Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idős kortól kell a kisfiúk fütyijén a bőrt felhúzni? fórum

Mennyi idős kortól kell a kisfiúk fütyijén a bőrt felhúzni? (tudásbázis kérdés)


17. globus
2010. ápr. 7. 19:30

Szerintem születésétől fogva, ez evidens.

Lányoknál sem hagyjuk ki a fürdetésből.

2010. ápr. 7. 19:11
Csatlakozom az előttem reagálóhoz,később ő maga is rendbe teszi,és elég "kakas vizitet tartani".
2010. ápr. 7. 17:10
Az első naptól kezdve!! Amikor meg nagyobb óvodás lesz, akkor elég rákérdezni ("megmostad a habos vízzel és leöblítetted tiszta vízzel"??)és tudja, hogy kell "fiúsan megmosakodni" ott is!!
2010. ápr. 7. 17:00
szia. Ha haza vited a szülészetről már egy két naposan is lehet igy ő is te is hozzá szokatod magad és nem fordul elő hogy ha nagyobb lessz akkor jönnek elő ezek a problémák. igy meglehet előzni hogy szenvedjen a gyerek az orvosnál. mert nincs borzaszztóbb mikor az orvos teszi meg azt amit nekünk szülőknek kellett volna megtennünk. én ezt tudom ajánlani. de csak finoman eleinte hogy nehogy elilyzd őt! szi Erzsi
2010. ápr. 7. 13:38

Születésétől kezdve kell "tornáztatni" a bőrt, de mindig csak addig amíg enged, amíg nem fáj.


Az én gyerekemnek kétéves kora után pár hónappal sikerült teljesen hátrahúzni a bőrt, addig milliméterenként haladtunk.

Rá kell szoktatni, hogy természetes legyen neki, a fürdés-fürdetés-tisztálkodás része.

(mert pl. ismerősöm csak kétéves kor után kezdte el, nem is engedi a gyerek, mert kellemetlen, nem szokta meg, és nehezebb is már olyankor, eredményesebb ha minél korábban kezditek! )


Jah, és ha egyszer hirtelen enged a bőr, vagy véletlen bereped, stb. kamillás vízben fürdesd-mosdasd pár napig, és vigyázni kell nehogy visszatapadjon!

12. Erzsó78 (válaszként erre: 4. - Ivett86)
2010. ápr. 6. 22:08
Mi pocsálásnak hívjuk!!:))))
2010. ápr. 6. 22:01

A kisfiamnak 1 honap utan mar feljott..az apukaja 2-3 hetesen minden furdesnel felhuzta, elosozr kevesebbet es ugy, hogy ne fajjon.Majd teljesen felcsuszott.

Dokineni 2 honaposan akarta felhuzni...mondtuk, hogy mar megvan..koszi.Altalaban verzik ahogy ok csinaljak..nallunk ilyen nem volt.

Most majdnem 2 eves..nincs ilyen gondunk..szepen meg tudom neki mosni furdesnel is...

10. misz
2010. ápr. 6. 22:00

Nekünk mindenki mást mondott. A védő szerint békén kell hagyni szobatisztaságig. A gyerekdoki szerint születéstől fel kell húzni fürdés közben a fehér váladékot és odakerült krémet, kakit kimosni. Az urológus szerint 6 hónapos kortól kell rendszeresen tornáztatni. A gyereksebész szerint ha már ül a kádban, akkortól kell óvatosan visszahúzni néhányszor minden nap.

Na, döntse el valaki, mi a jó!


A barátnőm kisfia 3 éves, le volt neki tapadva. A sebészeten először krémekkel próbálkoztak, de nem segített. Valami hurokszerű eszközzel tépték fel neki. El lehet képzelni. Szegény gyerek 2 hétig üvöltve pisilt.

Én próbálom tornáztatni, finoman. Nem szeretném, ha erre a sorsra jutnánk.

2010. ápr. 6. 21:59
Egy éves kortol okvetlen minden pancsizáskor.
2010. ápr. 6. 21:56

Erről megoszlanak a vélemények.

Én már az elejétől kezdve óvatosan ahogy a a bőr engedte finoman felhúztam.Most 3 éves a fiam teljesen rendben van neki!

2010. ápr. 6. 21:54
Jobb, ha már a kezdetektől fogva megpróbálod. Sajnos a unokámat nagyon elszúrták az orvosok, mert megműtötték, de nagyon csúnya lett neki. Különben van ilyen témában fórum, keress rá, ott is olvashatsz hozzászólásokat.
2010. ápr. 6. 21:53

Születéstől kellene húzogatni... Én sem tudtam, az új doktornőnk mondta. A kórházi gyerekorvos se, és a védőnőnk sem....

Nekünk is orvoshoz kell majd mennünk vele, mert le van tapadva nagyon.

2010. ápr. 6. 21:53

Mi az a pocsálás?

Amúgy nálunk az egy éves státusz vizsgálaton húzta fel először a doki.

2010. ápr. 6. 21:53

Gondolom,pancsolás :)

Az Én kicsim,még csak 8 hós,de engem is érdekel.. Én is úgy hallottam kb 1 év után....

2010. ápr. 6. 21:50

pocsálás????????


1 évet mondanak addig nem is kell hozzányúlni majd 1 éves kor után kell tornáztatni de a legmérvadóbb a teljes szobatisztaság az én fiam 4 béves és vannak problémák le van tapadva 1 helyen de majd visszük dokihoz mert nem engedi hogy hozzányúljak!!

2. gabb
2010. ápr. 6. 21:48
állítólag 1
2010. ápr. 6. 21:47
Mennyi idős kortól kell a kisfiúk fütyijén a bőrt felhúzni pocsáláskor

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook