Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Ki készítette az első szendvicset?

Kategória: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Sütés, főzés

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

11. zau ditu2011-08-07 20:56
én

10. N.Eszter2011-08-07 19:29
Én is így tudom.
(válasz CILUSKA 6. hozzászólására)

9. rohiani2008-09-11 17:13
Az első szendvics megalkotását a zsidó bölcsnek, Hillélnek, a nagy öregnek tulajdonítják, aki állítólag bárányhússal és fűszernövényekkel töltött maceszt készített a zsidó húsvét idején.
A középkorban vastag kenyérszeletek szolgáltak tányérként.
Az étkezés végén az étellel átitatott kenyérszeleteket a kutyák vagy a koldusok kapták.

A szendvics szó angol megfelelője, a „sandwich” a XVIII. században jelent meg először írásban, Edward Gibbon történész és parlamenti képviselő naplójában. Az angol John Montaguról, Sandwich negyedik grófjáról nevezték el. A gróf, bár a szendvics feltalálásához semmi köze nem volt, állítólag igen kedvelte ezt az ételt. Az egyik feltételezés szerint azért, mert így nem kellett félbehagynia egy kártyapartit sem, mert a keze nem lett zsíros az ételtől. A másik teória szerint az íróasztalánál töltött hosszú órákat nem szerette volna megszakítani.

Ez van fenn a wikipedia-n a szendvicsről.

8. varbóc2008-09-11 08:37
Pontos a meghatározás a Lordról és szenvedélyéről. Azigazsághoz hozzátartozik, hogy az alapötletet sokáig minden receptleírás nélkül alkalmazták és csak a XIX.század utolsó évtizedeiben jelentek meg az első receptek szakácskönyvekben. Igazi reneszánszát Amerikában élte meg ez az ételkülönlegesség a XX. században

7. mankamanka2007-07-04 22:48
És milyen jó ez nekünk:-)))
(válasz CILUSKA 6. hozzászólására)

6. CILUSKA2007-06-17 11:47
A 18. században John Montague, a Sandwich nevű angol kisváros "grófja" nagyon szeretett kártyázni.
Kényelmetlennek tartotta azt, hogy felkeljen a kártyaasztaltól és átmenjen az ebédlőbe.
Ezért kiadta a parancsot a személyzetnek, hogy egy kenyérszeletre pakoljanak rá minden finomságot, úgy hogy azt kártyázás közben kényelmesen elfogyaszthassa.
Híre ment a különlegességnek és így a szendvics elterjedt és közkedveltté vált.

5. pixyes2007-05-25 23:20
Én is így tudom :)

4. bevandorlo2007-05-25 22:36
Lord Szendvics:P

3. Manhattan222007-05-25 22:34
Igen, én is így tudom:) De a Lord nevéhez kötik, mert ő kért ilyen ételt először:)
(válasz Corra 2. hozzászólására)

2. Corra2007-05-25 22:31
Lord Sandwich inasa... vagy valami ilyesmi....

1. CILUSKA2007-05-25 22:30
Ki készítette az első szendvicset?