Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hólyaghurut, vesemedencegyulladás - vajon van természetes "gyógyszer"? fórum

Hólyaghurut, vesemedencegyulladás - vajon van természetes "gyógyszer"? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
110. abri (válaszként erre: 109. - Mapi8)
2021. ápr. 26. 10:59

Megpróbáltam, de 2 napig bírta a gyomrom, harmadik nap már nem bírtam lenyelni a hagymát.

Most január eleje óta szenvedek, 3x volt vizelettenyésztés, még mindig van benne baktérium.

Megint kaptam 2 doboz antibiotikumot, így már 8-nál tartok. De legalább használna!

D-mannózt szedtem amikor kezdődött, de nem használt és kénytelen voltam orvoshoz menni. Az antib. mellé szedtem medveszőlő és aranyvessző kapszulát, de ezek szerint nem ért semmit.

Én is annyira figyelek magamra, nehogy felfázzak, és a higiéniára is. Kérdeztem az urológust, hogy mit tehetnék, mire figyeljek, azt mondta szedjek tőzegáfonyát.

109. Mapi8 (válaszként erre: 107. - Atlass)
2021. ápr. 25. 14:44

Ezt én is kipróbálom..2017 óta szenvedek visszatérő hólyaghuruttól, orvosról orvosra járok, már mindent kipróbáltam ami létezik, de ahogy kiürül a szervezetemből bármelyik antibiotikum vagy egyéb alternatív megoldás mindig kiújulnak a tünetek. Mindenre odafigyelek amire kell: megfelelő folyadékbevitel, vitaminok, öltözködés, otthon csak papucsban közlekedem, zokni még alváshoz is, a derekam sosincs kint, együttlétek utáni vizeletürítés és az azonnali mosakodás már automatikus, az uszodákat és fürdőket messziről elkerülöm.. Egyedül terhességem alatt és szülés után pár hónapig mentesültem a hólyaghuruttól, már kezdtem örülni, hogy ennyi volt. Hát nem.... múlt héten elég volt annyi, hogy leültem 2 percre egy padra és kezdődött minden elölről, ennek már egy hete és a panaszok nem múlnak..teljesen magam alatt vagyok, hogy ebből sosem lehet kigyógyulni...

A hagymás kúrával kapcsolatban kérdezném, ha elmúlnak a panaszok kúraszerűen érdemes megismételni, megelőzésként? Neked hányszor kellett megismételni? Előre is köszönöm, Jobbulást mindenkinek!

108. abri (válaszként erre: 107. - Atlass)
2021. ápr. 15. 18:12

Hát ezt megpróbálom. Már ha a gyomrom bírja.

Nekem is visszatérő felfázásaim vannak régóta. Most éppen jan eleje óta, először 3 dob. antibiotikumot szedtem be.

Utána a vizeletvizsgálat több baktériumot tenyésztett ki, mint az első alkalommal. Megint 3 antibiotikum. Most adtam le a vizeletet tenyésztésre. Kíváncsi vagyok mit mutat, megint nagyon fáj a hasam alja.

Az elején a háziorvos kezelt, de mivel nem javultam beküldött az urológiára. Volt hasi UH, nőgyógyászat, minden negatív.

És ez ismétlődik. Néha elég az 1 antibiotikum, ha nem használ kell 6 is.

Persze szedtem már tőzegáfonyát, most medveszőlő kapszulát szedek. Az elején d-mannose-t is.

107. atlass
2021. ápr. 7. 10:57
Sziasztok! Szeretnék megosztani veletek egy hatékony természetes módszert. Magamon voltam kénytelen kikísérletezni és 3 hónap illetve 5 év szenvedés után bevált. Az idült hólyaghurutot VÖRÖSHAGYMA fogyasztása elmulasztja. Nem hiszed? Ha görcsökben fetrengsz már a fájdalomtól és semmi nem segít, próbáld ki! Napi 2 fej NYERS vöröshagymát kell elfogyasztani, több részre elosztva. A legjobb nagy lyuku reszelőn lereszelni és kenyérre kenni és úgy elfogyasztani. Addig kell tartani a kúrát, amíg minden panasz el nem múlik. Utána abba lehet hagyni. Ez akkor is segít ha már a gyógyteák ( zsurló, cickafark, kisvirágú füzike) és antibiotikumok se. Hiszed vagy sem, működik. Persze sokan ódzkodnak a nyers vöröshagymát megenni. Erős szaga van, sőt sokan félnek, hogy savat csinál. Hát nem csinál. Ez a kúra az állandó gyomorsav túltengésemet és a refluxomat is elmulasztotta. Akit érdekel és utána néz, elcsodálkozhat azon, hogy a régi fűvész könyvekben, sőt a Lajos Atya tanácsai c. jó régi könyvben is írnak erről a gyógymódról. Elfelejtettük. Nekem 5 hónapja tartott a hólyaghurutom. Nem múlt el semmitől. A fent leírt vöröshagyma kúrától az első adag után megkönnyebbültem, 3 nap után semmi tünetem nem volt már. Remélem sokaknak segít az információ itteni közzététele! Sokan nem tudják, de a hólyag tükrözés, az antibiotikumok szedése sokszor nagyobb bajt csinálnak a hólyagban, mint hasznot. Azt is kevesen tudják, hogy a civilizációs ártalmak miatt létezik egy un. irritábilis hólyag szindróma betegség, mely nem hólyaghurut csak hasonlóak a tünetei. Mikrorepedések keletkeznek a hólyag nyálkahártyáján, ami a vizelet hatására ég csíp és felmaródik. Azt aztán nem gyógyítja meg az antibiotikum, a tükrözés, katéterezés meg csak felsérti a húgycsövet. Mindenkinek ajánlom, bármennyire "túl egyszerűnek" tűnik is a mai korban, próbálja ki a nyers vöröshagymát! Nekem bevált. Újra felszabadultan és önfeledten telnek napjaim. Javulást kívánok mindenkinek!!!!
106. Miss Jane (válaszként erre: 105. - Evi 17)
2016. nov. 7. 13:03
D mannóz por megfelelően alkalmazva
105. Evi 17
2016. nov. 7. 12:56
Sziasztok.Már több éve szenvedek hólyaggyulladástól.A házi orvosom mindíg antibiotikumot ir fel.Ami álltalában egyből hat és el is múlik a sűrű pisilési ingerem.De aztán nem tudom ,hogy milyen okból van hogy fél év van hogy pár hónap és visszatér.Volt h szex után volt hogy menstruáció előtt,volt hogy idegeskedés után.Hideg dolgora nem ülők le,sosincs kint a derekam,ha otthon hideg a padló zoknit veszek vagy mamuszt .Szedek 1000mg-os C vitamint,multivitamint,tőzegáfonya kapszulát.Vigyázok a higiéniára szóval nem tudom h mi okozhatja.Szedtem uro vaxom-t is 3 hónapig közbe és utána egy darabig nem jött elő a probléma.Nemtudom hogy hogyan előzhetném meg mivel ezt a sűrűn visszatérő hólyaggyulladást.De már nagyon el vagyok keseredve.Aki tud kérem segitsen.
104. Veronika27 (válaszként erre: 101. - Duci-juci)
2016. márc. 14. 18:09
Okozhat.
2016. márc. 9. 09:16
2016. márc. 9. 09:15
Csodaszer: D-Mannóz :)
2015. aug. 25. 07:49

E coli okozhat alhasi illetve petefészek gyulladàst?

Idült hólyaggyulladàs tünetei, lelki tényezői mik lehetnek?

100. kbogi
2015. aug. 18. 22:09
Tőzegáfonyának vannak jótéony hatásai, de ilyen bajokkal, minenképp orvoshoz kellene fordulni.
2015. aug. 18. 18:23
Hàtha..... hólyagtükrözés volt valakinek? Hogyan csinàljàk mennyire fàj?
2013. dec. 11. 14:47
Medveszölölevél tea reggel-este. Tözegáfonya kapszula 3 x 2. Nagyon sok folyadék. Tuti. Ha az elején elkapod, 1 ora mulva nem fáj. Csak fel kell ismerni, hogy ez holyag hurut. Pár ora alatt padlora tesz. Épp most vagyok benne. Reggel 7kor kezdödött, 1 ora mulva orditottam, ha pisiltem. Gyors segitség a fent leirtak. Már egyáltalán nem érzem, hogy bajom lenne. És 20 napig kell a kurát csinálni. Megelözésnek napi 1 bögre tözegáfonya tea és sok folyadék.
2013. máj. 25. 23:19
Aszalt vörösáfonya a tuti. Naponta fél marék, és minimum 2 l folyadék. Nem hordani tanga bugyit, és nedves wc papírt használni. 8 évig szenvedtem tőle, már mindent kipróbáltam, 20 orvosnál jártam, az urulógia professzorig. Mivel a tőzegáfonya levet nem ihatom, a gyomorsavam miatt, így maradt az aszalt forma, és csoda történt! De viszont nekem nem volt benne baktérium, se genny.
96. eva7171 (válaszként erre: 95. - 024d66b403)
2013. máj. 17. 17:46

Szia!

Nagyon sajnálom ami veled történt.Mióta volt problémád a hólyagoddal?

Nekem 20 évig egyfolytában gyúlladt volt és 1 év természetgyógyászati kezelés után most mondták nekem teljesen elmult a rákveszély,de ha maradok az orvosok kezei között.Sajnos mi emberek félre vagyunk kezelve ebben a pénzéhes világban.Nem tudom .hogy most milyen kezelést választottál,de akihez járok bíztos segítene.Az unokahugom párját a bőrrákból hozta ki,úgy tudom állandóan szedi a hunza-(talán) kapszula,vitaminok stb.Biorezonanciás vizsgálattal gyógyít,ha esetleg nem hallottál róla utána tudsz nézni.Szerintem nem lenne haszontalan ilyen írányban is menni.Írjál ha gondolod

2013. máj. 17. 17:31

Sziasztok! olvasgattam itt a hozzászólásokat, mert urológia témában sajnos nagyon érintett vagyok.

Én is a házi orosnál kezdtem, urológián folytattam, fél évig szedtem antibiotikumok tömkelegét, mire kaptam időpontot ultrahangra, aztán a lelet alapján gyorsabban kaptam tükrözésre.

Folyamatosan azon imádkoztam, hogy Úristen, add hogy mégiscsak egy kis hurut, vagy gyulladás legyen!

Nem volt szerencsém. Eléggé mellbevágó volt, mikor tudatosult bennem a diagnózis: hólyag rák...

2013. máj. 17. 17:05

Sziasztok!

Nagyon jó dolgokat írtatok.

Ezektől a dolgoktól lehet meggyógyulni és nem a gyógyszerektől.A sok orvos nálam 7-10 urológus volt kb,meg is utáltam az összeset csak a tükrözés és a gyógyszerírás eszetlenül.Nem bírtam ki,hogy az utolsónak ne írjak egy üzenetet,hogy a természetgyógyásznál kaptam meg a gyógyulást,amire őket nem tanítják.Még egy levéllel tartozom egy neurólogusnak is azok se tudnak többet.

93. Veronika27 (válaszként erre: 92. - Eva7171)
2013. máj. 17. 14:20
Nekem kúraszerűen 3 hónapig a tőzegáfonya vált be és alkalomszerűen ma is szedem. 4 éve tünetmentes vagyok, előtte pedig 10 évig szenvedtem tőle.
92. eva7171 (válaszként erre: 91. - Veronika27)
2013. máj. 16. 18:22
Az uroginból 1-2 üveg nem elég,három hónapig szedtem már utáltam a szagát is.de azok a gyógynövények amik benne vannak azok a legjobbak.Nálam is a coli volt a bűnös amit a párom adott állandóan vissza.Neki nem okoz panaszt és sok párnál ez a bibi.20 év hólyaghurutra 20 hónap gyógyulás kell,de már jó úton járok.Még szedek ehinácia-cseppet is,a c-vitamin is jó a baciknak.A d-mannózt is kipróbáltam csak anyagilag már sokba vannak a dolgaim.Az urogin mellett gyógyteát is ittam és ezek eltüntették a colit.Biorezonancia vizsgálatra járok rendszeresen és látom az alagút végét.
91. Veronika27 (válaszként erre: 90. - Eva7171)
2013. máj. 16. 17:14
Nekem az Urogin abszolút nem használt. Szerintem kinek mi okozza...Leggyakrabban az e.coli baktérium a hibás!
2013. máj. 16. 13:33
20 Éve tartó hólyaghurutomat az orvosok nem tudták megszüntetni, nem visszatérő hanem állandó volt.Természetgyógyász volt a megmentőm,mert a gyógyszerek semmit se érnek.Három hónapig urogint szedtem,4 napra elé egy üveggel.Drága mulatság de ez a leghatásosabb.Persze nem csak ezt szedtem,ha valaki segítséget kér már profi vagyok e téren.Még egy fontos dolog a lábatok,derekatok ne fázzon soha-soha!!!!
2013. márc. 10. 20:25
BIZTOS TALALNA MEGOLDAST SZABO GYURIBACSI A BUKKI FUVESEMBER!!1 PROBAT MEGER.
2013. márc. 10. 18:57

Beleolvastam a hólyag hurutos hozzászólásokba s szeretném ezzel kapcsolatban elmondani tapasztalataimat. Reméllem tudok valakinek segíteni.

Sajnos én is küzködöm ezzel a nyavalyával akárhogy is vigyázok magamra.Volt mikor 1/2 évig semmi bajom nem volt, s volt mikor beszedtem az antibiotikum kúrát rendbe is jöttem, 3 hét múlva megint hólyag hurutom volt.Rengeteg féle antibiotikumot szedtem, vizelet tenyésztés, gyógyteák .Egy darabig szedtem a tőzeg áfonyát úgy tűnt, hogy ez jólesz nem is volt 1/2 évig semmi panaszom. Örültem, szuper!!

És megint éreztem hamarossan megint jön a szenvedés. Gyorsan orvos, a háziorvosomat egy másik nyugdíjjas orvos helyettesített , aki azt kérdezte hallottam - e az Uro-Vaxom kapszuláról.

Ez védetséget ad a bacikkal szemben a hólyagnak,

s állítóg 7 évig védett lesz a hólyag a bacikkal szemben. (Nézz utánna a neten.)Ez egy 3 hónapos kúra napi 1 kpsz. amit végig kell csinálni, egyébként hatástalan.Az asszisztensnő barátnőjének állítólag haviszinten volt hólyaghurutja, megcsinálta a kúrát azóta (4éve) semmi panasza.

Hát én belevágtam most tartok a 2.doboznál s úgy nézki van benne valami azóta semmi bajom , pedig lett volna már lehetőségem egy kis felfázásra, annak ellenére ,hogy megpróbálok megamra vigyázni. Arra egyébként mindenféleképpen figyelni kell (ha egészséges vagy ha nem) hogy folyadékot min. napi 2l meg kellene inni. Ez lehet gyógynövény, víz.( zsurló, aranyvessző,nyírfa, én ezeket iszom. ) Hozzáteszem sem a háziorvosom, sem az orvos ismerősöm nem hallott róla, pedig nem új gyógyszer.

87. Veronika27 (válaszként erre: 86. - Mubby23)
2013. jan. 15. 11:11

Az orvos azt nem mondta, hogy egy idő után ugyanaz az antibiotikum már nem hatásos?? Hiába szeded, a baktériumok már immunisak lesznek rá.

Urológushoz menj el, ha még nem voltál, mert a háziorvosok nincsenek otthon a témában. Ja és a legfontosabb, hogy sokat igyál, 2 litert naponta, ami víz vagy tea legyen, cukor nélkül!

Neked most egy jó antibiotikum kellene (nem tenyésztették ki a vizeletedet??), aztán pedig a tőzegáfonya, mert ha már megvan a baj, akkor az áfonya már nem segít!

2013. jan. 15. 10:16
nekem 2012 augusztus óta folyamatosan van az hogy pisilés közben ég. a debreceni orvos annyit mondott hogy a méhnyakam be van gyulladva, egy másik orvos meg hólyaghurutot mondott. egyszer már elmúlt a tőzegáfonyától egy hónapra kb, de aztán megint előjött, és azóta szedtem tarividet, nolicilint, meg tőzegáfonya most ment le egy sorozattal, és már szedem is tovább a tőzegáfonyát. igazából bele vagyok fáradva az egészbe. ez a lacto lady és a medve szőlő tea tényleg ennyire jó lenne?
85. Veronika27 (válaszként erre: 84. - Laukim89)
2012. aug. 16. 10:53

Szia!

Kúraszerűen szedj vörösáfonya kapszulát (pl. Supherb termékét, mert az még probiotikus is és az remek az antibiotikumok után), minimum 3 hónapig. Persze ha már véreset pisilsz, akkor nincs mese, kell az antibio.

Egyébként sok folyadékot kell inni, egyedül ez a titka, szex után rögtön pisilni és tisztálkodni és nem használni tangát, "nagydolog" után pedig nedves wc papírt kell használni. Így esélyt sem adsz a baciknak.


Én is ezzel küzdöttem jó 10 évig, de mióta a fent említett dolgokat teszem, azóta nem jött elő és ennek már 3 éve.

2012. aug. 15. 22:16

Sziasztok!

Nekem is hólyagproblémám van, én úgy szoktam mondani, hogy "fáj a pisilőkém". 2 éve volt ilyen bajom először. Az orvos rögtön megkérdezte, hogy szedek-e fogamzásgátlót, mert az hajlamossá tesz. A válasz igen volt. Azt javasolta, hogy igyak 1000 mg-os C-vitamint, mert az elsavasítja, ezáltal kitisztítja a húgyhólyagot. Persze a biztonság kedvéért írt fel antibiotikumot is(Ciprinol-t). Elmúlt.

Egy hete éreztem, hogy nem tudom visszatartani a vizelést, hideg hatására fokozódik. Majd jött a sűrű vizelési inger. Vettem rá medveszőlőlevél teát, vörösáfonya-teát, és Urogin-t. Ezt erőltettem másfél napig, mire ma reggel véreset pisiltem és elmentem az orvoshoz. Nolicin-t írt föl mindenféle pisivizsgálat nélkül, remélem elmúlik...

Közben csináltam egy kis vizeletsavassági-lúgossági vizsgálatot. A teáktól lúgos volt, a C-vitamintől savas, és állítólag a savas jó rá.

Most átállok a savasításra, a Lacto-lady-t én is szívesen kipróbálnám...

Gyógyulást mindenkinek!

2011. okt. 11. 12:26
Másik verzió:női problémákra ajánlott még a gránát-karneol-heliotróp eggyüttes használata(derékon hordható fűzött láncként,vagy marokkövekként,körberakni vele a hólyagot )
2011. okt. 11. 12:23

Szerintem van.Én csak azt írom,amit én ismerek,remélem tudok ezzel segíteni.

Ásványokkal is megtámogathatjuk a gyógyulást,nem is kicsit.Nem csodaszerek,de segítenek.

A húgyhólyag ásványai:kék apatit,disztén,gránát,lazurit( lápisz lazuli),sugilit,szodalit,kék turmalin(tehát a kék színű ásványok)Ezek mindegyike gyógyítja a hólyagot,igaz hatásuk azért összességében eltér,de ebben megegyeznek.Érdemes ezekből beszerezni egyet-kettőt(legjobb a személyes választás),és azt pihenés közben a húgyhólyagra helyezni,vagy ezekből készült kristályvizet inni.Vagy csak simán marokkőként hordani.

2011. okt. 7. 18:06
Egyszer vitt a mentő vesemedence gyulladással 40 fokos lázzal sivítva a kórházba. Napokon át 4 óránként szúrtak vénába. Ebbe bele is lehet halni.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook