Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mért NE, NE, NE legyünk öngyilkosok?! fórum

Mért NE, NE, NE legyünk öngyilkosok?! (tudásbázis kérdés)


95. dundy (válaszként erre: 92. - Dee7182d35)
2007. dec. 6. 08:52

Kedves Baltazár!

Sok igazság van abban amit írtál.Én ugyanezt vallom. Ennek ellenére kikészültem idegileg,gyogyikat szedek. Évek óta szenvedek a problémával, mindig talpra állítottam magam, de van egy ember akire illik az energiavámpír szó.Ettől nem tudok megszabadulni.Ezerszer megpróbáltam.Nehéz ebből kilábalni.Nagyon igaz az, hogy egyszer lent egyszer fent.

94. dee7182d35 (válaszként erre: 93. - 2ab728965c)
2007. dec. 6. 08:03
Jártál már ott?Olyan emberek szoktak visszavágyni,akik megjárták nem?Nekem még nem volt ilyen élményem,maradnom kell a földi élet szépségének kutatásánál.
93. 2ab728965c (válaszként erre: 92. - Dee7182d35)
2007. dec. 5. 20:30
Érdekes, nekem egész más fogalmaim vannak arról hogy mi a szép, nálam az olyasfajta dolog ami nem itt van, hanem "odaát", ahol a végső nagy igazság is lakozik.
2007. dec. 5. 10:26

Mert az élet szép!Épp annyira,amennyire szeretnéd,amennyire széppé tudod tenni magadnak.Amig nem követeled a boldogságot,a pénzt,a társat,hanem teszel érte.

Azok az emberek hajlamosak az öngyilkosságra,akik nem élik az életüket,hanem sodródnak,és mástól várnak segítséget.

Az élet szép!Vegyétek észre!Az apró örömöket,a tavaszt,a szomszéd unokáját,az osztálytárs ötösét,egy mosolyt az utcán.Az élet szép!

91. 2ab728965c (válaszként erre: 90. - 9778ca1817)
2007. nov. 28. 20:05

Aha...ezt meg azok mondogatják, akiknek halvány lila dunsztjuk sincsen erről az egészről.

Nem baj, ne is legyen.

2007. nov. 27. 13:06
Aki igazán öngyilkos akar lenni az úgy is megteszi, aki meg nem, az beszél róla.
89. 2ab728965c (válaszként erre: 88. - Süngombóc)
2007. nov. 27. 09:34

Bocsánat, de ez az, amiben én nem hiszek.

Ez ugyanis nálam nem érv....meg az sem, hogy az élet rövid és hogy ajándék...na hiszen, ilyen ajándékot, na kösz szépen, én az ellenségemnek se adnék ilyent. :(((((((((((((((((((((

Nincs érvem hogy miért ne legyünk öngyilkosok.

Ez van.

De ezzel nem azt mondom hogy legyünk, vagy legyetek vagy legyek!!!!!!!!!!!!!

2007. nov. 25. 18:55
Azért NE,mert semmi nem fog véget érni.Minden folytatódik tovább,s a meg nem oldott problémáink is velünk jönnek...Az életet ajándékba kaptuk,s aki nem tud boldogulni itt,az máshol sem.
2007. nov. 9. 16:27
Mert az élet szép és nagyon rövid!
86. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 85. - Shally)
2007. nov. 9. 15:49
Valoszinuleg az o"sz is rasegit erre, hogy ilyenkor elkomorodnak az emberek. Nyilvanvaloan ezert van az, hogy oktobertol mar a karacsonyra gyurnak az emberek, ez feldobja oket.
85. Shally (válaszként erre: 84. - 1a50c86bb0)
2007. nov. 9. 15:45

Értem! Csak tőled szokatlan volt egy ilyen hozzászólás! Mindig nagyon kiegyensúlyozottnak tűntél!

Sajna mostanában én sem vagyok túl életvidám....:(((

84. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 83. - Shally)
2007. nov. 9. 14:08
Semmi, csak keresem az ertelmet, egyenlore nem sok sikerrel. :))
83. Shally (válaszként erre: 82. - 1a50c86bb0)
2007. nov. 9. 11:56
Miért,mi történt?
2007. nov. 5. 01:55
Nem tudom. Speciel mostanaban nem sok ertelmet latom en sem az eletnek.
2007. nov. 5. 00:53
Mert akkor ki fog mosogatni???
80. pufika
2007. nov. 4. 23:44

Mert kimaradunk a ránk váró sok jóból. Mert ugye ki tudja mit hoz még a holnap? Az adott szituációból kimenekül az öngyilkos, de azután már semmi jó sem történhet vele. Vagyis rengeteg mindenről lemarad.


gyermeke ballagása

esküvője

unokák érkezése

aranylakodalom

egy szép napfelkelte

stb.


Szóval én ezért nem lennék öngyilkos. Nem akarok a meglepikről lemaradni, amit még az életem tartogat a számomra.

79. a900f63755 (válaszként erre: 78. - A900f63755)
2007. okt. 31. 00:22

aki ír az ember után, pusztán csak azét


Bocs. jav.: aki sír az ember után, pusztán csak azért

78. a900f63755 (válaszként erre: 54. - Bnedora)
2007. okt. 31. 00:18

Ha a búcsúlevél, vagy végrendelet formailag nem megfelelő,akkor nincs sok értelme, nem veszik figyelembe pl. egy nyomozás során.

Ha véletlen baleset, akkor nem öngyilkosság. Véletlen öngyilkosság???

A hagyaték bőven elég mindenre, ha az öngyilkos a tartozásokon kívül hagyott maga után bármi hagyatéknak tekinthetőt,akkor igen.De ha mégsem?

Ha valaki megöregszik, betegeskedik, akkor arra lehet számítani és anyagilag számolni vele, hogy előbb utóbb temetésre kerül a sor ( persze előfordul hirtelen halál is sajnos ).

Minden embert szeret valahol valaki, mindig van valaki akinek hiányzik az elhunyt, bárhogyan halt is meg, ezért mindig van valaki, aki ír az ember után, pusztán csak azét, mert eggyel megint kevesebben lettünk.

Az öngyilkos megmenekül a szerinte erre okot adó problémától, de valójában csak átruházza másra annak megoldását.

Ezek az én gondolataim a dologgal kapcsolatban.

2007. okt. 30. 08:39

Mért NE, NE, NE legyünk öngyilkosok ???


Mert akkor ki fog mososgatni? Na, meg vasalni???

S kit lehetne akkor szidni mindenért? Kit lehetne okolni?


Fontos itt lenni, s állni a sarat.

76. 2ab728965c (válaszként erre: 75. - 53cc09e608)
2007. okt. 30. 07:53

Örülök hogy így alakult, és Te is joggal lehetsz büszke Magadra, hogy megmentetted valakinek az életét.

A "bibi" mindössze annyi, nem minden öngyilkos választ ennyire "lájtos" módszert az ön-likvidáláshoz, mint ez a lány.

Van akit derékba szel a vonat vagy szétloccsan az agya a flaszteron, aztán annyi is, hiába is akarnánk megmenteni .

Ez elszántság-- vagy inkább őrület---kérdése, ki milyen módszerrel teszi, és hogy ad-e előtte s.o.s jeleket.

2007. okt. 24. 18:01
Mert rádtörik az ajtót!!!!:))) Volt egy lány ,neten ismerkedtem meg vele ,csak a nick nevét tudtam ! Egyszer egy furcsa beírást tett az oldalamon ,és végiggondoltam egy perc alatt ,hogy Ő öngyilkos lett ,de ha még nekem írt ,akkor talán menthető ! Azonnal megnéztem a haveri listáját abból az sem derült ki hol lakik ,de találtam valakit akinek beírtam azonnal menjen hozzá ,mert az ismerős listáján van, akkor ismernie kell !Írtam menj azonnal, mert öngyilkos lett ! - Ő ment is ,de nekem semmit nem írt ! Tanultam éjjel és vártam ! Egyszer a másik lány beírta az oldalamra,hogy a rendőrség időben rátörte az ajtót és azonnal kórházba vitték és sikerült megmenteni az életét !!!!!! És akkor megkérdezte honnan tudtam ,hogy valóban az lett ! Hát a beírás egy búcsú volt ,és azt írta legyek nagyon boldog továbbra is ! Anyukája üzent,hogy köszöni szépen ,de mondtam nem tartozik köszönettel . Azóta egy boldog kiegyensúlyozott ember lett ! És nagyon megis bánta !!!!!!!! Mert bármi gondja baja van valakinek ,mindig akad egy segitség ! Azóta megbeszéltük a történteket miért történt meg! Mondtam neki ,hogy elöbb kellett volna elmondania ,mert mindenre van megoldás !! Soha nem teszi meg újra !!!!!
74. 2ab728965c (válaszként erre: 72. - Szamó)
2007. okt. 23. 20:11
Igen, így már értem mire gondoltál, és igazad van teljesen....egyetértünk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
73. kisvirág42 (válaszként erre: 61. - 98b468bba8)
2007. okt. 23. 00:44
igaz, de ez kevés ahoz, hogy akinek ilyen gondolatai vannak megállítson
72. Szamó (válaszként erre: 70. - 2ab728965c)
2007. okt. 22. 16:29

Én a néma segélykiálltáson nem magát az öngyilkosságot értettem, hanem azt, amit nehéz észrevenni, de megtörténik. Általában aki öngyilkosságot tervez, jelez valamivel a körülötte lévőknek(néha csak tudat alatt), hogy baj lesz. Sajna sokszor ezt nagyon nehéz észrevenni és ha nincsenek körülötte szerető, odafigyelő emberek, akkor tényleg baj van.

Igazad van, az öngyilkos jelölteket több csoportba lehet osztani......

71. 2ab728965c (válaszként erre: 69. - 9778ca1817)
2007. okt. 22. 16:05
Sajnos jó ha tudod, hogy van akinek bizony az, kedves Árva Galamb.
70. 2ab728965c (válaszként erre: 67. - Szamó)
2007. okt. 22. 16:04

Szamo, ez nem egészen helytálló, mármint hogy csak "segélykiáltanak" és nem is akarnak meghalni.

Igen,valóban van egy ilyen csoport is, ők a "lájtosabb" módszerekkel próbálkoznak, amik ha szerencséjük van, nem feltétlen vezetnek halálhoz.

De aki a vonatkerék elé veti magát, vagy főbelövi magát egy pisztollyal, esetleg levegőt fecskendez be a vénájába, nos, azt nem az a cél vezérli hogy megmentsék, hidd el.

69. 9778ca1817 (válaszként erre: 68. - Rozália)
2007. okt. 22. 09:16

Miért írod, hogy:"Ha tovább akarunk szenvedni,"??

Az élet nem szenvedés!

2007. okt. 22. 05:44
Ha tovább akarunk szenvedni, semmi esetre se legyünk öngyilkosok!
67. Szamó (válaszként erre: 65. - 2ab728965c)
2007. okt. 21. 22:08
Szerencsére nekem egyszer sikerült meggyőznöm valakit! Valóban nem volt könnyű, de nem lehetetlen! És persze sok függ a környezetétől is, akiknek észre kell venniük a "néma segélykiálltást" és segíteni, hogy ne jusson el senki arra a pontra, amikor eldobja az életét. Egyszer olvastam valahol, hogy igazából nem akarnak meghalni, csak azt akarják, hogy figyeljenek rájuk, a problémáikra. Csak sajnos néha túl lőnek a célon......
66. coline (válaszként erre: 65. - 2ab728965c)
2007. okt. 21. 21:31
Annak idején anyám is sűrűn probálkozott véget vetni az életének hála az égnek nem sikerült neki. Szörnyű ezt végignéznie egy gyereknek még 10 évesen eldöntöttem ilyet senkivel nem teszek. Nemtudom megbocsájtani anyának ezeket az emlékeket. És lön megtalálta a boldogságot. Csak ehez meg kellet találnia a megfelelő férfit.Nemtudom elképzelni mi visz rá egy embert arra,hogy véget vessen az éltének./anyámat sem értettem és még ma sem értem/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook