Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A melamine mérgező? fórum

A melamine mérgező? (tudásbázis kérdés)


1 2
34. buci07
2017. júl. 31. 05:57

Nekem egyből a melamin szivacs jutott eszembe,ami nagyon jó dolog...

A melamine azt műanyagokoknál használják.kb ennyi ami beugrik róla..

33. globus (válaszként erre: 23. - Db4f1eff6b)
2017. júl. 30. 15:44
Amit mondasz, az a "kínaibolt-szag".
2010. aug. 16. 00:18

Nekem úgy tűnik,hogy a megfelelő helyen alkalmazva,ami nem élelmiszer,bár meglepő módon műtrágyához használható(ergo határértékes vegyületecske)nem okoz problémát.A karbamidhoz való hasonlósága meg gondolom elégséges magyarázat a kövekre...

Mondjuk nekem úgy tűnik,hogy a műanyagok festése történik vele...Így nehezen értelmezem,hogy mit értenek 100%melamine alatt.A formaldehid alapú gyanták(ami lesz belőle,a tényleges mű.a.lsd:link) hő vagy kémiai hatásra bomlanak,de azt hidd el,hogy ha megengedett érték(ami igen pici)felett oldódna,akkor:

1.inkább belélegzi az ember,mert kipárologna

2.azt meg lehet érezni "picit" irritatív...És amíg a melaminnak nincs veszélyességi szimbóluma(vesekőre nem találtak fel,csak azért:D),addig a formaldehidnek van:(mérgező).Ha ezeket összerakom,akkor én nem aggódok belőle étkezni.

31. a9986bef96 (válaszként erre: 30. - Globus)
2010. aug. 15. 23:53
Persze,azért is vicceltem.Ez a melamine nekem elég új...mindjárt átfutom a linket.
30. globus (válaszként erre: 28. - A9986bef96)
2010. aug. 15. 23:47

Ez jó cikk, de nem derül ki belőle, hogy a melamine tulajdonképpen miből készül. Tisztításkor azonosan kezelendő a polikarbonátból készültekkel. Én sem arra gondoltam, hogy konkrétan megesszük az edényt :) De ha ismert a savtartalmú élelmiszerek kioldása, elképzelhető, hogy pl. gyümölcsöt tartani nem jó benne.

[link]

29. a9986bef96 (válaszként erre: 27. - Db4f1eff6b)
2010. aug. 15. 23:36
:)))
28. a9986bef96 (válaszként erre: 26. - Globus)
2010. aug. 15. 23:34

Bevallom,ezt nem néztem.Ez viszont itt érdemes egy kuksira,hogy normáliséknál miből készül a műanyag:

[link]

Szóval tudni kell vásárolni...

Egy biztos: tuti a különbség a PET,meg a többi mű.a.között.Lsd:link!Nem is értem,hogy miként keveredett ide az ásványvizes...Ugye?Mert amire használni akarjuk,arra valót készítenek, a rendeltetésének megfelelően...Mondjuk kis adalék a víztísztítósok ellen: kb.200év kell ahhoz(lsd cikk is),hogy az a kb.38mg-nyi alapanyag,amiből felfújják a palackot,lebomoljon.Innentől kezdve miről beszélünk...Ha bármi oldódik is ki,nem tud olyan mennyiségben(no time rá...)hogy az kárt okozzon.Én tuti nem vagyok hajlandó pánikolni...

Továbbá egy kis adalék a CO2 védelmében...

A vele dúsított víz elég sokáig 6-12hóig megőrzi a minőségét,mivel a szénsav megakadályozza azoknak a baciknak a szaporodását,amik a rossz ízért és szagért felelnek...:O

Ez a szénsavmentes vizekre nem érvényes értelemszerűen.

27. db4f1eff6b (válaszként erre: 25. - A9986bef96)
2010. aug. 15. 23:23
Igenis! Értettem!
26. globus (válaszként erre: 22. - A9986bef96)
2010. aug. 15. 22:57
A piacon kapható szép - mert a megszokott ócska műanyag edényekhez képest tényleg modern, dizájnos, mintás - eszközök alján a felirat: melamine.
25. a9986bef96 (válaszként erre: 24. - Db4f1eff6b)
2010. aug. 15. 22:31
Ez most nem az a topik!:DDD
24. db4f1eff6b (válaszként erre: 22. - A9986bef96)
2010. aug. 15. 22:30
Hibajavítás: nem-e mászik rá, helyesen: nem mászik-e rá.
2010. aug. 15. 22:27
Ez nem vicc! Például a szénsavas palackok anyaga is beleoldódik a vízbe. Egyszer bementem valamelyik élelmiszer áruházba, és megcsapta az orromat a jellegzetes szag, ami a műanyag palackokból kiárad. A víz is sok mindent old, hát még az oldószerek! Tehát van némi igazság abban, amit Globus kérdezett.
22. a9986bef96 (válaszként erre: 19. - Globus)
2010. aug. 15. 22:01

Helyes!Mindenféle műanyagedényre jellemző,hogy akárminémű oldószer érinti,egyből beleoldódik!!!

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Bár én még a szárazkaja miatt is aggódnék,nem-e mászik rá...:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

21. a9986bef96 (válaszként erre: 17. - Globus)
2010. aug. 15. 21:50
A kérdés annyiban nem is vicces,hogy bizony a feldolgozáshoz használt gépek/berendezések útján kerülhet be szennyeződés...:S
2010. ápr. 6. 17:18

Igen, szóval semmi gond nincs, míg nem eszed meg! :)

Köszi mindenkinek a megerősítést!

19. globus (válaszként erre: 18. - Zebracsikó)
2010. ápr. 6. 16:22

A melamin edények biztonsággal használhatók?

Amióta volt ez a botrány, a kedvenc tálamban csak szárazat merek tartani :))

18. zebracsikó (válaszként erre: 17. - Globus)
2010. ápr. 6. 16:20
ez egy nitrogéntartalmú anyag, amelyet az élelmiszerek fehérjetartalmának ellenőrzésénél a műszer becsapására használnak.
17. globus (válaszként erre: 5. - Bared)
2010. ápr. 6. 16:15
Milyen formájában került bele? Porított műanyag tálka? :) Vagy a tápszer feldolgozása során a gépsor anyaga oldódott bele?
2010. ápr. 6. 15:32
Azt hiszem, bármikor, bárhol, bármibe bele halni.
15. bared
2010. ápr. 6. 15:32
Megint kénytelenek voltunk egy kémiai vegyület, a melamin nevét megtanulni. Ez a nitrogéntartalmú vegyszer azzal vált hírhedtté a világsajtóban, hogy kiderült: az ezzel az anyaggal szennyezett tejportól több ezer csecsemő betegedett meg Kínában, sőt, több gyermeknek halálát is okozta. A melamin (kémiai nevén C3H6N6, 1,3,5-triazin-2,4,6-triamin) amúgy egy magas nitrogén tartalmú, heterociklusos vegyület, könnyűipari alapanyag. Főként műanyag-, műgyanta- és műtrágyagyártáshoz használják. Az ebből előállított különböző melamin-formaldehid műgyanták, illetve aminoplasztok széles körben ismertek, több célra használatosak, például alkalmazzák ezeket papírok impregnálására, műanyag konyhai eszközök, edények, tányérok, evőeszközök, bútorlapok készítéséhez, bevonásához, hangszigetelő műanyaghabok alapanyagaként, stb.. A melamin tehát egy a sok modern, ipari célokra szánt vegyület közül, amivel önmagában semmi baj nincs, kivéve, ha ilyen durván "funkciót tévesztenek" vele, és élelmiszeripari alapanyagként is bevetik.
2010. ápr. 6. 15:31

Az élet veszélyes dolog...:-DD


Fertőző termékek


Legutóbb például különböző takarmányról derült ki, hogy a mérgező melaminnal készültek, ez pedig azt jelenti, hogy a tojásba, illetve az állatok húsába is belekerült a veszélyes anyag. De más ételeket, csokoládékat, cukorkákat, joghurtokat és egyéb tejtermékeket is megfertőztek a szerrel, annak térfogatnövelő hatása miatt.


Mi került be Magyarországra?

A fokozott ellenőrzési felhívás dacára mégis előfordult, hogy szennyezett áru érkezett Magyarországra. Eddig – egy Hajdú-Bihar megyei élelmiszerforgalmazó cég telephelyén - a Kínából származó P-Nut Crackers Chips Snack World sajtos mogyoróban találtak határérték feletti melamint, és azonnal bevonták annak értékesítését. Ezenkívül Gyálon bukkantak az élelmiszerbiztonsági szakemberek olyan kávéfehérítő szerekre, amelyek szintén jóval a még biztonságos érték felett tartalmazzák a vegyszert. Szerencsére ebben az esetben még időben észrevették a szennyezést, így nem kerülhetett forgalomba az élelmiszer.


Mennyi a megengedett?


A jelenlegi helyzetet figyelembe véve tehát ma már szinte elkerülhetetlen, hogy ne kerüljön olyan élelmiszer a tányérunkra – kivéve, ha nem rendelkezel öntermelő gazdasággal – ami ne tartalmazna melamint. Ezért jó ha tudod, hogy a megengedett mérték minden élelmiszer esetében az adott mennyiség 2,5 milliomod része lehet. Az e feletti melaminszint már mérgező…

13. 3232b7bb0b (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2010. ápr. 6. 15:28

reszelt micimackós bögre! :)

Oké, én is így gondoltam, de gondoltam megérdeklődöm a nép véleményét is! :)

2010. ápr. 6. 15:27

Aha, na erre voltam kíváncsi. Szerintem is csak akkor veszélyes, ha belekeverik élelmiszerbe, stb...hiszen a műanyag dolgokat sem eszed meg, ezt meg, hogy cianoid tartalma van, pláne...de van, ahol belekeverik élelmiszerhamisítás miatt... :( Szomorú!De így, hogy műanyagkészítésre használják, így nem lehet káros az emberre/babára!

Köszi zebracsikó! Aranyos vagy! :)

Megenni nem fogom! :)

2010. ápr. 6. 15:27
Az az anyag,ami a tápszerbe került, nem ugyanaz a miciomackós bögrével, szóval nem reszelt micimackós bögre volt a tápszerben. A műanyaggyártásban ez egy alapanyag.
10. zebracsikó (válaszként erre: 9. - 3232b7bb0b)
2010. ápr. 6. 15:25
szerintem a műanyag tálkának/bögrének semmi hatása nincs.
2010. ápr. 6. 15:24
Mármint műanyag készül melaminból...és csak eszünk belőle, akkor is mérgező? Vagy csak akkor károsít, ha megesszük?
2010. ápr. 6. 15:23
Hát igen, de ha csak étel van benne...nem esszük meg...értitek!? Úgy milyen hatása lehet?
2010. ápr. 6. 15:22
2010. ápr. 6. 15:21
"Az emberben nagy mennyiségben vesekövességet okoz, hosszú távú hatásai egyelőre ismeretlenek."
5. bared (válaszként erre: 2. - 3232b7bb0b)
2010. ápr. 6. 15:21
csecsemőtápszerbe került kínában, belehalt pár baba...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook