Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Végigcsinálta valaki a 13 napos diétát? Tapasztalatok? fórum

Végigcsinálta valaki a 13 napos diétát? Tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
298. Kiskacsha (válaszként erre: 297. - CsillagTM)
2012. ápr. 24. 18:01
Én végigcsináltam a 13 napot, ki lehet bírni, nem a világ vége. De való igaz, hogy önmagában semmit sem ér, egyrészt mozogni kell hozzá (nekem inkább a centi lett látványosabb, mint a kiló), illetve teljes életmódváltás nélkül nem lehet tartósan megőrizni a jobb alakot (ebben azt hiszem, segített ez a diéta). Azt azonban megerősítem, hogy emellett az étrend mellett borzasztó nehéz a mozgás, én heti 3-4x grandUP aerobicra járok, ami nagyon pörgős, egy edzés 600 kilót éget el, már jól megy, mert hónapok óta csinálom, de aznap, amikor a reggeli egy csésze üres tea, ebéd meg semmi....hát akkor kb. erőm se volt, a karom alig bírtam felemelni...ezt így tartósan nem lehet.
297. CsillagTM (válaszként erre: 295. - 6e3ad05db8)
2012. ápr. 24. 13:42

én ugyan nem szólok le senkit, de azt kellene mindenkinek látnia, h az esetleges utóhatások nem 13 napra, hanem 13 hétre/hónapra szólnak...de hát mindenki úgy cseszi el a szervezetét, ahogy akarja.


amúgy megnézem, h h fogsz aerobicozni ilyen táplálkozás mellett...szerintem semmi erőd nem lesz.

296. Epri
2012. ápr. 24. 09:25
4. nap és végre nem vagyok éhes :)
2012. ápr. 24. 03:47
Járok heti 4szer aerobikozni mellette olyan a munkám ahol rohangálok egész nap, nem igazán gondolom hogy vesztek az izomból, sajnos a mozgás ellenére igen nagy étvággyal rendelkezem és ezért nem sikerül leadni a felesleget, de így legalább van a szemem előtt egy étrend és ezt követem. Nem kell leszólni a másikat, ha végre valamiben lát egy kis esélyt hogy elérje az áhított súlyt. Kipróbálni mindenki kipróbálhatja aztán eldönti és leírja a véleményét.
294. CsillagTM (válaszként erre: 293. - 6e3ad05db8)
2012. ápr. 23. 23:28
mi olyan bonyolult azon, h vizet és izmot vesztesz > a víz visszajön, a kevesebb izom miatt meg kevesebb zsírt tudsz égetni > több fog visszajönni, mint amennyi lement > ugyanakkora, vagy nagyobb össztömegnek kisebb hányada lesz izom és nagyobb hányada zsír > a felesleget nehezebb lesz leadni??...
2012. ápr. 23. 22:35
Első napi kaján túl vagyok, igaz nem nagyon hiszek az efféle diétákban, de úgy állok hozzá hogy 13 nap nem a világ vége, az tuti hogy az ember gyomra összébb szűkül! A 2 tojás után nem is éreztem magamat éhesnek, az esti csirke pedig nagyon jól esett! Nem vészes egyáltalán de persze kiderül mit érzek pár nap múlva =)
292. Epri
2012. ápr. 23. 17:00

Szijasztok!

Én egyet értek CsillagTM-el, de ennek ellenére elkezdtem a diétát...

3.napon vagyok. Csodát nem remélek tőle csak annyit, hogy ezek után sikerül teljesen rászánnom magam arra, hogy mozogjak és az ételeket is jobban megtudjam válogatni.


Régen 91kg-ról 68-73-ra lefogytam rossz módszerrel (lelki okok, halál eset stb) 5nap alatt 7kg ment le annak ellenére, hogy ettem rendesen és nem is próbáltam tenni a fogyásért. Majd ez arra sarkalt, hogy akkor most no kaja csak zöldség és gyümi no meg heti kétszer csirke vagy hal rizzsel. Ez így ment 4hónapig, majd két és fél évig tartottam a súlyom 68-73között ingázva. Utána jött a szerelem összebútorozás, munka, vőlegény és egy hónap alatt fene tudja mitől...többet nem ettem mint a két és fél év alatt, hirtelen visszajött egy 10es kb 1hónap alatt, majd a második hónap után régi 91kg-at értem el, pedig nem eszek sokat és ezt sokan meg is jegyszik, hogy nem értik mitől lettem kövér. még a két év aktív sport sem segített annak idején. :( másfél éve tartom ezt a súlyt sajnálatos módon.


Nos most bízom abban, hogy a diéta jó alap lesz még ha emberkínzás is, de utána reményeim szerint könnyebb lesz erőteljesen nekifeszülni a fogyásnak és annak, hogy utána sok évig megtarthassam a súlyomat.


Mai napon a zellerből 3falat elég volt ahoz, hogy ezek után kihaggyam az étrendből vagy mindig csak három falat legyen belőle.

Bárki más aki vállalkozik a diétára annak sok sikert hozzá, hátha nátha és beválik az illetőnek. De hát mind különbözőek vagyunk :)


Bocsánat a pici offért!

2012. ápr. 23. 05:40

Sziasztok

Én ma kezdek hozzá a diétához, remélem sikerül...Mindenképp leírom a személyes tapasztalataimat...69 kb vagyok a 160 cm-emhez 64 kiló a cél ezzel a kis "önsanyargatással" =)Esetleg van aki úgíszint velemtart, az írjon!

290. Kiskacsha (válaszként erre: 289. - Tomist)
2012. ápr. 22. 13:29
Maximálisan, minden szóval egyet értek!!!!
289. tomist
2012. ápr. 22. 07:39

HI


Nekem ma van a 13. nap és - 6 kg, de volt is miből. Hiába jártam futni nem nagyon ment le, mondjuk sokszor nem is úgy étkeztem.

Nekem sokszor az adagokkal volt bajom, mert ugyebár minden meg kell enni, de a répát annyira soha nem szerettem, de muszájból ettem belőle, de inkább nem ettem semmit.

Steronak abban igaza van, hogy a leadott suly jó része izomból ment. Ezt a sulycsökkenést csak TELJES ÉLETMÓDVÁLTÁSSAL és mozgással sporttal lehet megtartani, mert ha ott folytatom ahol abbahagytam több jön vissza. Sok mozgás mellett csökkenteni kell a cukor és a szénhidrátbevitelt.

Sajnos a legjobb legfinobb ételek pont ezt a két alkotóelemet tartalmazzák. A napi fél óra (az nem sok) mozgás viszont heti 3-4 alkalmommal szükséges.

Én volt, hogy úgy fogytam, hogy csak sporttal, lassabban, de úgy is ment, de ahogy abbahagytam minden visszajött.

Ez a diéta leginkább indulónak jó és utánna kevésbé durván, kis engedményekkel, de spottal kell folytatni vagy hiába szenvendsz!

Elég ha napi fél órát szánszunk sportra, elmegyünk futni, gyalogolni vagy 2 megállóval korábban szálunk le a buszról és gyalogolunk haza.

Akin több a sulyfelesleg könnyen le fog adni 6-8 kg-t, de akin alig van felesleg (olvastam itt olyat, hogy 170 cm 68 kg) az nem várjon csodát 2-3 kg is nagyon szép eredmény.

Ha sporttal, mozgással folytatja vlalaki nem mérje a sulyát, mert a zsírnak a térfogata még az izomnak a tömege a nagyobb. Így lehet a mérleg nem mutat fogyást, mert a felszedett izom elcslja az eredmény. Inkább mérni kell a derékbőséget és az nem hazudik.


KITARTÁS!

288. CsillagTM (válaszként erre: 287. - Stero)
2012. ápr. 21. 23:17
hú, mindjárt jönnek a lelkes rajongók, és téged is leoltanak :)))
287. Stero
2012. ápr. 21. 12:06

Nos egy kis oktatás (mivel ezzel foglalkozom).

13 napos diéta nincs! Ha van akkor pedig vagy egészségtelen vagy nincs értelme mert ennyi idő alatt max 2 kilótól szabadulhatsz meg. Ha ennél többet adsz le akkor az az izmaidból megy, ergo: oda a vonalaidnak is. Az izmot elhasználja energiának a szervezeted így a továbbiakban még lassabban fogsz zsírt égetni (mivel kevesebb rajtad az izom ami egyébként is a legtöbb kalóriát zabálja). Az ily módon történő fogyás által a zsír vajmi keveset fog lemenni és annál több fog visszajönni. A diéta alatt gyümölcsöt kizárólag délelőtt lehet fogyasztani és csakis kis mennyiségben. Nézzük csak ilyet ír első napra:

1 csésze fekete kávé 1 db kockacukor.

Ekkora bődületes F****ÁGOT ÉN MÉG ÉLETEMBEN NEM HALLOTAM!

Ez nem reggeli hanem egy adag kínzó éhségérzet a szervezetednek. A délelőtti órákban szénhidráttal kell feltölteni a szervezetedet nem pedig sanyargatni akkor amikor a legtöbb kalóriát tudod elégetni. Őrület komolyan mondom ..

A kávé gyorsítja az anyagcserét és vizet hajt. Mégis milyen anyagcseréről beszélünk ha az össz táplálékbevitelünk 5 gramm kávépor? Egész napos vízfogyasztás mellett sincs kielégítő anyagcsere az ember szervezetében, ha nem eszik valamit. A kávé nem mellesleg vízhajtó .. a vizet pedig csakis természetes módon szabad kihajtani: MÉG TÖBB VÍZZEL! Nem vicc .. ha egész nap iszod a vizet (legyen ez 4 liter) akkor folyamatosan szomjas leszel. Próbáld ki. Ezt minden valamire való táplálkozási tanácsadó vagy fitness szakértő nagyon jól tudja.

Tehát a reggeli már eleve egy akkora baromság, hogy csak lesek, hogy ezt valaki komolyan gondolta.

Ebéd: ... ájájáj áljunk meg egy pillanatra. Máris ebéd? Reggelizni se reggeliztünk normálisan és máris ebéd? Rendben. Tehát ebéd: 2 kemény tojás

ENNYI!?

Szénhidrátot még mindig nem vittünk be pedig azok látják el az izmokat tápanyaggal. No mind1 innentől már tényleg nem veszem komolyan azt az emberállatot aki ezt a szörnyűséget összeállította. 2 tojás fehérjetartalma kb 10g

Kár, hogy egy 50-55 kg-os nőnek napi szükséges bevitel fehérjéből kb 80-100g. De édes mindegy mert szénhidrátot még mindig nem ettünk így az izmok már reggeltől bomlanak mint a kockacukor.

Sebaj .. mit számít ugye?

Vacsora: .. már megint .. ? ! 2 tojás ebédre aztán 6 órával később egy vacsora .. gratulálok.

250gramm marhahús citrommal ízesítve. A marhahús még teljesen korrekt, ez az egyetlen értelmes étel ebben az egész diétában mert ennek legalább van némi tápértéke is. Viszont szénhidrátot még mindig nem ettünk és ahogy nézem a további napokban sem lesz szénhidrát se komolyabb fehérjebevitel.

Jóízűen megzabáljuk azt a minimális mennyiségű ételt és irány az ágy .. de lehet, hogy a 6. 7. napon már a konyhában összeesünk és el sem kell battyogni az ágyig, ugyanis ilyen alacsony szénhidrát bevitel mellett (miről beszélek? alacsony? NINCS IS SZÉNHIDRÁT) képtelenség talpon maradni hacsak nincs rajtunk egy jókora izomtömeg amiből a testünk 13 napig boldogan eléldegél.

Ellentmondások: egy nap 3 étkezés. Mi ez a baromság? Ez nem diéta! (eddig is leesett már, hogy nem az na mindegy) Egy normális diéta alatt napi 6x-os étkezés kell kis adagokban mely a korai órákban feltétlenül tartalmaz szénhidrátot és fehérjét. Délután a szénhidrátot lecsökkentjük minimálisra és az esti órákban csak fehérjét és zöldségeket eszünk. A gyümölcs nem jó mert cukrot tartalmaz ami akadályozza a diétánkat. Maximum reggel megengedett. A folyamatos éhségérzet amit ez a borzalom (ez a "diéta") előidéz azt a szervezet egy segélykiáltásnak fogja betudni és azonnal elkezdi raktározni a zsírt. Ilyenkor esetleg gyengeségünkben mellézabálunk akkor az megy is szépen a zsírraktárakba. 13 nap múlva ráállunk a mérlegre és hohó!!!! 5-6 kilóval könnyebbek vagyunk! No de várjunk csak .. ugyanakkora zsírpárna fityeg a hasunkon hát hogy lehet ez? Elpárologtattad az összes izmodat te szerencsétlen mert erre az irgalmatlan, szégyentelen balf***ságra hallgattál és nem emelted fel a popódat a székből, hogy esetleg tegyél is valamit az alakod pozitív irányba történő megformálása érdekében. Eredmény: zsír ugyanannyi van rajtad, izomból elégett 5-6 kiló. Gratulálok .. a továbbiakban 6 kilóval kevesebb izom fog rajtad zsírt égetni .. ezt követően úgy hízol vissza (vissza? le se fogytál!), hogy sírva fakadsz 2 hét múlva a mérlegen te szerencsétlen!

És még a felét sem említettem annak ami miatt ez a "diéta" az emberiség ellen elkövetett aljas és kegyetlen bűncselekmények egyike.

2012. ápr. 19. 19:48
Jah, a 100% ananászlé 450 kcal alaphangon...szóval nem éppen a legdiétásabb innivaló. Az tény, hogy elősegíti az emésztést, de pl. én arra mályva teát használok, az nekem hatásosabb...
285. CsillagTM (válaszként erre: 284. - Cirmoscicajaj)
2012. ápr. 19. 16:01
?! dehogynem...nem hozzáadott cukor, magában a gyümölcsben van :) mint szőlőben is pl...
284. cirmoscicajaj (válaszként erre: 283. - CsillagTM)
2012. ápr. 19. 15:56
de én a 100%-re gondoltam.az nem szerintem
283. CsillagTM (válaszként erre: 281. - Cirmoscicajaj)
2012. ápr. 19. 13:35
az ananász az jó cukros :D
2012. ápr. 18. 19:07

Sziasztok.

A 3. napnak a végére járok, csak ez a zeller van az utamban. de eddig mindent szigorúan betartottam. de nagywc-zésem még nem volt. nem hagyom abba, folytatom. Meglátjuk mi lesz a végeredmeny.

281. cirmoscicajaj (válaszként erre: 278. - Danimani)
2012. ápr. 18. 14:36
szia én is ezt kérdeztem régebben sajna nem tudott rá senki válaszolni.De az én meglátásom az,h a nullkalóriás ételek nem árthatnak,vagy igen?én nagyon-nagyon sok ananászlét ittam(mikor elsőnek csináltam 6-8kg ment le akkor már nem tudom pontosan)az állítólag jó zsírégető,és talán jobban kibirod vacsiig
280. bözsike30 (válaszként erre: 277. - Zigi007)
2012. ápr. 17. 19:14
Én is 72 kg-ról indulok, de nekem még 12 nap!
2012. ápr. 17. 19:13
Első napom. 5-kor vacsoráztam. Szenvedek az éhségtől. Csak az lebeg a szemem előtt, hogy férjek bele pár hét múlva a ruháimba. Itt a jó idő, nem merek normális ruhát hordani, csak lepleket. Ennék, majdnem ettem is, de megálltam. Szeretném végigcsinálni. Hogy lehet legyőzni azt a mozdulatot, amivel az ételért nyúlnék?
2012. ápr. 17. 18:46

Sziasztok, kezdeni akarom a dietat. egy par kerdesem lenne.

az ebed idom nekem delben van, es soknak tartom este 6ig h kibirjam. vmi gyumolcs vagy mast szabadna bedobni?

meg a kavet szeretnem kerdezni h ti milyet isztok?

277. zigi007
2012. ápr. 11. 18:18
Ez a második napom 72,6kg-rol indultam ma már 70,5kg mutatott a mérleg :) remélem továbbra is bírni fogom.hisz már csak 11 nap :)))
2012. ápr. 11. 17:49
Én hétfőn végeztem a 13 nappal. A végeredmény -4 kg (ami nagyrészt az első héten ment le, ahogy más is írta), viszont derékban, csípőben, combban nagyon látványos, szóval teljesen elégedett vagyok! Amiben segített még, hogy a szemléletmódomon változtattam, bár még csak szerda van, de hasonló struktúrában folytatom azóta is az étkezéseket, semmi szénhidrát, megálltam Húsvétkor is, hogy nem ettem mást az előírtnál és a célom, miszerint még -10 kg, azt úgy érzem segíteni fog elérni. Minden agyban dől el, higgyétek el, jártas vagyok ezen a téren....
2012. ápr. 11. 17:13
Az az igazság, hogy végül nekem sem vált be. 11 napot teljesen rendesen végigcsináltam, 3 kilót fogytam, amit kb. 5 nap alatt vissza is híztam, úgy, hogy még azt sem mondanám, hogy sokat ettem.
2012. ápr. 8. 17:41
Nem tudom,h olvassa-e még valaki ezt a portált,de azért leírom a diéta különös hatását:65kilosan kezdtem 3-án a diétát.rávettem magam a főtt tojásra mikor még hányingerem is volt,ettem csirkét,meg minden borzalmat amit kell.ma (6. nap) ráálltam a mérlegre,hát nem hittem a szememnek.ráálltam egy másikra is,hátha az első rossz,nem jol mér,és az is ugyanazt muttatta.67kilo vagyok!!! 2 kilot hiztam ugy,h az étkezési szokásaimhoz képest éheztem.(pedig nagyon hittem ebben a diétában mert már egyszer sikerült vele fogyni)na olyan mérges lettem,h végérvényesen eldöntöttem,h abbahagyon ezt a szemetet,és eszem ugy ahogy eddig.remélem másnak több szerencséje lesz :)
2012. ápr. 5. 13:00

Ez a harmadik napom :(((((((

A tojástól már hányingerem van :)))))

Ha vége lesz esküszöm,h tojásra rá sem fogok nézni :)))

kitartás!!!

2012. ápr. 3. 21:27
Eljött a 7., a legkeményebb nap (reggeli üres tea, ebéd semmi, vacsora marhahús és gyümölcs), ki lehetett bírni! Este még aerobicon is voltam, de nagyon nem volt energiám, meglepően nem bírtam (máskor meg se kottyan...). Gondolom a csökkent energiabevitel miatt is volt ez... Viszont a nagy 15 kg feleslegemből eddig olyan 2-3 ment le, és kevesebb, mint a fele van hátra...kicsit keveslem, pedig betartom becsületesen... :( Persze nem adom fel, utána is folytatom valamilyen elv szerint a diétát. Tudna valaki javasolni valamit folytatás gyanánt?
2012. ápr. 2. 06:33
hajrá nektek:-) amúgy én szinte csak az első héten fogytam, a másodikon már nagyon keveset. (persze, eleve nekem nem ment le sok, pedig akkor még nagyon volt miből...)Szóval alkati kérdés, de drukkolok nektek!
2012. ápr. 1. 18:52
Sziasztok! Túl az 5. napon. Eddig -2kg, ezt 2 napja "tartom". A hétvégét szerencsésen megúsztam, bár volt csábítás bőven, de ellent tudta állni. :)) Tényleg, ha agyban eldőlt, akkor simán egy. Egyébként meg nem szenvedek tőle. Ebédidőben, meg néha vacsoraidőben is már érzem az éhséget, de nem vészes, nem vagyok tőle feszült, a kaják, amiket meg eszem, mind jó. :) Így tovább!
2012. ápr. 1. 07:33
Nekem ma van a 7.napom:) Tegnap volt a legnehezebb, családi összeülés volt minden jóval, amit el lehet képzelni. De kibírtam. Eddig 2,5 kg-ot fogytam (58,7-ről 56,2-re), és fittebbnek érzem magam, mint valaha. Én mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a diétát:)
❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook