Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki készítette az első szendvicset? fórum

Ki készítette az első szendvicset? (tudásbázis kérdés)


2011. aug. 7. 20:56
én
10. N.Eszter (válaszként erre: 6. - CILUSKA)
2011. aug. 7. 19:29
Én is így tudom.
2008. szept. 11. 17:13

Az első szendvics megalkotását a zsidó bölcsnek, Hillélnek, a nagy öregnek tulajdonítják, aki állítólag bárányhússal és fűszernövényekkel töltött maceszt készített a zsidó húsvét idején.

A középkorban vastag kenyérszeletek szolgáltak tányérként.

Az étkezés végén az étellel átitatott kenyérszeleteket a kutyák vagy a koldusok kapták.


A szendvics szó angol megfelelője, a „sandwich” a XVIII. században jelent meg először írásban, Edward Gibbon történész és parlamenti képviselő naplójában. Az angol John Montaguról, Sandwich negyedik grófjáról nevezték el. A gróf, bár a szendvics feltalálásához semmi köze nem volt, állítólag igen kedvelte ezt az ételt. Az egyik feltételezés szerint azért, mert így nem kellett félbehagynia egy kártyapartit sem, mert a keze nem lett zsíros az ételtől. A másik teória szerint az íróasztalánál töltött hosszú órákat nem szerette volna megszakítani.


Ez van fenn a wikipedia-n a szendvicsről.

2008. szept. 11. 08:37
Pontos a meghatározás a Lordról és szenvedélyéről. Azigazsághoz hozzátartozik, hogy az alapötletet sokáig minden receptleírás nélkül alkalmazták és csak a XIX.század utolsó évtizedeiben jelentek meg az első receptek szakácskönyvekben. Igazi reneszánszát Amerikában élte meg ez az ételkülönlegesség a XX. században
7. mankamanka (válaszként erre: 6. - CILUSKA)
2007. júl. 4. 22:48
És milyen jó ez nekünk:-)))
2007. jún. 17. 11:47

A 18. században John Montague, a Sandwich nevű angol kisváros "grófja" nagyon szeretett kártyázni.

Kényelmetlennek tartotta azt, hogy felkeljen a kártyaasztaltól és átmenjen az ebédlőbe.

Ezért kiadta a parancsot a személyzetnek, hogy egy kenyérszeletre pakoljanak rá minden finomságot, úgy hogy azt kártyázás közben kényelmesen elfogyaszthassa.

Híre ment a különlegességnek és így a szendvics elterjedt és közkedveltté vált.

2007. máj. 25. 23:20
Én is így tudom :)
2007. máj. 25. 22:36
Lord Szendvics:P
3. Manhattan22 (válaszként erre: 2. - Corra)
2007. máj. 25. 22:34
Igen, én is így tudom:) De a Lord nevéhez kötik, mert ő kért ilyen ételt először:)
2007. máj. 25. 22:31
Lord Sandwich inasa... vagy valami ilyesmi....
2007. máj. 25. 22:30
Ki készítette az első szendvicset?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook