Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 éves kisgyermeken lehet talp reflexológiát alkalmazni? fórum

1 éves kisgyermeken lehet talp reflexológiát alkalmazni? (tudásbázis kérdés)


6. szrencsi_shpirt (válaszként erre: 5. - A14deb9047)
2010. ápr. 7. 15:07

Szia!

Igen, tudom, nem egy van belőle nekem is és eleve masszőr vagyok, azért is írtam, hogy nem a "sima", azaz a közérzetjavító masszázs érdekel most, hanem a reflexológia, mert abban nem vagyok jártas. Azon kívül, hogy tudom, hogy a belső szerveknek megfelelő reflex pontokat stimulálják vele és sok ellenjavallata is van, azt nem tudom, hogy kisgyerekeken lehet-e alkalmazni.

Azért köszi, hogy írtál! :)

2010. ápr. 6. 18:30
Van olyan szakkönyv, hogy "babamasszázs".
4. szrencsi_shpirt (válaszként erre: 3. - Wenta)
2010. ápr. 6. 18:23
Köszi szépen, hogy válaszoltál!
3. Wenta (válaszként erre: 2. - Szrencsi_shpirt)
2010. ápr. 6. 09:06

Szió!


Én is most jártam körbe a témát. A fiam 4 éves és rossz az évágya 2 alkalommal masszirozzták már meg aki csinálta aztr mondta csecsemőknél is alkalmazható. Nekünk hatott már a masszi. Ma is jön és megcsinálja, sztem csak jó szakemberre bizd .

2010. ápr. 6. 02:05

Sziasztok!

Tisztában vagyok azzal, hogy a masszázsnak milyen kedvező hatásai vannak már az újszülöttekre is.

Engem nem is ez a része érdekel most, hanem az, hogy a reflexológia nem "túl erős-e" még az ilyen piciknek?

Aki tud segíteni, esetleg jártas a témában legyen szíves, írjon!

2010. ápr. 6. 02:02
1 éves kisgyermeken lehet talp reflexológiát alkalmazni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook