Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mért NE, NE, NE legyünk öngyilkosok?! fórum

Mért NE, NE, NE legyünk öngyilkosok?! (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
305. 14775640c4 (válaszként erre: 301. - Berdor)
2008. márc. 11. 08:20

igen ez még igy iagz is

csak lehet hogy fáni ott áll a szélén

tanácstalan

és lehet hogy ezek az apró dolgok huzzák folyton vissza az életben

ez a menjek vagy maradjak

lehet hogy nála ezek is csak jelek,és lehet pont ezekre van szüksége igy akarja keresni a támaszt


és igazából az veszem észre hogy fáni az aki a legkevesebbet ir be

ha sakkban akarna tartani akkor mindennap itt lógna és sajnáltatná magát

de szinte csak nélküle bezélgetünk

304. berdor (válaszként erre: 302. - Supin)
2008. márc. 11. 08:18

na éppen ez az, hogy semmit nem tudsz tenni, csak esetleg még neked van lelkiismeretfurdalásod!!!!!


nekem is sokáig volt, amíg egy szakember rá nem ébreszett arra, hogy eszköz voltam, felhasznált és tudta, hogy ezzel soha nem fogom elfelejteni. mára már másképp gondolom és csak szánalmat érzek iránta...

303. Zizisicc (válaszként erre: 300. - 53cc09e608)
2008. márc. 11. 08:17
Én most nem Ő rá gondoltam!
302. supin
2008. márc. 11. 08:11
A környezetemben volt eset és nem tudtam segíteni.. Ma is lelkiismeretfurdalásom van..Mit kellett volna másként tennem??
301. berdor
2008. márc. 11. 08:07
Hagy mondjak akkor valamit. Ahogy Zizisicc írta, nem mindenkinek lehet segíteni. nyilván ha valaki bajban van, akkor nem lépek át rajta, nekem csak az a furcsa, hogy ha valaki el akarja dobni az életét, az nem beszél róla, hanem megteszi. Nem tartja esetleg évekig sakkban ezzel a barátait, ismerőseit. Aki ezt teszi, az mártírkodik, sajnáltatja magát. Mellesleg ez nem erősség vagy gyengeség kérdése, mert akkor miért is van az, hogy amikor valaki kijelenti, hogy nem bírja tovább és öngyilkos lesz, akkor hiába mutat fel az ember ezer egy alternatívát, mégis mindegyiket elveti és marad az önsajnálat. Tehát nem hagyja, hogy segítsenek. Tudod nagyon sokan ezzel próbálják sakkban tartani a másikat. Sajnos személyesen is érintett vagyok ebben, mert volt egy barátom akivel miután szakítottam hónapokig járt éjjelente (!) a nyakamra, hogy kiugrik az emeltről itt előttem. Kb. 1 év után meg is tette, de addigra engem is sikerült egy kicsit megnyomorgatni lelkileg. Lehet, hogy ennek hatására, de azóta valahogy nem tudom sajnálni azt aki ezt teszi. Nézzétek ezt el nekem, mint ahogy én is leírtam, hogy mindenkinek joga van eldobni az életét, csak ez nem köztéma szerintem. Ha megteszi hát tegye, de másokat ne rángasson magával a nyomorba!
300. 53cc09e608 (válaszként erre: 298. - Zizisicc)
2008. márc. 11. 08:06
Ebben igazad van ,de ha Ő nem ír be Nekem akkor ....soha nem ismertem volna meg jobban ...mert csak a gyors orvosi beavatkozás mentette meg az életét
2008. márc. 11. 07:05

nem vagyunk egyformák

itt is ahány ember annyi féle

fáni ilyen,de nem rosszabb ember attól mint mi akik nem akarunk meghalni

ő meg akar mert nincs ereje küzdeni, elesettnek érzi magát stb...

de azért még hezitál mert látja hogy sokan szeretik

és ez igy jó

298. Zizisicc (válaszként erre: 297. - 53cc09e608)
2008. márc. 10. 21:15
De csak annak tudsz segíteni, aki hagyja, hogy segítsenek rajta! Ha nem fogadja el, nem tudsz mit tenni!
297. 53cc09e608 (válaszként erre: 294. - Berdor)
2008. márc. 10. 18:37
De azért nincs igazad ,mert ha gyenge valaki ,akkor Nekünk erőseknek kell segiteni ,nem sajnálatból ..hanem emberségből!!!
296. supin (válaszként erre: 294. - Berdor)
2008. márc. 10. 17:14
Nincs jogod senki felett itélkezni!! Nem mindenki erős..
295. 53cc09e608 (válaszként erre: 286. - 2ab728965c)
2008. márc. 10. 15:25

Leírom Neked pontosan miért Ne legyen az valaki!

-------------------------------------------------

Van egy oldalam a hotdogon ! sok haverom is ismerősöm van ott .

__________________________________________________Sok mindenki felvette velem kapcsolatot profilépítés miatt,mert nagyon tudom a témát és a megbeszélt időben segítek is annak aki megkér.

--------------------------------------------------

Igy ismerkedtem meg egy Bajai lánnyal ,aki a lányom lehetne ..

Többször járt az oldalamon írtunk egymásnak ,de mint most is jó szokásom ,minden oldal ahol fenn vagyok tálcán van és hol idenézek be, hol oda .

--------------------------------------------------

És tett egy nagyon furcsa beírást nekem , mint a villám úgy futott végig az agyamon ,hogy ez egy Búcsú ,de nem az oldalamtól ,hanem a személyemtől és ahogy kifejezte magát tudtam ,hogy valamit csinált !

..................................................Akkor még nem volt kiirva ,hogy ki hol lakik csak nicknév volt

..................................................

Én szerencsére sokáig fenn voltam ,mert vizsgákra készültem tanultam ,közbe benéztem és láttam mit is írt

...................................................Minden eszemet öszeszedtem ,hogyan találok meg valakit akinek csak Nick neve van .

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..:.......Hát benéztem az összes ismeröse oldalára kiirtam a neveket ,mert azok személyes ismerősei és írtam egy körlevelet ,hogy ha bent vannak azonnal jelentkezzenek Nálam ,mert nagy baj van.

..........................................

Egy ismerőse megjelent az oldalamon tán 10 perc múlva ,semmit nem írt ,de láttam végig bent volt az oldalon !Mert világitott jelzése ,kiderült elrohant ,de a gépet nem kapcsolta ki !

_------------------------------------------

Hát igen 2 óra múlva kiderült ...,hogy a beírás alapján Ő is tudta valamit csinált ..és azonnal rohant hozzá .De már csak a rendörség tudta rátörni az ajtót .

Mikor a kórházból hazaért ,pont arra gondoltam, hogy ideje aludnom ,mert már éjjel 2 óra van ,és láttam beírt Nekem az űzire ..,hogy privát levélben írja mi van !

-------------------------------------------

Igen öngyilkos lett . egy beírás alápján meghetet állapítani és itt van a sors íróniája .

---------------------------------------------a barátnője elmondta ,az Ő engedélyével miis történt .

------------------------------------------

Űzent az édesanyja ,hogy nincs a szó amivel ezt megtudná köszönni.

---------------------------------------------Azóta kiderült a férje akit imádott ,gyökeresen megváltozott ,és miatta lett öngyilkos ,nem számolt az 5 éves kisfiával ,hogy vele mi lesz .

---------------------------------------------------És az élet úgy hozta ,hogy egy év alatt elvált és talált magának egy férfit aki a tenyerén hordozza és imádja a kisfiát is !

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::


És tudod ,mit írt nekem ..."Úgy örülök ,hogy bent voltál akkor ,mert végre tudom mi az boldognak lenni !!!!! Hülye voltam meggondolatlan és nemszámoltam azzal mekkora fájdalmat okozok azoknak akik szeretnek !!" Azóta is nagyon jó barátok vagyunk .. soha nem beszélünk a múltról ...hiszen egy örült rossz gondolat volt akkor hirtelen ..nem számolt a következményeivel ! És a sebeket sem érdemes felszaggatni !

294. berdor
2008. márc. 10. 14:40

Miért is ne lehessen valaki öngyilkos? Szerintem mindenkinek joga van hozzá. Bár nem hiszem, hogy lenne olyan helyzet, hogy megtegyem.


Arról is vitatkozhatnánk, hogy a problémák ezen megoldása mennyire számít "megoldásnak".


DE nincs értelme. Ahogy itt már leírták: vannak örök optimisták és örök pesszimisták. Mindenki maga kovácsolja az életét.


Nem szeretném nagyon felkorbácsolni az indulatokat, de nem tudom sajnálni azt aki öngyilkos lesz. Önző, gyenge embereknek tartom őket, akik nem tudnak szembenézni a valós problémával.

293. Livia38 (válaszként erre: 292. - 14775640c4)
2008. márc. 10. 14:24

Szia bocsi, tudom nem nekem irtad, és van abban is igazság amit irtál, de szerintem pont ettöl a sok segitségtöl, sajnálattól nem jut el arra pontra, felismerésre, hogy saját maga megtudja oldani a problémáit.

Ezzel az erövel, hogy itt sajnálkozik, már réges régen elmehetett volna egy terápiás kezelésre egy pszichiáterhez, és hidd el Ö sem a sajnálkozással közeledik a paciense felé, - az biztos.

De, ahogy itt kivettem Öneki ez cikki lenne, inkább szedi a bogyoit, meg a hoxán probálja a lelkét nyugtatgatni, de láthatóan ez sem használ neki majdnem semmit.

292. 14775640c4 (válaszként erre: 289. - Adry72)
2008. márc. 10. 14:04

én is irtam ide nem is keveset

próbáltam meggyőzni fánit,hogy butaság

de végül ő tudja,mi nem ismerjük,igazából semmit sem tudunk róla csak amit elmondott

egy dolog biztos hogy ha komolyan gondolja már pedig ki az abuta aki ilyennel viccel

akkor nem véletlen van még életben

valószinű hogy sokkal nagyobb terve van vele a sorsnak

meg valószinű fáni is hezitál

komolyan gondolja de addig mig ide irogat addig is igazolást nyer hogy mégis csak számit az embereknek

és neki ez fontos

szerintem

ennyiben igazad van

ha látja hogy foglalkozunk törődünk vele

addig sem akar meghalni

2008. márc. 10. 13:59
Mert biztos van legalább 1 valaki, akinek hiányozni fogunk.
290. Livia38 (válaszként erre: 289. - Adry72)
2008. márc. 10. 13:48

Nagyon szépen megfogalmaztad.

Èn személy szerint nem sajnálom, minden ilyen jellegü forumba elsirja magát és ha valaki még is együtt érez vele, azt ugy is "lekezeli".

Na, nem is folytatom már, a véleményem ugyis sokan ismerik.

Amugy: Ö egy "energiavámpir", mások sajnálatán keresztül szerzi az enegiáját. Vagyis mindenki kihasznál.

289. Adry72
2008. márc. 10. 12:09

Már régen írtam ide,de most,hogy visszaolvastam rájöttem kár is bármit írni!Saját magát mérgezi Fáni!És sajnos pont Ő az az ember akinek nem lehet segíteni,terelni a gondolatait pozitív irányba.Fáni az emberek azon rétegébe sorolható akinek lehet segíteni az önmarcangolásban,sírásban-rívásban,és majd egyszer ha összejön neki aminek szentelte magát akkor sajnálni.ENNYI!!!!

Vagy talán jókat kacag otthon,hogy : Jé mennyi hülye!!!Meg akarnak menteni..

Mindenesetre sajnálom Őt.Sajnálom,mert ennyire elhagyja magát , sajnálom mert minden érve az öngyilkosság mellett szól,és végül sajnálom akkor is ha ez neki egyfajta szórakozás.

288. 2ab728965c (válaszként erre: 285. - Jázminka)
2008. márc. 9. 19:54
Nem éri meg vitatkozni,igazad van, mert aki más elveket vall, azokat lehetetlen és értelmetlen is meggyőzni bármiről, Jázminka.
287. 2ab728965c (válaszként erre: 283. - Fd26a014e9)
2008. márc. 9. 19:51
Igen, Neked is igazad van, veheted úgy nyugodtan hogy csak szórakozik ez a bolond,befejeztem, aki kekeckedni akarna, az kereshet más alanyt, én kiszálltam, hello!!!!!!!!!!!!
286. 2ab728965c (válaszként erre: 284. - 53cc09e608)
2008. márc. 9. 19:49

Szia, én már nem mondok meg itt senkinek semmit, legyen úgy ahogy Ti gondoljátok és ámen.

Nincs kedvem magyarázni a bizonyítványomat, meg amúgy is, mindegy, mert senkinek se lesz tőle se jobb, se rosszabb.

Jó egészséget, kívánom hogy sose foglalkozzatok ilyen marhasággal, hogy önirtás!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

285. Jázminka (válaszként erre: 283. - Fd26a014e9)
2008. márc. 9. 18:22

Én azért vitatkoznék erről a kijelentésedről.

De nem teszem.

Én már megértettem Fánit.Te lehet,hogy sohasem fogod.Azért hidd el,én is arra biztatom,hogy ne tegye.

Nem vagyunk egyformák.Vannak az örök optimisták,a pesszimisták,és akinek soha semmi nem jön össze...

bármennyire akarja.Aztán belefárad...

284. 53cc09e608 (válaszként erre: 277. - 2ab728965c)
2008. márc. 9. 17:18
De ,hogy ne az ellenérvek befolyásoljanak ,mond meg Nekem ha öngyilkos leszel ..és meghalsz! Ha meggondolod magad ,hogyan csinálod vissza ??
283. fd26a014e9 (válaszként erre: 281. - 2ab728965c)
2008. márc. 9. 16:29

Aki ész érvekre hivatkozik, annak meg sem fordul az öngyilkosság gondolata a fejében!

Ha pedig megfordul ilyesmi, az az ember nagyon messze áll az ész minden nemű formájától!:)

2008. márc. 8. 22:44

Most olvastam egy másik fórumon, hogy van egy : "homeopatiás készitmény az Öngyilkossági hajlam ellen: AURUM METALLICUM"

Talán érdemes lenne kipróbálni.

2008. márc. 8. 22:12
Mindenkinek, aki írt, igaza van és jók is az érvei, ennek ellenére azt kell mondjam,ez a dolog sajna nem ilyen "észérveken" működik. :(
2008. márc. 8. 19:38

Mert lehet, hogy nem azért születtél e világra...

Keress egy nemes célt... És rájössz, hogy lehet szép is az élet...

Ha szeretsz olvasni, A Titok cíimű könyvet szeretném neked ajánlani...

2008. márc. 8. 12:36

ha meg akarod tudni, mi lesz holnap, akkor ma semmi esetre sem szabad, ha tudni szeretné holnap , mi lesz holnapután...

semmi sem olyan rossz, hogy rosszabb ne lehessen, de amennyiben nem tapasztaltad a rosszabbat nem tudhatod, hogy van rosszabb is, ehhez idő kell...

miért kellene pontot tenni egy rossz időszak végére, ha nem vagyunk biztosak benne, hogy nem akkor kezdődik éppen a jó...

olyan ez, mint az iskola: nem szeretünk tanulni, félünk tőle, néha rettegünk, de mégis van mit róla beszélnünk szépet is, jót is

278. 53cc09e608 (válaszként erre: 277. - 2ab728965c)
2008. márc. 7. 15:27
Mindig is optimista voltam ! :)) És nem a bajok forrását kerestem... hanem a megoldását !:))
277. 2ab728965c (válaszként erre: 276. - 53cc09e608)
2008. márc. 7. 14:59
Na lám, erre céloztam az előző hozzászólásomban, hogy mindenre lesz ellenérved. Biztosan igazad is van, további jó egészséget, szia!
276. 53cc09e608 (válaszként erre: 275. - 2ab728965c)
2008. márc. 7. 14:56

Kapásból egy ,mert a Pszichés beteg nem úra a tetteinek .

A rákos betegnek ,meg van esélye ,bármilyen hihetetlen ,de volt aki teljesen felépült belöle ,de én akiket ismerek jobban ragaszkodnak az élethez ,mint egy egészséges ..és itt soha nem is hallottam ,hogy valaki a miatt lett volna ömgyilkos ! A csaj itt él egy útcával mellettem ,akiről lemondtak ,akkor 34 éves volt ez volt 1995 -ben ,azóta is él és virul .Na pesrzse ugy senki nem gyógyul meg ,hogy magába zárkozik és csaka betegségre gondol ! Nézz meg 50 éves vagyok és rólam is lemondtak az orvosok ,mikor 37 voltam ,egy percig sem volt rossz kedvem ,a kórházba még a többiekkel is jókat mókáztunk pedig élet -halál között voltam. És itt vagyok .. soha nem gondoltam rá ,hogy önként haljak meg ,pedig nekem voltak fájdalmaim rendesen !!!

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook