Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hólyaghurut, vesemedencegyulladás - vajon van természetes "gyógyszer"? fórum

Hólyaghurut, vesemedencegyulladás - vajon van természetes "gyógyszer"? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. okt. 7. 14:42
Sziasztok.Sajna én is vissza térő hólyaghuruttal küszködöm.Most egész nyáron szenvedtem tőle már a végén begörcsölt a vesém.Urológián kötöttem ki.Sajna ezt a dokit nem ismertem.Hólyag tükrözést javasolt bele mentem.A vizsgálat után még+betadinnal átmosta a hólyagom,amit 1órát kellet vna bennt tartani szerencsémre 10percnél tovább nem tudtam tartani.Mikor kiment az érzéstelenítő hatása nagyon fájt mikor pisiltem és volt 1kis vér is.Ezt a kezelést még ismételni akarta a doki amibe a hatalmas fájdalom miatt már nem mentem bele vissza se mentem ehhez a dokihoz csak 1szer.Itt a neten 1fórumot találtam ahol betadintól a hozzászóló vért pisilt.Arra lennék kÍváncsi h vkinek volt-e betadinnal kezelve a hólyagja??És mi a tapasztalat?
2011. szept. 26. 14:36
Én rendszeresen szedem a vörösáfonya kapszulát, amivel sikerül megelőzni. Ha mégsem, akkor Urogin tinktúrát iszom mellé. Nekem ez vált be évek óta.
2011. szept. 8. 09:22

Egyszer volt - 40 fokos lázzal, eszméletlen állapotban vitt a mentő visítva a kórházba. 4 óránként antibiotikum és infúzió 5 napon át.

Majdnem belehaltam.

77. idnus
2011. szept. 8. 00:22

Csecsemőként voltam kórházban vesemedence gyulladással. Tizenéves koromban, körülbelül a menstruáció kezdete után jöttek először a hólyaghurutos tünetek. Néha előjöttek (évi 4-5 alkalom), volt, hoyg sokáig nem is jelentkeztek. Nőgyógyász, urulógos sokat nem segített, általában a durva kínokat fájdalomcsillapítóval és egy adag antibiotikummal vészeltem át.


De mivel nem szerettem volna rászokni és rezisztensé válni az antibióra/ellen, magamat kúrálom, kb sikerrel.


1. Fogámzásgátló gyengíti a védekező képességet, érdemes leállni vele

2. Együttlétnél vigyázni kell a higiéniára (kezek! tisztasága stb)

3. Ha előjönnek a tünetek, és van rá lehetőség, érdemes nem rögtön antibiot szedni, hanem állandóan vizet inni, liter számra (éjjel például, ha rád jön vagy ha otthon vagy és tudsz a mosdóban dekkolni órákat), az kimos és enyhíti a tüneteket annyira, hogy a saját szervezeted legyőzi és elmúlik magától.Fájdalomcsillapítóval érdemes rásegíteni végszükség esetén.

4. Urogin kanalas kiegészítőként

2011. jún. 30. 10:31
remélem nekem is elmulik. akkor ha hétfoig érezni fogm, elmegyek dokihoz. koszi a tanácsot :D
75. Veronika27 (válaszként erre: 74. - Keszani)
2011. jún. 30. 10:19
Igen, 2 éve nincs bajom ilyen téren. Áfonyát néha szedem egyet-egyet. a Lactot nem én ajánlottam.
74. keszani (válaszként erre: 73. - Veronika27)
2011. jún. 30. 10:17
és te kigyogyultál belole? habár irod,h 2 éve jol vagy... akkor szeded az áfonyát? és ennyi? v te ajánlottad a LactoLadyt?
73. Veronika27 (válaszként erre: 72. - Keszani)
2011. jún. 30. 10:14

Tudom, a dokik nincsenek a helyzet magaslatán :/

Nem tudom, nekem nem volt tükrözés, én csak olvastam, hogy ez is egy lehetőség.

72. keszani (válaszként erre: 71. - Veronika27)
2011. jún. 30. 10:10
nem, nem voltam, de azért érdeklodom, mert nekem kell ezeket az orvosnak mondani. hugyuti turkozésrol beszélsz? és az milyen? hogy készul fel rá az ember?
71. Veronika27 (válaszként erre: 70. - Keszani)
2011. jún. 30. 10:06

Tükrözést nem csináltak még?

Állítólag vesekő is okozhatja, ha a húgycsőben van.

70. keszani (válaszként erre: 69. - Veronika27)
2011. jún. 30. 09:51
ez mind megvan. ezeket mind betartom. naponta nem grepi cseppet iszom hanem grapefruitot eszem. meg néha ezustkolloidot. nincs bajom 2 honapja, de most ezek a fájdalmak miatt pánikolok.
69. Veronika27 (válaszként erre: 68. - Keszani)
2011. jún. 30. 09:20

A hólyaghurut nem felfázás. Nem attól van, hogy kint van a derekad meg ilyenek.

Az e.coli a végbélből kerül a húgycső nyílásába, ezért kell elfelejteni a tangát, nagydolog után nedves wc papírral tisztálkodni (vagy mosakodni, csak az ugye nem mindig lehetséges), szex után pedig egyből pisilni és mosakodni.

Én kúraszerűen szedtem a tőzegáfonyát, ahogy írták, minimum 3 hónapig, mostmár csak néha-néha.

Erősítened kell az immunrendszered, szedj grapefriutmagolaj cseppeket és munltivitamint, meg napi minimum 2 liter víz (csakis víz!), hogy átmossa a húgycsöved és takarodjanak ki a bacik.

Nálam ezek segítettek, 10 évig szenvedtem tőle, most 2 éve semmi bajom.

68. keszani (válaszként erre: 67. - Veronika27)
2011. jún. 30. 08:48

2x vittem csak vizelet mintát- abbol az egyikben találtak, a másik az antibiotikum kura után volt ellenőrzésképpen és akkor nem volt már.

de mivel nem öltözöm ugy,h kint lenne a derekam és rossz időkbe mindig volt rajtam vastag zokni, másra nem tudom betenni. télen mindig ittek-hoztak kocsival. nem volt alkalom felfázni, nem ültem le soha szabadba. és az első felfázásom nyáron történt a kánikulába.

67. Veronika27 (válaszként erre: 69. - Keszani)
2011. jún. 29. 22:10
Mindig e.colit találnak?
66. Veronika27 (válaszként erre: 69. - Keszani)
2011. jún. 29. 22:10
Nekem meg az Urogin nem volt jó semmire...
2010. ápr. 14. 18:44
Köszönöm szépen a sok-sok kedves tanácsot, és üzenetet. Megpróbálok mindent észbentartani, és teázok meg minden. Egyébként már mintha javult volna, mert nincs úgy felpuffadva a hólyagom. :D
64. hoev82
2010. ápr. 13. 19:01

Megelőzésre valóban a fekete áfonya az egyik legjobb, mert meggátolja a bacik megtelepedését a húgyutak falain.

Mivel a Walurinal kapsz. és társai igen-igen drágák ezért ha vki magát az aszalt áfonyát veszi és fogyasztja napi rendszerességgel, akkor már elérheti uazt a hatást. Üdv.

63. hoev82
2010. ápr. 13. 18:56

Sziasztok!

Olvastam az eddig leírtakat és csak erősíteni szeretném a medveszőlőlevéllel kapcsolatos véleményeket! Az egyik legjobb természetes szer hólyaghurut esetén, viszont vigyázni is kell vele, mert 5 napnál tovább nem kellene fogyasztani, illetve egy évben 5-6 alkalomnál többször, mert egyes kutatások szerint látásromláshoz vezethet ellenkező esetben.

62. Veronika27 (válaszként erre: 59. - Melczer Babi)
2010. ápr. 13. 09:46
A Nolicin is antibiotikum és egy idő után már bem hat, így volt ez nálam is.
61. abri
2010. ápr. 13. 07:34

Igen, az anionos betétet is lehet használni erre a panaszra, de az ezüstkolloid feltétlen kellene mellé.

Nálunk az összes kapható.

60. abri
2010. ápr. 13. 07:10
Nano silver /ezüstkolloid/ természetes antibiotikum, mellékhatások nélkül, nagyon jó mindenféle megfázás-felfázás esetén. Mellé szedném a Tőzegáfonyát.
59. Melczer Babi (válaszként erre: 47. - Éjjelipillangó)
2010. ápr. 13. 05:19
Nolicint szedek ket honapja,es hat.Elotte az osszes antibiotikum skalat kiprobaltam.Emellett vigyazz,hogy ne fazz fel.
58. Ministry (válaszként erre: 57. - Éjjelipillangó)
2010. ápr. 9. 10:57

Örülök neki! Azon nem lepődtem meg, hogy semmit sem találtak, mert nem nagyon szoktak.

Csináld kúra szerűen a teázást, és majd javulni fog, meglátod. Egyre kevesebbszer fog előjönni.

2010. ápr. 9. 10:55
Na, hát nem volt baci a pisiben. Pedig gennyes volt.. hogy ha nem baci volt,a kkor nem tudom mi.. Most teázom: zsurló, cickafark, nyírfa, medveszőlő. ÉS úgy tűnik, hat. koppkoppkopp, le is kopogtam gyors.
2010. ápr. 7. 16:47
és milyen diétát alkalmaztál?
2010. ápr. 7. 14:39
Ja és hólyagtükrözésen meg ilyeneken nem voltam. Teljesen feleslegesnek tartom. Nem tudnak mit kezdeni vele így se úgyse.És kétlem, hogy kellemes lenne, eleget szenvedtem így is.
2010. ápr. 7. 14:38

Persze teák lehetnek kiegészítők, de édes kevesek önmagukban ahhoz, hogy ne térjen vissza a baj. Nem győzöm hangsúlyozni h Lacto Lady-t próbáljátok ki vagy, amit más is említett a Bio Cran kapszulát. Ezek már segítettek embereken.

Nekem is kb 2szer tenyészették a pisit, aztán már nem érdekelte őket. Akárhogy is nézzük a dolgot az orvosok csak tovább rontják a helyzetünket. A rohadt antibiotikumoktól olyan masszív hüvelygombám volt, hogy az nem múlt el a nőgyógyász által felírt szerektől csak kemény fél éves diétától. Amiről egyébként azt állítják h semmi haszna. Persze. Az az érdekük h eladják a gyógyszereket nem az h meggyógyulj.

2010. ápr. 6. 16:37
Majd megkérdem, hogy is megy ez. De remélem, nem kerül rá sor.
52. Veronika27 (válaszként erre: 51. - Éjjelipillangó)
2010. ápr. 6. 16:31
Azt hiszem, urológus javasolja, ír rá beutalót, nem tudom biztosan.
2010. ápr. 6. 16:27
Hát, inkább zárják ki.. minthogy vmi mégis legyen. Meg én ezektől annyira nem félek.. a hörgőimet is megprovokálták már, pedig ott annyira összeszűkülhettek volna, hogy összesek, annyira fulladok, de hát kellett... majd megkérdek egy urológust vagy nem tudom. vagy nem az csinál ilyet?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook