnek tűnő helyzetek is.
12. cd0aeb97d1 (válaszként erre: 5. - Tundermesek)
2007. máj. 26. 09:51

De miért mindig csak :jobb LESZ!?

Mindig csak a lesz,de...mikor lesz?

11. 5824769bdc (válaszként erre: 10. - 0c97fbb607)
2007. máj. 26. 09:14
Mit veszthetünk? Az életünk. A legtöbbet!
2007. máj. 26. 09:11

Miért is ne legyünk öngyilkosok???

Mert az élet egy játék!Akárki akármit mondd!

Ha ezt így fogjuk fel,akkor,mit veszíthetünk????

9. tundermesek (válaszként erre: 7. - 0c97fbb607)
2007. máj. 26. 09:07
Igen,igazad van.Ez az első lépés ahhoz,hogy pozitívan lássunk!!!
2007. máj. 26. 09:05
ÖNBECSÜLÉS,MÉLTÓSÁG,BÜSZKESÉG !!!!soha nem szabad ezeket elveszíteni!!!
7. 0c97fbb607 (válaszként erre: 5. - Tundermesek)
2007. máj. 26. 09:04
Nem!Az életben te vagy a szép,a jó,az egyedi,a megismételhetetlen,egyedül,önmagad.Ha ezt nem látod be,akkor hiába keresed a jót ,a szépet a szeretetet másokban!!
6. 0c97fbb607 (válaszként erre: 4. - 5824769bdc)
2007. máj. 26. 09:02

Mindíg mindenki olyan halálosan komoly!!!

Elhagy a pasim=nem vagyok senki

Átvágnak a boltban=de hülye voltam

Hülyék a szüleim=senki vagyok

stb.stb.stb

Miért kell egyből magunkat ostorozni?Miért nem tudnak az emberek magukra figyelni,csakis önmagukra.Miért gondolják,hogy mások álltal válhatnak boldogabbá.Miért nem értik meg végre,hogy a világ csak ő értük létezik,és ők egyedül a világ!!!

Minden egyes ember külön -külön!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook