Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mért NE, NE, NE legyünk öngyilkosok?! fórum

Mért NE, NE, NE legyünk öngyilkosok?! (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
275. 2ab728965c (válaszként erre: 274. - 53cc09e608)
2008. márc. 7. 14:46

Rákos beteg, csupa áttét, orvosilag menthetetlen.


Pszichés beteg, társadalomra és önmagára is veszélyes, gyógyintézetbe zárva, nincs forgalomban olyan szer ami hatni tudna az elméjére.


Ez már kapásból kettő.



De nem óhajtok sem okoskodni, sem pedig vitát nyitni, mert erre nyilván írsz majd ellenérveket.


Akkor inkább legyen úgy ahogy gondolod, hogy mindenre van megoldás, vedd olybá hogy nem szóltam.

274. 53cc09e608 (válaszként erre: 272. - 2ab728965c)
2008. márc. 7. 14:16
Egy dolgot mondjál ,amire nem lehet megoldást találni ! :)) Csak eldobni miatta az életet !!
273. Zizisicc (válaszként erre: 272. - 2ab728965c)
2008. márc. 7. 14:11
Az van, amiben hiszel!
272. 2ab728965c (válaszként erre: 271. - 53cc09e608)
2008. márc. 7. 14:10

Bocs, igazán nem kekeckedés, de ez így ebben a formában nem igaz.

NEM mindenre van megoldás. Sajnos.

2008. márc. 7. 14:04
Mert nemlehet visszacsinálni... és kijavítni..mindig van megoldás mindenre .
270. PAGI62
2008. márc. 7. 13:38
CSAK!!!
269. 14775640c4 (válaszként erre: 268. - Adry72)
2008. febr. 26. 09:26

én már irtam hogy nem adnám meg az örömet senkinek hogy a siromon táncoljon :DDD

mindenkinek meg kellene taláni azt magában mitől lehet értékes tagja a társadalomnak szerintem

és most nem a jaj mi lesz a szerettekkel mondatra gondolotam

általában aki öngyilkos lesz valamiért meg keseredik akár selejtesnek gondolja magát passz

pedig lehet hogy főleg olyan aki visszajött a halálból dolga van még a világban

ha tényleg felesleges lett volna nem jött volna vissza

268. Adry72
2008. febr. 26. 09:22
Ahogy olvasgatom a hozzászólásokat egyre inkább azt veszem észre,hogy Ti nem arra kerestek észérveket,hogy miért NE legyünk öngyilkosok,hanem megmagyarázzátok miért igen!Nos én ezt már tényleg nem értem!!!
267. 533bb4d1fe (válaszként erre: 266. - 2ab728965c)
2008. febr. 26. 07:22
Szerintem a kilátástalanság miatt,a munkanélküliség miatt,a szeretetlenség miatt,és lehetne sorolni,de főleg az miatt,hogy a férje nem fogta a kezét!
266. 2ab728965c (válaszként erre: 264. - 533bb4d1fe)
2008. febr. 26. 06:47

Azért hallgatok, mert erre nem lehet mit írni, itt csak érzések és megválaszolhatatlan miértek tolulnak fel az emberben---

Biztos hogy mind a kettő komolyan gondolta, ez számomra nem kérdés, csak a miért. :(

De azt hiszem ez utóbbi lényegesebb is, mer ez a dolog "rákfenéje", ez a "miért". :(

265. Adry72
2008. febr. 25. 23:37

Mindenesetre én nem tenném meg többször!És igenis szégyenlem,hogy egyszer is megtettem!Hálás vagyok a sorsnak,hogy nem vesztem akkor oda!!!

Mumu49!Igazán sajnálom a kolleganődet,bár neki is inkább a gyerekeit!!!Sosem annak fáj aki megy!!!

Nem tudom elfogadni,hogy ne legyen más megoldás!!!

264. 533bb4d1fe (válaszként erre: 259. - Adry72)
2008. febr. 25. 15:55
Hát sajnos ki így,ki úgy.Most kaptam arról hírt,hogy karácsony,és újév között egy nagyon aranyos kis kolléganőm 48 évesen biztosra ment,kettő működő hajszárítót rántott magára a fürdőkádba.Senkinek nem kesergett,nem ígérgette,csak nem bírta tovább." felnőtt fia és egy nyolcadikos kislánya maradt,meg a férje,aki talán tehet mindenről.A másik,aki régi barátnőm volt,már többször megtette,már volt,hogy a szíve is leállt a sok gyógyszertől,de őt még mindig visszahozták.Nem tudom,vajon mind a kettő komolyan gondolta?
263. 14775640c4 (válaszként erre: 262. - 9778ca1817)
2008. febr. 25. 14:34
tudom én a könyvre céloztam :))))
262. 9778ca1817 (válaszként erre: 261. - 14775640c4)
2008. febr. 25. 14:29
Ha jól olvastam akkor Adry72 tette meg
261. 14775640c4 (válaszként erre: 260. - 2ab728965c)
2008. febr. 25. 08:55

szia kedves Fánika!

istenem!

egy 25 éves fiú!!!

meghalt mert senki sem figyelt rá.hát ez jellemző a társadalomra ahol még egy földön fekvő beteg embert is átlépnek mert biztos részeg...

a jeleket bizony figyelni kell

és ha az emberek eléggé empatikusak lennének,akkor ráéreznének a segélykiáltásokra.

csak sajna a mai társadalomnak csak igen kis része ilyen

mert sokszor még a magunk bajával sem tudunk törődni,és ez elég szomorú

egyébként lehet hogy a sors keze hogy viszahoztak téged a halálból, Fánika.mert én biztos tudom van még dolgod -e világon. mert ha nem lenne valószinűleg nem hoztak volna téged vissza.

2008. febr. 24. 21:29

Sajnállak hogy ennyire beteg vagy, remélhetőleg időben észrevették és tudják orvosolni a bajodat.


Ne szégyelld hogy egyszer már megtetted, számtalan ember járt így, van akit ez a tett egy életre visszavet (mint Téged), van akit meg csak arra szít hogy ismét és ismét megtegye. Mások vagyunk, más és más reakciókkal.


Abban viszont nem értünk egyet, hogy aki sokat mondogatja az nem teszi meg,ha nekem nem hiszel, olvasd el Jankovics Éva "öngyilkos lett a fiam" c. könyvét, abban világosan le van írva, hogy az Ő gyereke évekig sugározta az egyértelmű és félreérthetetlen S.O.S jeleket, tett egyértelmű kijelentéseket azzal kapcsolatban hogy meg fogja ölni magát---csak éppen senki de senki nem hitt neki, még a saját anyja sem---most már csak az önvád maradt, meg a regény, Krisztián ugyanis meghalt, mindössze 25 évesen.


Nem tartalak sem cinikusnak, sem elfásultnak egyébként amiért kultúráltan leírtad a véleményedet,s mielőbbi gyógyulást kívánok Neked!

259. Adry72
2008. febr. 24. 21:10
Sziasztok!!Én tizenévesen megtettem,időben kerültem orvosok kezébe!!!De mélységesen szégyenlem és elítélem saját magam ezért!!!Nincs olyan ok az életben amiért mégegyszer megtenném!!!Nem félek,hiszen már tudom milyen amikor már semmit nem érzékelsz ebből a világból.Viszont hála az orvosoknak,nagyon jól tudom azt is milyen arra magamhoz térni,hogy anyám ,apám és azok akiket mindennél jobban szeretek kétségbeesve,rámborulva zokognak!!Aljas az az ember aki kiteszi a rokonait ennek!!Velük együtt aljas vagyok én is!!!Pedig most gondolkozhatnék másképp is ugyanis csütörtökön megtudtam ,hogy a szövettani eredményem szerint méhtestrákom van.De eszembe sem jut az öngyilkosság!Csak az zakatol a fejemben,hogy túl fogom élni!!!Amúgy lehet cinikusnak,elfásultnak gondolni engem is,de aki meg akar halni az nem kürtöli világba!!!Én szépen csendben tettem,de úgy látszik dolgom van még a Földön!!!
258. 2ab728965c (válaszként erre: 257. - Annika21)
2008. febr. 24. 20:51

Köszönöm Annika, igen, még mindig szeretnék meghalni, de nálam ez nem újkeletű dolog, évek óta tart...

De igen, sajnos amíg írok is konkrétan meghalni vágyom ha éppen olyanom van, és bár lehet hogy ép gondolkodású meg jó embernek tűnök, de sajna egyik sem igaz rám, azt kell mondanom.


Ha rajtam van a "dilihopp", akkor semmilyen vélemény nem érdekel és nem ad erőt, ma éppen jobban vagyok "kedvileg" egy kicsit, ilyenkor annyira tudok örülni magamnak mint egy kisgyerek, és elkezdek reménykedni hogy tán sose tér vissza az a rohadt kényszeres késztetés.

De mindig visszatér, ez megy évek ( évizedek?) óta. :(

2008. febr. 24. 20:43
kedves fáni! nem tudom nem olvastam végig az egész topikot,de még mindíg szeretnél meghalni? de jó mert amig élsz és olvasod a fórumot és válaszolgatsz addig sem gondolsz konkrétam a halálra.amugy nagyon sajnálom,mert egy tök értelmes ép gondolkodású ember vagy ahogy olvasom a hozzászólásaidat,mindenképpen értékes ember vagy,és csak veszítene a világ ha elmennél.tudom hogy nem ismerjük egymást de remélem azért erőt adnak a hozzászólások akik ellenzik ezt az egész öngyilkosságos dolgot....
256. 2ab728965c (válaszként erre: 255. - Jázminka)
2008. febr. 24. 20:36
Rendben Jázminka, nagyon köszönöm és várom....:)
2008. febr. 24. 18:28

Fáni!

VÁLASZOLNI FOGOK NEKED HOLNAP!!!

254. 2ab728965c (válaszként erre: 253. - Csokimanócska)
2008. febr. 24. 18:24

Az utolsó mondatoddal tökéletesen egyetértek.


A többi is igaz,valóban nagyon rossz felé megy az egész társadalom, bár én elsősorban nem ilyen "világi" dolgok miatt adom fel, ha feladom.....

2008. febr. 23. 13:07

Mikor egy ember gondolataiba eljut odáig, hogy akar e az életében állandóan "csirkeszárnyért küzdeni - miközben tudja, hogy a mellét vagy a combját soha nem kapja meg"

A tudat, hogy csak ez jut! - kérdés ezért érdemes???

Van aki elfogadja és van aki ezért nem "küzd". Az egyén döntési szabadsága.

252. csokimanócska (válaszként erre: 224. - Fanni10@freemail.hu)
2008. febr. 23. 12:48

Sziasztok! Úgyvélem, tényleg érdemes a témával foglalkozni. Fanny10!- mindíg a családtagoknak a legnehezebb, persze- magukban keresik a hibát! Van viszont egy társadalmi "sugallat" is és ebben kellene a közgondolkodást megváltoztatni!

A közgondolkodásból az írígységet, a mások kárán való fejebb jutás elfogadását kellene kiirtani. Több tiszteletet, segítséget adni, valódi életpálya lehetőségét kínálni a családoknak, ahol a fiatal biztos lehet abban, hogy ha ő is megöregszik nem fogják "még a hidegvizet is sajnálni tőle"

A lét biztonságát és a lélek boldogságát kellene itt e földi létünk kicsiny pályáján elsődlegesnek tartani a jelen pénzközpontú közgondolkodás helyett. Jelenleg az emberre csak mint az állam működtetésének eszközként tekintenek a pénzszerzéshez - ha bajod van, cipeld, kapsz 5ezer segélyt!

Az EMBERT kellene tisztelni, nem azt amit a média sugall. Akkor vagy érték ha van három diplomád, piszkafa, vagy macso külsőd. Luxus utakra jársz és trendi az öltözéked ..... Aki nem veszi ezt az akadályt az "panelproli"

"Sugallnak" az embereknek különböző értékmérő gondolatokat és akik érzékenyek erre - feladják!

251. 2ab728965c (válaszként erre: 247. - Jázminka)
2008. febr. 22. 14:10

Itt vagyok Jázminka, és nagyon jólesett amit írtál nekem....de nyilvánosan már nem borzolnám a kedélyeket, inkább írok majd privátban, ha nem bánod.


Nem szeretném ha miattam egymás torkának esnének itt és a másik fórumon bárkik is, és úgy látom erre nagy az esély. Nem ez volt a célom, esküszöm!

És sajnáltatni sem akarnám magam, ez is biztos.

Ezért a hallgatásom. :(

250. 14775640c4 (válaszként erre: 249. - Jázminka)
2008. febr. 22. 13:21

hát nem éppen akkor kezdünk el élni :))

hanem mindig is élünk :))

persze a gondok nyomaszthatják az embert adósság ez- az

minket is nyomaszt

de csak ezzel foglalkozni sem jó

meg kell találni a szép dolgokat

az nem kerül pénzbe :))

249. Jázminka (válaszként erre: 248. - 14775640c4)
2008. febr. 22. 13:14

Voltam,nem is egyszer.

De szerintem gyáva voltam.

De nem is bánom.

Olyan boldog vagyok most a 3 gyerekkel,az önző férjemmel,hogy fentről nem tudnám meg és sajnálnám ,hogy ilyen dolgokból kimaradtam volna.

Kaptam nemrégiben egy e-mailt,ami arról szólt,hogy mindíg azt mondjuk:akkor kezdünk majd el igazán élni,ha nagyobbak lesznek a gyerekek,vagy nincs már adóság,vagy túllépünk ezen-azon,de a vége úgyis az lesz,hogy nem lesz már időnk ÉLNI.Tehát használjuk ki és éljük meg a jelent.Örüljünk,hogy kicsik a gyerekek,hogy együtt lehetünk,hogy egymásért vagyunk...

Én így szeretnék mostmár élni.Bár kőkemény így,de igyekszem.Ha másért nem is,a gyerekeimért.

Persze nekem is elgurul néha a gyógyszerem és ezerrel nyomom a pánikgombot...

248. 14775640c4 (válaszként erre: 247. - Jázminka)
2008. febr. 22. 12:58

hát ezt nem rád értettem :)))

fene tudja mi zajlik benne

te voltál hasonló helyzetbe?

hogy foglalkoztatott az öngyilkosság?

247. Jázminka (válaszként erre: 246. - 14775640c4)
2008. febr. 22. 12:55

Távol álljontőlem,hogy lenézzek bárkit is,csak olyan jó lenne vele/velük megértetni,hogy nincsenek egyedül.

Talán más is van pont ilyen helyzetben,és talál kiutat.Ő miért nem !?

Egyébként már kezdem hiányolni Fánit...

Most nem akar velünk "vitatkozni"


Hahó Fáni!!!

Mi itt vagyunk!

Csak rád várunk!

246. 14775640c4 (válaszként erre: 245. - Jázminka)
2008. febr. 22. 12:51

remélem :))))

de az biztos hogy sajna vannak akik nem ilyenek

őket sem szabad lenézni

hisz ki tudja

mit hoz az élet

és ki mikor kerül olyan helyzetbe hogy igy járjon

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook