Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Használ valaki aszalógépet? Megéri venni? Tényleg olyan jó? fórum

Használ valaki aszalógépet? Megéri venni? Tényleg olyan jó? (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 30. 11:32

De jó, hogy írtál :-)

Lehet, hogy most meggyet is kipróbálom.

A cseresznye nagyon finom lett, és meg is ettük amit leaszaltunk.

Most már csak 1 nagy kert kellene sok gyümölcsfával.


A cseresznyénél én azt tapasztaltam, hogy amikor megmostam, és vizesen aszaltam, akkor a héja úgy felpuhult, kivilágosodott, mintha főztem volna, és több idő alatt aszalódott meg, mint amikor nem mostam meg.

2010. jún. 29. 11:02
Még annyi, hogy ezek az aszaló gépek nagyon kevés áramot fogyasztanak, simán el lehet menni dolgozni úgy, hogy otthon hagyod bekapcsolva.
17. 853a1efa77 (válaszként erre: 16. - Betsabé)
2010. jún. 29. 10:59

Szia!

Én egész nyáron aszalok. Éjjel -nappal megy a gép. A szilva nálam úgy sikerül, hogy szódabikarbónás vízben megmosom, majd kimagozom és a fél szilvákat még kettőbe vágom, így kb. 12 óra alatt megaszalódik (hauser aszalógép) A körtét is, félbe, majd vékony szeletekre, persze héjastul. Fantasztikusan finom lesz, a férjem egyszerűen imádja! Fokhagyma, hagyma, répa, füge, meggy... Nagyon jól eláll így télre. Hozzáteszem, jó nagy munka, de megéri:)

2010. jún. 18. 14:09

Sziasztok!

Aszal valaki valamit?

Aszalás előtt meg szoktátok mosni pl. a szilvát. Valahol azt olvastam, hogy nem szabad.

Tapasztalatok?

Én most cseresznyét aszalok. Ez fini.

2010. ápr. 7. 11:17

Anyukámnak az asztalos rokon csinált falécekből rácsot, csak rá kell tenni a radiátorra és pár órán belül készen van a finom aszalt alma :)

De tiszta szúnyoghálóval is működik (persze, csak ha van fűtés:) )

14. ritamama82 (válaszként erre: 11. - Fbab8271ce)
2010. ápr. 7. 11:13
sziasztok!és az aszaláshoz nem kell semmi ugye?csak belerakod a gyümiket és megcsinálja?bocso de nekem nincsen és nem tudom hogy működik!pont a napokban gondoltam hogy kéne majd aszalni mert rengeteg gyümölcs terem nekünk és már lassan nem tudom mit csináljak vele
2010. ápr. 7. 11:11
szerintem érdemes...
12. Katinkaboszi (válaszként erre: 8. - Cservenák Vali)
2010. ápr. 7. 11:09

nekünk ugyan nincs kertünk, de imádom a gyümölcsöt, így minden alkalommal inkább azt kapok virág helyett, no meg imádom az aszalt gyümit , de olyan drága :(

szóval jön a névnapom úgy is, megveszem :)))

2010. ápr. 7. 10:55
nah hát ha már írtátok, nekem a hauser van...de ugyanolyan kivitelben, külsőleg detto... már más márkanév alatt is láttam
2010. ápr. 7. 10:54

Nekem van 5 tálcás, az a kör alakú...még évekkel ezelőtt vettük, akko kb 13ezer ft volt, most már lehet ezt venni kb 6ezerért...

De ha megnézed mennyi egy kg aszalt gyümi, akkor megéri!!!!

Alma, szilva, körte stb.nagyon fincsi

Ősszel leaszaltam, sima befőttesüvegbe beleraktam és télen milyen jó a házi aszalvány!!!

2010. ápr. 7. 10:52
megnézem mit írnak róla.és tényleg szinte teljesen vissanyeri az eredeti kinézetét az aszalvány ha víz éri?
8. Cservenák Vali (válaszként erre: 3. - Katinkaboszi)
2010. ápr. 7. 10:51
nYUGODTAN MEGVEHETED MERT NAGYON MEGÉRI FŐLEG AZOKNAK AKIK SZERETIK AZ AZSALT GYÜMÖLCSÖKET ÉS SOKAT SÜTNEK.
2010. ápr. 7. 10:50
Anyukám aszal mindent és aztmondja,hogy szuper érdemes venni főleg azoknak kiknek van otthon kert és megterem benne a gyümölcs nem kell piacon megvenni.
2010. ápr. 7. 10:50
A családomban két Hauser is van, meg vannak elégedve vele. Gyümölcsöt aszalni, zöld fűszert szárítani jó.
2010. ápr. 7. 10:50
valami olyasmi.több műanyag tálcát lehet egymásra pakolni,és pár óra alatt elpárologtatja a zöldség gyümölcs levét.
2010. ápr. 7. 10:49
nEM SOK MÁRKA VAN A PIACON DE MOST KAPTAM KARÁCSONYRA EGY NAGYON JÓT LEIROM A MÁRKÁT A NETEN LETT RENDELVE ÉS OLCSÓBB MINT AZ ÜZLETBE KETTŐEZER FORINTAL.sENCOR sfd 130a
2010. ápr. 7. 10:47

figyelek én is akkor, mert régóta szemezek vele, de még nem mertem megvenni :)


arról a kisebb, bevásárlóközpontokban is kapható, műanyag tálcás gépecskéről beszélsz ugye?

2010. ápr. 7. 10:45
ki szeretném próbálni ezt a tartósítási eljárást.ajánlana nekem valaki egy jó gépet?milyet érdemes venni?
2010. ápr. 7. 10:41
Használ valaki aszalógépet?megéri venni?tényleg olyan jó?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook