Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Végigcsinálta valaki a 13 napos diétát? Tapasztalatok? fórum

Végigcsinálta valaki a 13 napos diétát? Tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
2012. szept. 5. 20:25

Sziasztok!

Nem akarok elkeseríteni senkit, tapasztalatot szeretnék csak megosztani. Kétszer csináltam végig. Először 13 kiló ment le,úgy hogy pontosan betartottam a diétát, semmit nem helyettesítettem semmivel, és mozogtam heti 2*1 órát. Nagyjából egy évig tartottam is a súlyomat. Azóta a dupláját szedtem vissza, és mégegyszer megcsináltam a kúrát, akkor 3 kiló ment le.. Ami semmi, csak víz... És még az emésztésem is tönkrement, utána bármit ettem, fájt a gyomrom, sok lett a gyomorsavam. Fél éven át küzdöttem ezzel, mire úgy ahogy, rendbejöttem.

Tényleg nagyon fontos, hogy kikérjük az orvos véleményét a diétáról!

Egyébként 22 éves vagyok, először 20 évesen csináltam meg a kúrát, tehát se túl fiatal, se túl idős nem voltam, gyermekem sincsen, nem vagyok cukorbeteg, elvileg makk egészséges voltam, csak éppen túlsúlyos...

327. davider (válaszként erre: 326. - Szaboe)
2012. szept. 5. 18:28
nem hiszem én sokban variáltam anno nem ettem meg a Marha húst így csirke,pulyka voltnem ettem meg a tojást annyival több sonka vagy paradicsom szóval szerintem ami az étlapon van azzal variálhatsz:)
326. szaboe (válaszként erre: 325. - Davider)
2012. szept. 5. 16:14
Köszi. :) iszok, iszok és a fél vacsit már megettem..az vigasztal, hogy 4 óra elmúlt, már csak pár óra és vége a napnak! A fél husi meg elég lesz vacsira...Remélem ezzel nem rontom el a fogyit:)
325. davider
2012. szept. 5. 15:31
Egyél almát,répát,uborkát ezt rágcsálhatsz pár nap és ráállsz....nem leszel éhes és igyál:))
324. szaboe
2012. szept. 5. 14:21
Sziasztok!Nekem ma van az 1. napom, nehezen viselem.. Egyszer már végigcsináltam, kb 6 éve, akkor 7 kg ment le. Remélem most is sikeres lesz. Mára már túl vagyok kv-n, 2 tojáson..éhes vagyok és még csak fél 3...
323. davider (válaszként erre: 321. - Kitkat.123)
2012. szept. 2. 11:35
Írj majd mennyi ment le:)
322. davider (válaszként erre: 320. - Nuszi23)
2012. szept. 2. 11:35
Gratulálok ügyes vagy:-D
2012. szept. 2. 11:26
Sziasztok! Nekem ez a 3. napom, még nem akartam megmérni magam, mert az előző diétámat a csalódás miatt hagytam abba, mikor ráálltam a mérlegre. Tehát 1-2 napot még várok minimum, hogy tuti legyen sikerélmény! Én ma érzem először, hogy éhes vagyok, talán mert korán keltem, nem sok az a kávé és egy cukor reggelire :S De remélem ebéd után jobb lesz.
320. Nuszi23
2012. aug. 27. 12:11
Sziasztok! Én most vagyok a 4.napomon!! Tegnap ráálltam a mérlegre ESTE és -3kg mutatott...El se hittem!!! 167cm magas vagyok és 72kiloról kezdtem... 23éves vagyok!!! NAgyon szégyelteltem már magam hogy 2év alatt igy meghíztam + 12kilo... szoval nekem nagyon bejön ez a diéta!!! A 90napos sem olyan rossz!!! azzzal is sokat fogytam anno... de ez...elsehiszem!! SOk sikert mindenkinek!!!Mozogjatok sokat! És nehogy feladjátok!!!Szép napot mindenkinek!
319. davider (válaszként erre: 318. - CsillagTM)
2012. aug. 21. 10:09
ez nem jött le az írásból...
318. CsillagTM (válaszként erre: 317. - Davider)
2012. aug. 21. 00:20
ironizáltam.
317. davider (válaszként erre: 316. - CsillagTM)
2012. aug. 18. 14:21

Köszi:)


De lehet az örök mozgó 4,5 évesem segít a mozgásban:-DD

316. CsillagTM (válaszként erre: 314. - Davider)
2012. aug. 13. 22:59
hát ez dicséretes :)
315. davider
2012. aug. 13. 17:35
Az is biztos nagyon sokban számít a genetika,mit örököltünk....
314. davider (válaszként erre: 313. - Cepheus)
2012. aug. 13. 17:35
Nekem nem jött vissza sőt tartom most már 5 éve...és éjszakai zúg chips evő vagyok:-DDD
313. Cepheus
2012. aug. 13. 08:26
Lement 2 és fél kg vele, visszajött 3, ugyanolyan, mint a többi gyors fogyást ígérő diéta, csak még relatíve drága is.
312. CsillagTM (válaszként erre: 309. - Kisné móni)
2012. aug. 13. 00:33
milyen eü problémád van, ami miatt le kell fogynod?
311. davider (válaszként erre: 309. - Kisné móni)
2012. aug. 12. 21:33
Ja és sok sikert és majd ird meg sikerült-e:-DD
310. davider
2012. aug. 12. 21:32

nem szenvedés nekem nem volt az ..és nem nem muszáj a kockacukor én ép beletettem a kávéba,mert nem tudtam meginni cukor nélkül...én nem ettem tojást annyival több paradicsomot,vagy nem ettem marha húst ettem helyette csirkét ha éhes voltam sárga répa,viz vagy alma,ananász....


nekem lement 10 kg...simán ...de egy ismerősömnek csak 5 ...

2012. aug. 12. 16:41

Sziasztok!

El szeretném kezdeni a 13 napos diétát, mert október végére egy tizest le kell adnom orvosi előírásra! Feleslegem kb 17 kg van, elméletileg lehet látványosan fogynom 13 nap alatt is. Meg szeretném ismételni, ha menni fog, és október végére le kell, hogy menjen több mint 10 kg. Szeretnék tanácsokat kapni azoktól, akik már végigszenvedték ezt a kúrát, mert tényleg sokan vannak, akik megcsinálták és nem bánták meg. Reggel muszáj a kockacukor? Ez az egy dolog van, ami engem zavar. Köszönöm, ha valaki segítségemre lesz!

mÓNI

308. Mona..
2012. jún. 10. 12:33

Sziasztok!

Jár ide még valaki? Én ma vagyok a 3. napon. Ma érzem először, hogy kevés a kaja, kicsit szédelgek, talán ez annak is betudható, hogy a családnak megfőztem a fini vasárnapi ebédet.

307. CsillagTM (válaszként erre: 306. - 6e3ad05db8)
2012. ápr. 26. 21:51
és találtál benne valami hasznosat?:)
2012. ápr. 26. 20:07
Igen, köszi!
305. CsillagTM (válaszként erre: 304. - 6e3ad05db8)
2012. ápr. 26. 18:33
remélem, elolvastad a választ, amit oly kíváncsian vártál...:)
2012. ápr. 26. 18:18

Én a 4. napomat gyűröm és eddig 69 kg-ról 66.7 kg-ra sikeredett lemennem...=))

Sok sikert mindenkinek =))

303. Epri
2012. ápr. 26. 17:24
Szép napot! Nem tudom ti hogy voltatok vele, de ez nekem a 6.napom, 1órája megettem a kis csirkécskémet, de már most farkaséhes vagyok... holnap meg egy csésze tea reggel ebéd semmi aztán vacsi... adjatok erőt :) remélem kibírom a holnapot...bár ahogy olvasgattam más is túlélte :D No majd kiderül.
302. CsillagTM (válaszként erre: 301. - 6e3ad05db8)
2012. ápr. 26. 17:24

hát kapásból azt javaslom, h ne fogyókúrában, hanem életmódváltásban gondolkozzanak, mert előbbi rövid távú...és így a hatása is. nem lehet csodát várni...persze könnyebb bedőlni a marketingnek és a "10 kiklót fogytam 2 hét alatt ettől a csodaszertől"-típusú reklámoknak, de max. a pénzed apad le tőlük. HOSSZÚTÁVON, még egyszer hangsúlyozom. de gondolom, élni is hosszútávon szeretne még mindenki...


szerintem:


- sok folyadék (víz, cukormentes tea, NEM kóla/gyümölcslé/szörp): ideális esetben 1liter/20kg (de minimum 1liter/30kg)


- rendszeres mozgás (minimum heti 3*30p BÁRMI, túlsúlyosaknak akár séta is)


- elég pihenés (minimum napi 7h)


- egészséges és egyenletes étkezés (kevesebb CH, csökkenteni a fehér lisztet, kristálycukrot, nasikákat, helyettük teljes kiőrlésű pékáru, méz/nyírfacukor, sütik helyett magvak/zöldség/egyszerűen KEVESEBB süti, krumpli köret helyett sali vagy párolt zöldség + napi 4-5 étkezés 3-4 óránként)


- pontos célok és ezek határidejének meghatározása (se nem túl nagy cél, h ne legyen tuti kudarc - pl. 120 kilós ember ne akarja leadni 3 hónap alatt a súlyfeleslegét, gondolom, nem annyi alatt szedte fel-, se nem túl kicsi cél, h azért legyen, ami motiváljon) > a reális és egészséges (és tartós) fogyás mértéke kb. heti 0,5-1 kg, ez van


hát én ilyesmiket ajánlok. nem csodadiéta, nem csodakapszula, de ingyen van, egészséges, beválik, és

- nem leszel tőle vérszegény

- nem mész csődbe anyagilag

- nem jön vissza a duplája

- nem a "rossz helyekről" fogysz (na mondjuk ehhez muszáj a mozgás)

- nem az izmod sorvasztod el, hanem ténylegesen zsírt adsz le

- fenntartható akár egy életen át


amúgy tényleg nem olvastad el az összes kommentet:)


208. hsz-em:


"mivel én is formálódásba/fogyásba kezdtem az esküvő miatt, így nyitottam egy füzetet, amiben minden oldalon az adott napról leírom a következő befolyásoló faktorokat:


- kaja (de részletesen, pl. 2 szaloncukor, nem csak annyit, h "szaloncukor", plusz az időpontot is, pl. este/délelőtt/éjfélkor:))


- pia: pl. 1, 5 l tea, 2 dl ásvvíz


- mozgás: pl. 20p RR has, 20 p RR popsi/csípő, 22:00-tól (ez a tegnap:))


- ébredés (pl. 6:45)

- fekvés (pl. 23. 45)


- cm (mell, mell alatt, derék, csípő, comb, kar - ezeket nyilván nem fogom naponta írna, hanem mondjuk hetente)


- kg (pl. 65, 5 kg, este - mert nekem nem jut eszembe, h mindig méretkezzek reggel -, ja és ezt sem feltétlen kell naponta)


- egyéb testformáló cucc (pl. tekercselés/dörzsi/váltózuhi)


- stressz (0-5)

- hangulat (0-5)


- testzsírszázalék, víztartalom (nyilván ezt sem érdemes naponta)


- masszír (ha párom pl. végiggyúrja a combom/fenekem:))


- almaecet, vitamin (pl. 2 dl almaecetes víz, este)


- megjegyzés: ide leírom a napról szóló összbenyomásom, pl. a tegnap kb: "Ma elég ramatyul voltam, kissé megfáztam tegnap. De kajafronton most jó voltam, inni mondjuk többet kellett volna. Tornaügyben ma kemény voltam, és úgy összességében is, jó nap volt. . . csak így tovább!:)" (igyekszem pozitív dolgokkal zárni)


lehet, h ez így hülyén hangzik, mert minek minden napot kielemezni, de


1. én már csak ilyen analitikus típus vagyok:)

2. így látni fogom hosszútávon, h miért fogyok/nem fogyok, mert ezek a fenti szempontok sztem mind befolyásolnak. "


amúgy nem én írtam ebbe a fórumba:

"Azért arra csinálj egy tervet, hogy mi lesz, ha véget ér a diéta. Mert az a duma, hogy megváltoztatja az anyagcserét, csak parasztvakítás :-((((( Nekem azért nem jött vissza 5 évig a súly, amit leadtam, mert továbbra is csak reggelire ettem szénhidrátot, tehát gyakorlatilag norbiztam..."


és van még jó pár negatív komment...de persze könnyebb ignorálni.


én csak a fenti tanácsok diéta részével fogytam (egy olyan betegség ellenére, ami kb. ellehetetleníti a fogyást) 67-ről 62-re 5 hónap alatt egy évvel ezelőtt. (172 cm vagyok)


hát ennyi lenne az én véleményem/tanácsom...aztán mindenki maga dönti el, mit akar saját magával kezdeni.

2012. ápr. 26. 16:57

CsillagTM!!!

Minden részletét a diétának kritizálod! Nem olvastam végig az összes kommentet...biztos volt 1-2 jó szavad is, de ha ennyire ellene vagy akkor kérlek írd le hogy TE mit javasolsz a lelkes fogyokúrázóknak...kíváncsian várom!

300. CsillagTM (válaszként erre: 299. - Cirmoscicajaj)
2012. ápr. 26. 13:50
nem, nem jó az ananászlé. akkor már grapefruit, vagy citromlé (cukor nélkül nyilván), esetleg almaecet.
2012. ápr. 26. 13:37
Valaki tudna nekem segíteni?Egy lány kérdezte,h az étkezések között lehet-e fogyasztani valamit,én meg mondtam neki,h az ananász lé segíthet,h jobban kibírja mert én is ittam sokat(100% mondjuk szeretem is)erre felvilágosítottak,h abban rengeteg cukor van és az nem jó.De ma meg olvastam,h mégiscsak jó a fogyózóknak.akkor most mi az igazság? jó v. nem jó?Én egyszer csináltam a diétát eredményesen,másodszor eredménytelenül abba is hagytam.szivesen csinálnék valami diétát,meg sportolnék is,de a futás,és a magányos edzések nem jönnek be.némelyik hsz-ban hallok olyan edzést,h azt se tudom mi az.itt meg csak a szokásos van de olyan borsos áron,h azt az átlagember nem tudja megfizetni föleg a mai világban.ha meg átmennék bcs.-ra az meg nem érné meg
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook